Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Herbal

Oldal: 12
Remek!
Köszönöm azért a véleményeket, így mégsem érzem magam olyan hülyének.

Próbálkozok még más kérdésekkel, hátha egy-kettő átjut az igen szűkszemű rostán...
Melyik germán isten nevét őrzi az angol csütörtök (Thursday) szó?

A mennydörgés és a vihar istenének nevét
A hadisten nevét
A napisten nevét
A termékenységisten nevét

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Kerestem a helyesírási hibát még a kérdés elküldése előtt is, és akkor is, amikor ezt a választ kaptam, de nem találtam.
Segítsetek!
Köszi
Dátum: 2008.11.03. 19:29:01
Idézet: Kocos - 2008.11.03. 14:00:40
Idézet: Herbal - 2008.11.03. 10:46:45
Mindössze annyi, hogy a "néphiedelem" és a "vámpír" szavak mindössze fantasy környezetben említhetőek szövegösszefüggve. De nagyon tetszett! Jó értékelést kapott tőlem!


A tököm tele van már a sok okoskodóval. A fantasyk nem fogok kitalalni miből építkeznek: néphiedelmekből. Ékes példája ennek a vámpír. Elégtelen, leülhet.

Megkérnék mindenkit, hogy ne vegye magára, ha nem inge, de katasztrófa hova jutott ez a topik. Nézük miből ál össze a tünetegyüttes:
1/ Helyesírás. Valóban akad néhány csapnivaló, de itt már az is karóba huzatik, aki elüt egy betűt.
2/ Túl spec. Lassan minden amit nem tudunk az túl spec. Miért ne lehetne urambocsá utána nézni, hogy hány orvosi egyetemünk van. Ez nem a Celeb vagyok műsor szintje! Az utóbbi évek messze kimagaslóan legkeresetteb regényéről valaki egy olyan alap dolgot kérdez, hogy milyen sebhelye van HP-nek. Minden ábrázoláson (legyen az film, fénykép vagy rajz szerepel Ez is túl spec? Ugyan már.
Tessék felfogni: nem az a túl spec amit én (te) nem tudok fejből.
3/ Okoskodás. Egy rakat kérdésnél fölényesen kioktatják a kérdezőt, miközben színtiszta hülyeséget beszélnek. No coment.
4/ Kötözködés. Nem egy esetben tapasztalom, hogy egy majdnem tökéletes kérdésbe megpróbál belekötni valaki. hogy teszem azt 10-20 év múlva változhat. Nem azt mondom, ami egy év múlva változhat vagy 2, azt valóban pontosítani kell, de 10-20 éves távon szinte bármi megdőlhet jelenlegi tudásunkból. A matematikától eltekintve. De ez csak egy fajtája a kötözködésnek, volt itt sok.

Kérdezem én: nem lehetne, hogy alázattal forduljunk a kvíz felé, hogy csak abba kössünk bele ami tényleg rossz, hogy kicsit lerázzuk magunkról a fölötte állok a sok kis surmónak világnézetet? Megköszönném. Mert olyan jól indult ez a topik, és annyira gáz ahova tart!

Bocsi a kifakadásért.


Off: Nem volt szándékomban okoskodni, sem támadó szándékkal írni, de amennyiben bárkit bántott volna, amit leírtam, annak elnézését kérem!
Nagyon jól szórakoztam ezen a kérdésen, és úgy gondoltam, leírom az ezzel és a kérdéssel kapcsolatos gondolataimat.
Sajnálom, hogy férfiúi szerved telítettségéhez hozzájárultam, de megkockáztatom, hogy esetleg Te reagáltad túl a dolgot...
Dátum: 2008.11.03. 11:00:16
Valóban, ebben tökéletesen igazad van!
De nekem akkor is humoros volt. A kérdés úgy van feltéve, mint egy "A néphiedelem szerint mi gyógyítja a hexensusszt?"-szerű kérdés, és nagyon fura volt a "vámpír" szót látni benne. A néphiedelem bizonyosan nyilvántartja a vámpírt, de a fokhagyma-allergiát már a fantasy, vagy a horror adta hozzá.
Dátum: 2008.11.03. 10:51:00
Idézet: Darkshade - 2008.11.03. 10:48:11
Idézet: Herbal - 2008.11.03. 10:40:17
Drágáim! A vad röhögés testesült meg bennem ma reggel!

"Mi történik egy állatfajjal a domesztikáció során?
megvadul
Kihalásra szélére kerül
Házasítják
túlnépesedik"

A helyesírási hibákat most hagyjuk. DE! Amikor megjelent máshoz szokott elmémben egy frakkban lévő malac képe, hát a padló megreccsent a súlyom alatt!
Nem is tudom, javításra javasoljam-e, annyira vicces!


Csatlakozom Ciriphez, mi nem jó benne?


Ja, hogy EBBEN mi nem jó! Bocs, félreértettem Ciripet.
Az, hogy az állatokat háziasítani szokták, nem pedig házasítani!
Dátum: 2008.11.03. 10:46:45
Mindössze annyi, hogy a "néphiedelem" és a "vámpír" szavak mindössze fantasy környezetben említhetőek szövegösszefüggve. De nagyon tetszett! Jó értékelést kapott tőlem!
Dátum: 2008.11.03. 10:42:17
"A néphiedelem szerint melyik hatásos vámpírok ellen?
paprika
paradicsom
fokhagyma
uborka"



A néphiedelem és a vámpírok! Hihetetlenül jól szórakozok ma reggel!
Dátum: 2008.11.03. 10:40:17
Drágáim! A vad röhögés testesült meg bennem ma reggel!

"Mi történik egy állatfajjal a domesztikáció során?
megvadul
Kihalásra szélére kerül
Házasítják
túlnépesedik"

A helyesírási hibákat most hagyjuk. DE! Amikor megjelent máshoz szokott elmémben egy frakkban lévő malac képe, hát a padló megreccsent a súlyom alatt!
Nem is tudom, javításra javasoljam-e, annyira vicces!
Dátum: 2008.10.17. 14:29:18
Idézet: Delicatesse - 2008.10.17. 13:49:06
Idézet: Trockij - 2008.10.17. 13:30:03
Ebbe mi a franc a specifikus? Ne mondd, h nem tudod bemasolni a google - ba..

Szóval attól lesz valami specifikus hogy nem lehet kiguglizni 1 perc alatt. Aha. Jó.


Delicatesse-szel értek egyet. elvileg az általános műveltséghez tartozó kérdéseket teszünk fel és kapunk, nem pedig 'guglizóversenyen' veszünk részt!
Dátum: 2008.10.17. 14:25:31
Idézet: Atreus - 2008.10.17. 13:11:45
Idézet: Craslorg - 2008.10.17. 13:00:01
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.17. 12:46:20
Herbal!

Azért ne legyél ilyen radikális, mert akkor letiltódnak a jó értékelők.
Legyenek ezek csak rossz kérdések.
Ne aggódj, a meik, mejik, mijen, mien "szavakat" (az ilyen, olyan rossz változata túl gyakran szerepel más szavakban, nem tudok rákeresni, ezek miatt szóljatok) minden nap szűröm, és a kérdéseket, amelyekben szerepelnek, törlöm, akár kipontozódtak, akár nem. Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy annyira jónak találjak egy kérdést, hogy maradandónak ítélve kijavítsam.


Nem baj az, ha radikális. Szerintem egy kérdés feltevésénél legyen annyi ideje az írónak, hogy átnézi. Lehet benne elütés, de azért "ne má azé, ho meik a rosz közüle..."


Teljesen igazad van Craslorg! Természetesen Hatsepsut, Neked is. Te ismered a technikai hátterét a kvíznek.
Én csak attól félek, hogy sok kérdésírónak hiába adnánk a világ összes idejét, akkor sem jönne rá, hogy mi a baj azzal a szöveggel amit begépelt.
De adja Isten, hogy ne nekem legyen igazam, és amit mi itt nap mint nap tapasztalunk az a rohanásnak tudható be, és nem másnak...


Köszönöm a reakciókat, Ti vagytok azok, akik visszaadják a reményt!
Tudjátok: A lepényhal megy elöl, a reményhal meg utoljára!
Dátum: 2008.10.17. 12:14:59
Drágáim! Kedveseim! Testvéreim az Úrban! Barátaim! Rómaiak! Földijeim!

Temetni jöttem némelyek helyesírását, nem dícsérni!

A "meik", "ien", "oan" és egyéb hasonló szavak és kifejezések használatát kérem mellőzni! Vagy rendesen, minden betűjével kiírni az eredetileg gondolt szót!
Az az igazság, hogy elegem lett! Én nagyon szeretem ezt a játékot, de szörnyű látnom, hogy magyar nyelvet beszélő emberek - még ha fiatalok is - mennyire sárba tiporják ezt a gyönyörű nyelvet a helytelen írásukkal. (Nem, ez nem rossz helyesírás, hanem egész egyszerűen helytelen!)
Tehát mostantól, amennyiben a már említett és a hozzájuk hasonló szavakat csak megpillantom, máris ráklikkelek az "Azonnal töröljétek!" értékelési kategóriára, anélkül, hogy érdekelne a kérdés! Sőt, arra szeretnék kérni mindenkit, aki kérdéseket értékel, hogy TI is tegyétek ezt!
Tudom, hogy egy kicsit radikális vagyok, de vannak olyan értékek, amiket meg KELL őriznünk, és ezek egyike ez a gyönyörű, és kifejezési lehetőségektől hemzsegő nyelv, ami a játék készítőinek is segítségére volt abban, hogy szinesítsék a játékot!
Köszönöm!
Dátum: 2008.10.17. 12:02:04
Idézet: Khetty - 2008.10.17. 11:49:46
Idézet: Kölök - 2008.10.17. 11:45:08
"Dante művének az Isteni színjátékának mi volt az eredeti címe?"

Bitte schön, ilyen megfogalmazast hogyan lehet helyesnek elfogadni??!

Testvereim! Lázagyatok! -ahogy egy örökbecsü figura (tán Fülig Jimmy, bar nem vagyok biztos) mondotta vala



Khömmm... Lázadjatok!! vagy te erre gondoltál inkább: láz-agy-atok?


Nem, Khetty Drága, ezt ő így gondolta, ahogy le vagyon írva! De nem Fülig James volt az elkövetője, hanem a Török Szultán (tuddoddki!)
Dátum: 2008.10.17. 10:44:42
Sziasztok!
Ma reggeli: "Melyiket nem tartalmazza a 12. pont?" Szerencsére így is értettem a kérdést, de azért azt a pontot vegyük ki onnan, mert nagyon zavaró!
Köszönöm!
Dátum: 2008.10.09. 13:07:55
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.09. 13:02:22
Idézet: Herbal - 2008.10.09. 12:54:46
Kaptam egy 'gyűrűk urás' kérdést, ami felbosszantott. A kérdés az volt, hogy "Eredetileg hány gyűrűn uralkodott az egy gyűrű?", amire a kérdés föltevője szerint a helyes válasz 19. Nos, utánanéztem, és ezt találtam:
[...]
És 9+7 az barátok között is 16...

A kérdést, vagy a választ kérem módosítani!
Köszönöm!


Hagyjad már, az emberek nem néznek utána a saját kérdésüknek, fognak egy sort a LotR-ből ("Egy gyűrű mind felett"), és azt hiszik, hogy ettől már igazuk lesz...

Viszont ha módosítjuk a helyes választ 16-ra akkor tuti elcsúszik a 25%-on; én inkább kivenném...


Pedig alapvetően jó kérdés...!

HÉ EMBEREK! NÉZZETEK MÁR UTÁNA A SAJÁT KÉRDÉSEITEKNEK, LEGYETEK SZÍVESEK! KÖSZI!

Szerinted az használt valamit?
Dátum: 2008.10.09. 12:54:46
Kaptam egy 'gyűrűk urás' kérdést, ami felbosszantott. A kérdés az volt, hogy "Eredetileg hány gyűrűn uralkodott az egy gyűrű?", amire a kérdés föltevője szerint a helyes válasz 19. Nos, utánanéztem, és ezt találtam:

"A Másodkor 1500 éve körül Szauron álalakjában együtt dolgozott Celebrimorral, hogy létrehozzák a Hatalom Gyűrűit. Végül megalkotta az Egy Gyűrűt, hogy mindent az uralma alá vonjon, és saját erejének nagy részét is a munkába ölte. A Hármat nem sikerül beszennyeznie, mert soha nem érintette meg egyiket sem, s később el is rejtették azokat. Ám a Hét - amely a törpöknek adatott - és a Kilenc - melyet az emberkirályok kaptak - az uralma alá került."

És 9+7 az barátok között is 16...

A kérdést, vagy a választ kérem módosítani!
Köszönöm!
Dátum: 2008.10.09. 11:36:41
Idézet: Aisling - 2008.10.09. 11:11:58

Mikor alakult meg a Nemzetközi Meteorológiai Szervezet?

1911
1848
1900
1872

Hát, nyomoztam, nyomoztam, de nem jött ki a válasz.



Én is nyomoztam fél percet és megtaláltam, de sajnos az eredmény 1873!
Dátum: 2008.10.08. 16:04:44
Találtam egy kérdést, ami Luxembourg zászlajának színeit firtatja. A probléma az, hogy a helyes válasznak megadott "piros, fehér és világoskék" így, ebben a formában nem igaz, az ugyanis Luxemburg zászlajának a színet takarja.
A kérdező valószínűleg nem tudja, hogy Belgiumban létezik egy Luxembourg nevű város (hozzáteszem, elég szemrevaló zászlóval), és hogy Luxemburg nevét "o" betű nélkül írjuk.
Kérem, javítsátok!
Köszönöm!
Dátum: 2008.10.08. 09:44:15
Jajj istenem! Hosszú percekig röhögtem ezen a kérdésen:

"Ki mondta az hogy "Véni Vidi Vici"(A kocka el van vetve)?"

Az értékelése részemről természetesen az Azonnal töröljétek kategória volt. Azt értem, hogy a kvíz jó és szuper, és sokmindenki szeretne kérdéseket föltenni, de ha esetleg - biztos, ami biztos - utánanéznénk néhány dolognak...! Á, mindegy...

Most meg, hogy fölfogtam a kérdés mögött álló brutális, szubhumán intellektust, el is szomorodtam...
Dátum: 2008.10.03. 15:26:19
Idézet: Blackjack - 2008.10.03. 15:20:22
Idézet: Herbal - 2008.10.03. 15:17:47
Sziasztok! Ez hogy lehetséges:

[A kérdésre eddig 0 jó és 0 rossz válasz érkezett.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Jó kérdés" értékelést kapta.

Jutalmad X lélekenergia.]

?


mindig csak update után frissül a jó/rossz válaszok aránya, azaz egy nap egyszer. Holnap nézd majd meg


De már ki lett értékelve, és megkaptam érte a jutalmam! Na, nem mintha nem örülnék neki, csak furcsa volt. vagy lehet, hogy annyira jó kérdéseket teszek föl, hogy már látalanul is megbíznak bennem?
Dátum: 2008.10.03. 15:21:33
Sziasztok!
Második szinten fölvettem a "Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet!" küldetést, és azóta 3. szintű lettem, és nem igazán találkozok apró szörnnyel.
Kérdésem: van még esélyem sikerrel befejezni ezt a küldetést?
Oldal: 12