Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2010.03.25. 17:44:30
OFF

Tölts le portable firefoxot, hátha az gyorsabb lesz

http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

ON
Dátum: 2010.03.25. 17:41:09
Idézet: Eardog - 2010.03.25. 17:33:26
Idézet: Yuurei - 2010.03.25. 17:29:23
Miklós!

Nem lehetne olyan fejlesztés, amivel egyszerre lehet sokat fejleszteni egy szakértelmen?

Gondolok itt V3-ra, ahol nem sokat izgat, hogy mennyi LÉ-t veszít, és sok Lé-t felhalmoz (2-3 M LÉ) Utána meg fél órán keresztül pötyög mert 100 al akarja növelni a kritikus ütést.

Meg ugyanez kéne italvásárlásra is, uncsi 30* kattintani a lötyire. Ha van LÉ-m hozzá akk mért nem lehetne ilyen fejlesztés...

Amúgy nekem max a sajtolás érné meg, de akkor legyen olyan a költsége, hogy negyedelődik mert a másik 3 nincs szükségem. Ilyen változás nem lessz benne?

UI: tom hogy scrip-tel megoldható lenne, sőt, de én akarok játszani és nem más...


Hmm, ez nem is rossz ötlet, mondjuk be lehetne pipálni egy opciót, és akkor ha mondjuk rányomok az erő fejlesztésére, akkor minden LE, ami nálam van, az arra megy el, kiszámolja hogy mennyit tud belőle növelni, és a maradék meg értelemszerűen megmarad....ez persze nem egy létfontosságű opció, de akár ilyen is lehetne, itt is olyannak jó, akinek lassú a netje, és mondjuk egy olyan tul-t, vagy szakit növel, ami olcsó még, és sokat tudna egyszerre....



Ha a tulajdonságnövelés melletti zöld plusz jelre középső egérgombbal kattingatsz többször egymás után, akkor ezt éred el vele. Átöltözés szintén ilyen, középső gombbal végignyomkodod a kívánt cuccokat és kb. 3 mp alatt át vagy öltözve (Firefoxban vagyok), ezekhez se makró nem kell, se őskövet nem kell perkálni.

Beharangozva a világevent, a szövivárosok, az AH reform, szövetségi háborúk romokban, erre az új skin után jön az adózók újraadóztatása (Prémiumra még 50 őskő..).
Kíváncsi vagyok mi alakítja ezt a prioritást
Dátum: 2010.03.20. 18:21:26
Erre kaptál egy 10est egy másik láthatatlantól
Dátum: 2010.03.19. 21:03:54
Te legalább kaptál
Dátum: 2010.03.19. 16:39:11
Ha lesz valami nagymeglepetés, világesemény akár Zarknod volt, én javaslom elhinteni a JV részéről legalább pár nappal előtte, hogy mégis mire készüljünk (nem kell semmi infó róla, nyilván azért meglepetés), tegyünk félre CSP-t, PP-t, Kristálypontot, dukátot, stb., méghozzá azért, mert nyáron a rossz nyelvek által elég gyorsan szárnyra kapott, hogy ezek meg azok tudták, hogy CSP-ért lesz a manapilon aktiválás...

Szerintem annyi is bőven elég lenne, hogy: "Gyerekek, kezdődik majd valami pár nap múlva, nem kizárt, hogy valamilyen erőforrás kell majd hozzá."
Dátum: 2010.03.19. 12:57:39
Én fényévekre vagyok a KH-tól, ezért bármi amit írok jó eséllyel lehet tévedés Valamelyik nap nézegettem egy-két KH-s adatlapot, iszonyat mínuszos LE diffel rohangálnak. Összeállt a kép, hogy miért ugrott meg ennyire a top rabolt LE-je az elmúlt jó pár hónapban. Plusz a LE szívás, amt nem is jegyeznek sehol, szvsz nagyon nagy táp. Másik oldalról meg eszembe nem jutna sajnálni tőletek, mert nem tudtok mást ütni. Én így látom a 60. szintről.
Dátum: 2010.03.18. 17:18:25
Szerintem is nagyon jó ötlet, hamar eljutnak 4-5 szintre, és rákapnak az ízére
Dátum: 2010.03.18. 07:54:28
Ha már hülyeség, legyen kövér

Chuck Norris a "Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet" küldetést pihenés közben teljesítette. Óriási szörnyekkel.

Chuck Norrissal azért nem találkozunk bajnokin, mert senki nem mer kiállni ellene. Aki mégis kiállt, már törölt.

Chuck nem küzd a fertőzés ellen. A fertőzés küzd Chuck ellen. És veszít.

Chuck Norrisnak nem kell kémgömb. Rád gondol és tud rólad mindent.

Egy napon a hordaparancsnokok küldetést kaptak: Kutasd fel Chuck Norrist!

Chuck Norris csak élvezetből portyázik. Neki maximális számú lélekenergiája van.

Ha kihívod Chuck Norrist, elhurcol a kínzókamrájába, és nap végén kisajtolja a lélekenergiádat. Aztán megszűnik a karaktered. Miklós se tudja visszaállítani.
Dátum: 2010.03.17. 13:29:10
Igen, abban igazad van, hogy annál, hogy bent pang a dukát minden jobb. Csak ha már megoldani akarjuk a problémát, akkor csináljuk rendesen, szerintem végszükség esetére kellenek az ilyen alternatívák, bár nem fair, hogy egyes szűk réteg válogat a relikek közül, 90% meg néz bambán. Ezen nem segít az, ha gyógyitalt tudok venni a dukátjaimból
Dátum: 2010.03.17. 12:09:17
Ezekre mind van más erőforrás. Ha már van AH, és vannak dukátok, akkor ne gyógyitalt vegyek már belőle. Pont annyi értelme van, mint a +1 tul-nak.
Dátum: 2010.03.16. 20:17:25
Ez merész ötlet, de talán tényleg érdemes átgondolni, hogy egy világeseménybe rejtve bedobáltatni valahova a játékosok dukátjait. Persze cserébe értékarányos (nem inspirátort mindenkinek, de dukátszerzés energiabefektetésével arányos) cucmákot adjon.

Ez azonban csak egyszeri hatás, de ha a játékosok látnák értelmét, szerintem élnének a lehetőséggel. De ehhez tényleg az kell, hogy értelmes alternatív felhasználási mód legyen, a +1 tulos nem jött be, az már bebizonyosodott (kivéve akinek bejött...)).

Jelige: "Aktiváltál egy manapilont 100 aranydukátért, mágiád megnőtt 1-el "
Dátum: 2010.03.16. 13:30:41
Abban igazad van, hogy a szingusok hamarabb kapnak meg az eselyt az ujra licitalasra, ok viszont igy olyan gyorsan lepnenek szintet, hogy egesz egyszeruen nem lesz eleg dukatjuk a licithez. A kategorizalas az aukcios pokok ellen kell. De lehet te jobban latod, te vagy ott
Valahogy akkor is le kellene vedeni hogy minel tobbeknek jusson cucc (30 szint, de legalabb 6 honap...?)
Dátum: 2010.03.16. 12:29:07
Ebben a hsz-emben foglaltakat bővíteném ki a kb. 20 szintes kategóriásdival:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.1020#hsz1039

[edit] Az egyszerűbb leprogramozhatóság kedvéért szerintem az is járhatónak tűnik, hogy nem kategóriákat csináltok (mert ugye az mind-mind 1-1 külön AH), hanem csak letároljátok, hogy ki melyik szinten vesz tárgyat, és legközelebb csak 30-40 szint múlva licitálhat ismét..
Emellett már működhetne az aukciók idejének felpörgetése (a megfelelő arányszámmal), mert egy-egy játékos nagyon ritkán tudna tárgyhoz jutni, így több mindenkinek jutna.
Az pedig, hogy attól félsz a ritkának szánt tárgyak elszaporodnak, azt ti tudjátok kitesztelni a folyamatos AH gyorsítással. Egy-egy beforgott turnus kiadja, hogy mi mennyiért kel el (persze tudom egy kicsit több idő kell, hogy reális képet kapjatok), és a licit ideje lrövidítésének mértékét akkor lőttétek be jól, amikor a +1 egészséges cucc nem 245 duákton fog állni, hanem annyin, amennyit ti is gondolatatok rá.
Dátum: 2010.03.16. 12:25:58
Az AH tárgyak reformja szerintem már más kérdés Bár igazad van, hogy a +3 tul és +10 szaki helyett egy százalékos növelő lenne a reális.
Dátum: 2010.03.16. 12:24:04
Boncolgatnám kicsit a kérdést, hogy ne csak buknó módon visszapasszoljam a labdát, hogy "ez sz_r ötlet".

A két elméletet kellene összemosni, miszerint sokkal több tárgy kell, de mégis szintekre bontva, elkerülve - ahogy te fogalmaztál - "aukciós pókok" kifejlődését. Ha elég nagy lépésközökkel hoznánk létre kategóriákat (24-40, 41-60, 61-80..), akkor megelőzhető lenne, hogy elszálljanak az árak, nade a lényeg, ha vettél egy tárgyat, akkor legközelebb csak a kettővel feljebbi kategóriában licitálhatsz. Tehát nevelsz magadból egy AH pókot - mert számoljunk a szélsőséggel - és 24. szinttől kezdve csak térkapuzol, valamint CSP-t dobálsz, leesik 38. szinten a cucc amire vártál, és legközelebb 61. szinten licitálhatsz.

Hm?
Dátum: 2010.03.16. 12:16:19
Idézet: Miklós - 2010.03.16. 12:03:14
... Az egyszerűen legyen több tétellel az volt a gond, hogy ez csak azt eredményezné, hogy a ritkának szánt tárgyak gyakorivá válnának, de továbbra is csak a top kariknál lennének fellelhetőek.


Elég relatív, hogy mi a ritka, és mi a gyakori. Mielőtt elindult az AH, nem tudom milyen gyakoriságúnak szántátok a "ritka" és "gyakrori" relikviákat, de máig többszörösére növekedett azok száma, akiknek elérhető az aukció, és ez a szám csak nő. Ergó, ha azt terveztétek valamikor, hogy a játékosok 10%-nak lesz gyakori, és 2%-nak ritka tárgya, ez az arány folyamatosan csökken.

Attól, hogy valaki lehetőséget kap egy őskőért licitre, még mindig nem látja viszont a több 100 dukátba belefektetett munkáját. És ezen az ősköves aukció nem segít.
Dátum: 2010.03.16. 08:20:43
Azért nem kaptál személyre szabott választ, mert igen fárasztó lehet egyenként 20szor leírni ugyanazt. Ha nem ketyeg a vadászatnál az óra, akkor frissítsd az oldalt a SHIFT gomb nyomva tartásával, ha ezek után se működik, akkor töröld az ideiglenes Internet fájlokat és a böngészési előzményeket. A te böngésződ valószínűleg még a hibás javascriptet használja az oldalhoz, és a cahe-ben van. Amint kitörölted az előzmények közül újra letölti a - már helyes - scriptet és azzal fog működni az oldal. A vadászat jó, most teszeltem.

Miklós, ilyen helyzetben javasolt a átnevezni a scriptet, és akkor mindenkinek letölti a böngészője automatikusan.
Dátum: 2010.03.15. 18:33:59
[törölve]
Dátum: 2010.03.15. 09:43:40
Félő, hogy valami nem stimmel a portyalistával, olyan embert látok 100%-on, akit 1,5 órája ütöttem le.
Dátum: 2010.03.14. 21:25:14
Semmi értelme megnövelni az árat, ha már van AH-s tárgyad, mert nem elsősorban az a probléma, hogy egy szűk réteg vesz meg mindent, ez egyedül Cyron-t nerfelné, ráadásul nem oldana meg semmit. Bár egy minimális drágítás talán beleférne annak akinek már van, nem tudom (?)
De az gond az, hogy rohamosan nő azok száma akik elérik az AH-t, így nekik egyszerűen "nem jut" tárgy. A komment írásakor jelenleg 3604 játékos legalább 24. szintű, és 495 játékos számára elérhetők az ismételhető küldik.
Ha a 3600 24+ sizntűből, ha csak a fele dobálja a CSP-t, akkor az 3600 dukát egy nap. Ariel után szabadon: napi 6-7 dukát "simán" összehozható ismételhetőkkel+térkapu, számolnék egy kényelmes 4es átlaggal, az 2000 dukát egy nap (tudom a CSP bedobálást már beleszámoltam az előzőben, de így is lefelé kerekítek, és nem számolom a 24+ szintűek térkapuját.)

Ezek alapján 5-6000 dukát folyik be a játékba egy nap.
Az aukción a jelenlegi licitek összege (a két plusz új cuccal!): 3920 dukát (átlegértéknek vehető, +-500-1000 sajnos nem befolyásol semmit). Átfutási ideje: 5 nap.

A kettőt összevetve látható, hogy 5naponta a játékból ~4000dukát megy ki, ezzel szemben 25-30000 folyik be.

A két szám arányát kell megvizsgálni, hogy a valóságban hogy van, milyen értékek, és az aukciót idejét az alábbi értékre belőve:
5*(napi átlagos kieső dukátok száma/napi átlagos bekerülő dukátok száma) nap
esetén lesz meg a balansz, ha egy nap, akkor egy nap!

Azért lehet alapja a drágításnak, ha már van egy cuccod, hogy nagyobb eséllyel jusson több embernek, ne a 60-70-80-90. szintűek kezében legyen az összes cucc.

Szerintem a számok nagyjából jók, ami alapján látható, hogy bizony a 3 napra csökkentés se oldana meg sokmindent, csak az inflációt csökkentené valamelyest, de nem állítaná meg egyáltalán.