Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Oxyacantha

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.07.24. 23:10:19
Kik ellen nem játszhatunk a végzetúrban?
Epikus szörnyek
kint a prérin a spanok ellen
Más horda tagok ellen
Kviz versenyen

Hű de igényes.
Dátum: 2009.07.23. 19:48:47
Az egyik vadászatért nem kaptam meg a lélekenergiát. Ilyenkor mit lehet tenni azon kívül, hogy ide leírom?
Dátum: 2009.07.23. 11:58:11
Idézet: Lanmandragoran - 2009.07.23. 09:49:51
Idézet: Oxyacantha - 2009.07.23. 03:57:57
Idézet: Thadson - 2009.07.23. 02:00:10
Milyen állatot tartanak akváriumban?
Hörcsögöt
Gyíkot
Halat
Pókot


Mind a négyet te ökör...

Már nem azért, de ki az a marha aki ezt a kérdést elfogadta?????


Mondjuk normál esetbe a halakat tartják akváriumban, a többit (gyík, pók, hörcsög) terráriumban szokták. Hörcsögöt esetleg ketrecben. De persze vannak olyan elvetemült emberek, akik magasról tesznek ezen állatok igényeire, és bevágják őket akváriumba.
A kérdés egyébként ebben a formában - ahogy feltették - nem egyértelmű, és ezért hibás, valamint a nagybetűk miatt is.


Nono, a kérdésnek semmi baja. Akváriumban -> aqua=víz. Azt az üvegedényt, ami nincs feltöltve vízzel, terráriumnak hívják. Az meg azért elég durva belemagyarázás, hogy egy állatkínzó simán belerakja a többit is akváriumba. Mellesleg a folyamatosságot jelentő tartanak ige ki is zárja ezt a verziót. A válaszok kezdőbetűjébe pedig csak abban az esetben kötünk bele, ha nem egységes


Tehát akkor a hal az tulajdonnév. Oké, akkor áthúzom a helyesírási szabályzatban a köznevekről és tulajdonnevekről szóló részt.
Én NEM azt írtam, hogy állatkínzó! Ne csúsztassunk, kérem! Azt írtam olyan elvetemült, aki nem veszi figyelembe az állat igényeit. A kettő nem ugyanaz, mert az utóbbi a "leszarom" típusú ember (aki nem veszi a fáradtságot, hogy utánajárjon a dolognak), míg az előbbi gonosz.
Magyarázatod, miszerint "azt az üvegedényt, ami nincs feltöltve vízzel terráriumnak hívják" több okból is sántít:
- A befőttes üveget is terráriumnak hívják? Oké, hívják. De kik?
- Akkor mégiscsak állatkínzás egy akváriumba (ami szerinted egy vízzel feltöltött edény) hörcsögöt, vagy gyíkot tartani, mivel ezek szárazföldi élőlények.
A terrárium egyébként formájában különbözik az akváriumtól. Lehet, hogy egy laikusnak a kettő ugyanaz, mert mind a kettő kvázi üvegedény. Akvarisztikai és terrarisztikai oldalakon utána lehet nézni! Amennyiben az "akvárium" mélysége meghaladja az "akvárium" magasságát, terráriumról beszélünk. (Ezen okból a terráriumnak jobb a szellőzése, mint az akváriumnak, ami az állatkák szervezetének is jobb). Így ha egy ilyen terráriumba vizet is töltünk, mert ékszerteknőst tartunk benne, akkor is terrárium marad a neve, hiába van benne víz. Talán az azonos magasságú és mélységű üvegedényeket szokták így is, úgy is nevezni (de valójában azok is már terráriumok). Továbbá vannak a tolóajtós terráriumok, amiknek a teteje ugye rács, az oldalfala pedig elhúzható üvegajtó, abba érdekes lenne minden nyitás csukás után visszatölteni a vizet. Mindegy, felőlem maradhat a kérdés, pláne hogy pont védelmembe vettem egy bizonyos szempontból, ha nem vetted volna észre. De szerintem javításra szorul, hiszen akváriumban is tarthatjuk (tartják is) mind a négy állatot, és terráriumban is. Attól függően, hogy töltünk-e bele vizet.
Dátum: 2009.07.23. 04:01:36
Milyen állat nem él a Százholdas pagonyban?

nyúl
bagoly
disznó

Szegény Malacka, csak így egyszerűen "ledisznózták".

Melyik gyorsétterem lánc kabalája egy bohóc?

Cora
Burger King
Tesco
Mc Donald's

Reklám?
Dátum: 2009.07.23. 03:57:57
Idézet: Thadson - 2009.07.23. 02:00:10
Milyen állatot tartanak akváriumban?
Hörcsögöt
Gyíkot
Halat
Pókot


Mind a négyet te ökör...

Már nem azért, de ki az a marha aki ezt a kérdést elfogadta?????


Mondjuk normál esetbe a halakat tartják akváriumban, a többit (gyík, pók, hörcsög) terráriumban szokták. Hörcsögöt esetleg ketrecben. De persze vannak olyan elvetemült emberek, akik magasról tesznek ezen állatok igényeire, és bevágják őket akváriumba.
A kérdés egyébként ebben a formában - ahogy feltették - nem egyértelmű, és ezért hibás, valamint a nagybetűk miatt is.
Dátum: 2009.07.22. 22:17:58
A legkisebb is számít...
CBA
Cora
Auchan
Tesco

reklám
Dátum: 2009.07.21. 18:45:54
Kit hagytak ki a gyűrűk urábol a könyvben pedig benne van?

Gandalf
Aranymag
Frodó
Gollam

Egyrész helyesírás, másrészt talán jobban nézne ki úgy, hogy:
Az alábbiak közül kit hagytak ki a Gyűrűk ura c. filmből, aki a könyvben pedig szerepel.
Vagy valami ilyesmi.
Úgy látszik, csak az acsarkodós hozzászólásokra reagálnak itt. Az én egyszerű kérdésemre egy egyszerű nemleges válasz sem érkezett. Mindegy. Ezt "nem"-nek veszem. majd legközelebb acsargok, hátha akkor érkezik reakció.
Dátum: 2009.07.20. 23:00:46
Melyik nem illeszkedik a sorba?
Léna
Bajkál
Jenyiszej
Amur

Kakukktojás. Mi alapján nem illeszkedik?
Dátum: 2009.07.20. 13:26:10
Melyik "FIFA" (focis játék) a legújabb?

FIFA '09
FIFA '07
FIFA '99
FIFA '06

Na ne má'. Ez miért tartozik az általános műveltséghez?
Dátum: 2009.07.20. 10:50:14
Melyik nem egy horgászmódszer?

bojlizás
kerepelés
műlegyezés
pergetés

Na ezt honnan a pékből kéne tudnom? Ez erősen spec!
Megjelöltem a pergetést, mert arról tudom, hogy méhészetben alkalmazzák. De persze nem az volt a jó válasz. Ezt még kizárásos alapon sem lehet jól megválaszolni.
Dátum: 2009.07.19. 23:45:46
Mit "toj" a húsvéti nyúl?
Tojást
Playstationt
Dínót
Nyulat

Törölni, de sürgősen!
Dátum: 2009.07.19. 20:38:45
Idézet: Magusocska - 2009.07.19. 20:00:29
Milyen állat Volt?

... Volt nevű állatról még életemben nem hallottam.

A Volt (eredeti címén Bolt) egy 2008-ban megjelent amerikai animációs film, amelyet Magyarországon 2009-ben mutattak be. Főhőse egy kutya, Volt, aki szuperkutyát alakít egy hollywoodi filmsorozatban.


Hát ja. De miért kéne nekem ezt tudnom? Valahogy nincs akkora visszhangja, mint pl. a Lecsónak (mert azt speciel ismerem, egy időben még a csapból is az folyt).
Dátum: 2009.07.19. 20:32:22
Az alábbiak közül melyik periféria?

processzor
felhasználói kézikönyv
dokumentum
egér

Mi van?
Dátum: 2009.07.19. 19:07:25
Milyen állat Volt?

t-rex
kutya
macska
egér

Mi van? Honnan tudjam? Azt megértem, ha azt kérdezik, milyen állat Frakk vagy Vuk, mert az beletartozik egy magyar ember általános műveltségébe. Magyar rajzfilmekről van szó. Volt nevű állatról még életemben nem hallottam.
Dátum: 2009.07.19. 11:40:27
Idézet: Constantin - 2009.07.19. 10:34:12


Hány pontal lett konstruktőri világbajnok a Ferrari 2008-ban?
211
190
172
151
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 172


A kérdés feltevői Le jutalom helyett nem kaphatnának egy helyesírási szótárat?
Az értékelőkkel egyetemben..


Ehhez még hozzáfűzném, hogy spec, inkább törölni kéne, mint javítani.
Dátum: 2009.07.19. 10:56:53
Milyen adó az áfa?

ábrándozóknak fizetendő
áprilisban felemelt
általános forgalmi
állítólag fizetendő


Dedós válaszlehetőségek.
Dátum: 2009.07.19. 10:55:51
Ez egy klasszikus a Gyalog Galopp-ból, de aki nem látta, az nem ismerheti. Ez spec.
Dátum: 2009.07.18. 11:36:49
A sztrichnin nagyon erős méreg. Mégis egy orvos egy nyilvános bemutató során a halálos adat 10-szeresét vette be és nem lett semmi baja. Hogyan?

A mérget egy teáskanál apróra tört orvosi szénnel vette be, aminek a nagy felülete lekötötte azt.
Gyors gyomormosás segített rajta.
Korábban ellenmérget vett be.
Utána megivott egy félliter tejet, ami semlegesíti a mérgek többségét.

Ezzel a kérdéssel kapcsolatban csak érdeklődnék, habár jól válaszoltam rá. (Az első volt a jó megoldás.)
Ha valaki nem olvasott erről az esetről, vagy nem látta, honnan tudhatná, hogy nem a harmadik a jó megoldás? Egyébként a tejre is igaz a negyedik állítás. Tudnom kéne, hogy a tej nem semlegesíti a sztrichnint? Ezt biztos egy orvostanhallgató írta.


Melyik nem csevegő program?

msn
icq
Adobe Acrobat Reader 8.0
irc

Akkor már legyen ICQ, MSN, és IRC. Meg amúgy is reklám

Melyik nem energiaital?

Red Bull
Burn
Nestea
Hell

reklám


Kire mondjuk hogy homiléta?

Író
Szónok
Igehirdető
Költő


Inkább legyen:
író
szónok
igehirdető
költő
Dátum: 2009.07.17. 20:38:24
mennyi ÉP-t gyógyít a sárga gyógy ital?
80-150
250-500
100-200
600-1200

Helyesírás.
Oldal: 12345678