Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2010.08.24. 20:26:26
A 150LE 1 TP-re egész jó, viszont azért szúrja ez a küldi nagyon a szemem, mert nagyon durván támogatja a max ütőtávból lefelé ütést. Így is szétcsapják 6-8 szintről a középmezőnyt a kábítás miatt, ráadásul ez még annyiban rosszabb, hogy nem is kell kábításra öltözni, hanem lehet menni magasabb szinten lélekszívós felszerelésben, amik általában erősebbek, mint a kábítósok. Így egy átlag játékos 2x annyi támadást is kaphat (ha lesznek elegen akik belevágnak a küldibe) magas szintről, mint eddig. Nem azt mondom, hogy nem jó küldi, hanem, hogy túl kevés TP jár a sok szinttel lefelé ütésért. A játék úgy lett kitalálva, hogy a TP is jutalomként járjon, azonban az optimalizációs játékstílusok megnyitották ennek kiskapuit, és inkább hátrány a sok TP ugyebár; na ezért kellene ezzel kezdeni valamit.
Mondom ezt úgy, hogy a szintemen (71) turbóval 300 feletti krit ütéssel vagyok, tehát nekem maga a kánaán ez a küldi.
Dátum: 2010.08.24. 19:50:54
Az se mindegy, hogy hányadik szinten, hány portyából, hány TP-re.
Dátum: 2010.08.24. 12:15:27
Ez bizony igencsak jogos!

[edit] Arra emlékeztet, amikor pár hónapja volt a varázslat-közelharc pro és kontra érvelések. Mindenki alapértelmezettnek vette a 6 körös harci köröket, holott a varinak a 3 körös harccal kellene egyensúlyban lennie, hiszen a szívósságra költesz (alacsony szinten nem is keveset).
Személy szerint annyira nem érdekel, hogy 10 vagy 12 szintet kell léptetni a levágandókkal, de nem tiszta miért olyan a fejlesztési szemlélet, hogy a kariépítést ne az előnyszerzés, hanem a hátrány elkerülése határozza meg. Lehet számolgatni, hogy az állathelyek
11->14re nőttek (+27%), a küldinehezítés pedig csak +20%, de akkor minek kerülnek be plusz állat slotok?
Dátum: 2010.08.17. 23:21:32
Nem nyújtott neki újat a játék, belefásult, és a magánéletében is elfoglalt lett.
Dátum: 2010.08.17. 19:15:49
OFF

Idézet: PottomPanna - 2010.08.17. 18:44:56
Az összes KH-s farm. Ilyen dőzsölés csak Offsék szintjén van.


Ha már meg lettem szólítva, tájékoztató jelleggel szólnék, hogy a dőzsölés vonala jelenleg a V1-en olyan 66-68. szinten van, 70. szint felett jóval kevesebb a farm, össz 3-4 akik adogatnak, de rendszerint 5-6K-t.
Dátum: 2010.08.17. 10:04:41
Igen, én is örülnék neki ha meglenne, viszont szintedhez erős karakterként neked sem esne jól, ha teremne hirtelen 4-5 olyan kari, aki bármikor megruházhat, és még egy valag LE-t is buksz rajta. Mindenki hozzá van szokva, hogy kb. kik azok és mennyien akiktől óvni kell a karit. Az avatárosdi ezt fenekestül forgatná fel, ha hirtelen egy viszonylag erős karakternek nem 20 embertől kellene tartania, hanem 200tól. Persze exponenciálisan megnőne a célpontok száma is, így nem valószínű, hogy olyan sok támadást kapna egy-egy játékos. Szeretek ötletelni-számolgatni, de abszolút nem látok olyan megoldást, amit mindenki szívesen venne. Ettől függetlenül remélem, hogy megvalósul és sikerül találni valami jó kompromisszumot, hogy megérje használni.
Darah: itt az irány se nagyon van meg, amin elkezdett volna rágódni a tömeg, ez itt a gond.
Dátum: 2010.08.17. 09:49:56
Az eddigi 6 oldalnyi problémafelsorolás alapján nem hiszem, hogy ebből lesz valami.
Dátum: 2010.08.17. 08:59:49
Ez a havonta létrehozunk szintfüggően avatárokat, eleve halálraítélt gondolat, rengeteg idő lenne, kevesen foglalkoznának vele. Inkább csak azok, akik erősek és megérné nekik a haszonért.
Dátum: 2010.08.17. 08:42:59
Igen, így hogy mindenki csak a környezetében (+/-10-20 szint) ismeri a játékosokat, nehéz bármit is mondani.
Dátum: 2010.08.16. 22:43:53
Dettó. Begginer volt a legnagyobb ragadozó. 65-66. szinten 2500TÖvel és 600as kritikusösszeggel 20 szinttel feljebb is megállta volna a helyét. És emögött egy normális, szerény ember állt. Nem tudok senkit egy lapra tenni vele; a topot nem ismerem a napi életben, így ahhoz nem tudok hozzátenni.
Dátum: 2010.08.12. 10:00:10
Annyit tudsz még tenni, hogy a szerencséd feltolod 180-200ra. Ezzel nagyban minimalizálod az ellenfél betalálását.
Dátum: 2010.08.11. 10:29:00
Köszi mindkettőtöknek. Az újrahasználati idő csökkenése miatt fontos, az entitás kezd igazán keménykedni
Dátum: 2010.08.11. 08:07:49
Fertőzés leközdése után gyógyító pálcával lehet 75re turbózni a mágikus regenerációt,vagy elég mindenképpen marad 70 a maximuma?
Dátum: 2010.08.10. 23:51:54
OFF
Begginer sajnos törölt úgy 2 hete
ON
Dátum: 2010.08.10. 23:00:13
Tudom, azért nem 130. szintűvel példálóztam, viszont elindulásnak szerintem jó lehet.

[edit] Ha Miklósnak lett volna konkrétabb ötlete az erősség meghatározásában biztos megoszotta volna velünk, hogy szűkítse az ötletelést.
Dátum: 2010.08.10. 22:29:16
Idézet: Ariel - 2010.08.10. 21:57:48

Idézet: Miklós - 2010.08.10. 16:54:58
Így egy igen nagy mennyiségű statisztikát kapunk arról, hogy mennyi játékidő alatt milyen fejlődést képes elérni a karakter. Ez alapján felállítunk egy képletet. Valószínűleg a szint is egyike a statisztikáknak: egy "szinthuszár" avatárja az átlaghoz képest valamivel magasabb szintű, egy VF-es vagy pók karakteré az átlaghoz képest valamivel alacsonyabb.



Talán ez az a váz, amire fel lehet húzni, szerintem viszont kevés az érdemi ötleteléshez. Nagyjából minden hozzászóló megérezte a rendszer gyenge pontjait, és amíg nincs további konkrétum a karakter erősségének meghatározásáról, addig úgyis csak ezek a hsz-ek fognak ismétlődni más hozzászólóktól.
Bár az alapötlettől független a javaslat, de mi lenne ha a saját karaktert "klónozná" csata esetén? Többféle erősségben lehetne választani, ugyanúgy csata előtt generál (szerverterhelés kb. ugyanakkora), és erősségtől függő lenne a jutalom. Vagy pedig a szintekhez képest lennének erősség-kategóriák (átlag befektetett LE adott szinten), és ugyanúgy lehetne választani milyen erősségű ellenfelet generáljon a játék. Elvileg erre megvannak az átfogó statisztikák, hogy JELENLEG a szinteken mennyi befektetett LE-vel rohangálnak a karakterek.
Ha mindenképpen avatárok ellen akarunk harcolni, akkor azt csak úgy lehet megcsinálni jogos felháborodás nélkül, hogy a kihívott fél semmilyen, vagy csak minimális veszteséget szenvedjen el, de a támadónak mégis megérje támadni. Ilyen EH-féle jutalmakért teljesen felesleges fejlesztés lenne.
Vagy (ha már ötletelés) az avatárok erősségénak meghatározására:
30. szintűként támadnál egy 90. szintű karakter avatárját. Megnézzük a 30. szinten lévők átlag erősségét, és a karakter ehhez viszonyított erejét, kapsz egy arányszámot, pl. átlag LE (hasraütök): 7M LE, támadó 30. szintű - erős - karakterben van 9M LE; arányszám: 1,28. Ezután vesszük az átlag 90. szintű befektetett LE-t (pl. 60M LE) és megnézzük itt is a célkarakterbe fektetett LE-t, és kijön itt is az arányszám. Ez az arányszám határozná meg, hogy az ő 30. szintű avatárja milyen erős. A TÖ, SZÖ elosztása ennek megfelelően egy jópár dimenziós mátrixnak megfelelően történhetne. Így mindenki maradhatna a környezetéhez viszonyított erőben, és nem szállnának el az értékek.
Dátum: 2010.08.10. 17:41:49
Akkor egy sokat rabolt pók kariként megszólalok. Szerintem igen nehéz ebben olyan megoldást kidolgozni, hogy ne legyen hőzöngés. Úgy 30. szintig én is farm voltam, aztán a kifejlesztett vadász szakikból felerősödve lettem pók. Ezek szerint aki találkozik a 20. szintű avatárommal, az jól jár
Vicces lesz hogyan lesznek meg az erőviszonyok, mert szerintem elég sok karakter "életében" van törés amikor hirtelen romlott, vagy javult a helyzete (VF, vadász szakik kifejlesztése, ismételhetőkhöz eljutás, stb.); bár lehet ez nem is akkora gond, nem tudom. Valószínűleg inkább morálisan fogja zavarni az avatár gazdáját, hogy egy 50 szinttel alacsonyabb szintű - aki mondjuk nem is top10 a szintjén - ledarálja. De a soksok új célpont igen hangzatos!

[edit] Igazából, ha ezen a morális részen túljutnak a játékosok, akkor akár nagyon izgalmas is lehet, szinte látom a szövetségi fórumokon, hogy x nagyon erős, y nagyon gyenge, kivel kell vigyázni.
Jelige: "Senki sem az akinek látszik"
Valamint a VF-es határ feletti karakterek kitehetik magukat az ablakba, mert nemigen tudnak majd érvényesülni az adott szinten jóval erősebb karakterekkel.
Dátum: 2010.08.10. 11:37:34
biztonság, lélekgyémánt, feltámasztás, átokeltávolítás, katalizátor + katalizátor = ultrakatalizátor


És ehhez elég a 25-s labor.
Az 50es a permanenshez kell.


[edit] Itt egész jól össze van szedve http://vegzetur.wikidot.com/esszenciak
Szövitársamról lévén szó (rosszat nem lehet rá mondani), javaslom böngészni a diszlexia (diszgráfia) jelenségeket. Egyrészt emelkedett érzés lehet helyesírásbeli problémákon röhögni, másrészt önmaga paródiája a helyesírás olyan fikázása, hogy elhagyjuk a mondatelejei nagy betűt és a mondatvégi írásjelet.
Dátum: 2010.08.04. 14:53:58
Azt már nagyságrendekkel könnyebb leprogramozni, hogy csak a győztesre lehet fogadni, ez így már rendben van.
De még mindig azt mondom, hogy van elég dolga Baratynak, hogy ebbe fogjanak.