Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2014.08.20. 10:04:09
Itt tiltva van, hogy kiadd alvállakozónak...
Dátum: 2014.08.20. 09:47:49
A teljesítés után nincs megkülönböztetve melyik volt a dekrétumos, ergó ugyanúgy teljesül az egyik mint a másik.
Dátum: 2014.08.18. 20:03:27
Figy, elfogadom, ha arról van szó, hogy nem lehet igazságot tenni és kibalanszolni a fúzió során. Legyen összevonás, legyen kimondva, hogy bocs srácok, a nagyobb jó érdekében nem piszkálnánk a dolgokat, mert valaki úgyis bexopja. Ne azzal érveljünk, amúgy nincs is erőkülönbség, mert az nevetséges. Hogy semmit nem számít, hogy a V1-es és V2-es azonos kari fél éve 140. szintű volt, és ugyanazt csinálta pöccre, akkor az egyik 150. szintű most, a másik meg ~157. Neked semmit nem mondanak az ilyen LE/TP, meg hasonlók, de a játékosok 99%-nak igen.
Dátum: 2014.08.18. 19:52:47
Idézet: Ariel - 2014.08.18. 18:19:31
Ez napi -2 küldetés. Mi a megoldás? A V2 első 20-30 tagja kapjon hónapokra, vagy évekre visszamenőleg LE-t és dukátot, ami a kieső küldiket pótolja?

Mindenféle gond nélkül nyomtam 40pp-n a V2-n is. Még könnyebb is volt mint itt, mert a KH mindig tele volt Le-vel, és bírták a 7 kört is szépen.
Dátum: 2014.08.18. 18:18:56
Senki nem kap extra TP-t, pontosabban fogalmazva ezt írta.
Dátum: 2014.08.18. 17:26:56
Lehet 5 éve megy a játék, de az idő előrehaladtával exponenciálisan nő az egységyni idő alatt szerzett LE, így a lassítás nem csak annyi előnyt ad, amit időarányosan feltételeznénk. Nem a V2esek tehetnek róla, ez világos. Rendben, ne kapjanak Tp-t, azoknak is lehet adni valamit helyette, akikhez jönnek (időszakosan +TP a V1esek szintjéhez annak függvényében, hogy az adott szinten a V2en hányszoros lassítás volt). Nem fogok útjába állni semmilyen verbális formában se a világösszevonásnak, csak jeleztem, hogy hogy lenne igazságos...
Viszont ha csináljátok, akkor csináljátok mielőbb, mert ez az előny - ami cseppet sem olyan jelentéktelen, mint ahogy utalsz rá - egyre nőni fog.

Szerk:
Idézet: Miklós - 2014.08.18. 16:52:21
Amire én utaltam, hogy lehet, hogy nem lesz probléma: a játék már megy 5 éve, ebből csak valahány hónapon át volt szintlépés lassítás, tehát nem biztos, hogy ennyi idő alatt akkora különbség keletkezett, ami problémát jelenthet.


155 szint körül lassított és nem lassított érték 1,7x-es különbséggel él, számszerűen 60k TP-vel több kell a lassított karakternek a szintlépéshez. Havonta olyan,mintha több mint 1 pók bölcsességét kapnék ingyen. De arra tippelek, hogy azért erre te is gyorsan rájöttél.
Újabb megoldási javaslat, új tárgy: a pók bölcsességének ládája: felhasználásakor ua. mint az AH-s relikvia (természetesen ezt is az adott szint lassításának függvényében, x db karakterenként), vagy nem TP-t elvenni,hanem LE-t adni ugyanennek a függvényében.
Dátum: 2014.08.18. 08:49:31
Dekrétumot, templomi pálcát, kompenzációt! Viva la revolución!

Dátum: 2014.08.17. 15:22:50
Nem ilyen szöviben van (ott ahol én), erre utaltam az előző hsz-emben. Max tudatmódosító szerek hatására ír hülyeségeket ide, de azzal meg nincs mit tenni.
Dátum: 2014.08.17. 07:51:05
Idézet: Kwisatz - 2014.08.16. 22:00:23
Idézet: Lenk4 - 2014.08.14. 12:08:51
Top szövetségben nem olyan egyszerű elhozni egy kincset...


Nekünk a V5-ön TOP1 szövetségben a a fülünkön folyik ki a sok kincs. Nagy segítség volt, hogy lehetővé tették, a láthatatlanság sokkal macerásabb és totál felesleges/értelmetlen feladat volt önmagában.


Igazából nálunk is - ugyanaz a szövi -, nem is értem miért írta a kolléga, hogy nem egyszerű, reggel pl. 2K-ért kelt el a Moa szerencseamulett.
Dátum: 2014.08.16. 08:23:42
Hoppá, szokj hozzá, sosem lehet csak BU alatt.
Dátum: 2014.08.15. 15:32:54
Mert csak a Bolygó Ura esemény alatt lehetett venni. Ha most a mini feladatokhoz kell, akkor a nyári vakáció csomagból tudsz szerezni.
Dátum: 2014.08.14. 20:20:47
Legyen ahogy lesz, csak nem azért költök x időt, y őskövet a karakterre, hogy gyengébb/kevesebbet áldozó játékosok nőjenek a fejemre. Áldozzon érte többet az, aki profitálni is többet fog a fúzióból.
Dátum: 2014.08.14. 17:44:14
Jóval kevesebb macera egy egyszerű összeadással (megszerzett +TP) elsimítani az előnyt (egy részét), mint egy kazal új szabályt bevezetni. Ráadásul szerintem úgy lenne korrekt, hogy ha nem lenne tele érinthetetlen csodabogarakkal a top/portyalista,akik attól még hogy nem rabolhatnak másoktól, csak ott lihegnének a nyakunkban. Mellesleg ha semmilyen tétre menő interakció nincs, akkor meg kis túlzással mi értelme az egésznek?
A te verziód ott is sántít, hogy: kihívások értékeit felhúzza egy jóval erősebb játékos; pl. Hordák harca eventben generálódik az ő klónja, aki szintén erősebb mint a környezet átlaga, így hirtelen.
Jó, gondolom nem tetszene némelyeknek, hogy esetleg 10-20 szinttel is megugrana, de ha a karakter által addig begyűjtött TP és LE ezt indokolja, akkor nem ez a korrekt a már ott lévőkkel szemben?
Dátum: 2014.08.14. 16:05:59
Idézet: Miklós - 2014.08.14. 11:50:44
Megnézzük a V2 top 50-et, és összehasonlítjuk a velük azonos szintű V1-es játékosokkal, hogy lássuk, mennyi összesen gyűjtött LE-jük van, tényleg keletkezik-e bármiféle jóvátehetetlen imbalansz az összevonással. Én amikor utoljára néztem, szembetűnő különbség nem volt, alapvetően annyiféle dologtól függ a LE/TP, a sok tucatnyi faktorból a top50 lassítás csak egy, nem feltétlenül okoz gondot.

Az előző hsz-emben jeleztem ennek számszerűsített különbségét. 86k tp helyett 140k kellett az aktuális szintemhez. Ha mégis tudom a versenyt tartani azokkal akik ott a szintem környékén vannak (többé kevésbé ment is), az azért van, mert eleget költök a játékra, és/vagy jól játszom, de mindenképpen az én érdemem, amit most készültök lehúzni a wc-n. Elég komoly esélykiegyenlítés mellett lehetne ez csak fair összevonás. Megjártam nemrégiben a v2-t, kh háború alatt 30 cspnyi le-t hordtak éjszakánként házhoz, valamint a portya is iszonyat táp volt, a kh-t ütve a mostani v1es LE duplája jött. Mégis hogyan lehetne ezeket kompenzálni?
Erre most nagyon kíváncsi leszek...

Szerk
Javaslat: megnézni hogy a top lassítás bevezetése óta az egyes karakterek mennyi +tp-t szereztek a lassítás miatt, és ezt a világösszevonás után szimplán hozzáadni a szintjükhöz, tp-jükhöz. Így mindenkinek olyan kerül a nyakára, akinek -megközelítőleg- ugyanannyi esélye/ideje/TP-je volt feltápolni magát.
Dátum: 2014.08.14. 08:10:09
Támogatom a v2 v1el való összevonását abban az esetben, ha kapok 1-2 millió tp-t a következő szintemre, ami a v2 eddigi top lassítását kopmenzálná számomra. Illetve a szintem körüliek KH miatti előnye miatti Le-t is elköltöm szívesen, ahogy ki is számolom azt ha aktuális lesz. V2re mikor nemrégiben átnéztem, kh háború alatt egy éjjel 250k Le-vel tömtek meg, ami V1en nincs. Szintlépésemkor 86k tp helyett 140k kellett a szintlépéshez. Ezekről nem a V2 játékosai tehetnek természetesen, de nem tudom milyen formában lehetne az összevonást megoldani, hogy az senkinek ne fájjon. Erre kellene javaslatot tenni, mert az önmagában nem érv, hogy kihalt a V2.
Dátum: 2014.08.13. 21:09:52
Na kérem, így is lehet reklamálni.
Dátum: 2014.08.13. 17:20:21
Idézet: Miklós - 2014.08.13. 16:38:06

Teljesen mindegy, hogy az esemény éjfélkor, 10kor vagy 12kor indul, ha van hiba, az valameddig bent lesz a játékban, lesz, aki kihasználja, és utána visszacsináljuk. És mindig lesz, aki ezen felháborodik Pedig az igazi felháborodás akkor lenne, ha nem csinálnánk vissza.

Teljesen rendben is van ha visszacsináljátok, engem is zavart volna ha más emiatt kerül előnybe.
Ha csináljátok, akkor viszont csináljátok rendesen vissza, ne csak a jutalom legyen elvéve, hanem a belefektetett erőforrás is legyen viszaadva. Nyilván nem a kihívás toplista miatt csinálta aki.
ha van hiba, az valameddig bent lesz a játékban, lesz, aki kihasználja

Azért reflexből feltételezni, hogy szándékos bugkihasználás az összes ilyen dolog, az merész. Én azt mondom, hogy ha a jószándék megvan a játékos részéről (jelzés üsz-re), akkor ha amúgy is 4 órát kell melózni a bug javítással és undo műveletekkel, akkor egyéni mérlegelés alapján lehetne ez 4,5 óra akár, ha már tényleg senki nem tudhatta hogyan is kellene működnie. Pár pp jóváírásáról beszélünk, olyan játékosoknál, akik jelezték, hogy akkor ez jó-e így, és mire választ kaptak már túl voltak a napi tevékenységek jó részén. (Mikor csak reggel tudok játszani, én is reggel játszom, nem napközben...)
Elég régóta vagyok itt, épp ezért tudom, hogy nem várható el mindenkitől, hogy sejtse ha valami bugos, pláne nem korrekt a tapasztalatlanabbakat amiatt büntetni, mert nem jól tippelnek melyik mechanizmust hogyan terveztétek.
Dátum: 2014.08.13. 16:16:18
Idézet: Birka - 2014.08.13. 15:53:15
István lekódolta, nekiestek vagy 3-4-en tesztelni. Senkinek nem jutott eszébe, hogy force kihívásozzon a teszt során, így ez "beragadt" mint hiba.

Az, hogy senkinek nem jutott eszébe a tesztelés során, az tesztelők hibája -pláne ha 3-4en voltak rá-, nem a játékosoké. Ha nem kezeltem le a kivételeket, akkor várt a pótvizsga prog zh-n, és senkit nem érdekelt, hogy egyedül végzem a tesztelést is.
Dátum: 2014.08.13. 15:04:28
Idézet: Miklós - 2014.08.13. 14:58:30
Nem volt semmiféle büntetés, egyszerűen csak minden előny, amit így szereztek a játékosok, el lett véve.

Azért aki csak emiatt tolta a kihívásokat, az rengeteg pp-t vert el így utólag a semmire. Aki idejében jelezte üsz-re az mindenképp megérdemelné a pp-i visszakapását.
Dátum: 2014.08.13. 13:43:07
Megjött a reggeli jelzésre a válasz:

Hali!

Köszi a jelzést, minden kihívásra esett ládikó, de javítottam.
Csak azoktól fogjuk elvenni, akik nagyon sok ládikót/napkristályt szereztek vele. (te úgy látom nem estél bele)

Naponta egyszer lehet átvenni a jutalmat, tehát az 5 naposat max 5-ször, a 16 naposat max 16-szor (mindegyiket naponta egyszer)

Baraty

(3 db kihívásom volt)

Samu: tudod, hogy nagyon bírlak, de szerintem korrekt, hogy nem hagynak +100 ládikóval egyeseket egy tervezési hiba miatt. Mivel nem volt konkrét leírás ami miatt szándékos bug-kihasználást lehetbe feltételezni szerintem kérd meg az ÜSZt, hogy az állataid X tp-jét és a kapott Y kristálypontot levonva adják vissza a Z portyapontod. Jóhiszeműséged bizonyítandó a korai ÜSZ jelzés. Ha a levél stílusa a kérés, nem a reklamáció, szerintem nem lesz gond.
Azonban itt jegyezném meg, hogy vajon hány baki kell még, hogy olyankor legyenek új dolgok bevezetve mikor van is gép előtt ooyan személy aki javítja a bugokat?? Mindenkinek jobb lenne.


Szerk: illetve lehet még lejjebb pontozni, mert attól még xarabb arc leszek, te pedig még jobb