Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ajgatsz

Dátum: 2009.05.15. 10:01:12
Jah igen, a kinetikus detonáció korszak... az tud fájni az állatkáknak, de utánna jön egy nyugisabb idő, a thrax és negatív csapás korszak... viszont azután jön a kataklizma.... na az majd szép lesz...láttam már miket tud... uff...
Dátum: 2009.05.15. 09:45:16
Nekem személy szerint ez egy nagyon unszimpatikus dolog.

Ellenben a KV-ben kellemesen csalódtam. Látszik odateszik magukat rendesen. Időnként látom Gau-t és Zaccot meg egy pár másikat végigdöngölni a középmezőnyünkön, meg hát én is szemezgetek ahogy tudok. Nem tudom ki hogy van vele, de én remekül szórakozom. És ez tök jó szerintem.
Dátum: 2009.05.15. 09:22:10
Mennyi eddig a leggyorsabb kapituláció rekordja?

Szerintem a Ronin, a mostani 4 percével esélyes lehet.

a Ronin szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +116393 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 09:04
A háború elkezdődött a Ronin szövetséggel. Ma, 09:00

Elmentem reggelizni, és lemaradtam az egész háborúról.
Ez szerintem szép volt.

Dalen 49. szint vs Morth 55. szint...


Morth idomított állatai, Queen Cankerous, egy 50. szintű burástya királynő, My Little Pony, egy 48. szintű rubinsörényű pegazus és Akuma, egy 38. szintű lidércharcos is részt vesznek a csatában. Idomított állataid, A sznob, egy 28. szintű nasothin nagyúr, A falánk, egy 27. szintű irtóztató fatty és A melák, egy 27. szintű minotaurusz vezér is részt vesznek a csatában. Ahogy meglátjátok egymást, rohanni kezdtek.
Elmondasz egy negatív csapás varázslatot. (-180 VP). 706 sebzést okoztál. A varázslat hatással van az ellenfeledre: -27 Támadás. Ellenfeled állatai 99 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 7 életpontot.Morth int, mire egy negatív csapás sújt le rád. Rohanás közben kitérsz előle. Csak 168 pontnyit sérültél. Az állataid 9 életpontot sebződtek.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Gramagan csontpálcájával. Morth az utolsó pillanatban félreugrik. A sznob, A falánk és A melák is ellenfeledre vetik magukat. 3 támadással 22 sebzés!
Regenerálsz 7 életpontot.
Morth egy gyors támadást indít a Hóförgeteggel a lábad felé. Eltalált, sérültél 51 pontnyit. Queen Cankerous, My Little Pony és Akuma acsarogva támadnak. 2 támadással 18 sebzést okoztak.
Egy gyors csel után a Gramagan csontpálcájával Morth védtelen felsőtestére támadsz. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Morth páncéljáról. A sznob, A falánk és A melák acsarogva támadnak. 1 támadással 16 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 7 életpontot.
Morth egy gyors támadást intéz feléd. 103 pontnyit sebzett rajtad. Queen Cankerous, My Little Pony és Akuma is támadnak. 3 támadással 61 életpontot sebeztek.
Egy gyors csel után a Gramagan csontpálcájával Morth védtelen felsőtestére támadsz. Nem találtál! A sznob, A falánk és A melák is támadnak. 3 támadással 9 sebzést okoztak.
Regenerálsz 7 életpontot.
Morth pihenés nélkül támad. 102 pontnyit sebzett rajtad. Queen Cankerous, My Little Pony és Akuma acsarogva támadnak. 3 támadással 60 sebzést okoztak.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Gramagan csontpálcájával. Nem találtál! A sznob, A falánk és A melák is támadnak. 3 támadással 3 sebzést okoztak.
Regenerálsz 7 életpontot.
Morth vicsorogva sújt rád a Hóförgeteggel. 134 életpontot vesztettél. Queen Cankerous, My Little Pony és Akuma acsarogva támadnak. 3 támadással 79 sebzést okoztak.
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Morth 56 pontnyit sérült. Ellenfeled állatai 1 életpontot sebződtek. A sznob, A falánk és A melák is támadnak. 2 támadással 23 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 7 életpontot.
Morth egy gyors támadást indít a Hóförgeteggel a lábad felé. Könnyedén félrehajolsz. Queen Cankerous, My Little Pony és Akuma is rádtámadnak. 3 támadással 59 sebzést okoztak.
A csatában összesen 835 sebzést okoztál, és 835 sebzést kaptál.
A csata eredménye döntetlen

Dátum: 2009.05.14. 15:46:04
Nekem a következő ötletem jött:

Épület:

XY temploma (XY, Tharr, Dornodon, stb...)
Feltétel: Pl palota x. szint (lehetőleg ne akadémia)
Max szint: 5.

A szövetség felépíti a templomot 1. szintre, ami az istentől függően ad valami bónuszt Pl.: Leah temploma +5% bénítás mindenkinek
Egy szövetség csak egy istennek emelhet templomot.
A további szintek nem adnak bónuszt, viszont van hasznuk.
Ha az egyik szövetség legyőzi a másikat egy háborúban, és más istennek emeltek templomot, akkor kifoszthatja.
Ha a győzelem csak 2 hét múlva történik meg akkor nem lehet a templomot kifosztani.
Ha a vesztes 2 hét múlva kapitulál, akkor nem sérül a templom.
Ha 1 hét múlva, akkor veszít egy szintet.
Ha 3 nap múlva két szintet.
Ha 3 napon belül kapitulál elveszik az egész templom.
Ha egy szövetség veszít, de a templome nem csökken 1. szint alá akkor nem veszíti el a bónuszt, így a magas szint egyfajta védekezés.

Ha valaki legyőz egy szövetséget és kifossza a templomát, akkor kap egy relikviát, ami hasonló bónuszt ad, csak kevesebbet. Mondjuk az előző Leah példáján 5% helyett csak +2% bénítás.
Egy szövetségnek csak max annyi zsákmányolt relikviája lehet ahánnyal 1 szint felett van a temploma, azaz max 4.
A relikvia a háború kitörésétől számítva 2 hétig létezik, és utána eltűnik. (Tehát ha valaki csak 1 hét elteltével nyer háborút akkor 1 hétig van nála a relikvia, ha három nap alatt akkor 11 napig, stb.)

Remélem sikerült mindent leírnom, vagy legalábbis a lényeget. Kiváncsi vagyok mit szóltok hozzá.


Javaslatok a bónuszokra:

Leah +5% / +2% bénítás
Dornodon +5% / +2% krit varázslat
Charadin +2% krit var +2% krit ütés /+1% krit var +1% krit ütés

Sheran +5% / +2% ÉP regen
Fairlight +5% /+2% VP regen
Tharr +5%/ +2% krit ütés

Eleinios -5% /-2% varázslat költség
Raia +5% / +2% építés

Az első szám az amit a templom ad, a második amit a relikviák. Elsősorban a 30 szintű epik cuccok alapján néztem, és próbáltam egyenlő erősre csinálni őket. Jah és a relikviák összeadódnak.
Dátum: 2009.05.14. 10:51:58
Ötletnek nem rossz, ha mondjuk dobna random 3-mat amiből választani lehet, és az új szintén random, bár ennek is vannak hátulütői.

-mi lesz azokkal amit nem választasz? Ha megmaradnak akkor ott is lehet hogy feltorlódik 3 küldetés, amit csak ellenségednek kívánsz. (pl.: döntetlen, 20 kisebb, 20 kristály brrrr...)
-ha mindhármat újra dobja, akkor valahogy úgy kell az újradobást csinálni, hogy ne lehessen valami trükkel pörgetni amíg olyan nem jön, ami tetszik, mert akkor az egésznek semmi értelme
-nagy a szórás a küldetések nehézsége között (döntetlen vs 20 krit var) akkor jobb lenne ha mondjuk mindegyiket kb ugyanolyan gyorsan lehetne csinálni, viszont ez veszett nehéz összeállítani, én ebbe nem is tudnék semmi okosat mondani bár őszintén szólva már ez eleve megoldaná a problémát szerintem, és nem kellene randomozni, ha mindegyik kb ugyanolyan nehéz lenne akkor az embernek nem érné meg mindig ugyanazt tolni (bár ezt összaállítani tudom utópia lenne)
-Szerintem a szint*200 LE nem durva
-kristálypont... franc se tudja, majd elválik...
Dátum: 2009.05.14. 10:38:43
Értem mire gondolsz, ez is kb ugyanaz ahogy én érzek. Ha Aukciózni akarok akkor már jó hamar arra kell ráállni, CSP-t, LE-t, bizsut nem kímélve, hogy legyen esélyed, és akkor se biztos viszont egy csomó erőforrást beleöltél a semmibe.

Lesznek, vannak olyan emberek a toppon akikkel nem lehet majd versenyezni aukcióban. És az ismételhető küldetés által kapott dukát is az ő malmukra hajtja a vizet. Ezt mind aláírom. Amit mondani szeretnek, az annyi hogy szerintem (bár lehet hogy tévedek) nem a küldetéses dukát lesz az a szalmaszál, ami alatt eltörik annak a bizonyos tevének a háta.
Dátum: 2009.05.14. 10:27:09
Idézet: Gau84 - 2009.05.14. 10:12:49

Edit: és de, 3 dukát igen sokat befolyásol akkor, mikor más egy hét alatt összesen nem szerez annyit


Ezzel nem értek egyet, aki ráfekszik az csak CSP-vel 14-et szerez egy hét alatt. Vagy ezt úgy érted hogy egy hét alatt nem szed máshoz képest össze 3-mal több térkapus cuccot?

Ui.:Amúgy nekem az aukciós ház már az elejétől fogva gyanús volt. Volt egy olyan érzésem hogy lesznek olyan fanatikus emberek, akik remekül megtalálják a módját annak hogyan tudják az égbe tornászni a licitet, úgy hogy nekem esélyem nem lesz egy licitben, így inkább nem is foglalkozok vele.
Dátum: 2009.05.14. 10:19:53
Értem én mit mondasz Gau, és egyet is értek veled hogy lehet hogy az aukció el fog szállni. (Szerintem már elszállt, de lehet hogy ezt még korai kijelenteni.) Viszont jelenleg hány embernek van több mint 100 küldetése? Nem olyan soknak. Nekem pl 112 van, és eddig 12 dukátot szedtem össze belőle.

Nem látok a jövőbe, és lehet hogy ez a 3 dukátos dolog sok lesz, viszont szerintem pl az olyan tárgyak mint a tyúk meg a 3X-ozó, olyan elbillenést okoznak, hogy ahhoz képest az ismételgetős küldetések smafu.

Ui.:
Jobban elgondolkodva... lehet... ha valaki tényleg ráfekszik, napi 5 CSP+az összes talált bizsu+LE, akkor ez a +3 dukát még erősítheti. Én minden esetre nem így játszom, én csak ismételhetőből szerzek dukátot, mert mást sajnálok rá. Azért örülök hogy ad a küldetés, így legalább lehetőségem van, esetleg, valamikor licitálni, de tudja a fene...
Dátum: 2009.05.14. 10:11:53
Mint korábban írtam szerintem nem nagyon lehet őket folyamatosan napi rendszerességgel tolni. Mondjuk a 2 napi 1 az már jó. És a 2 naponta +3 dukát az olyan nagy táp? A tyúk ad 2 naponta 2-t. Két nap alatt szép magas térkapuval hány cuccot dob? És ha valakinek megvan a 3X-ozó... szerintem nem az ismétlődő küldetések fogják az egyensúlyt felborítani az aukción.
Dátum: 2009.05.14. 10:04:24
Nem tudom miért van mindenki oda ezzel a behozással? Nem fognak behozni, még jó hogy nem fognak. Előbb kezdtük. De mint az az egyik fórumon már elhangzott: Akik most mondjuk 30. ik szintűek mire 50-esek lesznek sokkal erősebbek lesznek mint a mostani 50. szintűek. Pl engem Maedhros ajánlott be, ő hamarabb kezdte a játékot. Jó pár szinttel van előttem, és ellene esélyem sincs, viszont egy erősebb 49. szintű karakter vagyok, mint amilyen erős 49. szintű karakter ő volt annó.

Az a 3 dukát meg szerintem továbbra is nem az a nagy szám.
Nem az összesre gondol, hanem amit ilyesmire lehet használni, Pl:

döntetlenekhez
-buzogány
-vakító fény

alacsonyszintűnek segíteni TP-s küldetésben
-gyenge pajzs, gyenge páncél

manakonsthoz és vadászathoz
-olyan fegyver, pajzs, páncél ami sokat ad a mágiához, illetve egészséghez

Pl. én megtartottam magamnak a trollagyarom, ami dob +10 egészséget
Dátum: 2009.05.14. 07:39:19
Igen, de akkor sem lehet fixen pörgetni hossú ideig, a hsz-emnek a lényege az volt, hogy az Aukció topicban kikeltek az emberek, hogy a küldetésekért járó 3 dukát az túl nagy előny. De inkább megpróbálom áthozni, hogy azt azért ne offoljuk már teljesen szét.
Dátum: 2009.05.14. 07:29:53
Utolértelek, de a rendszer valamiért nem rak eléd a listában.
Dátum: 2009.05.14. 07:23:03
Az aukció topicban felmerült, hogy mivel az ismételhető küldetésekért lehet kapni dukátot, nagyon el lehet velük húzni, azzal hogy naponta csinálod őket. Ezzel kapcsolatban szeretném megosztani a tapasztalataimat.

Itt van a küldetések listája:

Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal! -ez veszett nehézkes, le a kalappal azelőtt aki ezt egy nap alatt megcsinálja.

Lépjen állatod szintet 10 alkalommal! -ha sok állatod van és jól jön ki a lépés meg lehet 1 nap alatt csinálni, de nem naponta


Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet! -ez is egy lassú küldetés


Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át! -minimum 3 nap ha maxolt kapuval kezded, ezt se lehet olyan gyakran


Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során! -ezt lehet esetleg gyorsan

Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű! -ezt se lehet napi rendszerességgel

Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől! -napi nem egészen 6 TKP-val +random ezt se nagyon lehet gyakran

Szerezz vadászataid során 20 kiégett őskövet! -matek szerint átlagosan 400 vadászatonként lehet megcsinálni

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz! -és most ezzel próbálkozom


Kezdetekben volt még a válaszolj legalább 40. kvízre hibátlanul, de gyorsan kivették. Napi 50 CSP-vel, ezt tényleg lehetett volna nyomatni.


Nos, én a 20 krit var-al próbálkozom. És elég jól megy, ha nem is naponta, de a két naponta három az kb megvan, ha az ember arra gyúr rá. Viszont veszett magas ennek a pp igénye. 20 csata, ahol nem dobják meg a védőt, és be is jön a krit var nem kevés. Szerintem jónak mondható ha mondjuk 25 portyából meg lehet csinálni. Ez 25 PP, ami egy teljes napi termés, ha maxolva van a pp adó szakid és lefele is ütsz. Gondolom kevesen vannak akik 30 pp-n vannak azok közül akik már ismétlik a küldetéseket, mert nincs kit ütniük. Illetve azért is lefele érdemes ütni, hogy ne védje a varázslatod és ne legyen olyan magas krit. varázslata hogy kompenzálja a te szakidat. Ami engem illet nekem volt egy csomó felhalmozott pp-m, ezért tudtam így haladni, de ez meg fog akadni, ebből mondjuk a napi helyett lesz két naponta egy.

Érdekes lehet a 30 bénításos küldetés. Tárgyakból szépen össze lehet hozni egy 40%-ot legalább, és csatánként többször is bekattanhat, illetve akkor is számol, ha téged támadnak (ha jól tudom). Sajna én smaragd vagyok, tehát varázslatra vagyok ráállva, azaz sokszor már attól fekszik az ellen, illetve nem találok olyan sokszor. Akinek más buildje van, megírhatja a tapasztalatait. Véleményem szerint ez az egyetlen küldetés, amit hosszútávon lehet naponta csinálni.
Dátum: 2009.05.14. 07:02:34
Írnék egy pár gondolatot az ismételhető küldetésekkel kapcsolatban, de inkább a küldetések topicba, mert ezt nem akarom nagyon szétoffolni.

Szerintem 1 küldetés lehet amit lehet hosszútávon naponta pörgetni, de nem nekem. Hogy miért azt szépen taglalom ott.

És ennek fényében az a 3 dukát szerintem nem a világ.
Dátum: 2009.05.13. 22:01:02
Szerintem jó dolog az ismételhető küldetés. Nem az a bődületesen nagy LE (szint*200), viszont én most a sima küldetésekben szintfalnak futottam, mivel van két legendás, illetve egy olyan amihez minimum 55. szintűnek kell lennem.

Ezen kívül szerintem nem a küldetésekért kapható 3 dukát fogja felborítani az aukció egyensúlyát.
Dátum: 2009.05.13. 10:47:38
Stardust körbenézett az udvaron. Sehol senki, a Végzeturak Mesterei Erődítmény teljesen kihalt volt. Az egyetlen élőlény Dalen zöld pegazusa volt, amit gazdája csak „Az a szárnyas dög”-nek nevezett. Szegény pára még mindig befogva állt a kordély előtt, és unottan rágcsált egy fűcsomót. A kordély mögött egy nagy halom vörös színű kő és tégla állt, úgy ahogy azt leborították.

-Hol a pokolban van mindenki? –csóválta a fejét a végzetúrnő, és elindult a többiek felkutatására.

A többieket a várfal tövében találta meg, a „Halál völgyébe” vezető lejtő tetején. A hangulat emelkedett volt. Abygail felvette az új mindenszínű páncélját, és egy nyugágyban ücsörgött valami színes italt kortyolgatva. Mellette két kigyúrt szolgája pálmalevelekkel legyezgette úrnőjét. Egy kisebb sörös hordó körül a csapat ifjú titánjai Meszy és Soul a pusztító, valamint az öreg rókák Tripodex, Lagolit és Dutch beszélgettek, és hangosan hahotáztak. Lanmaffia szokása szerint megint farigcsált valamit. Ryleh pedig aggasztóan csillogó szemekkel fényesítette frissen szerzett amulettjét. A csoport mellett egy kisebb grill volt felállítva, ahol Süsü és Margareth serénykedtek.

-Mi a pokol folyik itt? Lusta banda! Na majd kaptok ezért Nasd-tól! –kiáltott a többiekre Stardust.

-Ne kiabálj Star. –ült fel Nasdfil Sorteil a pléden, majd elvett két tányér sült mirgcombot Süsütől, és az egyiket a mellette heverő Baalcainnek nyújtotta.

-Ne pörölj mindig Star, inkább gyere ide, és igyál velünk. –intette közelebb a nőt Dutch.

-Na jó, mi folyik itt? Láttam, még a köveket se pakoltátok el. –ült le a nő, és megmarkolta a kezébe nyomott korsót, de nem kortyolt bele.

-Megvár a munka, nem? Dalen meghozta az anyagot az építkezéshez, lepakoltuk, most egy kicsit lazítunk.

-Most vörös kövek, tegnap kékeket hozott. Honnan szerzi ezeket?

-Én ugyan nem tudom, de őszintén nem is nagyon akarom. –vigyorgott Dutch, és nagyot húzott a söréből.

-Régebben mindig fehér köveket hozott, azokkal mi van?

-Egyszer Aby megjegyezte, hogy nem megy a ruhájához ez a sok fehér, meg amúgy is könnyen koszolódik. Azóta színeseket hoz.

-Tényleg, hol van a gyogyós? –nézett körbe Stardust.

-Itt lenn. –vigyorgott Dutch a sörtől szélesen.

Lenn a Halál völgyében Dalen egy lyuk mellett ült egy kis széken, és egy horgászbotot lógatott a gödörbe.

-Jól látom? Ez a lökött száraz földön pecázik?

-Aha. Tök vicces nem? Gondoltuk megnézzük mi lesz ebből, aztán Meszy hozott sört, majd jöttek a csajok, ők elkezdtek grillezni. Soul meg Meszy pedig elkezdtek fogadni, hogy a hangyás fog-e valamit. –ürítette ki a korsót Dutch.

-Remek érzéked lehet a portyához Meszy, de nincs az az isten, hogy ebben igazad legyen! Most én fogok nyerni! –magyarázott Soul társának, aki csak sejtelmesen mosolygott.

-Mi? Azért rendeztétek ezt a pikniket, hogy ezt a lököttet nézzétek, amint egy madzagot lógat egy lukba? Ez nem lehet igaz! –pattant fel Stardust.

-Megyek, és most azonnal véget vetek ennek a marhaságnak. –indult el a nő lefele a lejtőn.

-Jaj Star ne már! Miért kell minden mókát elrontani? –hőbörgött Dutch a többi egybegyűlttel együtt.

Stardust dühösen robogott le a domboldalon, mögötte a szövetség tagjaival, akik kérlelték és próbálták megállítani.

-Mi a pokolt művelsz te idióta? –kiáltott a nő a csendesen üldögélő Dalenre.

-Shhh... ne kiabálj, elijeszted a halakat. –fordult hátra a csuklyás, majd figyelmét újra a botjának szentelte.

-Elég ebből a cirkuszból! Add ide azt a botot!

-Ne haggyálmár! Pecázok! Ne nyújj a botomhoz!

Kisebb dulakodás alakult ki kettejük között, ahogy nő megpróbálta a férfi kezéből kiragadni a botot, miközben a másik két kézzel markolta azt, és igyekezett úgy helyezkedni, hogy Stardust ne férjen hozzá. Egyszer csak a zsinór hirtelen megfeszült, Dalen fejjel előre zuhant, és a következő pillanatban el is tűnt a lyukban.

-Ilyen nincs! –üvöltött Soul.

-Fizess. –nyújtotta a markát Meszy, arcán széles vigyorral.

-Dalen! –kiáltott Stardust le a gödörbe.

-StÁRGAst SEGÍTS! –hallatszott a gödör mélyéről, miközben a föld remegni kezdett.

-Hallak Dalen! Tarts ki! Mindjárt kiszedünk! –kiabált a nő a gödör mellett térdelve, majd hátrafordult a többiekhez.

-Ne csak álljatok itt! Hozzatok már valamit! Egy kötelet vagy bármit!

Abygail sarkon fordult és rohanni kezdett felfele a lejtőn. A többiek tanácstalanul álltak, miközben Stardust folyamatosan szólongatta elveszett társukat. Ekkor a föld remegése hirtelen felerősödött, és repedezni kezdett a talaj. Egy pár helyen egy egész sávban felpúposodott, mintha valami fúrna alatta. A gödörből kiáltások, és robbanások zaja hallatszott. Itt-ott fák dőltek ki gyökerestől, máshol gejzírként lövellt egy pillanatra fel a sár. Egyszer csak egy nagyobb robbanás rázta meg a talajt, a föld több méter magasba lövellt, egy nagy krátert hagyva maga után. Majd minden elcsendesült. A végzeturak az új gödörhöz siettek. Odalenn a mélyben nem mozdult semmi, csak a sötétség.

-Dalen! Dalen! Mondj valamit te flúgos! Szólalj már meg! Röhögjél, vagy fütyüljél, mindegy! Mondj bármit! –kiabált le a mélybe Stardust ahogy a gödör mellett térdelt.

-Perec. –jött ez ismerős hang a nő háta mögül.

A nő lassan megfordult, szemei szikráztak. Dalen, sárosan, mocskosan állt mögötte, és a port veregetett a ruhájáról. A többi végzetúr tartotta a távolságot kettejüktől. Volt, aki a nevetéssel küszködött, tudván, hogy egy apró kuncogás felérne az öngyilkossággal.

-Mit keresel itt te idióta? Neked lent kellene feküdnöd a gödörben félholtan! –üvöltötte Stardust teli torokból egyenesen bele a férfi arcába.

-Őőőő... hát... az úgy volt... hogy volt egy másik járat... ott hátul... és... nos... ki tudtam mászni... bocs... nem tudtam, hogy nem szabadna... –hebegte Dalen megszeppenve.

-Barom! –kiáltotta Stardust, és egy hatalmas pofont lekevert társának, aki ettől megszédült és lezuhant a gödörbe.

AbyGail kezében a kötéllel némán nézte Dalent és Stardustot, majd óvatosan félreállt, ahogy a dühös nő elviharzott mellette.

-Micsoda szenvedély... –sóhajtott magában, majd ugrott egy picit a meglepetéstől, ahogy Dutch megfogta a vállát.

-Gyere, húzzuk ki. –mosolygott a férfi a kicsit megszeppent társnőjére.

-Jól vagyok... ez a nagy döglött hal felfogta a zuhanásom... –hallatszott a gödör mélyéről



***

-A terv nagyon egyszerű, itt kitörünk. Nem hinném, hogy az Azúr nagyon számítana egy közvetlen nyílt támadásra. Nekikfeszülünk, és ütjük őket, ahol tudjuk. Ha sikerül őket eddig a pontig visszaszorítani, akkor itt két részre válunk. Az egyik csapat lefoglalja a kék erőket, amíg a másik itt oldalba támadja az ELIT táborát. –magyarázta Dzsó a támadás tervét a Tökéletes Gyémánt haditanácsának.

Egyszer csak egy hangos kiáltás hallatszott kintről, majd egy mély hang hosszas szónoklatba kezdett.

-Testvéreim! Véreim! Gyémántok! Itt az idő! Eljött a nagy nap! Ez itt mindannyiunk megmérettetése! Itt az idő, hogy büszkén álljunk ellenségeinkkel szemben, és megmutassuk...

Dzsó nagyot sóhajtott, és megrázta a fejét.

-Hallom Glórin már megint kezdi.

-Mi van? –egyenesedett fel székében az említett személy.

Dzsó meglepetten pislogott társára, akiről el is feledkezett, hogy a szobában van.

-Akkor ki szónokol odakinn?

-Azt hiszem Maedhros. –mondta Galmuszk némi hallgatózás után.

A kék diplomata lerogyott a székébe, majd nagyot húzott butykosából.

-Csak nekem tűnik úgy, hogy Maedhros a szokásosnál is furcsábban viselkedik mostanság? –nyögte, és megdörzsölte a homlokát.

-Már megbocsáss efendi... –dőlt előre székében Damage. – De kik vagyunk mi, hogy megkérdőjelezzük a fényes tekintetű Istenkirálycsászár cselekedeteit?

-Jól van, jól van... van még valami, amit meg kell beszélnünk? –sóhajtott a kék óriás.

-Lenne még egy apróság. –jelentkezett Galmuszk. –Hosszasan vizsgáltuk annak az okát, hogy a hatalom tornya miért kezdett süllyedni. És azt hiszem sikerült megtalálnunk.

-Kiszáradt folyómederre lett építve?

-Nem egészen...



***



Dzsó félrehúzta a kiszáradt bokrot, és lenézett az üregbe.

-Ez az alagút elvezet a fal alatt egészen a toronyig. Odébb keréknyomokat is találtunk. Gondolom, itt rakodhatták fel az ellopott köveket...

Dzsó kezébe temette az arcát, és hangosan felnyögött.

-Azt akarod mondani, hogy azért süllyedt a torony, mert valaki lopta az alapanyagot? Ki lenne ilyen hülye és... –mondta Seligen, majd hirtelen elhallgatott.

-Ki ne mond... –nyögte Dzsó.

Kínos csend telepedett a gyémántok apró társaságára. A gyémántok óvatosan hátrálni kezdtek diplomatájuktól. Dzsó halántékán kiduzzadtak az erek, és szemhéja remegni kezdett az idegességtől.

-Hmmm, azt hiszem, én nekiállok és betemetem az alagutat. –mondta Galmuszk, és gyorsan dolgára sietett.

Seligen szemei kétségbeesetten cikáztak körbe, majd hirtelen megragadta fő szolgája Teddy karját és vállból letépte azt.

-Jajj Teddy, már megint hogy nézel ki? Gyere, haza kell mennünk, visszavarrni. –mondta, és szinte már futva távozott.

Damage még egy darabig kettesben maradt a néma Dzsóval, keresve a menekülési utat, majd hirtelen felkapta a fejét.

-Ó, már ennyi az idő? Mennem kell megetetni a kecském...
Illetve a kérdés is pontatlan, mert 7 nyakcsigolyája van, azon kívül van még egy csomó gerinccsigolyája.
Dátum: 2009.05.13. 07:25:56
Ha már meg lettem említve, én is írok egy pár sort.
Én is inkább +/-1 szintel portyáztam, hogy jöjjön a kamrába, de amúgy nem mindig figyelek arra hogy kit viszek el, nekem ez nem elsődleges szempont.
Mostanság a portyázást inkább küldetések és háborúk miatt csinálom, ezért sutba vágtam a +/-1 taktikát. Sorry...

Zacc, téged persze időnként azért kamrázlak be, hogy érezd a törődést. Sajna ma kimaradtál a szórásból.