Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gsziszi

hírás
he?
Dátum: 2009.07.09. 00:04:52
tudodki, tudjukki, tudjátokki, stb.
de nem!
szerintem jó az egyben is. kérdés jó. szerintem.
első sem jó, hírás, és bugyuta válasz
ok. elfogadom.
bár nem isteneket írtam, hanem vallást. de ezzel együtt belefér.
az lenne.
jelezném: műveltségi kvíz!
more info: aláírásomban szereplő link
Itt nem a valós nem valós a kérdés, hanem hogy mitológiai-e vagy sem. Mondjuk bele lehet erőltetni, de azért sántít.
Ha a mondaköröket a mitológia részének tekintjük, akkor elmegy.
De mindenképp szerepeltet fog kapni. Szinte biztos vagyok benne. Innentől pedig kár rajta vitatkozni.
szerintem ezzel nem lesz gond...
Dátum: 2009.07.08. 13:40:23
nem ezt írja. a többitől eltérően!
és nem írják kötőjellel az ösztöndíjat.
Szerintem egy szerepeltre esélyes.
Másrészt nem is mitológiai alak. a mitológiai alakok a vallás részei, Merlin csak a mondavilág része. Én nem engedném.

Ha már Merlin, talán inkább egy ilyen:
Milyen különös tulajdonsága volt Merlinnek, a varázslónak a monda szerint?
1. Visszafelé élt az időben *
2. Ha elmélyedt a gondolataiban, felemelkedett a levegőbe
3. Ha mérges lett, bekékült a szakálla
4. Nem érintkezhetett vízzel
Dátum: 2009.07.08. 13:14:24
A felejtés szakértelem - a többitől eltérően - nem növeli a szakértelmek fejlesztési költségét.
Nekem növeli...
Minden egyes szint drágább.
A gép miatt?
Ha a bugyuta kérdéseknél maradsz, nem fogsz LE-t kapni érte. Inkább kíméld magad és az értékelőket is inkább, és vedd fel a potya LE-t kérdésfeltevés nélkül. Mit szólsz?

Google első oldala miért releváns? Szerinted az a jó kérdés, ami a google első oldalán van és fejből nem lehet tudni? Kvízolimpiások oda lesznek érted!
Mások rossz kérdése nem ad alapot a te rossz kérdésedre.
Szándékosan primitív kérdés feltevése pedig téged is arra a szintre húz.
Ez nem probléma, hiszen ő kimondottan a rajzfilmre kérdezett rá, szóval ilyen alapon ez nem lenne gond.
Úgy általában pedig a Disney rajzfilmek erősen elviszik a nagyközönséget az eredeti történettől, ezt nem lehet sajna átlépni. Arra kell figyelni, hogy tisztában legyünk a különbségekkel.
Egyébként nagyon izgalmas, hogy az eredeti mennyire más tud lenni, mint a Disney féle feldolgozás. Talán néhány kérdést meg is érne a dolog.
Én már futottam ebben egy kört egyszer pl. a miért nevezik Hamupipőkének a mesehőst a Grimm változat szerint?
Viszont belefutottam olyanba is, hogy melyik nem Micimackó szereplő, és nem Ürge volt a rossz válasz, pedig a könyvben nem szerepel.
Sajnos manapság (értsd 80-as évek óta) a rajzfilmek és egyéb adaptációk kiszorítják az eredeti műveket. Talán jobb lenne, ha legalább a műveltségi kvízekben próbálnánk az eredeti forrásra kérdezni, hátha pár embert visszaterelünk az olvasás felé.
Szóval ebben egyetértünk.
kiirtja rövid i
Dátum: 2009.07.07. 21:52:58
Nem lehet, hogy akkor dobja, amikor a listákat frissíti és éppen dolgozik keményen? Úgy láttam, hogy a toplistát is x időnként frissíti a rendszer, és olyankor végignyálazza az egész user táblát. El tudom képzelni, hogy szegény php olyankor visszapattan.
Sziasztok!

Melyik egy híres Zsolnay porcelánmáz neve?

kerozin
benzin
eozin
zománc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez volt a kérdésem és azt szeretném megtudni, hogy miért kaptam rá ezt az értékelést? Úgy tudom a Zsolnay féle eozin világhírű és titkos az összetétele is! Nem értem, miért nem jó ez a kérdés. Ez hozzátartozik az általános műveltséghez, de a rengeteg szerepjátékos kérdés az nem. Ha már Magyarország nevezetességeit sem tudják az emberek akkor mit tudnak?

Most a magyarázattal van problémád? Tehát ha simán csak rosszat kapott volna, akkor azt elfogadnád? Vagy azzal nem értesz egyet, hogy rossznak értékelték egyáltalán?
Igazából az okító kérdéseket szeretem, mert mondjuk megtanulhatok valamit. Viszont a nem kellő színvonalú kérdéseket meg egyenesen rühellem. Azt kérném tőled, és a többi játékostól is, ha talál egy jó témát, dolgozza ki alaposan, különben könnyen elvérezhet. Mindenképp javaslom a "Vajon elfogadják ezt a kérdést, ha felteszem?" topikot!

Ez a kérdés is jobb sorsra lett volna érdemes, ha szépen van megfogalmazva, rendes válaszokkal.
Talán ez a verzió több elismerést kapott volna:
Hazánk egyik nevezetessége az eozin. Vajon mi is ez tulajdonképp?
1. a híres Zsolnay porcelángyár titkos összetevőjű porcelánmáza
2. Közép-Európában csak a Zala vidékén fellelhető gyógyhatású iszap
3. különleges féldrágakő, melyet a Mecsekben fedeztek fel az 1970-es években
4. speciális anyag űreszközökhöz, melyet egy magyar kutatócsoport fejlesztett ki

Azt hiszem, így mindjárt átment volna, sokkal inkább felkelti az érdeklődést. Mit szólsz? Én amondó vagyok, hogy akár így, egy az egyben átveheted, vagy szíved szerint módosíthatod, és felteheted.
Dátum: 2009.07.07. 15:41:03
Bambi öröktől fogva szarvas volt.
Az én erre vonatkozó kérdésem ki is esett 11%-kal

Megjegyzés: A kis szarvasnak is pettyes a háta.