Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Shiako

Dátum: 2008.10.25. 09:10:28
"Melyik nem illik a sorba?" :think:

"Budapest melyik része van a Duna bal oldalán?"
Szerinte Pest. :S
Dátum: 2008.10.24. 09:05:37
Ez azért kicsit másképp van:
nem a nemzetiség számít, hanem a befektetés volumene. Ha egy adott összeg felett fektetsz be, akkor éppúgy egyéni elbírálás alá esel adózás szempontjából és kedvezményeket kapsz.
Dátum: 2008.10.23. 21:25:27
Indult, mint hitelválság, tart mint gazdasági válság és hamarosan követi a reálpiaci válság. :idea:
Dátum: 2008.10.23. 20:39:01
Az adósságállomány ugye még a KGST alatti "2. ipari forradalom" alatt jött össze.
Ha nőnek a kiadások, akkor vagy egyéb költségeket csökkentek, vagy bevételeket növelek. A legnagyobb bajom, hogy nem látom állambácsin, hogy képes lenne átlépni a kicsinyes játékain, hogy érdemben változtasson. A fentebb említett átalakítások mindegyike jelentős összefogást és szakmai munkát követel meg, mert nem lehet ész nélkül csinálni, hisz a működőképesség fentartása éppoly fontos, mint a költségfaragás.
Az adócsökkentésről való népszavazásnak kb. annyi értelme lenne, mint a vizitdíjról szólóénak, mert az emberek nem foglalkoznak/gondolkoznak makro szinten, csak a saját kis világukat látják. Most megbeszélhetnénk a Bokros-csomagot is, annak hazai és nemzetközi megítélését, valamint az általa biztosított lehetőségek elszalasztását, de ez sem vinne előrébb minket. :S
Dátum: 2008.10.23. 15:55:13
Az okok kissé összetettebbek, mert belejátszik az Iraki háború, valamint az ellenőrizetlen hitelezéssel összekapcsolt részvénymozgás.
Nemzetközi szinten határozatlan időre felfüggesztették a járulékcsökkentési terveket, sőt járuléknövelést helyeztek kilátásba.
Nálunk annyiban jobb a helyzet, hogy az adórendszer használhatatlan és át kell alakítani, így ha végre megilyednek és érdembeni munkát is fognak végezni odefennt az "erősebb kutya kufircol" stílus helyett, akkor még a lehetőségekhez képest "jól" is kijöhetünk a dologból.
A devizahitelek befagyasztása teljesen várható és a bankok szempontjából jogos volt, a gond az, hogy az itthoni bankok ugye külföldi tulajdonban vannak, így az anyabanktól függ a létük.
olcsó részvényeket érdemes venni, de aki megteheti, azt nem fogja a válság földhöz vágni, akit viszont érint a dolog, annak nincs pénze, hogy keressen a helyzeten. :S
Dátum: 2008.10.23. 15:37:49
"Melyik nem illik a többi közé?" :think:
Az alábbiak közül melyik állat számít evolúciós zsákutcának?
Jó válasz: zsiráf
Ok: mert van fára mászó kecske

Ha így sem világos, akkor részletezem. :Đ
Dátum: 2008.10.21. 17:12:25
A hangoskönyvekkel az a legnagyobb baj, hogy értelmezve kapod az írást. Beszűkíti a fantáziát és meggátol a saját értelmezés megalkotásában. Gyakorlatilag szájbarágós. :S
Dátum: 2008.10.21. 16:04:30
Mondjuk az jellemző, hogy most akarok megválni egy könyvtár 150 kötetétől és csak aszakácskjönyvekre, gyerekkönyvekre van kereslet az antikváriumokban, a szépirodalom snekit sme érdekel. :S
Dátum: 2008.10.21. 15:18:43
Volt egy időszak, amikor (gondolom költségcsökkentés címszó alatt) hihetetlen rossz minőségű kötéssel jelentek meg a könyvek. Nem volt érdemes megvenni, mert az első olvasást sem bírta ki egyben. Azóta javult a helyzet, de most is meg kell nézni élőben a könyv kötését, mielőtt megveszem, és hagytam már ki emiatt olyan kötetet, amit szerettem volna magaménak tudni.
Dátum: 2008.10.21. 14:10:05
Úgy gondolom, hogy a lezáruló korszak kissé másképpen fog megtörténni, mint ahogy szerintem te értetted. Ez nagyon hasonlít a zeneletöltéshez. Az embernek igénye, hogy a kezébe fogja, amit megszerez. A borító, a papír, a lemez, mind-mind növeli az elégedettségét. Az ár/diszkrecionális jövedelem kapcsolata más kérdés, talán érdekes módon, de nincs közvetlen összefüggés a vásárlási hajlandóság és a kereset között.
Viszont ahogy a zenehallgatók között is világszerte kialakult egy réteg, aki megteheti és meg is teszi, hogy lemezeket vásároljon, úgy a könyvekkel is ez a helyzet. Leszűkül a piac (mind közgazdasági, mind marketing értelemben), és áttolódik a webes értékesítés felé, de nem szűnnek meg a lemezek, könyvek, újságok, csak a hangsúlyok változnak.
Dátum: 2008.10.21. 13:59:39
Akkor már inkább egy békekötési lehetőség szvsz. :think:
A rendszer látszik, hogy rossz. Mivel a nagyságrendek következtében ellenőrizetlenül kerülnek be és ki kérdések, gyakorlatilag szabadon garázdálkodik, akinek olyan kedve van. Ez így még akár ok is lehetne, de amikor olyan szankciók vannak, amik kissé erősek ahhoz képest, hogy milyen szintű jogosultsággal lehet azt kiosztani, az már azt jelenti, hogy csődött mondott a megoldás.
Én olyan időben vadászom, hogy 20-30 kérdést értékelek naponta. Ha most bedúrcázom és mindegyiket törlésre jelölöm, senki nem fogja ellenőrizni, viszont 20-30 embert lejegeltem 3 napra, amikor nem számolják a jó válaszait, így több 100LE-t húzok ki a zsebéből. Ennek mi értelme? :think:
Tegnap rakták "azonnal törlendőre"
"Az alábbiak közül melyik film forgatókönyvét írta Nick Cave?"
című kérdésemet. Értem, ha túl specifikus és kevésbé ismert személy, főleg mint író/forgatókönyíró, de ilyenkor nem rossz kérdés --> túl specifikus a megoldás? :think:
Csak mert most bő 70 órán keresztül feleslegesen válaszolom meg a kérdéseket. :S
Elég durva büntetés úgy, hogy nincs ellenőrizve, hogy helyesen kapta-e ezt az értékelést.
Dátum: 2008.10.20. 09:35:50
Most rakták azonnal törlendőre
"Az alábbiak közül melyik film forgatókönyvét írta Nick Cave?"
című kérdésemet. Értem, ha túl specifikus és kevésbé ismert személy, főleg mint író/forgatókönyíró, de ilyenkor nem rossz kérdés --> túl specifikus a megoldás? :think:
Csak mert most bő 70 órán keresztül feleslegesen válaszolom meg a kérdéseket. :S
Dátum: 2008.10.19. 12:19:31
köszi
Dátum: 2008.10.19. 12:06:45
Azt hol lehet megnézni, hogy a háború milyen win/loss aránnyal áll?
Esetleg a láthatatlanná válik a hadüzenet érvénybe lépése előtt az egész társaság? :think:
Dátum: 2008.10.16. 08:30:46
"A tarot Nagy arkánumának hányadik lapja a Csillag?" :think:
Dátum: 2008.10.13. 14:25:32
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.13. 13:22:23
Én is megkaptam... Az EU miatt - aminek túl kicsik a megyéink - régiókra kellett osztani Magyarországot. Ezek:

Észak-Magyarország (BAZ, Heves és Nógrád megyék)
Észak-Alföld (Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék)
Dél-Alföld (Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyék)
Közép-Magyarország (Pest megye és Budapest)
Közép-Dunántúl (Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyék)
Nyugat-Dunántúl (Zala, Vas és Győr-Moson-Sopron megyék)
Dél-Dunántúl (Somogy, Tolna és Baranya megyék).

A kérdés jó, a válasz 7.

turisztikai régióból spec több van, szal pontosítani kéne :think: