Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szecska24

Oldal: 1
Dátum: 2010.02.26. 10:28:30
Mennyi szinusz 60 fok?

1/2
2/gyök3
gyök3/2
1

És bármily meglepő a helyes válasz nem gyök3/2......a feltevő szerint 1/2
Azonnal törölni!
Dátum: 2010.02.04. 08:21:33
Hmm. Igazad van, kicsit elragadott a hév. Az aktin-miozin-os kérdést szándékosan tettem fel úgy, ahogy, pontosan azért, mert ezt gimnáziumban szerintem mindenki tanulja (nem véletlenül nem kérdeztem olyat, hogy mi az A-csík, mert ez már tényleg spec.) Viszont a helyes válaszok arányából (45%) úgy gondolom, mégis valamennyire az alapműveltséghez tartozik.

A kalcitonint elfogadom, bár nekem egész biztos nem fakton adták le. Mi lenne, ha átfogalmaznám a kérdést így:

Hol termelődik az a jódtartalmú hormon (kalcitonin), amely a kalcium csontokba való beépülését serkenti?

Így már azért eléggé utaltam a pajzsmirigyre szerintem.
Dátum: 2010.02.02. 10:05:13
Ja igen, még ez:
Melyik nem az idegsejt része?
axon
szinapszis
sejttest *
dendrit
Spec szerintem.


Szerintem meg nem. Ráadásul végtelen bölcsességedben egy rossz választ jelöltél meg jónak. Ha már azt nem tudod, hogy milyen részekből áll az idegsejt, akkor megközelíthetnéd a másik irányból is, hogy melyik tutira nem az. Az a szó, hogy szinapszis kb. 3 hónapon keresztül minden biológia órádon elhangzott, amikor azt tanultátok, hogy egy fizikai inger hogyan jut el az agyba. A szinapszis ugyanis az idegsejtek közötti kapcsolatot jelenti.
Dátum: 2010.02.02. 09:57:43
Mi termeli kalcitonin hormont , ami a kalcium beépülését segíti?

pajzsmirigy
agyalapi mirigy
stb

Mondom én hogy orvosi egyetem kell lassan a kvízhez.
Valaki felütött egy szak könyvet és miden hormont ki ír lassan , mert már vagy 10 hasonlóval találkoztam.


Nem barátom, nem kell egyetem hozzá. Valamikor gimnázium első, vagy második osztályában kellett volna csak jobban odafigyelned, amikor ezt próbálták tanítani neked.
Megsúgom az egyetem azt tanítja meg, hogy az adott hormon (pl.: kalcitonin) konkrétan hogyan néz ki (kémiai konstitúciós, konformációs szerkezet; és igen ezek a fogalmak is ismerősek lehetnének neked még gimnáziumból), és ebből hogyan lehet következtetni a működésére. Szóval ne becsüljük le annyira az egyetemet......

A másik már nem neked szól, bár gondolom ezek után az alábbi kérdésen is felháborodnál:

Aktin és miozin. Mely szövetre jellemzőek ezek a motorfehérjék?

bőrszövet
kötőszövet
izomszövet*
idegszövet


Szintén csak ismételni tudom magam, ez gimnáziumi anyag. Ráadásul a kérdés megfogalmazásával (motorfehérje, mégis melyik szöveted képes mozgásra?) kisebb segítséget is nyújtottam az IQ betyároknak. Akinek még így sem esik le.......
Dátum: 2009.10.19. 18:50:51
látom már volt
Dátum: 2009.07.08. 10:23:02
Ha balra van észak, akkor merre van dél?
előttem
jobbra
mögöttem
balra


Szerintem jobbra van dél, a kérdés feltevője szerint viszont előttem...
Emiatt buktam küldetést, úgyhogy egy nagy sünt annak, aki kitalálta és annak is aki átengedte!
Dátum: 2009.07.01. 10:10:16
Melyik ragadozó?

őz
galamb
menyét
Hiúz


Helyes válasz megjelölve (Hiúz), mellesleg a menyét mi, ha nem ragadozó? Törölni....
Dátum: 2009.06.29. 12:15:38
Hmm... Igazából nem lenne túl nagy baj a kérdéssel, ha nem 3 színű macskáról, hanem inkább tarka macskáról beszélne (mert a három szín az ugye relatív: egy cirmos is végtelen számú színárnyalattal rendelkezik), ugyanis akkor valóban csak nősténymacskáról lehetne szó. Ennek a magyarázata az X inaktivizáció, ami miatt véletlenszerűen hol az apai, hol pedig az anyai X kromoszóma inaktivizálódik, márpedig a macskák szőrének a színét meghatározó gén az X kromoszómán található.
Dátum: 2009.06.28. 20:53:57
Milyen "extrém" sportot művelt Dan Osman, ami a halálát is okozta? (http://www.freeweb.hu/kvizgame/video/001-dan_osman.wmv)
búvárkodás
hegymászás, sziklamászás
siklóernyőzés
rafting


Hát ez meg mi? Törölni...
Dátum: 2009.06.26. 15:44:45
Ki nem március 16-án született?
Kaszás Attila
Bernardo Bertolucci
Fernando Torres
Georg Simon Ohm

Mikor alakult meg az MKB Veszprém kézilabda csapata?
1902
1981
1977
1936

Milyen kaliberű az ak-47-es?
12,7
7,62
5,56
9

Kéretik törölni.....
Dátum: 2009.06.24. 13:11:59
Nem emlékszem a konkrét válaszokra, de a kérdés így hangzott: Mikor született Lengyel József magyar költő?
A helyes válasz nem szerepelt a megoldások között (1896). A kérdés feltevője szerint a válasz: 1927

Amúgy nemrég tettem fel egy kérdést judo-val kapcsolatban (igazából bármelyik japán harcművészetre vonatkozik):

Melyik vezényszóval állítja le a küzdelmet a cselgáncsban a bíró?

toketa
hajime
mate *
hantei

Ez tényleg annyira spec. érdeklődési kör?
Oldal: 1