Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2010.04.06. 15:50:58
Igazából az a nagy kérdés, hogy milyen módon közelíti meg ezt az egészet a játékvezetés. Itt mindenki úgy készül rá, hogy rugalmasan (játékbeli apró módosítások, % alapú idomítás, INGYENES átöltözés gombnyomásra mindenkinek stb.) kezelik majd a problémát, nyilván játékos oldalról ez az előnyösebb. De azzal is számolni kell, hogy diktatórikusabb eszközökhöz nyúlnak és inkább kivédeni próbálják a scriptek használatát (idomítás, sebgyógy 1-2 karakterrel vizuális megerősítés, képként megjelenített betűkkel...stb.).
Egy biztos; meg kell húzni a határt, hogy mi az, ami még szabályos és mi az ami nem. Mert az, hogy most 2 sorban le van írva, hogy aki automatizál az rosszkisfiú, az nem elég konkrét. Nem szabályoz semmit, és nem tükrözi a "jogalkotói szándékot" sem. Én, aki beteszem kedvencek közé a vu-t és kattintásra nyitom az oldalt - és még a logint is megjegyzi a FF - csalok-e vagy sem ahhoz képest, aki bepötyögi az url-t és a logint is? Szándékos a sarkított példa, de ez is automatizálás! Mindenki úgy gondolja, hogy ezzel nincs gond, és mindneki úgy gondolja, hogy az ezredmásodpercenkénti támadási link frissítése pedig gond. Kellene egy határ, amivel időt spórol a user az legyen megengedett, és csak az olyan automatizálásnak kellene tiltottnak lennie, amivel nem a gép előtti, vagy kattingatási időt spórolja meg a játékos.
Dátum: 2010.04.05. 19:30:50
Ha nem tudsz lefelé támadni, mert olyan a portyapont beállításod, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy minél hamarabb szintet lépsz, hogy kikerülj az ütőtávjából.
Dátum: 2010.04.02. 21:13:04
És mi alapján lesz valaki aktív, vagy inaktív? Minimum 3 talált térképdarab? Legalább 2naponta belép? Legalább napi 15CSP-t, PP-t elhasznál? Bár talán jobb ha nem kerül nyilvánosságra az elbírálás kritériuma, de szerintem elég nehéz lehet kiszűrni a "töltelék" játékosokat.
Csak jó lenne megnyugodni, hogy akikkel tolom a "csapatjátékot", azok nem húzzák le a "csapatomat"
Dátum: 2010.04.02. 13:32:02
OFF
Végre ismét van élet a VU-n
ON
Dátum: 2010.04.02. 12:55:24
Elég érdekes, hogy olyan emberektől függ a te tápod, akiket még csak nem is ismersz
Remélem jó lesz

[edit] Bocs Koc, nem neked ment, csak úgy a nagy világba
Dátum: 2010.04.02. 08:01:33
Írj e-mailt Miklósnak.
Dátum: 2010.04.01. 21:48:55
Nemtán Zrínyit végeztél?
Dátum: 2010.04.01. 20:09:11
Ez annyira csúnya, hogy már szép
De nem is baj, így a hatásos!
Dátum: 2010.04.01. 19:47:14
Elmentek a búcsúba és ellőtték az egypálcásokat
Én biztos könnyesre röhögtem volna magam fényképezés meg programozás közben
Dátum: 2010.04.01. 19:35:07
Szerintem nagyon nagy! :D
Komolyan gondolkodom, hogy lecserélem a 60+ állatparkomat
A nagy esemény szerintem biztos nem ez volt, mert ez igazából csak látványbeli dolog.
Dátum: 2010.04.01. 05:24:25
Befogott állataid
Név Idomítottság
gigantikus rágcsálórém 0 / 18.000 LE Idomítás

:D
Hát egyrészt jól hangzik az ötlet, másrészt pedig nem. Konkrétan én azért fizetem az ősköveket, hogy nekik legyen az érdekük a fejlesztés. Márpedig ha nekik legalább annyira fontos lenne, mint a játékosoknak, akkor nem hagynák, hogy a jól tejelő top szakaszból ennyien töröljenek.
És még nagyon sok mindent tudnék itt írni, aminek a pénzhez van köze. Inkább nem teszem.
Szerintem sokkal járhatóbb út, hogy a Miklósék által készített fejlesztéseket eresztik rá egy próbavilágra, és pár hét teszt (és a szükséges módosítások) után teszik be élesben a normál világokra. Így nem kell kiadniuk a kódot (én se szívesen adnám ki), és megoldódna az a hónapok óta tartó probléma, hogy nem mernek semmi komolyat fejleszteni, mert félnek a hatástól és a kiskapukat megtaláló felhasználóktól... Ezért önmagában nem hibáztathatóak, mert nyilván több száz, több ezer játékos hamarabb találja meg a kiskaput, mint 1-2-3-4..(nem tudom pontosan mennyi) fejlesztő. A tesztelés a proramozás - szerintem - legfontosabb eleme, ha nem elég alapos, akkor van ez, hogy nem mernek nagyot fejleszteni. A tesztvilágon pedig valami aprósággal lehetne jutalmazni a legaktívabb tesztelőket, és ott csak arra kellene rámenni, hogy felfedjük a fejlesztések erősségeit/gyengeségeit. Bár a játék így is nagyon összetett a hasonló játékokhoz képest, viszont ezzel hosszútávon biztosítva lennének az új fejlesztések, és nemcsak tűzoltásként tapasztalnánk 1-1 újdonságot (+1 védekezés kavics az AH-ban...stb).
Ahogy követem a fórumot, lassan minden topic a leendő fejlesztési ötletekről, foltozásokról szól, gondolom MIklósék nagyon bennevannak a világesemény beüzemelésébe, ezért is reagálnak mostanában kevesebbet a fórumra, ami érthető, nekik se buli folyamatosan újításokról síránkozó hsz-eket olvasni, meg a játékosok se jókedvükből tolják az ötleteket a fórumra.
Én egy ilyesmi javaslatban látom a jövőbeni fejlesztések titkát, egy világ, amire rá lehet ereszteni minden újítást, mert ha nem jön be akkor nem jön be. Visszaállítanak egy újítás bevezetése előtti szerverállapotot és kész. Senki nem sírna, mert csak tesztvilág lenne. Na meg nem csak az új dolgoakt, de AH-t, a szöviháborút, a bajnokit, mindent gyorsan ki lehetne tesztelni, hogy hogy lenne a jó.
Dátum: 2010.03.27. 16:50:55
Várd össze a felejtős küldivel és told fel 10ig
Dátum: 2010.03.27. 14:07:10
2010.03.26-i kamrámat nem kaptam meg
Köszi az intézkedést előre is
Dátum: 2010.03.26. 22:19:39
A régi designnal egyszerűen úgy működött az ÉP számláló, hogy nem mutatta mindig a VALÓS időt. Ezt el lehetett kerülni azzal, ha az oldalt frissítetted. Sokan ott követték el a hibát, hogy ha egy számlálós oldalról (epik, térkapu...stb) elkattintottál egy másik oldalra, amikor a számlálód pl 2:16mp-et mutatott, akkor ha fél perc múlva nyomtál a böngésződben egy vissza gombot, akkor 2:16tól láttad ismét elindulni a számlálót. Ezért kellett frissíteni az oldalt.
Amióta az új design van, szerencsére ez kezelve lett.
Dátum: 2010.03.25. 18:23:00
Annyi megvan a 10es lopással is amennyi kell
Dátum: 2010.03.25. 18:04:56
Áh, pedig kezdtem örülni, hogy lesz alibim, hogy 100ig toljam a lopást
Dátum: 2010.03.25. 17:57:27
Hehh, most én kérdezek
Energiakristályosító építése kiégett kavicsból emel a szerencsén? Ha igen, hogyan?
Dátum: 2010.03.25. 17:45:32
Ja, de ha választgatok, hogy több100K lével nyakonvágnak, vagy be kell zárnom 20 fület, asszem egyértelmű a választás