Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ragnos

Oldal: 1234
Dátum: 2012.06.02. 23:21:23
A Végzet templomával lenne problémám. Van benne a napi TP gyűjtés, csak sajnos nekem valamilyen oknál fogva 47970 TP-t kér egy nap alatt. Ez egy kicsit sok, lévén hogy ez az összeg több mint egy szint nekem. V2 112szint.
Dátum: 2011.11.25. 18:19:24
Mivel ebben a kérdésben négy olyan államot jelöltem meg, ahol csak és kizárólag Las Vegas létezik mint kaszinó város és ez is Arizonában. Tehát itt csak is az értékelőre volt bízva hogy tudja-e a választ avagy nem.
Dátum: 2011.11.25. 18:14:39
Tehát akkor az "A" betű a hibás, Bár az hogy nem azt írtam hogy USA állam, szerintem ugyanúgy jó az amerikai állam, mert hát ott vannak az államok.
Dátum: 2011.11.24. 19:44:18
Szeretném tudni, ebben a kérdésben mi az ami nem egyértelmű.

Melyik Amerikai államban építették fel az első kaszinó várost?

Nevada*
Kalifornia
Arizona
Colorado

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ugyebár én Las Vegasra gondoltam, amit Nevada államban építettek az USA-ban.
Dátum: 2011.11.08. 18:09:26
Melyik járdán napozhat egy macska biztonságban, nem tartva a kutyák támadásától?
gyalogos
macskaköves
kéményseprő*
szénszállító

Talán én vagyok nehéz felfogású, de valaki árulja már el milyen az a kéményseprő járda, vagy szénszállító járda.
Dátum: 2011.09.28. 17:31:55
Akkor egy kicsit pontatlan a cikk.

Megnevezésük némiképp megtévesztő, mert azt sugallja, hogy tíz járólábuk van. Valójában legtöbbször nyolc, mert az első pár ollóra módosult, és nem vesz részt a helyváltoztatásban.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Tízlábú_rákok
Dátum: 2011.09.27. 17:16:44
Melyik állatnak van több lába?

Madárpók
Rák*
Csirke


A ráknak van 8 lába és 2 ollója az pedig nem láb. Viszont a madárpóknak is van 8 lába és 2 csápja. Akkor döntetlen. Nem jó a kérdés, mert nem egyértelmű.
Dátum: 2011.09.22. 19:10:29
Miben a legjobb Münchausen báró?
A nagyotmondásban *
Az ágyúgolyó meglovaglásában

Hát speciel, egyedül Ő ülte meg az ágyúgolyót tehát ebben is lehetne a legjobb.
Dátum: 2011.09.12. 16:52:32
A folyadék nem nedvesíti az edény falát ha...? (Általános iskolás fizika).
Mindkét erő egyforma
Az adhéziós erő nagyobb a kohéziós erőnél
A kohéziós erő nagyobb az adhéziós erőnél
Ha az áramlás lamináris

Nem tudom ki hogy van vele, de én ezeket középiskolában tanultam anno. Szerintem ez nem általános, inkább spec.
Dátum: 2011.07.26. 18:55:31
Előadásain kivel "beszélgetett" sokszor Hofi Géza humorista, akitől vicces beszólásokat is idézett?
A fiával.
A feleségével.
Az anyjával.*
A testvérével.

Igaz sokszor mondta, hogy "Mama" de az anyósáról van szó és nem az anyjáról. Javítani kéne mert így nincs helyes válasz.
Dátum: 2011.07.09. 19:55:53
Már bocsánat de honnan kellene tudni hogy a jegesmedve bőre fekete? Én még egy kopasz jegesmedvét sem találtam.

Milyen színű a jegesmedve bőre?
Fekete
Sárga
Fehér
.......
Dátum: 2011.07.05. 21:00:27
Melyik fémből készülnek az elektromos vezetékek?
vörösréz*
sárgaréz
ezüst
vas

Itt azért lehetne pontosítani. Sárgaréz van a 220v-os hálózatban. Vörösréz van a trafóházakban, és a magasfeszültségű kábelekben /metró, troli felső vezeték/ . Ezüst van olyan vezetékekben ami precíziós műszerekbe kell, bár az nem elektromos vezeték.
Dátum: 2011.06.28. 10:03:41
Hány pontig tart egy asztalitenisz játszma?
11 pontig*
10 pontig
25 pontig
15 pontig

Azért azt hozzá kéne tenni hogy 2009-től. Ugyanis akkor változtatták meg a pontszabályokat. Előtte pedig 21 volt a ponthatár.
Dátum: 2011.06.27. 13:20:54
Ismét egy "Kemény" kérdés természetesen átfogalmazva.

Milyen "Jancsi" szerepel a magyar bábjátékokban?
paradicsom
kömény
kapor
paprika*

Hát igen egy eredeti kérdésből így lehet akár húszat is feltenni, csak nem mindegy hogy ki teszi fel. Remélem legközelebb találkozok olyan kérdéssel is, hogy milyen zöldség illik a pontozott helyre ........Jancsi.
Dátum: 2011.06.25. 18:22:39
Én a saját kérdésemet, hozzávetőlegesen másfél hónapja adtam fel, amire besorolást is kaptam. A másik kérdés csak ezek után kerülhetett fel, és látom hogy neki is van besorolása.
Dátum: 2011.06.25. 11:59:09
Egy kis érdekesség

Melyik bábfigura köthető Kemény Henrikhez (és általánosságban a Kemény-családhoz) ?
Paprika Jancsi
Tündér Ilona
Vitéz László*
Pulcinella

Nemrégiben feltettem egy kérdést, amire azt a választ kaptam hogy már szerepel hasonló az adatbázisban így a kérdésem rossz besorolást kapott. Akkor ez a kérdés hogy mehetett át, ha az eredeti kérdést én már egyszer feltettem, igaz kicsit másképp.

Íme az én kérdésem, amit anno feltettem.
Kemény Henrik a híres Magyar bábművésznek hogy hívják a kedvenc bábját, amivel bejárta az országot?

Vitéz László
János vitéz
Tündér Lala
Sanyi manó
Dátum: 2011.06.12. 19:50:14
Milyen színü valójában a flamingó?
kék
rózsaszín
piros
fehér*

A flamingók 98% piros, rozsaszin, és ezek árnyalata. Az elfogyasztott rákok színezik meg a madarakat, a fennmaradó 2% fehér mert többnyire fogságban van, és nem rákot eszik. Ezt a kérdést kérem javítani, ugyanis ilyen formában akkor 3 jó válasz is van.
Idézet:
A flamingó tollazata

A különböző flamingófajták tollazatának színe a halványrózsaszíntől egészen a bíborszínig vagy az élénkpiros színig terjedhet. A karibi flamingó halvány bíborszínű vagy élénkpiros színű tollazattal büszkélkedhet, a chilei flamingónak pedig halványrózsaszín tolla van. Az alfa- és béta-karotinban gazdag étrendnek köszönhető a tollak rózsaszín, pirosas árnyalata. A flamingó kék-zöld (Spirulina alga) és piros algával, kovamoszattal, apró bogarak lárváival és apróbb rákfélékkel, puhatestű állatokkal és apró halakkal táplálkozik. A flamingófiókák szürke tollazattal születnek, de egy vagy két-három éven belül a színük rózsaszínűvé változik át.
Dátum: 2011.06.04. 22:25:04
Kérem figyelembe venni a 7363 számú választ Ez egy kvíz, nem pedig gugliverseny
Dátum: 2011.06.04. 22:15:46
Ez most lehet hogy kukacoskodás, de akkor sem hiszem hogy mindenki kapásból tudja a választ. Én is kérdezhetném akkor, hogy mire használják a tamponnyomó gépet. 90% a válasznak teljesen más lenne, mint a rendeltetésére hivatott feladat. Ja és ráadásul az emberiség 98% találkozik a termékkel is, /és ez megint félreérthető/ mert használja.
Dátum: 2011.06.04. 20:12:53
Melyik szervünk, szervrészünk esetén használnak rutin jelleggel autotranszplantációt (saját szövet visszaültetést)?
szemlencse
epehólyag
tüdőlebeny
csontvelő*

Ezt például honnan kéne tudnunk? Még a gugli sem tudott megfelelő választ adni. Szerintem speciális.
Oldal: 1234