Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2016.06.18. 07:52:33
Idézet: Miklós - 2016.06.17. 13:54:23

Pl. "tolvajgyűrű" és "tolvajnyaklánc" kufárnál megvásárolható tárgyak, mindegyik ad +200-200 lopást, megvásárlásukhoz min. 1000-es lopás kell, és megvásárlásukkor csökken a lopás szakértelmed 400-400-zal. Tehát így fel kéne áldoznod vmennyi lopást (aka "felejtés") de cserébe részben kikapcsolhatóvá tudnád tenni (de azért marad elég, hogy védekezni tudj).

1. Miért az öltözködjön, akinek amúgy is magas a lopása? Nonszensz! Ha már ilyet akarsz betenni, akkor azt olyan formában érdemes, hogy annak kelljen öltözetet feláldoznia, aki védekezne a lopás ellen! Én biztos nem használnám.
2. Ezek megint hasraütésszerű számok, és már az első felhozott példámon elbukik az elmélet. Adott a támadó 2000es lopása, ezt csökkenti 400-al, maradt 1600. Az ellenfél 1000ig jó védekezésben (500 őrködés + 500 éberség miatt). Így nem 1000es difivel, hanem 600assal hordják a köveit. Jeeee!
3. Mi a garancia, hogy a 200+200 lopásos fuxokat nem ellenkező céllal, plusz kifosztásra használja 1-2 ember? Még szakit sem kell hozzá növelni, főnyeremény!
Ugyanúgy lehet terrorizálni bárkit, hogy "vigyázz, ha ez meg az nem úgy lesz, akkor bekapcsolom ellened a lopást, és szétszivatlak"
Ez lenne a cél egy pvp játékban, nem?? Hogy vezérelhető, kit akarok megszivatni, és a többiekkel nem baxxak ki. Óriási különbség, hogy az esetben jogosan kapja a támadó a leveleket, hogy "miért lopod el a köveim?"
Ha ezt kikapcsolhatóvá tesszük, akkor jön még a kivégzés, a másodlagos támadások meg ki tudja mi minden.
Nem kell ezt túlbonyolítani, a másodlagosok és a lopás alapjaiban szarul van megcsinálva, azokat kéne helyretenni, semmilyen más ártó szaki nincs. A másodlagosokra ugyan van némi könnyebbség, hogy tudsz olyan szakit emelni, ami pusztán védekezésre szolgál. A kivégzésbek, meg semmilyen más szakinak köze sincs a dologhoz, nincs semmilyen vélt sor ami ezzel elkezdődik.
Javaslataid közül az 1) az egyedüli épkézláb, és mivel nekem valószínűleg elég lesz a maradék 25k kiégett amíg játszok, nem adok tippet hogy (ne) legyen nerfelve a mennyiség.
Tartom magam ahhoz, hogy ha nem akarok lopni, ne lopjak, Lan ötlete is nagyon jó, hogy eddig a számig, és kész.
Dátum: 2016.06.16. 19:19:41
Aki felnyomta az egekbe a lopását, az csak azért tette, mert különben nem tudott elég kiégett őskövet szerezni.
1) Tegyük fel, hogy tévedsz, Maedhros érvét ajánlom figyelmedbe.
2) Tegyük fel, hogy igazad van, és ha elég őskövet szerzett valaki, azután mi van? Felejtsen le 2000es lopást? Életszerű. Mellesleg onnantól nem is lenne védett a lopás ellen, mert ugye védekezésként is szolgál.
Ha tudott volna feleekkora szakértelemmel is, akkor ugye nem csinált volna ilyet
A bejövő támadások ellen a legjobb védekezési módok: LE szívós öltözet, magas állatsebzések, magas lopás, hogy a néha felkenődő ellenfélnek kevesebb kedve legyen jönni máskor.
maximum azért, hogy jól megszivassa a többi játékost.
Célzottan. Nem mindet, csak amelyik "megérdemli". Ugyanarról beszélünk. Ha valaki megdob labdával, erre nem mind a 20 társadat dobod meg, hanem csak azt aki a bögyödbe került.
Egyébként van egy AF képesség, az éberség, ami csökkenti az ellenfél lopását a te lopásoddal. Tehát ha mondjuk az ellenfelednek 1000-as lopása van, azt az állatod csökkenti 500-zal, te egy 500-as lopással már ki tudod kompenzálni.
Gyönyörű laboratóriumi példa. Ha van az ellenfélnek 30as lopása, nekem meg 15-ös őrködés állatszakim, akkor max 1-2 követ lop egyszerre, hát meg is van oldva a dolog! Mindenki boldog, mehetünk vissza búgócsigázni. Viszont ha van az ellenfélnek 2000es lopása, állat csökkenti 500-al, akkor máris 1500as lopás kell a kinullázáshoz, akkor meg már az 1500as lopás fog problémát jelenteni, mivel a nála jóval gyengébbektől szedi el az összes követ.
nyilván ezek után nem fogja a lopást kikapcsolni
Te pontosan miért is vagy ebben biztos? Eljön az a pont, amikor nem fog kelleni több kiégett őskő, mert szimplán nem fog kelleni. Minden további ellopott kiégett puszta kibaszás a körülöttem lévőkkel. Az nem lehet válasz, hogy minek növeltem ekkorára.
De legalább most már tudom hová irányítsam az elkeseredett lefosztott embereket. Kevés annyira frusztráló dolog van itt, mint amikor egy probléma létezését sem sikerül megértetni.
Dátum: 2016.06.16. 13:54:26
Turul, a fő javaslatom csak annyiból áll, hogy ha nem akarok, ne lopjak. Szabadon kikapcsolható legyen, amivel senki nem nerfelődik. Ha neked kell a lopás, hagyod ahogy van. Több10k kiégett mellett semmi szükségem többre, akiktől meg elhúzom, befizetésre kellene. Ez nagyon nem jó a játéknak. Persze lehet mondani, hogy ne támadjak, vagy felejtsem le, de azért maradjunk a realitás talaján. Az, hogy ez csak keveseket érint, nem igaz, így 215.szint környékén pl. 40 szintnyi ütőtávot fosztok le mint a daráló, tök feleslegesen. Ha nálatok nincs ilyen, örülj neki.
Dátum: 2016.06.16. 13:47:30
Idézet: LanMaffia - 2016.06.16. 10:17:50

Nem hiszem amúgy, hogy mindenhol általános jelenség ez a lopás probléma. A kérdés, hogy az érintett részterületen ez mennyire égető probléma.

Igen, a topicot részben magam megnyugatatására indítottam, mert a gyengétől az erősig kaptam pár levelet az utóbbi 2 hétben, hogy ha elhordom a köveiket, akkor törölnek. Nyilván lehet úgy is felfogni, hogy ha nem védekezik ellene, akkor miért ne xarjam le, de na. Szóval itt a lehetőség megnyilvánulni; szól ez azoknak főleg akikről tudom hogy szoktak fórumozni, nekem emlegetik, hogy ez így nem fasza, és eddig csendben voltak.
Dátum: 2016.06.15. 21:28:54
A karakterek erősségei között akkora eltérések vannak magasabb szinten, hogy amíg egy erős karakternek nem okoz gondot több ezres lopást fejleszteni, addig egy gyengébb karakternek megterhelő lehet ez ellen szintén magas lopást fejleszteni védekezés gyanánt, illetve járulékos "kárként" ő is többet fog lopni, mint az szándékosan vezérelhető lenne.
Jelenlegi védekezési módszerek a sok100 kiégettes lopások elkerülésére:
- Hordaváltás - esetleges, nem fix módszer, mert ugye a váltás is eredményezhet olyat, hogy egy olyan célkeresztbe kerül a karakter, aki ellen addig védve volt hordaazonosság miatt.
- Magas lopás fejlesztése - fent taglaltam hátrányait.
- ÉP alatt maradás, büntetős öltözet - hosszútávon nem működő, illetve sok online időt igénylő módszerek.
- Lakatolt ládikóval védeni a szükséges köveket - hátránya, hogy egyszeri nagy bevásárlás sok őskőbe kerül mikor vásárolható, napi ajánlatból (70 platina) pedig lassan jön össze normális mennyiség.
- Őrködés állatszaki - alacsony max lehetőség, 250. szinten max 500as lopást lehet kiütni.

Javasolt verziók megoldásra:
1. Támadóként kikapcsolható legyen. Ha 2-300 köveket hozol el valakitől, tökmindegy, hogy 2 óránként vagy 2 naponta támadod, úgyis hamar nullázod az ellenfelet. Sok a "járulékos kár", akik semmit nem ártottak, mégis elhordom a köveiket.
2. Lelakatolt ládikó AF megnövelése sokszoros (500-800) kiégett védési lehetőségig. Akár 1600ig is a maxos befizetés miatt akinek kellhet (de azt csak akkor ha az 1000-es sárga váltás határt kitolják, különben megszűnne a lopható zóna és átestünk a ló túloldalára).
3. Lelakatolt ládikó "pakk" őskőmentes hozzáférése X db-ig. Ez ugyanaz pepitában, mint a fenti.
...
A sor folytatható.

Szavazzatok van-e szükség szerintetek ilyenre, és milyenre?
Dátum: 2016.06.15. 10:51:09
Idézet: Azazel - 2016.06.15. 10:06:44
Idézet: Quellon - 2016.06.15. 10:03:33
- Asztrál kő ugye arra való, hogy utaztassuk a csatlósaink. A felesleget lehetne az utazás gyorsítására használni.


Nagggyon jó ötlet. Támogatom.

Az elejétől kezdve lehet. 1 kő=utazik, 1 kő=azonnal vége az utazásnak.
Dátum: 2016.06.15. 06:52:39
Idézet: Fsanyi82 - 2016.06.14. 21:33:19
Jah csak nekem pl át kéne ruccani ehhez v1 2 3 ra mert v5 re nincs ilyen tárgy

Ez mondjuk jogos, erre nem gondoltam. Ha a zárkóztatós irigység dolog is a hsz-emnek szólt, biztosíthatlak telibe kakkantom ki mennyire zárkózik.
Ellenkezőleg, szeretném látni, hogy minél többen minél erősebb karaktert nevelnek, mert akkor többen látják majd, hogy mennyire nem ad semmi lehetőséget Miklós a hosszútávú tervezgetésre, célkitűzésre.
Dátum: 2016.06.14. 21:24:02
Halkan jegyzem, hogy a smaragdszelence a megaesszenciák zárkóztatására került be egyes eventekre. Most kaptatok egy kisebb inspirátort, amivel jelentősen megnövelhető az esszenciák kinyerése. Ezt azért bőven lehet balansznak tekinteni.
2000 kincs:
A következő tárgyak(at) találtad: 1591 kheszon törmelék, 59 zöld mytokronit, 45 kék mytokronit, 46 sárga mytokronit, 58 narancs mytokronit, 40 fehér mytokronit, 47 szürke mytokronit, 36 vörös mytokronit, 37 Csatlóskristály, 20 Asztrálszilánk, 17 barna mytokronit, 3 asztrális kő, Asztrális csepp


Hétfő van és 10.00 elmúlt. Jó reggelt kívánok, ezen a héten még hogyhogy nem volt semmi nerfelve?
Húzzatok bele, nehogy keddig kelljen már várni.
Sajátom nem publikuss. Így is minden szart nerfeltek már amiben (amiért...?) elöl vagyok, nem teregetem ki még jobban a dolgokat, nem segitem a nerfelők munkáját ezzel többé.
Dátum: 2016.06.10. 12:45:33
Idézet: Dozer - 2016.06.10. 11:40:51

Uj Af kepesseg:
A neve legyen pl XY. Hatasa szintenkent 10%-kal csokkenti a terkapus lenyek allatsebzeset. Kezd mar elszallni a nagyobb terkapus lenyek sebzese, van amikor 5-6000-et utnek az allatokba, tobbet mint egy jatekos karakter.

Lesz az még több is, nekem pl 5-7000et kapnak körönként. Ez szimpla "hibás tervezés" (úgyis nagyon felkapott kifejezés ez mostanság), bugfix jár ennek, nem AF pazarlás. Epikus kalandnál ugyanez van.
Viva la klónozás.
Idézet: LanMaffia - 2016.06.09. 11:29:17
Akkor ezek szerint azt a fogalmat, hogy csatlósfejlesztés el is lehet felejteni.
Ezt már tegnap is átláttam, ezért vagyok különösen boldog, hogy megint kihúzták a talajt egy hosszútávú fejlesztés alól, de minek is az! Simán jó lesz ha tizede sebességgel gyűlnek a mytok. Az, hogy megint nincs mit csinálni egyeseknek, nem gond.

Idézet: LanMaffia - 2016.06.09. 11:29:17
Ennyi szürkéből (meg kékből) az életben nem húzok fel 50-ről 60-ra semmit. (nem hogy 100-ról 110-re).
Pláne, hogy semmi értelme tovább gyűjtögetni, mert minden myto növelés innentől elhanyagolható növekményt ad, ami nő, az is csak a kheszont adja, aminek TERMÉSZETESEN semmi értelme.

Legalább a szilánk drop chance megmaradt. Vagy legalábbis úgy látszik.
Meg a lóf_zt. 371 kincsből 4 asztrálszilánk.

Azt hiszem a nyarat inkább a jó levegőn fogom tölteni a VU helyett.
Lesz az még szarabb is Unreal.
48ból 35 kheszon.
Remekbeszabott fejlesztés.
Úgy látom ez a kheszontörmelék egy újabb ősi aranypénz vagy épp fehér kristályital. Arra jó, hogy az értelmes dolgok helyett valami használhatatlan szar essen. No de ekkora mértékben?

*Illetve nagyon király, hogy 2vel kevesebb kincs esik, mint eddig.
No meg az állat oldal is szétesett.

Még sok ilyen patchet!
Dátum: 2016.06.08. 13:14:09
A 2es világon én lettem volna az univerzum ura, mikor világot váltottam láttam hogy az új helyen nem lesz címem,de adta is magát hogyha viszont visszamegyek akkor ismét a toplista elejére kerülnék.
Így a címet végül buktam, de nem zavart a dolog annyira, hogy jelezzem, bár mondjuk ha valaki elé így ugrik be valaki másik világról, azt lehet zavarná.
Dátum: 2016.06.07. 04:50:26
Ja, hát ha ez így rendben van, akkor oké; nekem is tetszik, hogy napi 11-12M jön portyából őskőköltés és stratégia nélkül.
Dátum: 2016.06.07. 04:20:22
A támadó szemszögéből ugyanígy, a védekező szemszögéből ugyanekkora bukta, nem csak a 10%-a. Épp ezért szökőévente egy ilyen van, mert nem hülyék a játékosok, és ami rossz nekik az ellen tesznek. V3-on se hülyék, csak nem elég rossz nekik a 10% bukta ahhoz hogy tegyenek ellene, és ezzel tápolódnak a támadók akaratlanul.
Dátum: 2016.06.06. 22:44:23
Idézet: Tigrisnyul - 2016.06.06. 22:41:32
Jelenleg ez a "tápolási" lehetőség bárki számára elérhető.
Ha bárki számára elérhető, akkor egyenlőek a feltételek, nem?
Az első érved a témában ami előtt fejet hajtok. Ez tényleg jó.
Dátum: 2016.06.06. 21:54:06
Idézet: Ariel - 2016.06.06. 21:53:30
Idézet: Emishi - 2016.06.06. 21:06:21
MI lenne ha a vitát félretéve össze lenne vonva a 3 világ?

Ez lenne a legtisztább megoldás.
Mekkora káosz lenne! Imádnám!
Dátum: 2016.06.06. 21:45:55
Idézet: Azazel - 2016.06.06. 21:29:19
Megkérdeztél valamit, ő ránézett a dologra, és ez a látomása támadt, ezért jött a két nagy ötlet.
Számít ez valamit? A topic első oldalán mondtam már, hogy nem az én javaslataim, mert már láttam a sok mindent tudót, hogy irigységgel működöm. Na nem mintha érdekelne, csak a téma szempontjából nincs jelentősége és helye itt.