Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.11.21. 14:49:21
Ez tényleg szép kérdés, kár érte.
Dátum: 2008.11.21. 10:55:46
Látom, témát váltottál. Itt ugyanis most nem a túl nehéz kérdésekről volt szó, hanem a túl könnyűekről.
Dátum: 2008.11.21. 10:48:29
Idézet: Kagemusha - 2008.11.21. 10:44:00
Idézet: Bekas - 2008.11.21. 10:40:25
Melyik esemény történt a legkorábban?
Fekete Pákó születése
a benzinmotor feltalálása
Jézus születése
a gőzhajó feltalálása

vegtelenul primitiv.

A feltételeknek szintén megfelel...
Bár vitatkoznék azzal, hogy Jézus valóban élt-e, ez ugyanis szerintem hit kérdése, nem pedig tény. Oppá, bocs! Egy hívőnek tény...

És igen, ezt is töröltem.
Dátum: 2008.11.21. 10:44:54
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 09:44:54
Idézet: Edef - 2008.11.21. 09:30:07

Melyik nem a burgony neve?
csicsóka
kolompér
pityóka
törökbúza

Elsőt (csicsóka) bejelöltem, nem is olvastam tovább, mert az biztos nem burgonya neve.


Én egy Fejér megyei kis faluban lakok és ha kell megesküszöm neked, hogy a nagymamám még a mai napig csicsókaként emlegeti a burgonyát. Nem tudom, hogy más növényt is jelöltek-e a csicsóka szóval, de a burgonyát biztosan (a falunkban az öregek szinte mind így is nevezik).

Egyetértek, de mivel megnéztem a szinonimaszótárban és az értelmezőben is, és ott nem szerepel, kijavítottam a csicsókát földialmára. (Ámbár 65% így is tudta.)

Idézet: Nádja - 2008.11.21. 09:48:52
Ki nyerte a férfi futsal világbajnokságot?
Olaszország
Spanyolország
Oroszország
Brazília

Vagy van egy új sport amit nem ismerek, vagy futbal világbajnokság akart lenni. Javítsátok ki légyszi.

Igen, van egy új sport. És a kérdésben az év is szerepelt, de szerintem ettől függetlenül spec. kicsit.
Dátum: 2008.11.21. 10:43:30
De bizony feltétel, ha elolvasod A kvíz értékelésének rendszeréről című topikban, amit Miklós jó hosszan leírt az első hozzászólásban erről. (A törlendők között szerepel.)
Persze nem kötelező elolvasni, csak akkor ne csodálkozz, ha utólag nem tudod, miért törlünk valamit.

Szerintem a darázs fullánkja nem ez a kategória (bár 3. osztályos tananyag, most tanulta a lányom), mert az lehetne akár a fején is, ahogy némely mesében ábrázolni szokták.
Dátum: 2008.11.20. 23:18:46
Már megint törölgettem, javítgattam.
Dátum: 2008.11.20. 14:50:40
Javítgattam, törölgettem a hozzászólások alapján (meg magamtól is).

Nézzétek el, ha nem válaszolok mindenkinek, mert egyetlen nap alatt háromszáz hozzászólást átnézni/utánanézni és azok alapján a kérdéseket javítani nem kevés idő.
Dátum: 2008.11.19. 08:53:44
Idézet: Huligan - 2008.11.19. 06:06:57
Az USA-ban mikor került Roosevelt az elnöki székbe?

1932
1928
1940
1936

A helyes válasz nincs feltüntetve: ROOSEVELT, Franklin Delano (1882-1945)
1933-tól haláláig elnök, egyedülálló módon négyszer választották meg.

Hivatali idő
1933. március 4. – 1945. április 12.

Az illető nyilván a megválasztása időpontjára gondolt, csak nem azt írta le.
És akkor arról már ne is beszéljünk, hogy volt egy Theodore Roosevelt nevű elnök is.
Dátum: 2008.11.18. 23:12:30
Javítgattam, törölgettem.

És végleg el is tiltottam az elmúlt pár napban 12 játékost a kérdésírástól.
Dátum: 2008.11.18. 12:10:50
Idézet: INf3rNo2 - 2008.11.17. 15:34:07
Melyik a helyes?

játssza
játsza
játszja
jácca

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ehhez csak gratulálni tudok az embereknek.
Nem csökkentenétek eggyel a rossz kérdéseimet? Szerintem felháborító hogy pont egy ilyen kérdésre 4-ből 3 ember nem tudja a választ, de az még felháborítóbb, hogy rossz kérdés lett belőle, pedig elég messze esik attól a kategóriától... Meg lehet nézni Miklós írását arról, hogy mi jó kérdés és mi nem.
Gyengébbek kedvéért, az első a helyes válasz.

Sajnos a rossz kérdések számát nem tudom csökkenteni, de tényleg szomorú, hogy ez kiesett.
Alighanem az is belejátszott a rossz válaszokba, hogy tegnap-tegnapelőtt ment a játék alatt egy konkurens játék google hirdetése (már letiltották), ahol éppen ezt a szót írták óriási betűkkel helytelenül.

Idézet: Lord Arkon - 2008.11.17. 18:00:47
Remek. Akkor megkérném a kedves adminokat hogy biggyesszenek egy Google, egy wikipedia, és egy port.hu linket a vadászat linkhez. Ez nem arról szól(szerintem) hogy ki mit, és milyen gyorsan tud kikeresni a neten. Hanem hogy mit tudsz magadtól. Nem használok ilyen segítséget, de igenis büszkeséggel tölt el ha valamire jól tudok MAGAMTÓL válaszolni. Aki segítséget használ az durván fogalmazva csal. De ezt legalább ne kiabálja ki.

Aki nem használ segítséget, és anélkül is tudja a válaszokat, az elismerésre méltóan okos. DE: azért van 5 perc a vadászatra, hogy aki nem tudja, az kikereshesse. Ez nem ütközik játékszabályba.
(Ettől függetlenül nem örülünk, ha olyan kérdéseket tesznek föl a játékosok, amelyekre szinte senki sem tudja a választ kikeresés nélkül, és még nem is érdekesek.)
A kikeresés nélküli válaszadásról a KVÍZOLIMPIA szól. Ajánlom figyelmetekbe - bár még tesztelés alatt áll.

Idézet: Awenhai - 2008.11.18. 07:47:37
Szervusztok!

Mai termés:

Hanyadik szinttől van a mérgezés?

15
18
22
19
Átlagos játékosnak most még gugli nélkül nem tudható.


Én nem tudok róla, hogy egyáltalán lesz ilyen, pedig nem is vagyok átlagos játékos.
(Mivel fertőzés van - majd valamikor kiderül - már első szinten is.)

Hány évente van szökőév?

3-om évente!
Minden év szökőév!
Nincs is ilyen!
4 évente!
Jó kérdés lenne… de az a sok felkiáltójel, és a nagyon fájdalmas helyesírási hiba lerontja.

Jó kérdés lenne, ha nem lett volna belőle egy egész oldalnyi. Kérlek, ezt "Már szerepelttel" küldjétek vissza a jövőben. Köszönöm.
Idézet: Dell - 2008.11.18. 08:18:37
Ki volt Enkidu a Gilgames eposz szerint?

Uruk végzetét hozó, a "Kardal élő".
A legelőn állatok közt élő vadember a nagy hatalmú uruki király.
A posványból felemelkedett, a kétellyel élő uruki tanácsos.
Gilgames testvére. Az uruki bölény.

Ez biztosan olyan írta, aki nem olvasta az eposzt. A nagy hatalmú uruki király maga Gilgames - igen megtévesztő hiba.

Ezt egészen nyilvánvalóan kimásolta a kérdésíró valahonnan, és lehagyta az utolsó szót, hogy barátja. A helyesírási hibákat is javítottam.
Dátum: 2008.11.17. 15:21:29
Javítgattam, törölgettem.
Köszönöm a segítséget.
Dátum: 2008.11.16. 11:30:43
Idézet: Craslorg - 2008.11.16. 09:37:34
Melyik egyiptomi uralkodó nevéhez fűződik az Amarna-reform?
Hatsepszut
III. Amenhotep
IV. Amenhotep
Dzsószer

Jó kérdés, de nem emlékszem tanulmányaimból erre a reformra, persze ez ikább engem minősíthet. - (25/10/15)

Nem én voltam, hanem Ehnaton. Így már ismerősebb kicsit a neve?
Dátum: 2008.11.16. 01:07:49
Csak hogy megnyugtassalak benneteket, Craslorgot én is kicsit szigorúnak érzem, bár a kérdések kb. kétharmadánál szerintem is igaza van. És mielőtt kivennék egy kérdést, azt is mérlegelni szoktam, hogy mennyien tudták a helyes választ.

A speciális, de érdekes kérdéseket nem szoktam kivenni.
Dátum: 2008.11.15. 00:56:37
Körtevirág: Biztosan igazad van, és a dédmamádnál (és akár a falujában is) ez lehetett a szokás. Viszont az általad beírt linkek éppen azt igazolják, hogy fogadtak ott vendéget, bár csak nagy ünnepekkor.
Én személy szerint az Alföldön és Nyugat-Magyarországon is aludtam becses vendégként tisztaszobában, pedig gyerekként csak a küszöbről csodálhattam, milyen szép. És tudom, hogy a háziak is csak takarítani, szellőztetni mentek be. Illetve onnan kérték ki a szépen felöltöztetett menyasszonyt. (És talán, ha jól emlékszem, a gyermekágyas asszony is ott alhatott az első hetekben a babával, de ebben nem vagyok egészen biztos.)
Meg persze ott tartották az ünneplőt.
Dátum: 2008.11.14. 12:40:40
Tegnap csak reggel voltam, de most már kijavítottam az eddig felgyűlt kérdéseket.
Dátum: 2008.11.12. 15:17:36
Javítgattam, törölgettem.

Langehans-szigetekkel kapcsolatban már azt is többször megkérdezték, hogy mit termelnek.
Dátum: 2008.11.12. 10:03:50
Ami a református templomok "buzogányát" illeti, igazatok van, az tényleg csillag, de azért (szerintem) ez nem súlyos szentségtörés, az alakja miatt tényleg buzogányként szokták emlegetni a nem reformátusok.
Szóval csak (mindkét hibát) kijavítottam, nem töröltem.
Dátum: 2008.11.12. 09:55:19
Szerintem ez elég érdekes ahhoz, hogy megérdemel egy esélyt. Kijavítottam kb. 40-re, és ha majd lesz rövidebb háború, töröljük.
Dátum: 2008.11.12. 08:33:57
Köszönöm, Lanmandragoran, éppen valami ilyesmit szerettem volna írni.

És szeretném megkérni az új fórumozókat, hogy próbálják meg minél pontosabban idézni a kifogásolt kérdést, mivel a javító programban a kérdések szavaira tudok keresni. (Ezért tudom pl. kényelmesen törölni a "Meik", "Mijen" (sic!) kezdetű kérdéseket).
Ha valaki beírja nekem, hogy gond van a "Melyik gyümölcs?" kérdéssel, pedig a kérdés "Melyik nem zöldség?" vagy "Melyik gyömölcs?" volt, sajnos nem fogom megtalálni.
Dátum: 2008.11.11. 22:42:31
Idézet: Khetty - 2008.11.11. 21:58:38
Idézet: cirip - 2008.11.11. 21:50:23
mivel a fővárosa tiltott maradt a fovárosa


Nem tudtam, hogy ez a tiltott szavak listáján van.... de miért? Én mondjuk egy ilyen kérdést nem tettem fel, de most, hogy mondod... nem is kaptam ilyet eddig Pedig azért van néhány általános műveltségnek örvendő főváros, ami (szerintem) pont belefér egy ilyen kvíz-játékba....
Node én csak egy játékos vagyok a sok közül...


Azért nem nagyon kaptál ilyen kérdést, mert nagyjából 50-60 van az immáron több mint 31ezer kérdésből.
És azért tiltott, mert nem szeretnénk 35-ször látni, hogy "Mi Franciaország fővárosa?"