Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Barbey

Dátum: 2009.05.29. 13:17:03
Melyik megyének nincs NB 1-es focicsapata?

Bács-Kiskun
Győr-Moson-Sopron
Zala
Komárom-Esztergom

Minden tiszteletem a sport (foci)rajongóknak de ez ha nem is sűrűn de változhat.



A" barátok közt" sorozat melyik kereskedelmi csatornán megy?

Tv2
RTL Klub
Mi az a barátok közt?
AXN

Csak ismételni tudnám magam
Dátum: 2009.05.27. 19:34:57
Hol született Jézus?

Názáret
Anglia
Betlehem*
Jeruzsálen

Anglia !! Legalább olyan helyet írt volna ami kapcsolódik is Jézushoz!
Dátum: 2009.05.27. 19:31:10
Milyen színűek a hupiKÉK* törpikék?
Kék
Zöld
Rózsaszín
Piros

Ilyen kérdés , még meg is csillagozza és nagybetűvel írja !Törölni.
Dátum: 2009.05.22. 09:12:26
Mennyi LE kapsz a 20.végrehajtott küldetésért?

1200
3000
1500
2400

Ezt egy kezdő honnan tudja, vagy aki nem csinál küldetést.

Melyik hírportállal írt alá együttműködési megállapodást a Végzetúr?

Harmonet hírportállal
Alternatív hírportállal
Kuruc info-val
Origo hírportállal

Ez bármikor változhat szerintem


Mi volt Galilei utóneve?

Gelilao
Galilei
Galolei
Galileo

betűjáték
Dátum: 2009.05.21. 21:40:10
Liptai Klaudia hol műsorvezető?

VIASAT
RTL
TV1
TV2


Bármikor változhat.
Dátum: 2009.05.19. 15:28:17
A kérdés alapvetően jó egy hibád van, a nincs ilyen állat, ezt nem szeretik, nem fogadják el.
Dátum: 2009.05.16. 17:21:25
Idézet: csati777 - 2009.05.16. 09:57:17
Ha van egy hordonk 100 liter borral és kiöntünk egy litert és a helyére vizet öntünk hányszor kell megismételni hogy fele-fele legyen?
49
Hiányzik egy adat!
59
Nem számolható ki!*

Ezt csak azért írtam ide be, hogy ha valaki találkozik ezzel a hülye kérdéssel, akkor tudja rá a választ...


Erre csak annyit, hogy kiszámolható, (jól is nézne ki a tudomány ha ilyet nem lehetne kiszámolni ) ha jól emlékszem mértani sor szerű (elég rég volt már ), ami matek és fejben elég gázos megoldani. Más kérdés, hogy esetleg nincs megfelelő megoldása. Válasznak azt tudnám még elfogadni az eredmény ismerete nélkül, hogy ezzel a módszerrel nem lehet megoldani a pont 50-50%-os arányt.

Véleményem szerint ezt ki kellene venni az aktív kérdések közűl megérdemel egy rossz kérdést
Dátum: 2009.05.16. 15:16:52
Melyik ragadozó?

menyét
őz
galamb
Hiúz

Két helyes válasz miatt kérem törölni.
Dátum: 2009.05.11. 20:00:57
Melyik csatornán megy az új Terminátor sorozat?

Cartoon Network
Tv2
Private Gold
Rtl klub

Kérem törölni! Tudtommal már nem megy, meg amúgy is teljesen értelmetlen ilyet feltenni és elfogadni, bármikor váltohat!!!!

Valaki világosítson fel mi az az enkriptográfia amúgy biztos jó a kérdés
Dátum: 2009.05.08. 16:25:51
Idézet: Magusocska - 2009.05.08. 14:05:28
Egy zsákban van 3 zöld, 3 piros és 3 kék golyó. Hányat kell kihúzni bekötött szemmel, hogy biztosan legyen minden színből egy ?

4
7
10
3
Kellene bele egy "legfeljebb" ugyanis így a helyes válasz minden hatnál nagyobb számosságú húzás. A 10 esetén a közömbös narancssárga golyókból is húz legalább egyet. Tehát a lehetőségek:
1. törlés, mert matek
2. kiegészítés a "legfeljebb"-el
3. törlés, mert több megoldása van (7,10)


Ellent kell mondanom neked. A kérdésben az áll hogy biztosan legyen benne mindhárom színből egy.
Azaz a legrosszabb esetben ha az elején két színből kihúzod mind a 3-3 db-ot akkor a 7-re már biztosan lesz mindhárom színű golyóból 1. Tehát a jó válasz a 7, mivel ott van a "biztos" szó a kérdésben. A másik hogy a kérdező 9 golyóról beszél honnan veszed a tizediket a narancssárgát?
Ez egy jó logikai kérdés.
Dátum: 2009.05.07. 20:33:54
Kaptam egy igyen kérdést pontosan nem tudom hogy szólt csak fejből tudom idézni.
Ki Nobel díjas az alábbiak közül?

Teller Ede
Ernest Rutherford
Albert Einstein
erre nem emlékszem

Nem vagyok nagy zseni hát gugliztam egyet. A következőket dobta ki sorban.
Teller Ede nem kapott Nobel-díjat. Azonban 1991-ben megkapta annak kevésbé megtisztelő változatát az ig-Nobelt.
No akkor nézzük a következőt.
Kémiai Nobel-díjat kaptak a fizikusok közül 1908-ban Ernest Rutherford, opsz bejelölöm


Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Albert Einstein

1955: Albert Einstein Nobel-díjas fizikus, békemozgalmár

Kérem az illetékeseket nézzenek utánna, persze lehet, hogy én értelmeztem, olvastam rosszul a kérdést, akkor bocsánat.
Dátum: 2009.05.06. 21:30:49
Idézet: Lightman - 2009.05.06. 21:00:06
Mikor van a fociban les?
ha a csatár úgy kapja meg a labdát hogy egy védő sincs mögötte
ha a kapus kimegy a 16-os vonalon
ha a labda a gólvonal mögé kerül
ha egy védő leül a kezdőkörbe

Ritka rossz megfogalmazása van a jóként megjelelölt válasznak, ez ilyen alap szerintem, hogyha nem ért hozzá, nézzen utána.


Akkor már inkább az egy védő sincs előtte és nem mögötte (feltételezve a támadási irány az előre).
Ha nincs mögötte védő akkor ugye mind előtte van.
Kár is ezt ragozni tovább. Ez úgy hibás ahogy van.

Törölni kellene.
Dátum: 2009.05.04. 20:15:27
Idézet: Mangetsu - 2009.05.04. 20:05:27
Kaptam egy kérdést:
Mit nem eszik a jegesmedve?
halat
hódot
bálnát
fókát
Az író szerint a helyes válasz: hódot, de kérdem én mióta eszik a jegesmedve bálnát vagy miről maradtam le????Valaki magyarázza el lécci melyik bálnát tudja elkapni a jegesmedve...!



Hát vadászni nem vadászik rá de ha talál döglöttet akkor bizony eszik belőle, sőt egész szép kis falka kerekedik a táplálkozó jegesmedvékből. A kérdés pedig az evésről szól nem a vadászatról.
Hódot nem ehet mivel az nem igazán ott él
Figyelmesebben olvasd és értelmezd a kérdést.
Dátum: 2009.05.03. 09:51:14
Hány sarka van a látható képernyődnek?

2
3
4
5

baromi értelmes kérdés, kb... milyen színű volt II. Rákócz Ferenc fehér lova,
törölni és azt is aki elfogadta.
Mi keletkezik hidrogén és oxigén keveredésekor?

víz
vízgőz
durranógáz
hidroxid

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Nos aki nem tudná a víz (vízmolekula) a hidrogén és oxigén egyesülésekor jön létre, csak keveredéskor durranógáz keletkezik, ami robban, nyilt lángra, gyulladási hömérséklet felett, elektromos szikra stb.. mivel az égéshez szükséges 2 elemet tartalmazza (oxigén, éghető gáz). Ezért is van betiltva a léggömbök hidrogénnel való töltése. A bekövetkezett égés, robbanás után jön létre az a bizonyos víz

Statisztikától függetlenül kérem visszahelyezni a játékba mindkét itt szereplő kérdésemet. A másik egy-két hozzászólással fentebb!

Ez most kviz vagy gugli népszerűsítő játék. Ez már a második amit így visszadob.
Legközelebb 1+1=? teszem fel
Érdekességként:
Melyik a földről látható legfényesebb csillag?

esthajnal csillag
nap
sziriusz
sarkcsillag

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ennyien nem tudnák, hogy a napunk egy csillag? Igaz becsapós a kérdés de a kvíz elméletileg a tudásról a helyes gondolkodásról és valamennyire a logikáról szól.
A 8 éves testvérem válaszlehetőségek nélkül rávágta a helyes választ.

Mint ahogy nagy kezdőbetű a Sarkcsillag és az Esthajnalcsillag is (egybe!). Ha már ennyire pontosak vagyunk.