Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gloria

Dátum: 2009.01.31. 20:10:54
melyik rendes név?
józsi néni
sir alex ferguson
vb patki
öjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Ülj le, fiam, egyes
Dátum: 2009.01.27. 16:44:54
Mennyi vörösvérsejt van az emberi szervezetben?
6000-7000 (db/mikroliter)
600-700 (db/mikroliter)
4,5-5 millió (mikroliter)
9 millió (mikroliter)

Cseles a kérdés, mert ha szándékosan van az utolsó két válaszlehetőség után csak mikroliter megadva mértékegység gyanánt, akkor nincs helyes válasz. 4,5-5 millió mikroliter az 4.5-5 liter. Ennyi vörösvértestje még a legtöbb EPO-t használó Tour de France-versenyzőnek sincs

Melyik nem fájdalomcsillapító szer?
Advil Ultra
Rubophen
Postinor
Algophirin

Ezt csak azért írom be, mert nem tudom, reklámnak minősül-e. Meg az Algopyrint így írják A helyes válasszal pedig a kérdésfeltevő gyakorlatilag kimeríti a szexuális felvilágosítás tárgykörének egy fontos kérdését.

A végzeturban , hogyan lehet ősköveket szerezni ?
vadászaton kapsz
ha állatot szerzel
prémium tag leszel
küldetéseken kapsz

Öööö... Végzetúr nevű játékban, vessző és előtte lévő szóköz felesleges és helytelen, kérdőjel előtti szóköz szintén. Emellett a válaszlehetőségek közt nem szerepel a helyes megfejtés. A kérdező szerint a prémium tagsággal lehet őskőhöz jutni, de mi tudjuk az igazságot
Dátum: 2009.01.26. 16:42:36
Ki lakik vatikániába?
A pápa
A biró
Az ügyész
A miniszterelnök

Hát erre tényleg nem lehet mást mondani, mint hogy LOL
Ha megmondja, hogy merre van "vatikánia", és hogyan lehet abba belelakni, akkor megmondom, hogy ki teszi ezt
Dátum: 2009.01.25. 11:43:30
Hol született William Shakespeare?
Gloucester
Stradford-upon-Avon
Tewkesbury
Cheltenham

Ez csak egy nagyon apró hiba, de a település neve helyesen Stratford-upon-Avon. Egyébként tetszett a kérdés
Dátum: 2009.01.25. 09:13:02
melyik a harmadik sszereplő harry potter,ron?
kávé
rooney
józsi néni
hermione granger

Mennyi 5+5 eredménye?
10
10000000000
1000000000
100000000

Elég igénytelen válaszok, nemde?
Dátum: 2009.01.12. 18:40:38
EU elnökséghez tenném még hozzá, hogy naivan gondoltam, talán nem naprakész a kérdésfeltevő, az eggyel ezelőtti elnök pedig Sarkozy volt, azaz Franciaország. A helyes válasz azonban Barroso, aki nem az EU soros elnöke, de még csak nem is az Európai Parlament elnöke...
Törölni kellene a kérdést, ötletem sincs, mire kérdezett rá a kérdésfeltevő.
Dátum: 2009.01.12. 18:36:50
Ki jelenleg az EU elnöke?
Angela Merkel
José Manuel Barroso
Gyucsány Ferenc
Nicolas Sarkozy

Ad 1.: a soros elnökség félévente változik.
Ad 2.: a jelenleg soros elnök 2008. dec. 30-tól Csehország - itt mégsem látok egyetlen cseh nevet sem.
Dátum: 2009.01.07. 19:33:58
A kérdés a következő:
Mikor született Wolgang Amadeus Mozart?
1715
1718
1723
1719

Felfedezni véltem itt némi képzavart, éspedig:
Wolfgang Amadeus Mozart (teljes nevén Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophillus Amadeus Mozart) (Salzburg, 1756. január 27. – Bécs, 1791. december 5.)

Azonban a kérdésfeltevő szerint Mozart a saját apja volt, ugyanis édesapja, Leopold Mozart 1719-1787-ig élt.

Törölni kellene a kérdést, avagy javítani.
Dátum: 2009.01.06. 23:55:53
Ok, Cirip (szövitárs ), elfogadom az érvelést.
Nem gondoltam, hogy hiánytalanok a germán mitológiai ismereteim, viszont rákérdeztem Lylnél, és ő kapásból azt mondta, hogy skandináv, ekkor mertem feltenni a kérdést. Tévedtünk
Dátum: 2009.01.06. 23:07:47
A wiki skandináv mitológiaként definiálja a valkűröket. Kétségtelenül a skandináv mitológiás ugrólinkre vagy mire kattintva azt írja h a germán és a skandináv mitológia közös gyökerű, mint ezzel az angolszász mitológia is. Mégsem reklamál senki, hogy jaaa, kérem, angol is lehetne
Egyébként majdnem lényegtelen a dolog, csak meglepődtem, hogy egy "definíció szerint" válaszú kérdés kaphat rossz értékelést.
Dátum: 2009.01.06. 22:49:59
Egy barátomnak javasoltam, hogy tegye fel ezt a kérdést, de előtte leteszteltem egy harmadik személyen, aki a válaszlehetőségek megadása nélkül tudta a választ:
Melyik mitológia szereplői a valkűrök?
skandináv
germán
izlandi
egyiptomi

Az értékelésnél hibás kérdésre értékelték, mert nem jók vagy nem egyértelműek a válaszok. Tisztelettel szeretném megkérdezni, hogy ebben mi a nem egyértelmű, mikor konkrétan utánanéztem, leellenőriztem, stb.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Ui. Nem az a meg nem kapott kb. 1000 LE fáj, félre ne értsétek, hanem hogy direkt biztosra mentünk, és mégsem lett jó a kérdés.
Dátum: 2009.01.03. 09:23:18
Gárdonyi Géza és Henry Ford születése között hány év telt el?
O
125
10
50
A nullás számra kifejlesztett karaktert (t.i. "0") csak később fedezte fel a kérdésfeltevő, és nem ment vissza kijavítani a nagy nyomtatott o betűt, ezt még elnézhetnénk.
A Gárdonyi Géza és Henry Ford születési dátumára való kérdezés azonban kissé meredek, még ha Gárdonyiét tudjuk is (én csak körülbelül tudtam és nem érzem kínosnak, kövezzetek meg érte), Henry Fordé közel sem nevezhető alapműveltségnek.
Nem nehéz megtalálni, persze, egyszerűen bosszantó a kérdés. Ha kvízolimpián is megkapja majd valaki, akkor meg főleg.
Dátum: 2009.01.02. 20:07:08
Hanyas szinttől lehet fát ültetni a végzetúrban? ?
3
2
NEM LEHET FÁT ÜLTETNI!!!!!!!!!!!!!!
1

A pszichiátrián internet-hozzáféréshez jutott néhány ápolt, a szabályt megszegők számát pontosan még nem lehet megjósolni, de jó közelítést ad rá a 20 vadászatra eső átlag idióta kérdésekből számolt együttható.
Dátum: 2008.12.27. 09:53:06
Mi Szlovákia pénzneme?
Dollar
Euro
Forint
Korona

Dollár, euró.
Egyébként most még korona, de már nem sokáig. Javítani egy dátummal vagy pedig törölni.
Dátum: 2008.12.25. 07:28:55
A probléma az, hogy helyesírási hiba van a kérdésben.
Kicsit kifejtve: pénzzel két z-vel írandó. A Word nem javította, mert egyrészt sz.r, másrészt a pénzelnek is van értelme. 20. század. A sorszám többek között arról ismeretes, hogy pont van utána.
A válaszban nem tudom, hol a hiba, lehet, hogy a kérdés értékelője ismerte a holland pénzeket. A gulden a pénz holland neve, a guilder pedig az angol, magyarul nem tudom, mi.

Remélem, tudtam segíteni.
Boldog ünnepeket,
Gloria
Dátum: 2008.12.25. 07:19:07
Mi a Doppler-effektus?
Csatacirkálók 2. világháborúban mért támadóértéke.
Az ugandai elnök 1978-as válságkezelő programja.
Az észak-amerikai indiánok és az eszkimók közötti vérrokonság.
Hullámok a sebesség függvényében történő módosulása.

Zseniális.
Nagyon tetszett, kellene még több ilyen
Dátum: 2008.12.23. 06:36:54
Ki vezette be magyarországra a kereszténységet?
IV. Béla
Álmos
I.István
I.Géza

LOL. Kb. mintha az első telefonvonalról beszélnénk. De nem is ez a lényeg, hiszen ez "csak" stilisztika, azonban Magyarország nagy kezdőbetűvel írandó.

Mit ér a főnemes a Klánháborúban?
jó a védekezése
elfoglal egy másik falut *
sokat tud zsákmányolni
semmit

1. Spec. Nagyonspec. (Mea culpa. Nem tudtam, hogy van ilyen "valósidejű internetes stratégiai játék".)
2. Van róla wiki cikk, hát még majdnem meg is bocsátanék a kérdés feltevéséért.
3. Wiki: "Főnemes: Az ellenségek falvainak hűségét csökkenti. Ha a hűség nulla alá zuhan, a játékos átveszi a falu feletti irányítást.A főnemes ára az alapján növekszik, hogy hány falvat hódított már meg a játékos, hány főnemese van már, illetve hány főnemes áll képzés alatt."
Dátum: 2008.12.22. 11:21:32
Melyik mú irója Antoine de Saint-Exupéry?
Az argoli kastély
A dzsungel könyve
Kis herceg
Világok Harca

Fekete Pákó in da house.
Dátum: 2008.12.22. 09:34:06
Melyik NEM Rhapsody( Of Fire) album?
Triumph Of Agony
Legendary Tales
Tales Of a Winter Night
Dawn Of Victory

Triumph OR Agony a wiki szócikk szerint. De mindegy is, mert spec.

Melyik földrészen van Djibuti?

DZSibutinak írandó a magyar helyesírás szerint.
Dátum: 2008.12.21. 21:56:10
Mikor ünneplik a Tibor nevűek a névnapjukat?
Szeptember 23.-án!
Június 12.-én!
Április 14.-én! *
December 26.-án!

A pontokat feleslegesen írta ki a kedves kérdésfeltevő. Ahogyan a felkiáltójeleket is.

Hogy hívják a kapitányt?
Milyen kapitány? *
András
Macskafog
Józsi

LOL

Ki a fő szereplője a Varázskör című fantasy regénynek?
Maldan
Richard
Randal *
Uthorr

Főszereplője. És egyébként is spec.