Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csonti_himihumi

Dátum: 2009.10.25. 05:01:25
én már kb 4 órával ez előtt lefeküdtem volna aludni, ha nincs ez a leállás, de ha tudom, h mennyit kell rá várnom, akkor meg is tettem volna...

csak nem tudtam, h a régi vagy az új idő szerinti 4 óra, ezért gondoltam 2 óra, egye kutya, nem volt semmi, gondoltam biztos az átállított idő szerint, megint nem jött be, azóta még 1 óra eltelt...
ennyi idő alatt azért már lehet egy kellemeset aludni - arra nem elég, h kialudjam magam, de azért jobb lett volna előre tudni, h mi fog történni

még ha nem is tudta a stáb, h mennyi idő esik ki, akkor is ki lehetett volna írni, h ezen a napon 2től előre nem látható, de körül-belül 2 órás időtartamra a végzetúr le fog állni az óraátállítás miatt...
Dátum: 2009.10.25. 04:39:11
szerintem azért az a filmcím, h "A Jó, a Rossz és a Csúf" az jelen formában helyes
mindenhol így látni - pl a kezemben lévő DVD borítóján is

plusz így ismerik őket, nem épp nevek, de név helyett névként szolgálnak...
(hozzáteszem nagyon rég láttam, és tudom, h nagyon jó meg emlékezni kéne rá, de most nem megy...)
Dátum: 2009.10.25. 04:29:03
meg a számítógépek is automatikusan állnak át...

amúgy nekem a legjobb, mivel az órám nem állítottam annó be nyári idő-re, ezért most pontosan jár
igaz néha kétszer is át kellett gondolni, h mennyi az idő, de nekem mindig is percek kellettek, az órával általában tisztában voltam - azt azért tudtam, h 8kor kezdődik egy tanóra és 10kor van vége, szal elég volt tudni a percet, h mennyi van még...
Dátum: 2009.10.25. 04:14:04
remélem sikerül(t) megbeszélnünk ezt a "félreértést" és ha visszaolvasom biztos vagyok benne, h nem off
persze tévedni emberi dolog (mondta a sün és lemászott a keféről...)

(viszont ez a hozzászólásom egyértelműen off, ezért elnézést kérek mindenkitől
ez az én legnagyobb betegségem, nem hagyhatok szó nélkül semmilyen ellenem irányuló sértegetést, és általában szeretem, ha enyém az utolsó szó)
Dátum: 2009.10.25. 03:35:24
rokamoka, én is írok egy HSZ-t, h tudj még spammolni (legalábbis egy másik játék fórumán a duplapost-ot nem engedi a rendszer, nem néztem utána, h itt is él-e a dolog)

szal én is csak köszönetemet szeretném nyilvánítani, nem kis mennyiségű LE-vel garázdálkodik a karakterem, védtelenül, és sajnos nem mondhatni, h legyőzhetetlen
azt az időt amit már réges-rég alvással töltenék nem tudják pótolni, és nagyon-nagyon okosnak kell lenniük, h elfogadható kárpótlást, illetve "kifogást" találjanak erre
(már épp töltöttem volna a lötyit, h egy utolsó kis portyázást nyomjak és mehessek aludni, erre most - fél 5kor, ami azóta fél 4 lett az óraállítás miatt - is itt ülök és várom, h elintézhessem a dolgaim...)

szóval ha előre tudták, márpedig biztosan készültek rá, máskülönben nem lett volna az a kiírás, h meddig nem elérhető a játék, akkor miért nem írták ki, h ez lesz?
szerintem ez nem lett volna egy nagy áldozat a részükről, és akkor most nem lenne sok felháborodott felhasználó, akik valamiféle kompenzációt követelnek

ennyi, fáradt vagyok, elegem van, és még mindig várnom kell...
és én SOHA nem voltam jó a várakozásban (hónapokkal ezelőtt eltűnt 100 aranydukátom, szóltam, leszarták, azóta feladtam, remélem, ha egy probléma már nem egy embert, hanem elég sokat érint már foglalkoznak a dologgal... engem ezzel az apró húzással nagyon jól kizártak az aukciós házból, esélyem nem maradt licitekre
most tartok itt:
"Megy a srác a sivatagban a feleségével, lóháton. a Ló megbotlik, a srác csak annyit mond: "Egy."
Mennek tovább, a ló megint megbotlik, a srác csak annyit mond: "Kettő."
Tovább mennek és végül a ló harmadszor is megbotlik, ekkor a srác előveszi a revolverét és lelövi a lovat. A felesége megkérdezi: "Megőrültél?! Gyalog akarsz a sivatagból kijutni?!"
A srác csak annyit mond: "Egy."

VU-stáb én csak annyit tudok mondani, h Kettő...
(ne vegyétek magatokra, de ez a második nagyon kellemetlen élményem és ha nincs kompenzáció, akkor valami itt nem kóser... és tudnék még mondani pár dolgot ami nem tetszik, de nem én fejlesztem a játékot, ezért inkább örülök annak ami van és csak azért pattogok amiért más is megtenné)
Dátum: 2009.10.23. 23:35:22
"Cselekvések egy hosszabb távú terve egy bizonyos cél elérésé érdekében" - Minek a meghatározása ez?
taktika
logisztika
stratégia*
vízió

én eddig úgy tudtam, h a stratégia és a taktika az ugyanaz...
ezek szerint nem, aki érit mi a különbség, az legyen szíves magyarázza el nekem privát üzenetben, köszönöm

gondoltam megjelölöm a magyarokhoz közelebb álló szót: taktika, de nem, az idegen nyelvből átvett kifejezés nyert...
és nem tudom miért, ez enyhén irritáló érzés
Dátum: 2009.10.23. 18:58:46
Hány éves korodba írathatnak be iskolába?
bármikor
5
7*
10

biztos én vagyok valamilyen túlfejlett paraszt, h 6 évesen kezdtem, akarom mondani akkor írattak be a szüleim...
Dátum: 2009.10.10. 19:55:54
Hány évente van születésnapja annak, aki február 29-én született?
1
2
3
4*

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 4

érdekes, haverom is az említett időpontban született és mégis évente van születésnapja
remélem ez csak az én problémám...

Vadászataink során milyen möszével találkozhatunk?
Morcos mösze
Csíkos mösze
Bíbor mösze*
Mérges mösze

azért törölték az egyik ilyen jellegű kérdésem (mármint azért kaptam azonnal törölni értékelést) mert, h csak egy spec réteg tudná a választ rá, illetve, h 10es szint alatt nem lehet rá válaszolni
bakker, 50+os szinten örülök, h eszembe jutott, h mi volt még régen...

mod: juteszembe nem jelöltem meg a bíbort csillaggal
Dátum: 2009.10.06. 22:02:38
Mi történik, ha szénsavas üdítőbe mentolos cukrot teszel?
Kimegy belőle a szénsav és a cukor, olyan lesz mint a víz
Semmi, mentolos üdítőm lesz
A kupakot is kilövi és gejzírként tör ki belőle az üdítő
Gyomorrontást kapok, ha megiszom :S

nem vagyok elfogult ha azt mondom, h ezt bizony azonnal törölni
smilee-k a válaszok végén eleve egy kizáró ok
ráadásul pontosan úgy, ahogy gondoltam a 3dik lett a helyes válasz, ami ebben a formában tökéletesen helytelen
próbáljátok ki, h ásványvízbe tesztek egy (nem) Mentos cukorkát, és mi történik? semmi ilyesmi amit ő állít

ez kifejezetten a Pepsi light és a Mentos között látványos (próbálták más üdítőkkel, sőt ásványvízzel is) és rájöttek, h ebben a két dologban van egy-egy csak rájuk jellemző anyag amelyek egymással ilyen heves reakcióba lépnek
más üdítőkben és mentolos cukorkákban is előfordulhat, de ez a kettő az épületes példája ennek a gejzírnek, és NEM akármilyen szénsavas lötty meg akármilyen mentolos cukorka...
Dátum: 2009.09.27. 16:41:30
Idézet: Szaki06 - 2009.09.27. 16:10:41
Hány spártai harcos állt ellen a thermopülai szorosban Xerkszész serege ellen?
150
300
100000
2000

Helyesírás!!


ráadásul már szerepelt, nem is olyan rég találkoztam egy olyan változattal, ahol a válaszok: 300; 3000; 30000; 300000
Dátum: 2009.09.27. 16:39:14
Melyik szinész alakítja a Penge című filmtrillógia híres vámpírvadászát?
Wesley Snipes?*
Will Smith?
Ice-T?
Eddie Murphy?

sok a kérdőjel
Dátum: 2009.09.27. 01:27:34
Az alábbiak közül melyík lehet mesebeli szám?
8
4
7*
9

és ez átment...

Hány nagy csoportba soroljuk a pókok hálóját szövés szerint ?
9
10
2*
7

ez már spec, érdekes, jó tudni, de spec

Melyik évben omlott le a berlini fal?
1990
1988
1989*
1987

születési évem, ezért tudom jól, de a szabály szerint nem 1 éves eltérésnek kellene lennie a válaszok között, tőlem akár maradhat így is

Az alábbi rágcsálók közül melyik nem tudja becsukni a szemét?
az aranyhörcsög
a tengerimalac*
a törpenyúl
a patkány

spec, ezt nem tanítják suliban, emlékeznék rá, mert bioszból jó voltam, és mindig is érdekelt a dolog..

Milyen hosszú a világ legrövidebb folyója?
[pár km]
[pár km]
0,5 km
0,04 km*

értelmezzük picit a dolgot, mert lehet, h én vagyok a gyökér:
a jó válasz 40 méter!!!!!!
az nem lehet folyó, a folyó már csak definíció alapján is elég komoly vízhozammal rendelkezik, és 40 méteren nem lehet eleget "termelni" maximum egy csermely lehet, de nem folyó
Dátum: 2009.09.25. 23:12:18
Melyik járműhöz nem kell jogosítvány?
Személyautó
Kamion
Motorkerékpár
Kerékpár

és ha én felülök az 50 ccm-s (gyengébbek kedvéért: köbcentis) Simsonomra furikázom vele egy kört és megállít a rendőr, akkor arra kell jogsi?
tudtommal nem, így a kérdés hibás, mivel a motoroknak csak egy részére kell jogsi, nem mindre
persze bicajra nem kell, de attól függetlenül ez így hibás
Dátum: 2009.09.25. 18:03:45
Hány állam van az USAban?
30
40
50*
60

Hawaii az 52dik, akkor most mi van?
Dátum: 2009.09.14. 00:27:34
üdv!

volna egy olyan problémám, h csak úgy a semmibe eltűnt kb. 100 aranydukátom
ez már kb 1 hete történt, csak sehogy se volt időm, meg kedvem megkeresni, h hova meg kinek írjak
most, h van pár percem és kedvem, gondoltam megkérdem, h van-e rajtam kívül valaki aki hasonló problémával küzd
esetleg fordult-e már elő ilyen, illetve, h kompenzáció járhat-e érte
sokat számítana az 100 dukát, közeledtem a licitek alsó határához, így viszont abszolút elvesztettem minden esélyt arra, h bármire is licitáljak
Dátum: 2009.09.12. 21:18:33
Melyik angliai megye nevét adta a földtörténeti ókor második időszakának?
Essex
Kent
Sussex
Devon*

szép magyar megfogalmazás...

Ki festette a Mona Lisat ?
Donatello
Leonardo Da Vinci*
Raphaello
Michelangelo

szóközkérdőjel
Dátum: 2009.08.21. 03:08:29
Bródy János: Légy hű magadhoz! (Ne kérdezd merre visz az út) című dalszövegének vannak alaki rokonai. De melyik a legrégebbi?
"Igérd meg, hogy bármily útra lépsz,mindig hű maradsz magadhoz!" (Du Lu Wang: Tigris és sárkány)
"Légy önmagadnak mindig elég, manó!" (Henrik Ibsen: Peer Gynt)
"Légy hű magadhoz" (Eric Knight)
"Mindenek fölött légy hű magadhoz " (William Shakespeare: Hamlet)*

ez aztán a szép kérdés
ha ez alapműveltség, és nem spec, akkor én vagyok Michael Schumacher....

az viszont tény, h ha feltételezem, hogy minden válasz tényleges alaki rokon, akkor egyszerűsíthető a kérdés arra, h melyik íródott a legkorábban
de ehhez bíznom kell a kérdés feltevőjében, h csak alaki rokonokat adott meg válaszként
ha nem így tett, akkor ez az elmélet egyből megbukott...
Dátum: 2009.08.20. 02:34:42
Mitől függ, hogy mennyi varázspont áll rendelkezésedre?
Erő
Mágiádtól és szintedtől
IQ
Taumaturgia

ez egy rossz kérdés, mivel a hordától is függ
a smaragd hordának több VP-je van, mint a többi hordának, így attól is függ, nem "csak" a mágiától és a szinttől
Dátum: 2009.08.15. 23:49:45
Kvízoloimpia rulez

Ha egy sakkjátszmában már minden más bábudat elvsztetted, melyek azok a bábuk, amikkel már nem tudsz mattot adni?
Király és 2 Futó(Futár)
Király és 2 Huszár(Ló)*
Király és 2 Bástya
Király és Vezér(Királynő)

valamiféle változtatást javasolok, mert ez így nem jó...
1. értelmezhetetlen a kérdés megfogalmazása
2. a felsorolt összetételben mindegyik esetet végig lehet játszani, mattadó bábúknak vannak minősítve a jelen felállások

ha a királyon kívül csak 1 huszár VAGY 1 futó van, az nem mattadó, bármely más eset igen
ezt egy olyan ember mondta nekem, aki junior világbajnok volt, neki elhiszem
azóta már nézegettem is, van olyan felállás 1 bástyára, 2 huszárra és 2 futóra, amely matt


Ki a főszereplője a Zöld kártya című filmnek?
Al Pacino
Robert De Niro
Gérard Depardieu*
Anthony Hopkins

spec
Dátum: 2009.08.13. 14:37:56
Melyik volt Rachel első munkahelye? (Jóbarátok)
Bloomingdale
Gucci
Ralph Lauren
Central Perk Kávézó*

ez azért már specnek minősül szerintem
de ha általános műveltség, akkor egy műveletlen senkiházi vagyok