Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2009.02.21. 14:47:10
Ismét kezd túl hosszú lenni ez a fórum, ezért ezennel lezárom.
A továbbiakban a Kvíz 3. címűbe írjatok a gondjaitokat.
Dátum: 2009.02.21. 14:46:43
Az előző topicba már túl sok hozzászólás érkezett, az áttekinthetőség kedvéért kérlek, mostantól ide írjátok a kvízkérdésekkel kapcsolatos gondjaitokat.
Dátum: 2009.02.19. 12:47:18
Idézet: kgbmaffia - 2009.02.19. 11:29:32
Hogyan szól a mondás:Ha Katalin kopog,karácsony ....?
totyog
morog
kopog
locsog

A karácsony locsog? Mekkora hülyeség... Pont fordítva van, Katalin locsog és a karácsony kopog.


Pedig ez a mondás a „Magyar szólások és közmondások” című lexikonféle szerint szó szerint így van, nem fordítva és nem is tocsog. (Mármint, ha Katalinkor fagy, nem lesz hó karácsonykor.) Persze a szóközhiányt, fölösleges pontot javítottam.

Idézet: Szly - 2009.02.19. 11:33:27

Ki Spongya Bob egyik legjob barátja?
Csillag Patrik
Shellő Shelby
Cápali
Lepény Józsi

Ez aztán az általános műveltség.

Pedig ha nem lenne helyesírási hibás, és nem szerepelne már, meghagynám - 86% tudja, tehát mondhatjuk, hogy általános (ha nem is feltétlenül műveltség).
Dátum: 2009.02.18. 22:54:13
Sean Connery (és más ma élő tényleg híres ember) születési évét akkor "illik" tudni, ha 8-10 éves különbségeket ad meg a kérdező. Az, hogy 78 vagy 79 éves az illető, szerintem érdektelen.
Dátum: 2009.02.18. 22:41:54
Idézet: Bekas - 2009.02.18. 22:29:51
Melyik együttes énekli az Elmegyek cimű számot?
Zorán
Kispál és a borz
Edda
Bikini

Zorán nem együttes, hanem egy személy.

Ráadásul a Bikini a Mielőtt (végleg) elmegyeket énekli, az Elmegyek egy Máté Péter szám, amit persze azóta számtalanszor feldolgoztak.

Idézet: Hatsepsut - 2009.02.18. 18:09:29
Idézet: Gagabol - 2009.02.18. 15:11:50
1957. február 18-án törvényerejű rendelettel felállításra került a Munkásőrség. A fegyveres szervezet 1989. október 20-án jogutód nélkül feloszlott.

Mansfeld
Csapd le csacsi! *
-
6:3 avagy, játszd újra Tutti

MIVAN?????
Szerencsére csak értékelésre kaptam,ment is rá az "Azonnal törölni".De ez akkor is durva...

És szerencsére ez a „kérdés” tényleg elfoglalta az őt megillető helyet a kukában.
Ami elszomorít, hogy 5 olyan ember is volt, aki erre "jó kérdés" értékelést adott.


Mégsem vagyok annyira szomorú. Rájöttem, hogy a Csapd le csacsi című film (részben) a munkásőrségről szól. Bár ez akkor sem kérdés, és csak három válasz van hozzá, de legalább már értem, hogyan értékelhette bárki is jónak.
Dátum: 2009.02.18. 18:09:29
Idézet: Gagabol - 2009.02.18. 15:11:50
1957. február 18-án törvényerejű rendelettel felállításra került a Munkásőrség. A fegyveres szervezet 1989. október 20-án jogutód nélkül feloszlott.

Mansfeld
Csapd le csacsi! *
-
6:3 avagy, játszd újra Tutti

MIVAN?????
Szerencsére csak értékelésre kaptam,ment is rá az "Azonnal törölni".De ez akkor is durva...

És szerencsére ez a „kérdés” tényleg elfoglalta az őt megillető helyet a kukában.
Ami elszomorít, hogy 5 olyan ember is volt, aki erre "jó kérdés" értékelést adott.

Idézet: masterv - 2009.02.18. 16:57:20
Hány aranyásó ment a hegyek közt a vízesés felé?
2
3
4
1

Ez meg mi a manó lenne??? Ilyen butaságot! Törölni.

Látszik, hogy nem kedvenced a 100 Folk Celsius. Az emberek 60%-a minden indoklás nélkül is tudja.
Dátum: 2009.02.18. 12:07:09
Tegnap elfelejtettem mondani: már 100 000 kérdésnél tartunk!

Ez egy kicsit régebbi kommentem, de ez is kimaradt:
Az alábbi kvízkérdések közül 3 rossz kérdés értékelést fog kapni, egy pedig jót. Melyik kap jót?
meik ország fövárosa vvasington
Az alábbi szavak közül melyiket írtuk helyesen?
Melyik celeb volt a legnépszerűbb ebben a hónapban?
Melyik évben melyik hónapjában vetítették az Én Kicsi Pónim c. mesesorozatot először?

egy hasonlóval már találkoztam egyszer, lehet, hogy ugyanannak a műve?

Igen. Erről már az előző kvíz topikban (elég régen) volt szó. A sok rossz kérdés láttán Miklós oktató célzattal írt néhány ilyet.

Idézet: Constantin - 2009.02.17. 19:09:57
Ki volt Ash első pokémonja?

Én is specnek érezném, ha nem tudná rá 93% a helyes választ.

Idézet: Mortu - 2009.02.17. 20:21:08
Melyik évben volt a napfogyatkozás?
1978
1998
1968
1988

Hol? Kenyában, Grönlandon, a Marson? Milyen? Teljes, részleges, gyűrűs?

Törlés!

Ráadásul ha a legutóbbi magyarországi teljesre gondol (ahogy az feltételezhető), az határozottan emlékszem, hogy 1999 augusztusában volt, ugyanis éppen kórházban voltam a legidősebb lányom születése okán - az ilyesmit nem felejti el az ember.
Dátum: 2009.02.17. 18:58:44
Kicsit termelékenyek voltatok (azért köszönöm), de végre eljutottam a végéig.
Dátum: 2009.02.16. 08:07:41
Javítgattam, törölgettem.
Dátum: 2009.02.15. 17:13:49
Idézet: Szaza - 2009.02.15. 15:27:51
Melyik filozófus élt egy hordóban?
Epikurosz
Al Kindi
Szinopei Diogenész
Markus Aurelius

Ezzel most találkoztam, ez egy klón, ráadásul az enyémről lett másolva és ez már a sokadik amelyikkel találkoztam.
Lehetne nézni csak a kérdést válaszok nélkül, hogy nem szerepel már. a klónok fele igy tuti kiesne.

El kell, hogy keserítselek: nem hiszem, hogy rólad másolták. Te ugyanis a negyedik voltál, aki ugyanezt, ugyanezekkel a válaszokkal föltette.
Összesen tizenkétszer szerepelt szó szerint ugyanez a kérdés ugyanezekkel a válaszokkal, és csak egyetlen játékos volt képes helyesen leírni Marcus Aurelius nevét.
Dátum: 2009.02.15. 14:26:14
Idézet: Nihil - 2009.02.15. 02:58:09
Mit csinál az, aki REMIZ (...vagy mit jelent az, hogy remiz)?

Helyes válaszként villamos kicsiszin, vagy mi a t.köm volt megjelölve, pedig az döntetlent jelent (főleg sakkban)!!!

Köszi szépen, hogy a figyelmetlenséged miatt újrakezdhetem a küldetésem

Szerintem inkább a saját figyelmetlenséged miatt, a kérdés ugyanis az volt: Mit takar a remíz kifejezés?
És igen, ez villamos kocsiszínt jelent, és semmi köze a sakkban előforduló remihez.

Idézet: Yakgringo - 2009.02.15. 07:32:07

Volt egy másik kérdés is, amit sajnos nem másoltam ki, mert az előbbi nagyon sokkolt, és megfeledkeztem mindenről. De a helyes választ megírnám a kérdés megalkotójának: az 500 Ft-os bankjegyen a Parlament látható, nem a Sárospataki vár.

Kétféle 500 Ft-os van, a fent említett két hátlappal. Ettől függetlenül a „Mi van az X címletű pénzen?” típusú kérdések mind szerepeltek már.

Idézet: Silver - 2009.02.15. 10:22:01
Olimpiai törlésgyanúsak:

Melyik NEM japán írásjel?
katakana
hiragana
haiku
kanji

Elnézést,de itt mifelénk nem tanítják a japán írást. Ti tudtok japánul? Aki igen,az válaszoljon rá,de szvsz többen vagyunk,akik nem,szóval jó lenne eltüntetni.(a haiku a verselési stílus,tudom,de akkor is spec).

Hiszen nem azt kérték, hogy sorold fel a japán írásjeleket: elég ha tudod a haikut - az pedig (szerintem) beletartozik az alapműveltségbe.

Mi szállítja a vérben az oxigént?
Hemoglobin
Hemoglobin
a vér sodorja el
A negyedikre nem emlékszem,ezt emlékezetből írtam,mert a franc se gondolta,hogy valami trükk van a dologban.

Bár nem teljesen stimmel az idézet (az egyik válasz hemogoblin volt), azért ezt töröltem.

Az olyan kissé spec. kérdéseket, amelyekre több mint 75% tudja a helyes választ, és nem abszolút lexikálisak, nem szoktam törölni.
Dátum: 2009.02.14. 23:30:03
Nem tévedsz.
Ráadásul ez a kérdés helyesen is rengetegszer felbukkant már (meg helytelenül is). Amikor jön egy ilyen reklamáció mindig ki szoktam törölni 8-10 darabot belőle.
Dátum: 2009.02.06. 11:07:00
Idézet: csati777 - 2009.02.06. 07:36:42
Miért szeretjük a könnyű kérdéseket ebben a játékban?

Mitudomén:...
ide nem írok semmit mert összezavar
Természetesen a +10% lélekenergia miatt :-)*
Mert nem kell gondolkodni


Mi pedig miért nyomjuk meg az "azonnal töröljétek" gombot, ha ilyeneket olvasunk?

Mert századszor olvasni ilyet már unalmas
Mert nem szeretjük a vicces fiúkat
Mert gyűlöljük azokat, akik szándékosan tönkreteszik mások szórakozását (pl. 10 kérdéses küldetés)
Mert szeretjük az érdekes, elgondolkodtató kérdéseket

Köszi. Ez tükrözi az én véleményemet is. Bár nem tudnám, melyik a helyes válasz.
Dátum: 2009.02.05. 23:25:15
Érdekes számológéped van. De anélkül is tudhatnád, hogy minden pozitív valós számnak a nulladik hatványa egy, az első pedig önmaga.

Azért le ne lődd magad! Azért mert valakinek hiányos a matektudása, nem érdemes.
Dátum: 2009.02.05. 18:20:42
Már több mint 90 000 feltett kérdésnél tartunk.

Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.04. 16:59:01

hány bábu van a tekében?
5
10
9
12

Hány

De jó, hogy ezt fölírtad! Ennek kapcsán találtam egy olyat, hogy „Hány bábú van a tekében (bowling)?” És persze 9 és 10 is szerepelt a válaszok között.

Idézet: Repro - 2009.02.05. 08:41:43
Hol lesz a 2009-es Dakar?

ázsia
Afrika
Europa
Dél-@merika


Dakar mindig is Szenegálban volt, igaz előfordulhat, hogy idén elfoglalja egy másik ország.
Viszont a róla elnevezett verseny akár el is maradhat.
A helyesírás már nem is érdekel.


El nem maradhat, mert már megrendezték, így aztán még rosszabb a kérdés.

Idézet: cirip - 2009.02.05. 10:18:00
Melyik megyénkben található Öcs?
Veszprém
Zala
Vas megye
Pest
bevallom nálam a nagyobb, híresebb helységeken kívül az összes ilyen típusú kérdés már szerepeltet kap.


Nálam meg érdektelen lexikális tudást.

Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.05. 10:19:30
3 x 3 az hányszor 18?
2
1
3
0.5

nc

Sajnos ez némi kommentet igényel – mindössze 45% tudja erre a „bonyolult műveltségi kérdésre” a helyes választ.

Idézet: AranyAlma - 2009.02.05. 10:52:38
Hogy van(alma alma piros alma...).
vörös alma
bjng
bumm
pont

Ez mi???


Egy kiszámoló mondóka. A kérdés pocsék, de ezzel a névvel megértem, hogy tudni szeretnéd rá a választ.
Dátum: 2009.02.05. 09:36:31
Lan megelőzött, amíg utánanéztem.
Dátum: 2009.02.05. 09:34:07
Utóbbi tényleg tartalmaz helyesírási hibát. A kérdőjel elé nem kell szóköz. Ebben az esetben azonban visszakaptad a kérdésírás jogát, tehát írhatsz új kérdést helyette, legfeljebb időt vesztettél vele. De ne tedd föl még egyszer, mert rendszeresen törlöm a híres emberek születési helyére (idejére) vonatkozó kérdéseket, mivel mindegyik (köztük Kossuth és Széchenyi is) százszor szerepel már - így jó eséllyel ismét vissza fogod kapni a kérdést.

Mellesleg én is értékeltem a napokban egy pont ugyanilyen Kossuthos kérdést, de utánanéztem, az "már szerepelt" értékelést kapott, tehát ahelyett is lehetett újat írni.
Dátum: 2009.02.04. 12:08:24
Tegnap óta gyűjtögettem a válaszokat, bocs, ha közben már elavult.
Idézet: Sir Ny - 2009.02.01. 14:58:24
Idézet: Bekas - 2009.02.01. 12:47:48
Milyen gyümölcs terem a körtefán?
barack
szilva
alma
körte

Primitívebb kérdés lesz még a kérdezőtől? Javasolnám esetleg a "Mennyi 1+1?"-et, vagy "Hogy hívták Deák Ferencet?" kérdésre a Deák Ferenc helyes választ. Ehh...

nem szokták a fákat így oltogatni, hogy levágják az ágat az egyik fáról átrakják egy másikra, és akkor ott tovább él? vagy ezt valami sci-fi-ben olvashattam?


Nem sci-fiben olvashattad, Sir Ny (bár a kérdés és az észrevétel nem erről szólt). Nekünk olyan fa van a kertünkben, hogy cseresznye és meggy is van ugyanazon a fán, nagyjából az általad leírt módszerrel.

Idézet: Evicus - 2009.02.01. 19:30:11
Szerinted melyik válasz a jó?

IGEN ez a jó
ez nem
ez se
ez meg végképp nem

ezt komolyan kérdezi valaki? és még LE-t is kap érte?


Az első kérdésedre nem tudok válaszolni, de nem LE-t kapott érte, hanem 3 nap eltiltást.

Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.02. 21:43:50
Melyik a leghosszabb barlangrendszer?
Zoluska-barlang (Ukrajna)
Höllock-barlang (Svájc)
Mamut-barlang (USA)*
Ojo Guarena-barlang (Spanyolország)

A világ leghosszabb barlangrendszere
[X]
link:
RTL Klub Híradó
2007-03-16, 17:39
Búvárok felfedezték a világ legnagyobb víz alatti barlangrendszerét. A brit és német búvárokból álló csapat már évek óta kutatott a mexikói Yucatán-félszigeten, hogy feltárjon két járatrendszert. Nemrég azonban kiderült, hogy a kettő egy és ugyanaz, közös alagutak kötik össze a képződményeket. Az így feltárt barlangrendszer hossza így eléri a 153 kilométert. Néhány terembe akkora lyukat vágott a víz az évmilliók során, hogy elférne bennük egy Jumbo Jet repülő.

Nem lehetne kijelölni egy csoportot, aki értékeli a kérdéseket, mielőtt kimennek hozzánk? Lécciléccilécci!


A leghosszabb víz alatti barlangrendszer nem azonos a leghosszabb barlangrendszerrel. A Mamut-barlangban eddig több mint 550 km összhosszúságú járatot fedeztek fel, és még mindig vannak ismeretlen, esetleg több száz km-nyi folyosók.

Idézet: bokorn - 2009.02.03. 09:35:46
azt hiszem akaratlanul is kitoltam valakivel
jott egy hiperintelligens "akarsz +10%-ot?" kerdes (a szokasosnak szamito idiota lehetosegekkel), nyomtam ra egy "azonnal toroljetek"-et, erre kozolte a kviz hogy a jo valasz a "roland emmerich" lett volna... lehet hogy pont akkor jart le az 5 perc, nem tudom, de valosziuleg olyan kapott torlest aki nem erdemelte meg...

Ne izgulj, csak a kvízadminok értékelése jár azonnali eredménnyel. Ha nem követik el még néhányan ugyanezt a hibát, akkor – ha jó a kérdés – benn fog maradni.


Melyik folyó a leghosszabb az alábbiak közül?
Jangce
Missisippi
Sárga folyó
Nílus*

Nem úgy van hogy vita, hogy most a Mississippi vagy a Nílus? Ja bocs, végül is a válasz még is jó, mert Missisippi folyó nem létezik...

Hát nem. A vita az Amazonas hosszúságáról szól.
Dátum: 2009.01.31. 17:39:20
Javítgattam, törölgettem.
Sajnos van még némi lemaradásom, de úgy éreztem, hosszú szünet után muszáj hozzászólnom, hogy tudjátok, még mindig foglalkozom a kvízzel.
Dátum: 2009.01.18. 13:00:59
Javítgattam, törölgettem.

Tegnap töröltem kb. 200 összeadásos feladatot. Remélem, nem bánjátok.
Azt hiszem még azt sem írtam, hogy a "hány lába van" kezdetű kérdésekből is csak néhányat hagytam meg.