Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rohhonur

Oldal: 12345678
Dátum: 2014.12.23. 23:37:00
Friss kérdés:
Ki pusztította el Voldemort utolsó horcruxát, Naginit a film szerint?
Perselus Piton
Harry Potter
Hagrid
Neville Longbottom

Nekem speciális. Érdektelen is. Még a film cselekményéről szóló wiki-bejegyzésben sem említik meg. És még egy szakértő sem tudta, aki többször elolvsta az egész történetet.
Dátum: 2014.12.20. 19:44:15
Melyik versláb nem szerepelhet a hexameterben? (vagy valami hasonló egy most elfogadott kérdés)
spondeus
dactilus
jambus
trocheus

Én ehhez nem értek, de wiki szerint: http://hu.wikipedia.org/wiki/Hexameter mind a négy szerepelhet benne.
Dátum: 2014.12.04. 22:39:54
Most kaptam:
Melyik országban történ az a rejtélyes és különös hegyi túra, amit az expedíció vezetője után csak Djatlov rejtélynek neveznek?
Ukrajna
Törökország
Oroszország
Kína

Nagy tudású értékelő (gondolom, ugyanaz, aki szerint a magyar kultúra speciális tudást igénylő, illetve érdektelen lexikális tudás) szerint ez a kérdés jó. A Djatlov-incidens 1959-ben történt Szovjetúnióban. AJánlom ezt a remek írást a témában: http://konteo.blogrepublik.eu/2011/11/12/a-djatlov-incidens-ujratoltve/
Dátum: 2014.11.24. 00:49:23
És neked nem elég 1600 találat, de 7700 már igen? Nem hiszem, hogy a gugli találatok száma határozza meg egy kérdés "speciális-fokát".
Amúgy nekem a nem egyforma megítélés a bajom. Azt már kezdem érdektelenséggel fogadni, hogy az értékelők szerint a magyarokkal kapcsolatos kérdések érdektelenek és specek, a japán, amerikai, stb. kultúrával kapcsolatosak viszont jók.
Dátum: 2014.11.23. 23:08:58
Ezt a kérdést most kaptam:
A népies neve törökbors. Mi az?
A kávé.
A cukor.
A paprika.
A só.

Ezt én tettem fel:
Minek a népies neve a kokojsza?

Fekete áfonya
Vaddisznó
Barna kánya
Dió

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Milyen érdekes...
Dátum: 2014.11.17. 13:36:58
De ez nem spec, ugye?

Hány hónapig vemhes a zsiráf?
9
12
15
24
Dátum: 2014.11.15. 15:16:00
Ezt nem ide kellene, de ezt többen olvassák. Ezt a kérdést tettem fel nemrég, majd, kb. 1 hét után értékelték.

Melyik kémiai elemnek, vegyületnek nincs magyar vonatkozása?

Tellúr
Citromsav
Urán
Benzol

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nem ez az első kérdésem, ami a magyar történelemmel, kultúrával, tudománnyal kapcsolatos és az értékelő szerint speciális réteg tudhatja a választ rá. Akkor elmondom, mi micsoda itt. Citromsav: egy ismeretlen magyar tudós hozható vele kapcsolatba, a szervezetben betöltött szerepét kutatta és Nobel-díjat is kapott érte, Szent-Györgyi Albertről van szó. Az urán kapcsán felmerülhet Teller Ede, vagy Szilárd Leó neve, gondolom, szintén ismeretlenek. Egyedül a tellúr felfedezőjének kellhet utánanézni, Müller Ferencnek hívják, osztrák származású bányamérnök. A turmalint is ő fedezte fel. Elszomorít, hogy saját hazánk büszkeségeivel kapcsolatos kérdéseket sorra speciálisnak ítélnek az értékelők, miközben a "melyik ujjára húzta Gollum a gyűrűt" típusú kérdések átmennek. Szégyen. Javaslom, hogy inkább ismerjük meg saját hazánk kiválóságait, kultúráját, ahelyett, hogy a nyugati kultúrát istenítjük.

Kiegészítés: van velem egy pénzügyes és egy szociális diplomával rendelkező lány, mindkettő tudta a választ, ennyire speciális érdeklődés kell hozzá.
Dátum: 2013.12.26. 20:42:12
Melyik állatról nevezték el a Kanári-szigeteket?
Kanárimadár
Fóka*
Teve
Kenguru

Kutyákról nevezték el. Egyesek szerint azok a kutyák valójában fókák voltak, ettől még az Insula Canaria azt jelenti, hogy kutyák szigete.
Új kérdés, jóként beengedte a kvízadmin.
Dátum: 2013.12.01. 20:02:21
Az alábbiak közül melyik költő NEM a 19. században alkotott?
Balassi Bálint
Vörösmarthy Mihály
Petőfi Sándor
Arany János

Te jó isten. És ezt is most engedte be "valamelyik" kvízadmin...
Dátum: 2013.11.03. 10:44:48
azt hiszem, valami összekeveredett. ha a zafír triászt veszem fel, akkor többe kerül a tulajdonság fejlesztése, mint amikor az ősi képzőgyűrű van rajtam... a zafír triászon kellene lennie +11% specnek, a képzőgyűrűn meg +7% szakértelemnek. nézzetek utána lécci

upd: közben megnéztem, pont fordítva működnek. ennek a hibának köszönhetően több százezer lé károm lehet, így fejlesztettem nagyon sok szakértelmet és tulajdonságot is. most 1 pont tulajdonságon 40k-t buktam volna, ha nem veszem észre... :S

upd2: összevissza csinálja, hol jól, hol rosszul, ha a karakterlapon vagyok és átveszem egyiket a másikra, akkor fordítva működik, a szakiknál meg időnként visszafordul...
Dátum: 2013.10.03. 22:42:12
Két új, jónak ítélt kérdés:

Mit jelképez a misztikus, és boszorkányos filmekben is megjelenő kelta szimbólum, a Triskele?
Odint.
A földet, az eget és a tengert jelképezi, aminek mozgatója a tűz.
A háborút.
Semmit, ez csak egy jelentés nélküli dísz.

Kiguglizni se tudtam, biztos azért, mert annyira egyértelmű mindenki számára. Szerintem spec, nem a boszorkányos filmek miatt, hanem a kelta szimbólumok okán.

Melyik nem B-vel kezdődik?
Cethal másnéven
Apró lencse alakú vízinövény
Táncművészet, melynek előadója a ballerina
A napfény városa

A cet nem hal, még akkor sem, ha a Jónás történetében így szerepel. A "másnéven" külön írandó. A "ballerina" pedig balerina.
Bár feltehetőleg a beholdert egyáltalán nem érdekli, hogy ebben a fórumban miket irkálunk, szégyen, hogy ilyen kvízadmint alkalmaznak. Erről már beszéltünk párszor.
Dátum: 2013.08.31. 08:42:25
Mi az az Iditarod?
Az aratás egy fázisában a tarló.
Alaszkai kutyaszánhajtó-verseny.*
Szlengben: kopasz fej.
Közkedvelt jós-kártya fajta.

Spec. Szintén most kaptam.
Dátum: 2013.08.31. 08:28:51
Ki nem tartozik a G.I. Joe-k közé a felsoroltak közül?
Vörös báró
Hentes őrmester
Bazooka
Lady Jaye

Spec, érdektelen. Most kaptam értékelésre.
Dátum: 2013.07.31. 19:52:04
Gondolom, ma is az a kvízadmin van beosztva, akit már sokszor kifogásoltunk.

Hány tagból áll a Metallica zenekar?
6
5
3
4

Megint saját kérdésemet tudom ellenpéldaként felhozni: a magyar néppel kapcsolatos nem túl bonyolult kérdésem spec, ez meg nem...

Mi az a narvál?
Tengeri egyszarvú
Norvégiában őshonos fafajta
Dél-amerikai macskaféle
Portugál ételkülönlegesség

Ez a kérdés meg már szerepel az adatbázisban.

És ez az ember, aki ezeket a kérdéseket beengedi, még fizetést is kap érte... Szégyen.
Dátum: 2013.07.13. 10:36:27
Nem jó a logikád, ezzel a gondolatmenettel a belső szögek összege is 1080. Minden szögnek 1 kiegészítő szöge van.
Dátum: 2013.07.13. 10:28:43
Ki a hupilék törpikék gonosz varázslója?
Merlin
Hokuszpók
David Copperfield
Haryy Potter

Ezt csak a poén kedvéért.

Kinek a felesége volt I. Mária királynő (Magyarország; II. Mária ismertebb Mária Terézia néven)?
Sámuel (Aba)
III. Béla (Árpád)
Zsigmond (Luxemburgi)
I. Lajos (Anjou)

Ez a kérdés nagyon zavaros. Hogy jön ide Mária Terézia? Ha így kell magyarázni a kérdést, meg a válaszokat, akkor inkább fel se tette volna.
Dátum: 2013.07.03. 18:29:38
Hol nem élnek csángók az alábbiak közül?

Mezőségen
Moldvában
Barcaságban
Gyimesben

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Elszomorító és felháborító, hogy ez a kérdés speciális. Persze, a heripotter, meg a gyűrűkura az jó, bármilyen részletre kérdez is rá, de a saját népünk történelme és néprajza speciális. Gratulálok a kvízadminnak, aki szerint erre a kérdésre nem tudhatja bármely intelligens játékos a választ.
Dátum: 2013.06.30. 19:47:05
Nem kell megmagyarázni, a besorolni kapott kérdéseknek legalább a fele kifogásolható. Ez egész egyszerűen annyi, hogy a kvízadmin finoman fogalmazva nem áll a helyzet magaslatán. Nem én vagyok az első, aki ezt kifogásolja. Az meg hülyeség, hogy nem fér hozzá az adatbázishoz, mert én is hozzáférek, legalábbis a kvizkerdesek.hu-hoz mindenképpen, és ha ott szerepel, akkor az a kérdés már volt. A kérdésem pedig nem volt tucatkérdés.
Dátum: 2013.06.29. 15:27:18
Kvízadminok működés(képtelenség)e:

Melyik ókori uralkodó korbácsoltatta meg a tengert hajói elvesztése miatt?
Ehnaton egyiptomi fáraó
Xerxész perzsa király
Nero római császár
Miltiadész kherszonészoszi türannosz

Ez a kérdés már szerepelt, miért fogadták el jónak?

Melyik NEM görög mitológiai Isten?
Arész
Hórusz
Hermész
Hesztia

Ezt is vissza kellett volna dobni, helyesírási hiba miatt. A megfogalmazása is lehetne magyarosabb.

Most kaptam őket besorolásra, feltételezhető, hogy nemrég tették fel. Megint megkérdezném, hogyan találhatták azt a kérdésemet már adatbázisban lévőnek, aminek minden egyes elemét akkor találtam ki (Melyik szám nem kettő?), az itt kifogásolt elsőt pedig hogy nem találták? Igen, ezen fogok lovagolni, mert sok kérdésem végezte így, olyanok, amiknek nyoma sincs az adatbázisban...
Dátum: 2013.06.05. 18:27:14
Csakhogy ez itt műveltségi teszt, nem pedig gugliverseny.

Cras: nem keverem, de véleményem szerint ha az emlősök osztályát értjük alatta (márpedig azt), akkor egybe kell írni. Persze, kicsit kifacsartan, így is, úgy is lehet értelmezni. Sajnos a helyesírására nem találtam egyértelmű utalást.
Ja igen, szóval a hangsúly nálam úgy volt, hogy az összes emlős(ök osztályába tartozó élőlény) állat.
Oldal: 12345678