Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Giganticus

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2010.09.07. 13:04:41
Nem tudom hova kéne írnom, de ide beillik:
Nem tartom sportszerűnek, hogy a felejtés szakértelem bekerült a kihívásos kalapba.
Ha valaki tudatosan építgeti kicsiny állatkáját akkor nem fogja a felejtés szakértelmet fejleszteni.
Ugyanígy nem tartanám sportszerűnek, ha benne lenne (őszintén megmondom nem tudom benne van-e mert a kihívásos csatákat nem szoktam megnézni) a visszafogott fejlődés és az energiahasznosítás, vagy pedig a hordagyűlölet. Mondjuk a felejtés is csak most tűnt föl pedig jóval túl vagyok az 1000 kihíváson.

Ja, és még valami !
Azokat a szakértelmeket amiket már maximális szintre fejlesztett a játékos lehetne más színnel jelölni, vagy más helyre tenni az oldalon, hogy ne zavarjon a szakértelem fejlesztéseknél.

Köszönettel
Giganticus
Dátum: 2010.06.10. 13:55:51
ha új szövetséget alapítok akkor ott működnek majd a régi szövetségem szakértelmei ?
pl: manakonstrukció, hordázás...

Tehát a kérdés: tudok-e az új szövetségben pl. manából építkezni vagy ez csak akkortól lehetséges újra, ha elkészült az akadémia ami lehetővé teszi ?
Nekünk is van egy esetünk.
Van egy albérlőnk aki nem fizet a villanyon kívül semmit. Ráadásul kiköltözni sem hajlandó.
A rendőrségre elmentünk de elzavartak minket. Most nem idézném, hogy mivel.
Ismer valaki esetleg egy gyanús embert az alvilágból aki ért az ilyen mókák elintézéséhez ? Most már csak ez maradt.
Lehetőleg ne kerüljön sokba, mert olyan sok pénzünk nincsen rá.
Dátum: 2010.03.24. 11:08:04
Nos én egy új célt tűztem ki magam elé !

Egy új pártot fogok alapítani. Nem tudom, ti hogy vagytok vele (nem politizálni akarok most) de nekem nagyon úgy tűnik, ha az egyikre szavazok az jobbra húzza az országot, ha a másikra az balra. Így aztán sosem fogunk előre jutni.
Az, hogy összefogjanak teljességgel elképzelhetetlen, pedig ez volna az ország érdeke (megint mondom itt nem politizálni akarok).
Ezért gondoltam, hogy egy új pártot kell létrehozni amely nem jobbra, nem balra, hanem előre viszi a szekerünket.

Ha más is így gondolja és érdekli a dolog és írjon nekem egy üzenetet.
Köszönöm
Dátum: 2010.03.24. 10:18:51
Az rendben van, hogy a megtámadott szintje számít, mivel én 44. szintű vagyok jelenleg és általában a megtámadottjaim sem sokkal többek vagy kevesebbek ezért írtam az én szintem. Általában a portyalistából válogatok ahol a 100%-osak vannak felsorolva.

Szóval...még mindig nem értem.
Dátum: 2010.03.22. 09:40:29
Van egy problémám:

Van nekem egy küldetésem: szerezz 750 LE-t egy portyázásod során. Az, hogy mennyi ideje bénázom vele az egy dolog, de nemrég felfedeztem valamit ami elgondolkodtatott.
Van nekem egy energiahasznosítás nevű szakértelmem 25-ös szinten.
És a Wikiben ezt találtam róla: Ha a kapott LE < (szakért * ellenf. szintje * 0,2) * (20-100% portya állapottól függ.) akkor felkerekítjük ennyire.
Mivel én jelenleg 44. szintű vagyok 44 x 25 x 0,2= 210
Továbbá a portyázásomnál általában nincsenek mínuszaim tehát azt vehetjük 100 %-nak akkor legalább ennyi LE-t kellene kapnom mindig. Ezzel szemben nagyon sokszor kapok 100 alattit is.

Hogy is van ez ? Akkor érdemes az energiahasznosítást fejlesztenem vagy sem ?

U.I.: Azt, hogy ehhez még hozzájönne a kreatív százaléka is azt már meg sem említem.

Légyszives válaszoljon egy illetékes. Köszönöm.
Dátum: 2010.02.06. 11:00:37
Kedves fejlesztők szeretném, ha nem csak ilyen kevés képből lehetne választani.
tkp. mindössze egyetlen férfi illetve női karakter van ami szimpatikus. Lehetne-e esetleg-e több-e ezekből a képekből-e ? :-)
Dátum: 2009.12.29. 14:55:32
Az létezés célja az evolúció.
Az anyag azért létezik, hogy létrehozza az életet. Ez az anyag értelme.
Az élet azért létezik, hogy létrehozza azt az értelmes lényt aki majd uralni fogja a saját bolygóját. Ez az élet értelme.
Az értelmes lény azért létezik, hogy létrehozzon egy egész világon meglevő jóléti társadalmat. Ez az értelmes lény értelme.
A világon meglevő jóléti társadalom pedig el tud szaporodni a saját naprendszerében, galaxisában. Neki az az értelme.
Ha pedig egyszer a nagyon távoli jövőben elpusztul majd az egész világegyetem akkor az abban az időben élők kötelessége lesz megtalálni hogyan lehet átmenteni valamit egy másik világegyetembe, hogy ismét elölről kezdődjön az egész.

Az, hogy ez az ember nevű lény lesz-e vagy sem, azt nem tudom. De reménykedem benne, hogy igen. Az evolúció számára ez mellékes.
Számunkra nem annyira.
Dátum: 2009.12.14. 21:21:35
Az ami nem változott meg 2-5-10 ezer év alatt egy nap alatt is megváltozhat.
Gondolok pl: az atom-, vagy a hidrogénbombára. Addig eszünkbe sem jutott hogy az emberiség kipusztíthatja önmagát.
De az emberiségnek kezd megjönni az esze. Ami nem csoda, mert -ez ugyan közhely- a Föld az emberiség bölcsője ám az ember már el-elhagyta a bölcsőt.
De ne várj egy gyerektől -maradjunk ennél a közhelynél- aki épp csak elhagyta a bölcsőt differenciálegyenletet. Majd eljön az is.
De addig még rengeteget kell fejlődni. Például pszichológiában. A jövő embere szinte biztos, hogy csippeket fog beültetni a fejébe mondjuk a teljes Magyar Nagylexikon tartalmával. Visszafejlődik a vakbele és ha pótolnia kell a máját azt saját otthonában is meg tudja majd csinálni.
Ezer év lesz az iskolaköteles kor és nem lesz ritka a százezer éves munkaviszony sem.

Faust0ne írj légyszives ...-okkal. Nekem tetszettek.
Dátum: 2009.12.12. 22:24:15
No igen. A pénz nagy úr !
Nem volnék meggyőződve arról, hogy ha én kerülnék ugyanolyan helyzetbe mint ők akkor én másképp cselekednék.
Érdekem nekem az, hogy meggyógyuljon a szénanáthád amikor ha náthás vagy megveszed az énáltalam előállított drága gyógyszert ?
Bár mondjuk az űrben nem hátrány ha valaki szénanáthás...
Elolvadnak a sarkok ? Na és ! Legfeljebb 70 métert emelkedik az óceánok szintje (volt már ilyen is) és Szeged tengerparti város lesz !
így gondolkodnak azok akik profitálnak a dolgokból. Az nem kifizetődő, hogy Afrikába kaját szállítsunk egyrészt mert drága, másrészt mert kit érdekelnek mi történik ott, harmadrészt meg akkor nem ölnék egymást az emberek, és nem adhatnánk nekik el fegyvert ami nekünk már a fülünkön jön ki de nekik még jó lesz.

Nem az emberiség gondolkodásmódját kell megváltoztatni, hanem csak a főnökökét akik odafent irányítanak mindent.
Erre találták volna ki a szocializmust, de az nem hoz hasznot azoknak akik irányítanak ezért megbukott. Majd szép lassan megváltozik a gondolkodásmódunk is. Lehet, hogy a rozmár meg a jegesmedve ezt nem éli meg, de végbe fog menni.
Nem szabad siettetni.
Túl gyors volt a technikai fejlődésünk az utóbbi évtizedekben, és ezzel nem tudott lépést tartani a gondolkodásmódunk.
Türelem.
Dátum: 2009.12.11. 21:56:20
Kedves csati 777 !

Ha az emberiség egyszer igazán elszánja magát a Naprendszer vagy a Galaxis meghódítására akkor az meg is lesz hódítva.
Átalakíthatunk pl. egy kisbolygót űrhajóvá. Az pedig, hogy az utazás mondjuk 100 évig fog tartani...utódaink majd azt mondják: "egy kicsit unalmas volt de ki lehetett bírni !" A szaporodás ma még lehet hogy probléma de megoldjuk. Aztán új problémák jelentkeznek, de azok is megoldódnak.
Kaját, vizet, levegőt persze vinni kell magunkkal de ezek visszanyerhetők a salakanyagokból. Mire pedig megérkezünk valahová az átalakított kisbolygónk megtelik néppel akik már alig várják a gyarmatosítást.
Legrosszabb esetben pedig mikor megérkeznek valahová már várni fogják őket azok akik (azóta) gyorsabban tudnak közlekedni, és megelőzték őket.
De biztos vagyok benne, hogy egy ilyen merész csapatot bárhol szívesen fogadnak majd.
Dátum: 2009.12.07. 21:20:33
Tökéletesebbnek én azt a lényt nevezem amely a tudatosság magasabb fokán áll.
PL.: szerintem a ragadozók (nagy általánosságban) tökéletesebbek mint a növényevők (persze kivételek lehetnek),
Az pedig, hogy a fizika (kémia, matek... stb) nem tart ott ahol a fantáziánk...hát...azért a fantáziát nem kéne visszafogni. Én személy szerint remélem hogy egyszer az ember elér oda, hogy egy lény akit talán majd úgy nevezünk, hogy Homo Intergalacticus fejét fölemelve a régi irományokból így sóhajt föl: Ej, hogy ezeknek az ősöknek milyen kevés fantáziájuk volt !
Dátum: 2009.12.06. 19:29:06
Az emberi létezés célja nem más mint az evolúció.
Egyre jobbá válni, egyre magasabb lépcsőfokra lépni.
Mint ahogy az első élőlény elkezdett szaporodni, aztán két sejt összekapcsolódott és létrejött az első többsejtű élőlény, aztán nem csak a vizeket, hanem a szárazföldet és a levegőt is meghódította az élet.
Mi emberek (és még néhány másik állatfaj, bár ők sokkal kevésbé mint mi) kifejlesztettük az értelmet, és elterjedtünk minden kontinensen (még ha Antarktiszt nem is igazán hódítottuk meg) és már a kozmosz felé nyitogatjuk csipáinkat.
A Naprendszer meghódítása és benépesítése után jöhet a galaxisunk ahol vagy találunk más értelmes lényeket és megtanulunk velük békében élni vagy nem találunk és akkor meghódíthatjuk az egészet.
Ezután jöhet a következő galaxis...
Dátum: 2009.11.23. 14:40:22
Az emberi faj fenntartását hagyjuk meg a Homo sapiens-nek.
A Homo Galacticus-nak pedig legyenek ennél nagyra törőbb tervei.
Dátum: 2009.11.21. 14:57:16
A négyes befejeződött, az ötös még sehol, pedig már lassan itt a meteorológiai tél.
Mikor jön ?
Dátum: 2009.11.18. 14:24:57
Jó lenne, ha lenne egy olyan fejlesztés, hogy azokat a tárgyakat amiket nem használok vagy már nem kellenek át lehessen adni egy másik játékosnak szövitársnak.
Pl: Ha nekem már nem kell egy térkapus relikvia (mert kettő van belőle) akkor át tudjam adni annak akinek még nincs egy sem.
Vagy ha legyőztem a fertőzést akkor át lehessen adnom a "20 %-kal olcsóbb a harc a fertőzés ellen" tárgyamat valakinek akinek még sok van hátra...stb.
Ezt a fejlesztést én nagyon várom .
Dátum: 2009.10.22. 11:17:05
Magas szintű küldi lehetne: kapj 100.000 LE-t a lélekkufártól tárgyaid eladásából.

A kiégett őskövet kémlelésnél: támogatom.
Dátum: 2009.10.22. 11:09:59
Feltettem egy kérdést: Melyik szóban követik egymást felváltva a magánhangzók és a mássalhangzók ?

Degeneráció
Lábamputálás
Operabemutató
Visszaható

Elfogadták. feltettem egy másik kérdést:

Melyik szóban követik egymást felváltva a a mássalhangzók és a magánhangzók ?

Bikafuttatás
Emancipáció
Kereszteslovag
Originális

Ezt nem fogadták el. Ki érti ezt ?
Mindegy. Innentől kezdve nem írok több kérdést.
Ez az amit nem értek! A Száz év magány egy nagyon jelentős (de lehetséges, hogy a kérdés elbírálója által egyáltalán nem ismert) mű.
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Melyik G.G.Marquez (irodalmi Nobel-díjas 1982) műve?

Állatfarm
Emberi sors
Lüszisztraté
Száz év magány

Szerintetek mi ebben a kérdésben a nem megfelelő ? Marquez az irodalmi Nobel-díját az életművéért, de leginkább ezért a művéért kapta.
Talán az, hogy rövidítettem a keresztneveit ?
Oldal: 1234567891011