Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

A találkozón nyitásra elég sokan voltunk, vagy csak mindenki behúzódott az előtérbe a hideg elől. A program szerinti vetélkedők királyak voltak szokás szerint.
Amikről szó volt fórumon:
- V5 inspiráció elszállt, ha valaki utolérte a topot, akkor is él még az inspiráció
- több gyógyital használata meg lesz oldva (ép%-ig)
- szövetségi küldetésekben látszódni fog, hogy ki mennyit adott hozzá a feladatokhoz
- nyitott kérdés maradt hogy mi legyen a megaesszenciák maxolása után aki odaér: pl. időnként kitolni a maximumot
- 80% tulajdonság fejlesztés bónusz is várhatóan ki lesz tolva, lassított növekedéssel
- az új esemény térképen mászkálós lesz
- csatlósoké a következő fejlesztési irány, tulajdonságaik lesznek (LE-ből fejleszthetően), lesz aréna a csatlósoknak, lehet olyan hogy fúzionál 2 csatlós (az egyik fétist visszakapod és lehet új állatra tenni)
- a relikviák unobtánium szintje alig ad valami pluszt, ezek erősítve lesznek

Az aukció szibte kabaré volt, szívósság öv 800tól retro joker 12400ig minden előfordult. Egyértelműen V1-ről van a legtöbb licitáló, legerősebb mezőny, érdemes volna még plusz 1-2 tételt betenni oda, mert csak úgy repkedtek a 8-10-12 ezres licitek.

Egyelőre ennyi, ha még eszembe jut valami kiegészítem.
Dátum: 2015.11.26. 17:09:45
Igen, ez is egy forgatókönyv.

Viszont a legtöbb gradulátumot használók jutnak el nyilván legelőször 235-ig. Én biztos nem hagynám ezt az őskőkiesést parlagon, amit a gradulátum-fogyasztás megszűnése eredményez; erre biztos várható valami.

Amúgy meg ebbe bele se gondoltam, amit Lan írt, pedig ebből a szemszögből tényleg tökösség! Nem nagyon rémlik, hogy bármikor is lett volna nerf így visszavonva. Mondjuk nem is volt még ekkora nerf a játékban szerintem, de most ettől függetlenül is.
Dátum: 2015.11.26. 12:12:02
Idézet: Miklós - 2015.11.26. 11:52:09
Nézzünk egy kirívó példát: valakinek +1000% bónusza van. Tehát az esszencia +100 energiahasznosítást ad neki, és +50 kreatív affinitást. Cirka hatszor annyi LE fog járni egy szb csatáért, mint egy átlag halandónak.

A +100-as EH-bónusz ha jól számolom 215 összes megaesszenciánál érhető el. 1 mega 30-35 esszenciából rakható össze, 70 őskőért, 215 megaesszencia 15050 őskőbe kerül hozzávetőlegesen. TIZENÖTEZER! Nyilván a 2-3 ősköves 20. szintig működő állatfelszerelések nélkül nem is megvalósítható ésszerű időn belül, így legalább ugyanennyi rájön a költségre. Úgy gondolom, hogy ha azt végignézzük hogy egyesek ennyit tolnak bele a fejlesztésbe, akkor egy ilyen durva nerf jogosan nem tetszik annak aki érintett. Mondom ezt úgy, hogy azért engem nem látsz itt sosem panaszkodni, hogy mennyibe kerül a játék, vagy 1-1 új fejlesztés. Most se az érdekel mennyit költöttem rá, hanem hogy kukázhatom az eddigi fejlesztéseim, mert gyakorlatilag használhatatlan bóvlikká minősítetted az esszenciákat. Nem véletlenszerűen kiválasztott szerencsételen átlag halandóval szemben volt eddig sem előnye aki esszenciákat gyártott, hanem azzal szemben, aki leszarta.
Tudod, hogy szinte sosem nerfelünk, és most is, amikor muszáj volt, ellenpontoztuk valamivel, ami ezt talán még ki is egyenlíti bizonyos szempontból.

Tudom, és még valahol egyet is értek az érveléssel. De mint ahogy nagyon sok minden változatlan maradt a játékban, és nem piszkáltátok utólag - csak hozzá finomítottátok a bekerülő újdonságokat -, úgy gondolom ennek azért van olyan súlya, hogy megérdemelte volna az ésszerűbb korrekciót, nem megvárni, míg x100.000 őskövet beletol az a tucatnyi ember aki nyomja mint az állat, aztán meg így elintézni.

*mod
Egyébként meg a tul fejlesztés max bónusza 95% lett. Ez nem kirívó a mezei halandóval szemben? Ha valaki összeszedni még 200 megaesszencia és 4000 AF, vagy akármi árán, akkor majd 2-3 év múlva jön a fórumra a post, hogy "hát de bakker, akinek 95% már megvan, az képzeljétek mekkora előnnyel rendelkezik, hiszen 6x olyan hatékonyan költi a LE-t, mint akinek csak 70%!" Kiszámoltad ez mekkora különbségeket fog eredményezni? Vagy ráérünk majd akkor nerfelni, ha elérték páran? Bevezetni 7 db AF-et, erő-tám-véd-egs-iq-mág-tau, és onnantól azok döntik el a csatát? És az lesz az érv, hogy biztos megértjük mennyivel erősebb az aki 95%-on fejleszt?
Ez így nekem nem kerek.

**Illetve még ez:
Idézet: Miklós - 2015.11.26. 11:52:09
Nézzünk egy kirívó példát: valakinek +1000% bónusza van. Tehát az esszencia +100 energiahasznosítást ad neki, és +50 kreatív affinitást. Cirka hatszor annyi LE fog járni egy szb csatáért, mint egy átlag halandónak.

Tudtommal egyszerre 1 esszenciát használhatsz, tehát tökmindegy mennyi a kreaff bónusz, úgyis az EH-t fogod betolni. A 6x-os példád máris feleződött, tehát ha ez egy döntést alapozó pont volt, akkor máris jogos duplázni a jelenlegi szétnerfelt bónuszértékeket. Na nem mintha úgy érnének bármit.
Dátum: 2015.11.26. 11:44:10
200 helyett 51-et ad a valform bónusz. Persze senki nem fogja nyilván sajnálni tőlem azt a napi 2M LE-t és 40pp-t amit ezzel elbuktam, viszont amire építettem a játékom, az teljesen megszűnt.
Dátum: 2015.11.26. 11:41:12
1 nerf és 1 táp:
A megaesszencia bónuszokkal történt egy pozitív és egy negatív dolog. Csökkentettük a szakértelmet átmenetileg növelő esszenciák hatásfokát növelő bónuszt. A bónusz most már nem lineárisan nő (szintenként 5%), hanem logaritmikusan. Azaz eleinte szintenként 4%, majd 3, 2% stb, extrém magas szinteken pedig szintenként 0.25%.

Hát nem gondoltam, hogy az én kedvem is sikerül elvenni a játéktól egyszer. Grat hozzá.
Dátum: 2015.11.26. 05:39:39
Fél év múlva befejezheted
Jó lenne azért tudni előre, hogy akkor most hány fős csapatok lesznek. Ha ott kell 1-1 "mégsem beférő" embernek csapatot vadásznia, az egyértelműen a legrosszabb választás.
Dátum: 2015.11.25. 14:56:22
FYI:
A toplistás medálok a xenónál úgy működnek, hogy kilép-belép, és a xenó jutalmak fülre lépve jelenik meg csak. Nekem eleve csak azután jelent meg, hogy az építés + csata jutalmat már átvettem, és a következő belépésnél.
Ez így nem helyes, relikviaforgácsból és sorsjegyből is folyamatosan lehet kiszedni a UR-eket; külön kerékre költött őskő nélkül.

szerk: más kérdés hogy akibek semmi nem kell a kerékből , annak ugyanúgy haszontalan. Pl felemelkedés gyémánt 180ért.

Amúgy upgradekkel hogyan változik vajon a %?
Idézet: Miklós - 2015.11.23. 13:38:21

1.) A korábbi 5 fős helyett 4 fős csapatok (könnyebb összeverbuválni)

Az összeszokott 5 fős csapatokat verbuválod ezzel szét...
Dátum: 2015.11.23. 14:25:08
Idézet: barbarabee - 2015.11.23. 13:42:25
Magadnak is ártasz a másodlagosokkal (pl. SZB), bármikor a klónoddal harcolsz, szétcsapja az állataidat...


Szb nem másol másodlagost, "csak" az acsarkodást.
Dátum: 2015.11.23. 11:50:04
A másodlagosokkal egyetlen gond van, ugyanaz mint a lopással. Nem kikapcsolható. Ha 1-2 mókamikit meg akarok fingatni, mert csak úgy; mindenki mást is megszívatnék, ami pedig nem cél.
Ha megnézed, a találkozókra járók nagy része - a: "mindig ugyanazok az emberek" - kampányoltak most is azért (fétis), hogy ne legyen olyan táp az aukción ami nem szerezhető be máshonnan.
Vannak minden alkalommal akik 2-300 km-ről jönnek. Neked nem fér bele? Akkor kampányolj amellett, amit te szeretnél, tegyél be javaslatot, és ha király, akkor biztos felhozza valaki a fejlesztésekről szóló fórumon.
A vetélkedőkön általaan relik kupont lehet nyerni, de semmi olyat, ami nem szerezhető be máshonnan.
Szóval konstruktívabb hozzáállással többet el lehet érni; feltéve persze hogy el akarsz bármit is érni.
Dátum: 2015.11.20. 19:34:23
Nincs pontos infó, de azért vab egy általános sablon. Befizetés előtt kérdezz rá ÜSZ-en, hogy van-e tervben akció és rendszerint elég pontosan megmondják.
Összegzés(féle) a topicot átolvasva a feljött témákról:
- beváltható kódok, új relikviák a játékban
- játékosok közötti interakció fejlesztése, erre volt ötletelés egy mini inspirációra ami tömörítheti a mezőnyt (az inspiráció nélküli világokon) és egy giga epikus, többszemélyes kaland, többszemélyes akármi tárgyban, akár összefogás, akár versengés alapú
- mytokronitos relikviák megvásárolhatósága
- aukciós fétis máshonnan megszerezhető lesz?
- az örök favoritok, ami lassan már egy találkozós fórumról sem maradhatnak el: több gyógyital használata egyszerre, világok közötti bajnoki?
- illetve volt egy hosszabb vita a karakterek felzárkóztatásak lehetőségére

Lord Skyle gyűjteménye:
VIP funkciók közé bekerülhetne pár további kényelmi funkció
- csatlósok szakértelmeit is lehessen a már bevált módszerrel, egyszerre több ponttal is növelni
- a kalandokat ne kelljen egyesével végigklikkelni, egy check box segítségével akár mindegyik kalandot jelölhessem ki, és utána egyetlen gombnyomásra fusson le az összes kijelölt kaland
- a sorsjegyeket elhasználhassam úgy is, ahogy a portyázás, vadászat italát, húsvéti tojást és összes egyéb dobozt, ládát és bigyót
- ha vadászat során nincs autosajtolás bekapcsolva, a befogott állatom azonnal idomuljon be, egyet se kelljen klikkelnem miatta

--------------

Kiegészíteni ér.

Aki szeretne valamit, az tegye be, hátha valaki megemlíti a találkozós beszélgetésen, az a legjobb fórum az új fejlesztések elérésére.
Dátum: 2015.11.20. 15:14:57
Üsd le ma azt a 70-et!
Dátum: 2015.11.20. 14:43:41
7 éve megy a játék, aki nem olvas fórumot, az nagyon késve informálódik. Annyiszor feljött ez már témaként, hogy egyszerűbb elfogadni ténynek, és alkalmazkodni kell hozzá.
Dátum: 2015.11.20. 14:01:45
Idézet: Emishi - 2015.11.19. 08:33:48
Csak én látom úgy, hogy V1en a xenók nem fognak kipusztulni?

A jövő hetet már nemigen élik meg.
http://beholder.hu/?cikk=22169
http://beholder.hu/?cikk=21570
http://beholder.hu/?cikk=20900
Dátum: 2015.11.18. 13:14:41
Most külön felkészültnek kell lenni a sok értelmetlenül pánikkeltő hoax leszerelésére. Nem azt mondom, hogy vegyük félvállról az ISIS-t, de azért nem kell bedőlni a 80as évek Die Hard ötletének attól hogy hírként próbálják tálalni. Véletlenségből érinti a munkám a téma, és azért nem úgy működnek a repülőtéri informatikai rendszerek, ahogy azt felvázolja az origo. Ami amúgy is elég ponyva kategória ha tényszerű hírközlésről van szó (saját vélemény). Személy szerint amúgy sem nézek ki egy ilyen értelmiségi erőforrást kívánó merényletet az iszlám államból, hamarabb állnak be egy angol repülőtér melletti szántóföldre RPG-vel levadászni a gépeket, erőlködni se kell sokat hozzá, meg jobban bele is illik a gondolkodásmódjukba.

szerk: megnéztem a forrást a bbc.com-on, nekem úgy fest, páváskodik az UK, mutatja, hogy ő bizony milyen felkészült, és hogy milyen előkészületeket tesznek továbbiakban. Nem hiszem hogy úgy gondolnák cyber támadásoktól kellene tartaniuk, mindenesetre ebből baj nem lehet, világgá kürtölni, hogy mi mennyire sokat adunk a biztonságra. A pánikkeltő reptéri kiegészítés, ahogy sejtettem az origo baromsága.