Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.11.02. 21:13:38
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.02. 19:28:07
Idézet: Craslorg - 2008.11.02. 19:07:00
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.02. 19:03:21
Meg az Alapítványban meg a Gygax-osban (pls! )

A Gygaxossal semmi bajom, csak az az 1 csillag. Az Alapítványnál pedig csak pontosítani kéne. már amennyiben arra gondoltál, hogy szerinted ezeket nem kéne törölni. (Én is arra gondoltam, hogy nem kéne. )


Jaa

Én azt hittem, azért írod ezeket bele, mert töröltetnéd
Én meg azért írtam h maradjanak...


Én is azt írtam, hogy javítgattam, törölgettem.

Bár ami az Alapítványos kérdést illeti, azt tényleg töröltem, mert sokkal értelmesebb válaszokkal is szerepelt már vagy hatszor.
Dátum: 2008.11.02. 19:02:27
Craslorg: Én is jót mulattam, miközben javítgattam, törölgettem.

(Csak a piláfban nem értünk egyet.)
Dátum: 2008.11.02. 10:52:57
Idézet: Hanspeter - 2008.11.02. 01:06:38
Ma találkoztam vele, mivel egyértelműnek tűnt nem jegyeztem meg a válaszokat.

A kérdés: Melyik egy fantasy könyv címe? (vagy valami ilyesmi)
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Ezüsttövis

Az általam helyesnek tartott válasz guglizás nélkül "A vér szava": Diablo I. kötet, Richard A. Knaak. Vagy a Diablo sorozat nem számít fantasy regénynek?

De, csak a kérdés írója három Battletech címet írt be. Nem tudta, hogy más író is írt (még kettőt találtam, micsoda jó kérdés ) ugyanilyen címmel könyvet.
Ja igen, az Ezüsttövis meg az első fordításom címe, ezt igazán ismerni kéne.
Dátum: 2008.11.01. 22:02:22
Idézet: Pacalpörkölt - 2008.11.01. 18:54:21

Hol veszíthetjük el amit a vámon nyerünk?

repülőgépen
téren
réven
héven

Jó kérdés, csak nem fordítva van? Amit elvesztünk a vámon azt megnyerjük a réven?


Utánanéztem, a Magyar szólások és közmondások könyve szerint mind a kettő jó.
Dátum: 2008.11.01. 18:00:29
Igen, csak ugye arról volt szó, hogy teszem azt nem fogadom el azt, hogy "Mit jelent a spanyol 'bueno' szó?", de azt igen, hogy "Mit jelent Buenos Aires neve?" Mivel az egyik pusztán nyelvi kérdés, a másik meg műveltségi. (Már persze, ha az utóbbi még nem szerepelt.)

Meg kéne már néznem egy részt a Narutóból... Úgy látszik, ez is kezd az általános műveltség része lenni.
Dátum: 2008.11.01. 17:55:14
Idézet: cirip - 2008.11.01. 14:07:08

Arthur Dent, Ford Prefect, Zaphod Beeblebrox, Tricia McMillan.
Harry Harryson
Brandon Hackett
Douglas Adams
Harrison Fawcett
Ha lehetne, hogy a kérdés is szerepeljen


Nem lehetne, mert a többség azonnal törölnire értékelte, így már törlődött.
Idézet: Craslorg - 2008.11.01. 14:49:41
Idézet: Aisling - 2008.10.31. 20:05:38
A szólás szerint 1 ember, hány bolondat csinál?
45
22
100
75

Bolondot.

Szerintem meg 1 bolond 100 bajt csinál. Hogy 1 ember, hány bolondot...

Amire Te gondolsz, az egy Rejtő regény címe, a szólás, "Egy bolond százat csinál." Mint a film címe.
Persze ettől még a kérdés nem jó.
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.01. 15:29:19
Idézet: azreus - 2008.11.01. 15:04:03

Mit jelent az uzumaki?
Bohóc
Egyenes
Spirál
Kerek

Azt, hogy a kérdés speciális elme szüleménye és törölni kéne.

Szerintem szimpla nyelvtudós kérdés, csak kivételesen nem angol, hanem japán. Nem tudom, hogy ezeknek mi lett a sorsa, ha az angol nyelves kérdések bennmaradtak, akkor ez is maradhat.

"Uzumaki " Naruto vezetékneve, csak hogy tudjátok. Egyébként az angol nyelves kérdések sem maradhattak.
Dátum: 2008.11.01. 12:42:28
Idézet: Khetty - 2008.10.31. 20:09:27


Melyik szövetség kapitulált a játékban legelőször?
Hope in Dark
Kubla Kánság
Káosz és Vér
Rubin Klán

Honnan a bús bánatból tudjam?????


Az a gond vele, hogy ugyanezek a kérdések a 2. szerveren is szerepelni fognak, és ott már nem tud utánanézni senki. Ugyanezért a "Ki az első a toplistán?", "Melyik a legjobb szövetség?" sem maradhat, még akkor sem, ha feltételezzük (amit nem teszünk), hogy végleg ők maradnak az elsők.

Idézet: Alied111 - 2008.11.01. 08:49:09
kicsit furcsa ez:

Kérdés:Hány részből áll a "Jöttünk,láttunk és most visszamennénk"című film?

én 2-őt írtam de ezt írta:

Helytelen válasz!A helyes válasz ez lett volna:Zabhegyező


Ez egy bug, de sajnos még nem sikerült megtalálni az okát. Én is találkozom vele néhány naponként, és nekem úgy tűnt, csak akkor jön elő, ha rossz (mármint nem a megjelölt) válaszra klikkelek. (A helyes válasz itt egyébiránt 3 lett volna.) Szóval a jó hír a rossz mellett, hogy legalább nem ér kár a +10%-kal kapcsolatban.
Dátum: 2008.10.31. 17:41:33
Idézet: Arianne - 2008.10.31. 17:08:34
Kinek a műve a Macbeth?
Georges Bizet
Giuseppe Verdi
Gioacchino Rossini
Richard Strauss

Szerintem Shakespeare... A kérdező szerint Verdi. Strauss írt egy Machbet című szimfonikus költeményt. Most akkor mi van?

Verdi írt ilyen operát, Richard Strauss meg szimfonikus költeményt, úgyhogy asszem kijavítanám Johann Straussra.
Dátum: 2008.10.31. 16:06:25
Idézet: Necronis - 2008.10.31. 15:43:34
No és ha átment a kérdés a szűrőn, és utólag lett kivéve, mert már szerepel? Akkor viszont beleszámít a rossz kérdésekbe...
Vagy akkor sem?


De igen, és erre mondtam, hogy majd ha nem írhatsz emiatt több kérdést, akkor írj erről egy privit, és megnézem.

Hozzáteszem (ez nem rád vonatkozik, Necronis), akinek csupa olyan kérdése van, hogy "Hány megyéje van Magyarországnak?", "Mi van az ötezres hátulján?" az nem a legjobb kérdésíró.
Dátum: 2008.10.31. 15:39:33
Idézet: Lui1965 - 2008.10.31. 11:35:56
Azt írja az ismertető-100 helyes válaszonként tehetsz fel egy kérdést-

Utána olvasom a bekeretezett részt-Eddig 94 kérdésre válaszoltál helyesen. Még 36 helyes választ kell adnod ahhoz, hogy te is kérdést írhass.-,én már most írom a kérdést,melyik sorban van az igazság?

Mind a kettőben.
Két nappal ezelőttig 30 helyes válaszonként írhattál egy kérdést, most pedig 100-anként (de több LE-ért). Ez semmilyen szempontból nem befolyásolja azt, hogy hány kérdésre válaszoltál eddig helyesen. Alighanem az első kérdésedet még az előző rendszerben tetted fel.

Idézet: andrej - 2008.10.31. 11:53:54

Ki nyerte a 2008-as EB-t?
Németország
Spanyolország
Hollandia
Portugália
Ez még mindig itt van.


Nem, ez már új kérdés. Volt.

Idézet: Raisu - 2008.10.31. 14:40:22
Az alábbi kérdés egy kis javításra szorul helyesírásügyileg.

A monda szerint hol lakik a Minotórusz?
vízben
barlangban
labirintudban
hegyekben

De az is lehet, hogy a Minotóruszok labirintudban laknak. Már volt, úgyhogy törölve.

Idézet: Zoltanszon - 2008.10.31. 14:55:01
Idezet a Vegzeturrol:
"Ha a kérdésed egyszerűen csak nem jó, lehetetlenül nehéz, helyesírási hibák vannak benne, lexikális tudást igényel, vagy csak egy speciális csoport tudhatja rá a választ, akkor a "Rossz kérdés" értékelést kapod. Ilyenkor tiltást elsőre nem kapsz, de sokadszorra igen."

Ismet egy idezet:
"A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban."

Adja magat a kerdes: mintohgy nem ismerhetek minden kerdest, mi tortenik, ha 20 olyan kerdest teszek fel ami mar szerepel az adatbazisban, es ezert rossz ertekelest kapok ra.


Semmi, ezeket (tudtommal) nem számítja bele a hibás kérdések közé a játék, hiszen írhatsz is helyettük újat. Ha mégis kiderül, hogy emiatt nem írhatsz több kérdést, írj nekem priviben, lehet, hogy tudok tenni valamit.
És megint kiesett egy mostanában írott kérdésem:
Melyik királyunk volt a Bánk Bánból ismert Gertrudis és Endre király gyermeke?
IV. Béla
II. András
Károly Róbert
III. András

Pedig nem nehéz kiszámolni, ha valaki kicsit ismeri a történelmet, és átgondolja, mit tud ezekről az uralkodókról.
- II. András rögtön kiesik, amint ráébredünk, hogy ő a Bánk Bán Endre királya. Keressük meg tehát azt, aki az Aranybulláról (1222) híres Árpádházi királyunk fia lehet!
- Károly Róbert talán eléggé közismerten Anjou, vagyis később uralkodott. (Mellesleg egy másik híres merénylet, a Zách Felícián-féle fűződik az ő és felesége Erzsébet nevéhez.)
- III. Andrással halt ki az Árpád-ház 1301-ben.
- IV. Béla pedig (szerintem) eléggé közismert arról, hogy ő volt a király a tatárjárás (1241-42) idején. És már meg is van a helyes válasz.

Én sem tudom fejből, hogy évre pontosan mikor uralkodtak az egyes királyaink (talán I. Istvánt, Mátyást, és Ferenc Józsefet kivéve) , de azok a dátumok, amiket felsoroltam, szerintem elég közismertek ahhoz, hogy akár tudhatnánk is.
Dátum: 2008.10.30. 22:04:58
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.30. 20:59:34
Idézet: Atreus - 2008.10.30. 20:53:12
A Végzetúr játékban mennyi helyes kérdésre kell válaszolni,hogy kérdést irhass a játékba?
30
40
25
20

Ez törlendő


Javítandó.

Hydro Globus: Igaz, a rossz kérdésekre ne is válaszoljunk, ugye?

Szerintem lesz elég ebből a kérdésből anélkül is, hogy én most az egészet átfogalmaznám.
Dátum: 2008.10.30. 18:16:01
Idézet: pasy1967 - 2008.10.30. 09:49:27
Bosszantó,hogy aki történelmi kérdést tesz fel utánna sem néz a dolgoknak
csak a saját hiányos tudását használja:

Hány évig uralkodott XVII. Lajos király ?

Nos a lexikon szerint 2 évig, mert apja halála után két évig nem volt más király a trónon !

A válaszok között viszont van minden csak a kettő nem.

Az a helyzet, hogy szegény Lajos herceg egyáltalán nem uralkodott, pláne nem ült trónon, mivel az apja kivégzése után köztársaság volt Franciaországban, amíg ő élt (10 évesen meghalt), sőt, tovább. Igazából csak az emigráns nemesek tekintették őt de iure királynak.

Idézet: Aisling - 2008.10.30. 15:16:30
Mit jelent az aszterizmus?
Törhetetlenség
Fényjáték
Karcolhatatlanság
Csillaghatás

Hát, én ezt találtam: Aszterizmus: néhány csillagból álló csoport az égen, de nem csillagkép. Tagjaik gyakran csak látszólag esnek hasonló irányba, azaz fizikailag nem alkotnak csillaghalmazt. Szerinte csillaghatás.

Én meg még ezt is, a drágakövekkel kapcsolatban: A csillagalakzat (aszterizmus) 6, ritkán 12 vagy 4 ágú csillag, amely a kő belsejében elhelyezkedő, egymást 60°-os szögben keresztező csatornák vagy kristálytűk rendszerére vezethető vissza.

Idézet: _WHITE_ - 2008.10.30. 14:54:40
Mikor alakúlt meg az Aerosmith együttes?

1975
1971
1965
1969

Mindenhol 1970-et találok...

Pedig Wiki és az Aerosmith honlap is 1969-et mond. Persze akkor is rövid u-val alakult.
Dátum: 2008.10.30. 09:27:15
Idézet: Pacalpörkölt - 2008.10.30. 08:26:57
Elavult kérdés:

Hány helyes kvíz válasz után tehetsz fel te is kérdést?

itt még a 30 a helyes válasz...


Tegnap kb. 70-80 ilyen kérdést töröltem hosszú keresgélés során; úgy látszik maradt még.
Dátum: 2008.10.29. 22:57:35
Idézet: Timejja2 - 2008.10.29. 22:03:15
Sziasztok! Van egy olyan kérdés,most kellett értékelnem,így hangzik. 1 köbméter mivel egyenlő? Nemm sorolom fel a lehetséges válaszokat,de jónak tűnt a kérdés,és jó minősítést adtam rá.Viszont a helyes válasz volt rá hogy 1 literrel egyenlő.Ennek nézzük már utána légyszi ha van rá mód. Mert keveslem azt az 1 litert :-))
Köszönet.


Nem találtam ilyen kérdést, amelyiknél rossz lenne a válasz.
Sajnos, ha nem pontosan idézed a kérdést, nem biztos, hogy megtalálom.
Dátum: 2008.10.29. 22:50:07
Idézet: Draglov - 2008.10.29. 21:42:25
A jatek elejen kb 200 alkalommal tudtam minositeni masok kerdeseit. 1 vagy 2 alkalommal adtam rossz minositest. A tobbit jonak jeloltem.
Az elmult 700 kerdesnel viszont nem tudok minositeni kerdest?
Le vagyok tiltva, ha igen miert es meddig? Ha nem akkor mi a baj?


Igen, Draglov, automatikusan le vagy tiltva. Annak alapján, amit írtál éppen azért, mert szinte mindent jónak értékeltél.
Ugyanis ha valaki minden kérdést jónak értékel, az ugyanúgy nem megfelelő értékelő, mint aki mindent rossznak. Nyilván előfordulhat néhány tévedés a rendszerben (tehát pl. valaki csak jó kérdéseket kap - de jó lenne -, vagy csak rosszakat), de azért nagy átlagban működik a dolog.
És még mindig finomítunk a dolgon.
Dátum: 2008.10.29. 21:11:48
Úgy látom, sokan nem olvassátok el a híreket, amelyeket belépés előtt lehet látni a Végzetúr oldalon.
Örülök, hogy ilyen gyorsan játszani szeretnétek, de így nem is értesülhettetek az új, kvízzel kapcsolatos hírről.
Tehát a hír a következő:

Mivel olyan tömegű kvízkérdést kapunk, amennyit már lehetetlen földolgozni, ezért a továbbiakban minden 30. helyett csak minden 100. helyes válasz után lehet új kérdést írni. Ennek megfelelően a kezdők kérdésíró küldetése is módosult, és egy-egy kérdésért több lélekenergia a jutalom.

(Zárójelben jegyzem meg, én azt szerettem volna, ha ez a hír egy héttel a bevezetés előtt jelenik meg, de a programozó ezúttal nagyon gyors volt.)
Dátum: 2008.10.29. 21:03:28
Ha kérhetem, Traviannal ne offoljátok tele a kvízfórumot, mert anélkül is elég sok a hozzászólás, amit el kell olvasnom. És különben is irgum-burgum.
Dátum: 2008.10.29. 18:52:23
Idézet: Khetty - 2008.10.29. 11:14:34

Hány darab viselt tárgyad lehet maximum?

2
6
4
8

"Hány tárgyat viselhetsz maximum?"; + járt már valaki a 243. szinten (a fejlesztőkön kívül)? Mert ha nem, akkor honnan tudja az illető, hogy nem lesz több lehetőség... mondjuk csizma, vagy lábszárvédő, csuklóvédő, sisak a későbbiekben????

Vagy esetleg láncod, gyűrűd, medálod. Lehet, hogy valamelyikkel már a jövő héten találkozhatunk.
Dátum: 2008.10.28. 20:30:10
Hogy az elseje témát lezárjuk, a helyes írásmódok:
1-je, 1-jén, 1-jéig, 1-ji vagy 1-jei
Pár évvel ezelőttig én sem így írtam, pedig "A magyar helyesírás szabályai" szerint így kell, hiába néz ki furán.

Zsolesz: Korábban írtam, de ezek szerint kimaradtál. Már meg lehet kapni a saját kérdésedet, és ugyanazt többször is, mivel az ellenőrzés kezdte észrevehetően lelassítani a programot.
Túlléptük a 25.000 kérdést.