Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Giganticus

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2011.03.12. 23:06:02
Kedves illetékes !

Ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat nekem az jött le belőle, hogy a többség nem igazán repes ezért az ötletért. Szerintem hagyjátok a fenébe, és tervezzetek valami mást.
Jó, jó tudom, hogy már rengeteg munkát beleöltetek, de lehet, hogy még mindig jobban megérné veszni hagyni, mint hogy így elkezdjétek.
Hacsak nem tudtok valami zseniális fordulatot tenni az eddigiekhez.
(én ebben az utóbbiban bízom)
Jelenleg azonban úgy áll a dolog, hogy ha részt is veszek benne, azt kizárólag a jutalomért fogom tenni és nem a játék öröméért.
Dátum: 2011.03.04. 22:37:14
Magyarázza már meg nekem valaki, hogy ez az egymás elleni harc hogyan fér össze a 3-as világ békésebb jellegével ? A többin oké.
Meg egy plusz klón amit lehet, hogy áthozhatok valamelyik másik világra az event végén ha akarnám és engednék. Brrr.
Szövitársra támadni akit eddig tanácsaimmal segítettem, vagy éppen ő engem ?
LE és TP: Miért kell bonyolítani ? menjen úgy ahogyan a normál játékban az mindenkinek megfelel. (különben nem játszana).
Dátum: 2011.02.28. 08:12:35
Ha olyan kérdéseket kapok amik már be vannak sorolva akkor rendben, de már megint nem tudtam kérdéseket besorolni az 1-es világon.
Az első kérdésnél még a lehetőség sem jelent meg aztán minden szépen ment a 8. kérdésig aztán megint nem kaptam lehetőséget a besorolásra.
Szép-szép ez a kvízbesorolás, főleg, hogy lélekenergia is jár érte, de azért ezek az apró hibák igazán bosszantóak. Nem tudnátok vele valamit kezdeni ?
(pl körüziben értesíteni a játékosokat, hogy elfogytak a besorolható kérdések mostantól örülj, ha kapsz ilyet vagy valami hasonló).

Köszi.
Lassan odaérek ahhoz a küldihez, hogy idomíts be 5 állatot. Az értelmét ugyan nem látom ennek a küldinek, de itt nem igazán számít a véleményem. Viszont jó lenne, ha egyszerre nem csak egy állatot idomíthatnék. És ez nem csak ennél a küldinél lenne fontos, hanem akkor is, ha valaki fájó szívvel kisajtolta régi állatkáit. Ehhez kéne valamilyen 5let. Nekem ugyan van, 5letem rá, de nem rajtam múlik.
Dátum: 2011.02.26. 21:02:45
Nekem az az érzésem, hogy a kvízbesorolás egy szuperhosszú event volt (van) (vagy lesz is még).
Annak minden hibájával (egymást átfedő kategóriákkal, felkészületlen adminokkal) és jutalmával (kvízmedálok).
Dátum: 2011.02.26. 14:27:05
Az 1-es világon a kérdésbesorolásért (már amikor működik de ez nem a hiba bejelentés topic) 6. szintű vagyok és már régesrég óta csak feleannyi LE-t kapok mint a szintem. Ez csak a 3-as világon 1:1 annak békés volta miatt ?
Dátum: 2011.02.26. 14:16:16
most 14 kérdést tudtam egymás után besorolni, de az utolsó 3-at már nem engedte.
Szerintem túl jó vagyok és így akar visszafogni. pedig még csak 6.szintű az a karakterem. .
A 3-as világon már nem próbálkoztam, mert elértem a besorolt kérdésekért járó maximális kvízmedál számot.
Dátum: 2011.02.25. 10:57:49
Sziasztok !

Az 1 világon a kvízkérdésekre még tudok válaszolni de besorolni a kérdéseket már nem. Mintegy 10-12 kérdésbesorolásom "veszett" így el.
Ez annál is furcsább mert a 3 világon minden megy normálisan.
Giganticus vagyok mindkét világon. Nézzetek utána ha kérhetem. Köszönöm.
Dátum: 2011.02.24. 16:03:43
A sötét korszak ?

Amennyi LE épített a legjobb annak a kétszeresét kell majd adóba befizetned a xenokirálynőnek és amennyi győztes támadása volt a legjobbnak ellene kétszer annyi portyapontod úszik el.

Azt hiszem ez elég sötét korszak volna.

De nem én vagyok a játékmester ezért lehet tovább találgatni.
Dátum: 2011.02.22. 10:59:10
Volna még egy javaslatom (ígérem ez lesz az utolsó ebben a topicban). Talán ha a játékvezetés kikérné mondjuk 10 szintenként minden hordából 1-1 ember véleményét mielőtt elindítanák a következő eventet az jó lenne.
Mondjuk olyan emberekre gondoltam akik nem vettek részt az előzőben (jelen esetben ebben), hogy teljesen mentesek legyenek minden előítélettől. Na már persze ha van ilyen, mert a nagyon magas szinteken ahol összesen nincs 4 ember ott ugye ez nem megy.
Esetleg áttehetnék az adott karakter másolatát egy rövidke időre egy próbaszerverre, de ez lehet, hogy nem kivitelezhető.
Aztán meg kéne fogadni -az általuk értelmesnek gondolt- tanácsaikat.

Lehetséges, hogy ekkor is lennének gixerek a játékban, de valószínű, hogy nem ennyi.
Dátum: 2011.02.17. 09:48:52
Ajjaj ! addig már csak 4 nap van és a 3. világon még két szörnyikének van 80% fölötti életenergiája.
Jó lesz sietni egy kicsit.
Dátum: 2011.02.16. 14:31:49
Csak egy 5let.
Ha lesz egy újabb kaland akkor lehetne-e olyat tenni bele, hogy a kis karaktereknek más a feladatuk
(pl. terepfelderítés) a közepeseknek megint más (pl. falbontás) és csak a nagyoké legyen a harc.
A jutalom pedig ne előre meghatározott legyen.
Tehát ne olyan, hogy van 5-10 db akármi és ha az illető nem olyan karaktert fejleszt akkor kopp. Bár ennek azért van életszaga.
Hanem válasszon pl. a (direkt erre kidolgozott) relikviákból egyet.
A számítógép kisorsolhat mindenkinek 10-20 db-ot aztán válassz közülük. Ha egy sárkányt legyőztem a barlangjában levő kincsek közül elhozhatom a ránézésre legszebbeket, de ránézésre nem biztos hogy tényleg az lesz a legjobb amit legjobban használni tudok.
Úgyhogy ha csak a képek lesznek ott de nincs alattuk magyarázat azt korrektnek tartanám.
Bár egy mágikus vakolókanál annyira egyértelmű, hogy az építészkarik rögtön lecsapnának rá, és nagy valószínűséggel igazuk lenne.
Igaz ezzel a módszerrel minden kalandhoz új tárgyakat kéne rajzoltatni... szóval ennek is van hátránya.
Dátum: 2011.02.14. 23:11:25
Ez eddig még nem igazán győzött meg. Valami bővebbet esetleg a játékról ?
PL: milyen fajokból válogathatok, miért csak 10. szintig lehet fejlődnie a nem prémes tagoknak...
Dátum: 2011.02.14. 09:11:20
Köszi mindenkinek a tájékoztatást. Nem árt ha az ember nem csak "odafentről" nézi a dolgokat.
csp-t nem akarok rákölteni, mert abból állandó hiányaim vannak
Szeretnék néhány észrevételt tenni mintegy összefoglalásául ennek az eventnek.

Kizárólag szerintem, de azért remélem más is egyet ért vele.
Tehát:

1, Ha elhatároztátok, hogy indítotok egy történetet, hacsak nincs leírva a történetben logikusan megindokolva meddig fog tartani ti ezt ne írjátok ki. Így rengeteg taktikát fognak a játékosok követni, és valószínű, hogy a fele rossz is lesz, de mivel mi a galetkik egy bolygón élnek és mi elvileg a mindennapjaikat játszuk el, nem lehet előre tudni, hogy cselekedeteink milyen hatást fognak kiváltani.

Példa:
-A legnagyobb varázslóink mondták, hogy ha nem akarunk örök sötétségben élni le kell győznünk a xenókat.
-Mennyi idő alatt ?
-Nem húzhatjuk a végtelenségig, mert regenerálódnak. De azért jó lesz sietni.

Ebbe beleférne az is, hogy két hét alatt verjük le a xenót, de az is, hogy csak egy hónap alatt. Esetleg ha közeledik szerintetek az általatok kiszabott határidő vége akkor a varázslók megint előállhatnának egy kis sürgetéssel.

2, Ne legyen ismert előre a jutalom, se az mekkora aktivitásért jár. Ha az ember benevez egy horgászversenyre az is előfordulhat, hogy semmit sem fog hiába ezerszeres világbajnok az illető.

Példa:
-És mi lesz ezért a jutalmunk ?
-Az nem elég neked, hogy nyugodtan élhetsz ? Semmi sem fogja veszélyeztetni sem a te, sem a családod életét ?
-Hát...
-A xenóbőrből úgy tudom sok mindent lehet készíteni. Ha nem szeditek túl apró darabokra.

Ez lehet a magyarázata annak ha valaki nem elég aktív akkor nem kapja meg a legjobb ajándékot, hanem csak az egy-két fokozattal gyengébbet.

3, Ne hozzátok nyilvánosságra ha időközben állítotok valamit a körülményeken. A játékosok úgy is észre fogják venni. Megdöbbennek majd, néhányan anyázni is fognak (lehet, hogy én is) sőt nagyanyázni, de ha logikus a történet és a magyarázata akkor semmi probléma sem lesz belőle.

Példa:
A xenó látván erősen meggyengült állapotát a nyílt mezőről bemenekült a sziklák közé (a folyóba, sűrű erdőbe...)és onnan harcol tovább.
A hordaparancsnokod erre előre felhívta a figyelmedet te pedig voltál olyan agyalágyult, hogy nem vágtad el a kedvezőbb terep felé az útját. Most bosszankodhatsz balgaságod miatt. Meg a többiek is.

Ez megmagyarázza miért csökkent le a sebzés.

4, Ha pedig kinyiffan egy xenó (tehát egy szakasz végéhez értünk) legyen némi színesítő átkötő szöveg miért kell nekem tovább aktívnak lenni.

Példa:
Napkeltére a xenó holtan terül el a lábaid előtt, de te tudod, hogy ahol egy ilyen dög van ott akad több is, tehát a keresésére indulsz. Kora délután rá is találsz...Ez még nagyobb mint az amelyikkel éppen most végeztetek, vagy csak azért van ilyen érzésed, mert kimerített a harc ?
Dátum: 2011.02.13. 15:32:28
Indítottam egy új karaktert az 1-es világon, hogy újra átéljem milyen is kicsinek lenni.
Érdekes.
Viszont megtámadtam a xenót. Van 28 csatából 18 győzelmem, és nem kapok érte sem xp-t sem tp-t.
Nem tudom hiba-e de nekem kéne mindkettő. Tetszik az arány. Így tényleg úgy tűnik, hogy nehéz dolog legyőzni, de nem lehetetlen.
Ja, és még valami. a 3. szinten nem tudom beállítani a portyázásomat. Nem mintha meg akarnám változtatni, de azért hiányzik.
A másik karakterem pedig elérte a 400 győzelmet. :-).
Dátum: 2011.02.03. 13:22:01
Én eddig mindig vertem a xenokirálynőt két kivétellel (amikor nem figyeltem oda mennyi ÉP-ről kezdem a csatát) és nem sokat számított hányadik szintű. 4-5 csata mindig levert max ÉP-ről. De sokkal jobban örülnék, ha majdnem 50%-os lenne csak a győzelmi arányom, de a sebzéseink sem lennének eget verőek.
Tehát arra gondolok, hogy legyen a végeredmény mondjuk 976-988 (ide vagy oda az mindegy de azért a karakter nyerjen egy picivel többet) és ne 5804-3324 mint nekem a legutóbb. Jó én könnyen beszélek hiszen nekem a 115.szintű xeno sem olyan sokkal nagyobb mint a sajátom, de akkor picivel többet tudnék csatázni és -talán- nyerni is.
Dátum: 2011.02.02. 11:52:04
Nem igazán ismerem a programozást, de ha a xenókirálynö pont ugyanakkora tulajdonság nagysággal illetve szakértelem nagysággal rendelkezne mint az aki veri, akkor kb 50%-os győzelmi aránya lenne mindenkinek, és nem lenne reklamáció se onnan hogy túl könnyű az ellenfél (vannak akik többszáz csatát vittek végig egyetlen vereség nélkül, igaz ők nem reklamálnak) vagy túl nehéz.
Dátum: 2011.02.02. 11:08:09
volna egy kérdésem:
Ha nem 400 győzelmet aratok hanem mondjuk 4000-t akkor 10-szer kaphatom meg a jutalmat ?
(mondjuk ez nem annyira valószínű nálam mert még csak 35-nél tartok de meg akarom érteni a nagyok motivációját)
Dátum: 2011.02.01. 13:47:43
Köszi Yaksee
Dátum: 2011.02.01. 11:18:18
Sziasztok !

Van egy érdekes észrevételem. Baratynak írtam eredetileg privát üzenetben -ennek lassan egy hete- de még nem válaszolt rá.

23.57-kor küldtünk egy citadellacsapást egy olyan szövetségnek akikkel háborúban álltunk.
23.59-kor visszacsaptak a saját citadellájukkal.

2 azaz kettő perc alatt megérkezett a válaszcsapás.

Eddig semmi gond, mert azért van a citadella, hogy használva legyen DE:

amikor másnap iskola van és dolgozni kell menni, éjfél előtt van fönt 5 különböző ember szerintetek akik AZONNAL észreveszik, ÉS aktiválják a citadellájukat ?

Remélem igen, de azért kissé gyanúsnak találtam, ezért kértem Baratyot nézzen utána. Lehet, hogy ez megtörtént és minden rendben volt, de -magamból kiindulva- lehet, hogy elfelejtette.
Jó lenne tudni valami biztosat.

előre is köszönöm
Oldal: 1234567891011