Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2012.06.19. 07:38:49
És ha neadj'Isten tudnám, akkor számítana a + 5 x 0,1 %?

Megnövelted a csapdakészítés szakértelmedet 5 ponttal.
csapdakészítés 30+5
Dátum: 2012.06.19. 07:10:24
Ezek szerint érdemes turbózott csapdakészítéssel menni vadászni (+5 x 0,1%)? (És ha igen, akkor ezt itt és így kell megtudnom? ) Én is úgy tudtam, mint Ariel, hogy nincs hatása 30 felett a csapdának.
Dátum: 2012.06.18. 22:01:19
Idézet: Craslorg - 2012.06.18. 21:05:30
Ezt nem tudom, honnan vetted, de van pechpont értékük. Nem véletlen, hogy a bevezetésekor gyakoribbak lettek az ultraritkák.

Idézet: Ariel - 2012.06.18. 20:40:36
Miért olyan nagy szám a tudás könyve? Valaki már elmagyarázhatná, mert szerintem elég középszerű táp.


Mondjuk +1 EH/VF, SM, kreaf, csapda, sajtolás, valóságformázás, ultraspec, transzplant, stb. Ez mind közvetlen vagy közvetett LE bónusz.


A csapdára is adna?
Dátum: 2012.06.18. 09:29:03
Köszi mindenkinek. Még ahogy számolgattam így is éppen megéri kérni, mert a 2x4 vágóállatot ki tudom váltani 3x3-mal.
Dátum: 2012.06.18. 09:01:31
Xenó jutalom:
Bronz/Ezüst/Arany/Platina motivációs jogar: Állataid fél évig gyorsabban fejlődnek, 5, 10, 15, 20%-kal.
Még nem választottam ilyet, így érdekelne ez hogy is működik pontosan? 2 óra kennel gyakorlás esetén (55-ös int. kedvenc, 10TP-s tárgy) 65TP jön, platina jogarral 65*1,2-t kap majd az állat?
Dátum: 2012.06.18. 08:42:44
Mindegyiknek biztos nincs, csak kis szintű karim van ott, így nem látom feljebb mi újság, de a 4. szintű állatfelszerelések csak 2 kőbe kerülnek.
Dátum: 2012.06.18. 07:54:04
Jól értelmezed, vannak feladatok, amikhez mindenképp kell őskő, vagy LE-ért veszel császári dekrétumot, és kipipálod vele azt a küldit. Templomonként max 3-at.
Mégis a tiéd az utolsó off hsz. Ja nem, mostmár az enyém...
Sry.
Közben megoldódott a közelharci sebzés kérdése, de amúgy jó ötlet.
Való igaz, de megfelelően lefelé ütök, akkor még kevesebb TP-t kapok a 450 LE/TP-re, így még több vadászat TP-nyit kell kompenzálni Meg itt még nincsenek olyan állattárgyak amik ennyire feltornáznák.
Egy szint alatt kapott TP-m 65%-át vadászatból, 10%-át térkapuból, 5-10%-át kalandból szerzem, és csak a maradék 15-20% jön portyából. Az EH-s vadászat 65LE/TP-jét a portya - mivel abból csak harmad, negyedannyi TP jön - igen nehezen tornázná fel. Szerintem.
Az igaz, de a 130-140es vadászat LE/TP is produkálható emellett? Merthogy a CSP-t is elverem, bár nem optimális, de így legalább élvezem a játékot.

[edit] Mellesleg itt lent nem csak arra kell figyelni, ha környezetedben erős karaktert akarsz, hogy csak a LE/TP legyen kumma jó, hanem hogy közben tarts távolságot. A Hype, Aurri-féle emberkék ha beérnek az életben nem lesz több bajnokim Ezzel a sebességgel (17-19 nap egy szintlépés) haladva a legjobb most a karakternek.
Hát emiatt még egyelőre nem aggódok. Ha van időm portyázgatni akkor többet összeszedek egy nap, mintha EH-n lennék.
Ma (és ez tényleg egy sz_r nap volt, semmi kiugró zsákmány):
A jutalmad 28169 lélekenergia és 44 TP.
A jutalmad 24048 (+476) lélekenergia és 51 TP.
A jutalmad 14761 (+3199) lélekenergia és 35 TP.
A jutalmad 2084 (+8049) lélekenergia és 34 TP.
A jutalmad 27631 (+2556) lélekenergia és 48 TP.
A jutalmad 38338 (+2636) lélekenergia és 51 TP.
Meg a 10K alattiak, vagy 10.

Az utolsók között leszek, akik elhagyják a VF süllyedő hajóját, úgy 90-93 között standard EH-n voltam (hozzávaló AF-ekkel), és annyit ártottam a karakternek, hogy még csak most kezd észhez térni.
Dátum: 2012.06.15. 16:33:01
Csak akkor használhatod fel ha van elég CSP-d. A vadászzsákány CSAK arra jó, hogy az 50 vadászat nem több órán át tart, hanem pár másodpercig.
Idézet: Kocos - 2012.06.15. 16:18:37

Az péltául látszik, hogy a fókuszált az erőnél nem jött össze a max szint változáskor az update. 12*3,3=33 ugye.

Ja, nekem is kellett 2 perc mire leesett hogy az mi. Köszi az erőbónuszt, mostmár megvan nekem is
[edit] Ha lesz időm holnap kiexcelezem ezt az egész állatos mizériát, és megosztom egy végre ennek megfelelő topicba.
Ahha. Azt hittem ennél van bővebb képleted Ez azért így még a semminél is kevesebb, hiszen ilyen is van wikin:
Régen a sebzés képlete: fegyver + erő volt. 2009 harmadik negyedévben bekerült a fegyver + erő * erőszorzó, mely kis mértékben Decemberben megváltozott. 90. szintig nagyjából ugyanaz maradt, 90. szint fölött csökkent a szorzó cirka 20%-ot. Miklós hozzászólása 2009.12.03

Erőszorzó az mennyi?
Dátum: 2012.06.15. 15:53:06
Pontosan ezért van vége a lopás szakinak, pláne egyre magasabb szinten. Már nincs meg a motiváció, hogy gyűjtögessék az emberek a nem levédett követ, mert amennyi kell annyit levéd a ládával, az afelettit meg bedobja a kristályosítóba. Nem akarom én senki zsebéből kihúzni a pénzt, duplázzon csak a vásárlással, de az én zsebemből se húzza ki senki a kiégetteket.
Idézet: Craslorg - 2012.06.15. 15:28:56
Az erőből adódó sebzésnek is ismert a képlete AF képesség nélkül és azzal együtt is, így az is könnyítés a számításban.


Ezt nagyon szívesen venném ha publikálnád
Idézet: Kocos - 2012.06.15. 15:21:50
Idézet: Offsboy - 2012.06.15. 15:09:17
Kb. havi 40 küldit nyernék vele. Az dukátban se rossz, LE-ben pedig 1,25M havonta (101. szinten, a napi bevételem kb. 10-12%-al növekedne). A kérdés, hogy ezt a befolyt Le-t az erőre költve mennyire lehetne kompenzálni a többi állat hiánya miatti sebzéskiesést. Ehhez most nem kezdek hozzá excelezni, de megcsinálom valamikor.
Köszi a reakciókat!


Nézz meg pár csatát. Ha egy állatod van az magas szintű, tegyük fel, hogy ezért mindig talál. Ez 25% sebzés.
Ha több álatod van, az most is van, tehát 10 csatából átlagolsz egy jó kis találati arányt, mondjuk 80%, a 4 állat sebzése 75%, aminek a 80%-a 60%. Tehát most szépen összeadogatod a sebzést 10 csatából, leátlagolod egy körre. Ezt leosztod 60-*nal, és felszorzod 35-tel. Ennyi sebzést buksz körönként. Tehát ezt kéne visszahozni erőből, egyrészt közvetlenül, másrészt az állat adta bónuszon keresztül. Utóbbit megintcsak ki tudod számolni úgy, hogy átlagolod 10 csatából a saját sebzést, ezzel leosztod az állatok összsebzését, majd leosztod 60-nal felszorzod 25-tel, és ennyi %-ot hoz az egy állat. Ha ez 20%, akkor a kihozott sebzésbukást leosztod 6-tal, felszorzod öttel, és ennyivel kéne növelnie a plusz erőnek a fegyveres sebzésedet körönként. Azt viszont, hogy egy erő mennyi hoz maximum nagyon áttételesen lehet megvizsgálni. Tolsz 500-500 csatát ugyanazzal a fegyverrel úgy, hogy közben húzol minél több erőt. Megnézed hogyan változnak az sebzések, és abból valamennyire lehet közelíteni, hogy 1 erő hány sebzés. Ezzel leosztod a plusz sebzésigényedet, és meg is van, hogy mennyi erőt kell húzni, hogy behozd a kiesést. De a LE rablást, ami kiváltképp fontos, ha EH-zol, akkor még nem vettük bele a képbe, hiszen ott is szépen lehet bukni. 70% plusz rablásod lehet 4 állatból, 40% egyből. Ha nem jól tudom javítsatok.


A sebzéskiesést nem nagy kunszt kiszámolni, inkább a közelharci sebzés (és ezzel együtt az erő szerepe) amiről szinte semmit nem lehet tudni. Hiába csinálnék 500-500 csatát, azt térkapuban, vagy hasonló homogén környezetben kellene csinálnom, ahol az ellenfél elnyelése konstans. (Talán Xenó?)
Most toltam 100-at az erőn a landi óta, és térkapuban átlagosan 2300-al szívok többet, ami azt jelenti, hogy (2300/122% LE szívás/6) 314-el nőtt 100 erőtől a körönkénti átlagsebzésem, erőnként 3,14 sebzésnövekedést jelentve. Ez persze függ a szinttől és fegyvertől is, nekem ezek az értékek jöttek ki.

A portya LE-s állatfelszerelések hiánya nem érint annyira VF-esként, ráadásul nem tudom hogy a "+ x % lélekenergia" állatfelszerelés hogyan is viselkedik, ha nem EH-s az ember. Tárkapuban működik, az oké, de a kérdés, hogy ugyanúgy működik-e mint az "x % LE jár győztes portyáért" tárgyak, vagy ezek nem növelik a VF-es rablást?

[edit] Számolási hibát javítottam
Kb. havi 40 küldit nyernék vele. Az dukátban se rossz, LE-ben pedig 1,25M havonta (101. szinten, a napi bevételem kb. 10-12%-al növekedne). A kérdés, hogy ezt a befolyt Le-t az erőre költve mennyire lehetne kompenzálni a többi állat hiánya miatti sebzéskiesést. Ehhez most nem kezdek hozzá excelezni, de megcsinálom valamikor.
Köszi a reakciókat!