Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eblisz

Oldal: 12
Dátum: 2012.04.01. 10:13:59
Milyen mély a föld legmélyebb pontja?

13148 m
11033 m
8912 m
7854 m

Több dolog is zavar ebben: Egyrészt ha kisbetűvel "föld" akkor a kérdező a saját tanyájára gondol? És annak vajh' hol a legmélyebb pontja?

Ha viszont a Föld nevű bolygóra gondolt, akkor annak a "legmélyebb" pontja - már ha ez értelmezhető egyáltalán - a Föld közepén van, tehát kb. 6300 km mélyen.

A wikipédia szerint: "A Mariana-árokban található a Föld legmélyebb pontja, a Challenger Deep, ahol a tenger mélysége 10 994 méter. ... (más mérések szerint 11 034, 11 022, vagy 10 911 m)."

Tehát a helyesként megjelölt válasz sem logikailag, sem a wiki szerint nem helyes.
Dátum: 2012.04.01. 10:03:09
Melyik lény szereti a legenda szerint az uborkát jobban, mint az emberi húst?

Griff
Sárkány
Raskahak
Kappak

Hát bocsi, ez tényleg általános műveltség. Minden hülye tudja...

Ne haragudjatok, de amit még a guglival se lehet megtalálni azt neeeeeeeee máááááááááár!
Dátum: 2012.01.08. 22:36:58
Nem úgy szólt a kérdés, hogy alapesetben mennyit vadászol 15 pontból.
Dátum: 2012.01.06. 16:29:28
Maximum mennyi ideig vadászhatsz, ha 15 cselekvés pontod van?

1 óra 15 perc
1 óra
1 óra 25 perc
2 óra

Konkrétan én 15 cselekvéspontból max 47 p 15 mp-ig tudok vadászni. A kérdés írója az 1 ó 15 p-et jelölte meg helyes válaszként, de ez legfeljebb rá igaz.
Dátum: 2010.08.27. 16:04:39
"hogyha tényleg csak a kettő király van, akkor mit akarsz kiegyezni?"

A válaszlehetőség úgy szól: megegyeznek
Nem mondja, hogy kik, nem mondja, hogy miben, tehát remi ide vagy oda, még simán nyélbe üthetnek egy üzletet, akár a játékosok, akár másvalakik, nem?
Csak arra próbáltam utalni, hogy a kérdés írója:
a) 6 éves, vagy
b) szellemi fogyatékos, vagy
c) simán csak túl hülye
Dátum: 2010.08.27. 15:42:13
A sakkban ha csak király van, akkor mi történik?

Nem lehetséges olyan helyzet.
Megnézik kinek va kevesebb idõje.(Akinek kevesebb van az veszít.)
Döntetlen.
Megegyeznek.

Mi van???? Mi történik?

1.: valaki rosszul rakta fel a bábukat, és csak a király "van"...
2.: miért ne egyezhetnének meg?
3.: nem idője, hanem ideje.
4.: ha nem lehetsége, akkor minek kérdezed?

Törölni a helyesírási hibák, magyartalan megfogalmazás, és logikátlanság miatt.


A csillagkapu sorozatban összesen hányszor halt meg Daniel Jackson?

4-szer
1-szer
2-szer
egyszer sem


Hát ez azt hiszem elég spec. Törölni.


A Robinson Crouse hány részből áll?

23
5
18
12

Egyrészt helyesírási hiba (Crusoe), másrészt meg hogyhogy hány részből állt? A könyv vagy a tv-sorozat? Esetleg... maga Robinson Crusoe?
Törölni
Dátum: 2010.08.20. 10:28:59
Melyikük nem próféta?

Mózes
Mohamed
Buddha
Noé

Hát ha a 'próféta' szó jelentéséből indulunk ki, akkor Buddha sem próféta (Noé mellett). Tehát két jó válasz van.
Törölni.
Dátum: 2010.08.08. 16:50:32
Miért harcoltak a szamurájok?

Igazságért
A császár ellen
A becsületért
Szabadságért

Úristen...
Azért harcoltak, mert hivatásos katonák voltak, akiknek megmondták, hogy mit csináljanak. A fentiek közül tehát bármelyikért, ha az uruk azt parancsolta nekik.
Tökéletesen rossz, hibás, komolytalan, dedós kérdés. Meg kellene tiltani, hogy 10 évesek is kérdéseket írjanak.
Törölni.
Dátum: 2010.07.30. 17:46:40
1.) Egy terrabyte hány gigabyte?

1024
256
512
2048

Nem "terra" hanem "tera".

2.) Mi az ha pl. eltörik a lábad és a lábadra rakják rá?

"Gipsz"
"Fásli"
"Géz"
"Tejszínhab"

Ne haragudjatok kedves ötévesek, de inkább ne írjatok kérdést, ha egy mód van rá.
A tejszínhab kivételével gyakorlatilag mind helyes, még fáslizni is érdemes amíg eljut az ember a kórházba, de a gipsz, és a géz teljesen biztos, hogy kell. Szóval akkor melyik a helyes válasz??

Törölni
Dátum: 2010.07.27. 20:23:01
Melyik ezek közül a fehérbor?
Zweigelt
Merlot
Pinot Noir
Tramini

A kérdés írója a Traminit jelölte meg helyes válaszként, azonban a pinot noir-ból is egyre gyakrabban készítenek manapság fehér bort (sőt az igazi francia pezsgőnek, a champagne-nak is ez az alapanyaga). Tehát úgy kellene javítani a kérdést, hogy:
"Az alábbi szőlőfajták közül melyikből készül jellemzően fehérbor?"
Dátum: 2010.06.22. 14:00:21
Miről híres Hajós Alfréd?
Zseniális építészmérnök volt.
Ő szerezte meg az első magyar olimpiai aranyérmeket.
A magyar szoftveripar megalapítója.
Úttörő hadihajó-meghajtásokat tervezett.

Az, hogy ki zseniális, és ki nem szerintem erősen szubjektív. Hajós Alfréd építész volt, és az első magyar olimpiai aranyérmes.
Így két helyes válasz is van. Gondolom a kérdés írója még arra sem vette a fáradtságot, hogy a wikipédián utána nézzen a kérdésének.
Ciki. Szerinte egyébként az aranyérmes válasz a jó.
Dátum: 2010.06.14. 19:30:33
Az alábbiak közül melyik nép jellegzetes viselete a posztóból készült, csúcsos süveg?

kirgiz
német
wales-i
nigériai

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Mi a hiba? Szerintem tök jó kis kérdés.
Dátum: 2010.05.04. 19:32:31
Elfogadom. Mea culpa.
Dátum: 2010.05.04. 19:29:30
Hogy hívták 1. királyunkat?
Imre herceg
Szent.István király
Árpád
Géza fejedelem


Helyesírás, megjelölt válasz, és kb. 6 éves szint...
Törölni.
Dátum: 2010.05.03. 18:51:33
Melyik évben alapították Seattle (USA) városát?

1869
1769
1669
1969

Rossz kérdés megjelölést kapott, mert spec. Ehhez képest a "Melyik évben alapították New York városát?" kérdésemet elfogadtátok.

Én pl. egyiket se tudtam, csak simán rágugliztam erre a két városra. Kb. 10 másodperc alatt meg lehet találni a választ.

Én azt megértem, hogy ezt tényleg csak egy spec. érdeklődésű réteg tudhatja, de:

1. akkor a másik miért jó?
2. az általános műveltség téma kezd kifújni. Lassan már minden kérdés, amit fel lehet tenni, szerepel az adatbázisban.
Amit ilyen egyszerűen meg lehet találni a neten, az lehet, hogy spec, de azért átengedhetnétek.
Dátum: 2010.04.27. 22:37:07
Néhányan csak suttogni mernek egy kárhozott lényről, mely az emberek vérén élősködve tartja fent önnön nemlétét, az élet paródáját. A teremtmény neve?
Feleség
Vámpír
A Hódító Hód
Házi veréb

Mi ez a hülyeség? És ha szerintem a feleség? Amúgy helyesírási hibát is tartalmaz.
Törölni.
Dátum: 2010.04.25. 21:41:09
Melyik a legfontosabb alkin?
etilén
acetilén
etil-alkohol
az meg mi?

Én a negyedik válasszal szimpatizáltam volna. De a kérdés és a válaszok több sebből vérzenek:
Legfontosabb? Kinek? Milyen szempontból?

A negyedik válasz pedig minden esetben helyes.

A kérdés pocsék. Törölni.
Dátum: 2010.04.23. 15:24:47
Az alábbiak közül melyik NEM tartozik a sör alapanyagai közé?
Víz
Árpa
Komló
Kukorica

A kukorica volt megjelölve helyes válaszként. Ehhez képest a legtöbb magyar sör tartalmaz kukoricadarát. A kérdés helyesen az lehetne, hogy az alábbiak közül melyik nem tartozhat a sör alapanyagai közé a német sörtisztasági törvény szerint.

Így viszont nem igaz, egyik válasz sem helyes.
Dátum: 2010.04.18. 19:32:58
Melyik halunk az, amelyik meglepő módon inkább télen aktív?
Kárász
Menyhal
Ssürkeharcsa
Amúr


Na már most: ebben mi a meglepő? Fogalmam sincs a halak életciklusáról, ahogy gondolom sok más embernek sincs. Eléggé spec tudás, nem? És különben is: mi az a Ssürkeharcsa???
Dátum: 2010.04.18. 15:03:34
Albert Einstein -nek és Szilárd Leo -nak nemegy közös találmányuk van. Egyet találsz lentebb is, de valyon melyik az?

Könyörgöm! Helyesírás, helyesírás, helyesírás!

Arról már nem beszélek, hogy ha valami, akkor EZ biztos nem olyan dolog, ami általános műveltség, tehát asszem, ez tényleg csak egy szűk réteget érdekel... és engem biztos nem!
Oldal: 12