Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gloria

Dátum: 2009.03.26. 18:21:22
Tuti nem igaz, különben meg tudná nézni vele a saját agyát, vagy a látóideget legalábbis
Az benne az extra, hogy egymástól függetlenül tudja mozgatni a két szemét. De ezt a csikóhal is tudja, bagatell kis képesség
Dátum: 2009.03.26. 17:01:57
Mennyibe kerül egy hét prémium tagság?
6
1
4
10

"Háromba vágtad, édes, jó Lajosom?"
Azt értem, hogy darab a mértékegység, de valami konkrétumot meg lehetne jelölni az egyébként nem a legalja kategóriát képviselő kérdésben. Ne nekem kelljen kitalálni, hogy hat lélekenergia, őskő, vagy öntöttvas radiátor... De lehet, hogy csak én vagyok ily szőrszálhasogató kedvemben.
Dátum: 2009.03.26. 09:35:30
Egy Formula 1-es futamon hány pontot kap a 4. helyen célba érkező pilóta?
Nem kap pontot.
5 pontot kap.
2 pontot kap.
3 pontot kap.

Nem értek hozzá, de szerintem ez erősen spec. Ráadásul most is változtatgatják, meg vétózgatják.
Amúgy 5-öt, hátha valakinek még hasznos lesz
Dátum: 2009.03.26. 08:37:34
Ki ma országunk miniszterelnöke?
Orbán Viktor
Hunyadi Mátyás
Gyurcsány Ferenc
Sólyom László

Hát, ööö... izé. Ma még igen, ugye ez a kérdés pár napon belül sérült valóságtartalmú lesz... Ha meglesz az új mniszterelnök vagy a korszakalkotó megoldás, akkor törölni kell
Dátum: 2009.03.25. 06:21:51
Milyen sportágban jeleskedik Ronnie O'Sullivan?
snooker
fedettpályás távolbanézés
kisujj nyújtogatás
futball

Ő elég ismert és elismert ahhoz, hogy ez a kérdés ne legyen eleve rossznak ítélve, de a két idióta válaszlehetőség elrontja. Arról nem is beszélve, hogy van egy igen hasonló kérdés, csak ott pool/snooker/... vannak megadva válaszlehetőségekként.
Dátum: 2009.03.21. 11:14:21
Mit jelent a "corax" szó?
gyógyszer fajta (márka)
ősi magyar név
város neve
holló latinul

Első google-találat: Corax direct terhességi teszt. Nem gyógyszer, de istenem, nem lehet mindenki gyógyszerész. Tovább nézve a találatokat (mert első gondolatom, h "omg, ilyen kérdést nem lehet feltenni..."), kiderül: Közönséges holló (Corvus corax). Ettől még a holló nem egyenlő corax... Másrészt ez a helyes válasz, de mégis, javaslom a kérdés törlését.
Dátum: 2009.03.15. 08:03:57
A wiki szerint 33-35. És mi is így tanultuk.
"Összesen 33-35 csigolyánk van: 7 nyaki, 12 háti, 5 ágyéki, 5 keresztcsonti és 4-6 farokcsigolya."
Dátum: 2009.03.15. 07:57:18
Hányas szinttől lehet hátasa karakterednek a WoW-ban?
csak 60 fölött
30.tól *
nincs is olyan h hátas
1.től

Honnan tudhatnám, és amúgy is, miért érdekelne?
DE ha már egy "kifogásolható" kérdést teszünk is fel, legalább a helyesírása legyen makulátlan (1.-től, 30.-tól, 60. fölött, hogy előtti vessző, stb.), és a válaszlehetőségek kitalálására próbáljunk meg egy neuronnál többet fordítani... ("nincs is olyan...") Így nem csak speciális, érdektelen, helyesírási hibás, hanem még igénytelen is lett a kérdés.
Dátum: 2009.03.07. 21:26:28
Ki a főszereplője az alábbi filmnek: A professzor cimü filmnek?
Steven Segal
Ravi Kapoor
Steve Valentine
Jill Hennessy

Szépen, magyarosan megfogalmazott kérdés.
Dátum: 2009.03.04. 15:43:47
Ja hát igen Szinte már fel sem tűnik a kérdés között, sajnos.
Dátum: 2009.03.04. 15:34:00
Mikor bukot el a Római birodalom keleti része?

A kérdésre a helyes válasz: 476. Szerintem az a Nyugatrómai Birodalom bukásának időpontja, márpedig ha ez igaz, akkor javítást vagy törlést igényel a kérdés.
"A Bizánci vagy másnéven a Keletrómai Birodalom a Római Birodalom keleti területein létrejött, a középkor folyamán egészen 1453-ig létezett, elgörögösödő, keresztény maradványország, Konstantinápoly központtal."

Az előttem szóló sharppal pedig végletesen egyetértek. Minden ilyen, rasszimusra, gyűlölködésre uszító, utaló kérdést törölni kellene.
Dátum: 2009.03.04. 12:16:58
Kinek a testébe zárták a kilencfarkú rókadémont?
Orochimaru
Naruto
Sasuke
Tenten

Spec. De csak kicsit
Dátum: 2009.02.27. 08:13:32
Mit jelent az NCA rövidítés?
National Corporatíon od Associati
Nemzeti Civil Alapprogram
Nemzeti Cigó Alapítvány
nincs ilyen rövidítés

Ez egy játék, amit mindenki azért játszik, mert szereti. Ne gerjesszünk rasszizmust. Ez a "cigó" megnevezés... szerintem szánalmas és primitív megfogalmazás.
Dátum: 2009.02.18. 10:53:29
A latin "os" szó jelentése?
csont
sípcsont
borda
nyakcsigolya


Viva la orvos(tanhallagatók)


Arról nem is beszélve, hogy ragozástól, vagy declinatio-tól vagy mitől függően jelenthet szájat is (os, oris száj, de os, ossis csont). Hagyjuk, hogy a feltett kérdés nyelvtanilag értelmetlen...
Szóval ááááhhh
Dátum: 2009.02.18. 10:48:25
Ki nem Formula-1-es világbajnok az alábbiak közül?
Kiszel Tünde
Michael Schumacher
Daemon Hill
Fernando Alonso

Ez aztán rettenetesen kreatív....
Dátum: 2009.02.18. 09:45:22
Melyikük nem közismert páros?
Petőfi Sándor és Szendrey Júlia
Apukám és Anyukám:)
Ádám és Éva
Rómeó és Júlia

Ha ezt Petőfi Zoltán írta, akkor jól megtréfált minket
Dátum: 2009.02.18. 09:38:45
Melyik egy fogamzás gátló gyógyszer neve?
Aspirin
Lindynette 20
Nospa
Tritace

Örömmel tölt el, hogy a Richter Gedeon Rt. marketingesei is velünk játszanak. Biztos, hogy egy nő tette fel a kérdést (nem, nem vagyok hímsoviniszta, magam is nő vagyok; de ez jellemző, ismerjétek el ), de amikor gondolkodsz a kvízen legközelebb, akkor azért nem árt, ha nagyobb kreativitásnak is teret engedsz, nem pedig csak az asztalodon lévő pirulákig jutsz el...
Dátum: 2009.02.17. 14:36:26
Milyen nemzetiségű volt Che Guevara?
Venezuela
Kuba
Argentína
Bolíviai

Ezekből 3 nem is nemzetiség, hanem ország.
Dátum: 2009.02.17. 09:05:07
Mit akartak/-nak előállítani az alkímisták?
aranyat
négyzetrácsos pókhálót
szivárványt
örök-élet bájitalt

Nem csak az arany lehet jó válasz, ár szerinte igen.
Grrrrr...
Dátum: 2009.02.03. 17:57:34
Kik nyerték a Beijing 2008-as Olimpián, az aranyat, férfi kosárlabdában?
Németország
Házigazdák
Litvánia
USA

Az magyarul úgy van, hogy 2008-as pekingi olimpia. Vagy valami ehhez hasonló, de Beijing, magyarul, biztosan nem.
Arról nem is szólva, hogy kissé mintha megszaladt volna a vessző és a nagy "o" a mondatban.