Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2017.02.03. 18:30:48
Fogjuk meg más oldalról ezt a dolgot. Ez a játékosok bevonása kicsit átesett a ló túloldalára. Másról sem szól már a fórum, (az utolsó élő fórum meg egyenesen katasztrófa volt, majdnem felálltam és kimentem) csak, hogy nekem túl sok kriastálypontom van, nekem meg túl kevés ratyiitalom.

Miklós: persze, hogy a jó ötletek, meg a rossz ötletek nagy hányada kukába megy, méghozzá azért, mert még alapvrtő vázat sem látni, hogy milyen irányba azeretnétek vinni hosszútávon (évekről beszélek, nem hogy mi lesz a következő apróság) a játékot.

Nagyon sok felesleges elmélkedéstől szabadulnánk meg, ha azt modnanád, "köszi a sok tervet, tippet, javaslatot, megvizsgáltam a játékom, és hosszú távon ezeket a dolgokat szeretnénk rendbe tenni:
1.
2.
3.
.....
Ehhez kérek javaslatokat, máshoz nem, mert nem fognak bekerülni. Ezeket az elveket kövessük hozzá: aki erős ne legyen exp erősebb...blabla"

Nem lesz sértődés sem, amit kiemeltél. Legalább abban a témában fognak ötletelni, amire te is nyitott vagy. Persze ehhez 2 dolog kell, akard és tudd megvizsgálni a saját játékod, hogy ki tudd szűrni mi az ami miatt a VU közösség ezt játssza, és mi az ami nem kell nekik.
Dátum: 2017.02.03. 07:53:48
Hogy konstruktivak legyünk, itt egy ötlet, ami feldobhatja a pvp/pve-t, értelmet adhat a TÖnek:
Bizonyos, magas szint felett a játékosok létrehozhatnak egy kihivható szuperszörnyet.
Nekem ez elsőre nagyon szimpatikus.

Miklós, az építéssel kapcsolatban, de mondhatnék más befulladt ágakat is, inkább az látszik, hogy nem akarsz nyűglődni vele, és olyan egzakt érvek jönnek elő, minthogy azért nem tudok elmenni a boltba tejért, mert kint hideg van, és egyébként is tele van pocsolyával a járda. A kérdés, hogy egyetértesz-e azzal, hogy a lezárult soksok vonalat nagyon hiányolja a játék? Egyetértesz-e azzal, hogy ezzel valamit kezdeni kell? Ha bármelyikre is "nem" a válasz, akkor eleve kuka amiről beszélgetünk. És itt most nem arról beszélek, hogy A vagy B milyen szuperkarakter, és azért fogyott el a talaj a lába alól. Arról beszélek, hogy a relikviakuponok nagyon sokaknak feleslegesek lesznek záros határidőn belül, az entitáshoz nincs kincstábla, az epikushoz évek óta toldozás a kincstábla, és akkor ezek után jön majd az, hogy ki mennyire szuperkarakter és hol jár a megaesszenciákban, és felesleges lassan a smaragdszelence.
Ariel ezért próbál egyesével menni ezeken, és most az építés került elő. A tudás fája évek óta működik, nem is igen igényel felügyeletet, karbantartást, fejlesztést. Igen kevés az ilyen hálás játékelem, ezt nalád jobban kevesen tudják. Mi az akadálya annak, hogy legyen annak sablonjára egy-egy épület, ami az előz napi kalandok, elköltött térkapu pontok, portyapontok akármi más összegén alapulnak, és adnak valamit másnap? Szinte mindegy is hogy mit, mert nem a tápra van szükség, hanem a választás, taktikázás lehetőségére, hogy akár több épületet is építhessünk. Ezt lehet még tovább színezni persze. A lényeg, hogy elfogadjuk-e, hogy lineáris a játék, mint egy 100m futás, vagy nem.


*Egyébként a 300as szintlimit már inkább 400 lesz mire odajutunk.
Dátum: 2017.02.02. 18:57:45
A hírek azt mondja igen, szóval igen, de a pechpont az ur-t adja, az meg csak ritka.
Dátum: 2017.02.02. 17:31:50
Idézet: Azazel - 2017.02.02. 17:26:05
Hagyd már élni szerencsétlent.... Nem ő szórta el a maradék 90% forgácsait, meg sorsjegyét.

Köszi az objektív észrevételt. Én baxtam el, mert hagytam becsapni magam, hogy érdemes leállni az egyházi inkvizícióval vitázni, hogy "és mégis mozog".
Dátum: 2017.02.02. 15:23:47
Kb. 70 db piros jött, 3k pechpontból.
Don Firenze, ninccs ebben semmilyen top meg 10%, csak évek óta pangó relikviaforgácsok és sorsjegyek agyatlan használata.
Dátum: 2017.02.02. 14:56:37
Nekilátok én is.

Pechpont: 1837

Mondjuk a kavics nem kell.

* A random iróniája hogy annak dobja ki a zafír csatlóskövet, aki fél éve a csatlós aréna gombra se kattintott
Dátum: 2017.02.02. 09:47:04
Bár a háttérből, de érdeklődve figyelem mi lesz ebből, hátha jut végre valahová a dolog.
Dátum: 2017.02.02. 09:40:48
Azért ezt most így 24 óra után megmondom, hogy erőlködés nélkül meglehet (nekem meg is lesz) caomagvásárlás nélkül is. Szóval nem kell annyira dramatizálni.
Dátum: 2017.02.02. 09:29:00
Hogy aki nem tudja 90-100%on megoldani a feladatokat, annak vennie kelljen köves csomagot. Szerintem elég egyértelmű.
Dátum: 2017.02.01. 16:28:27
Megbeszélés és szubplazma kérdése
Dátum: 2017.02.01. 08:40:37
A csp szerintem nem jó valuta, mivel nem mindenkinek egyforma értéket képvisel, ez szépen kijött már a veremnél is, ha építési alap lenne, csak tovább eszkalálódna a helyzet.


* de most ezt csak részletkérdés nem kell hogy elmenjen ilyen apróságok irányába a beszélgetés
Dátum: 2017.01.31. 17:21:31
Már az is tök jó, hogy most beszélünk erről! Részben válaszolok, némileg pedig kiegészíteném Ariel meglátásait.
A pozitív visszacsatolásról nem kell beszélnünk, tudom mi az, te is tudod, a játékosok nagy része tudja, azt is tudjuk, hogy kerülendő, mikor a megaesszanciák folytatásáért sírtam, akkor sem a lineáris, hanem az akár ilyen tápért kampányoltam (jó hasztalan is lett, szóval szavad sem lehet ), szóval nem mondhatod, hogy nem tudom mi a gerjesztés.

Csatlós aréna. Az indított topicban ketten (!!!2!! Rádasául egyik Lan ) jelezték, hogy azért csinálják mert tetszik is. Ez mindenképpen egyfajta üzenet nektek.
Ugye én nem csinálom, leszóltam, mint sokan mások. Az élvezet faktor hiányzik, a táp faktorra meg egy pont után nincs szükség, mert nincs jelentősége hogy 500 v 600 a csatlós bónusz. De elég a problémák feszegetéséből, lássuk a megoldásokat.
Amikből kifutott a játék:
-a leges legfontosabb,amit minden segédfunkciónak is támogatnia kellene: nincs értelne a TÖ-t fejleszteni, mert csak nagyobb pofont kapsz minden NPC-től, pvp pedig nincs. Ez a fő probléma, hiszen nyilván nem fogok csatlós arénázni sem, ha csak fölös TÖ-t ad, amit sehol nem tudok használni. Az a kicsi ami kell, bőven megvan LE-ből is. Erre megoldásként állítólag Ariel küldött egy "king of the hill" jellegű javaslatot, aminek a lényege, hogy akármilyen faxagyerek is vagy, egy biztos, hogy levernek a trónról, szóval hiába a legerősebb kari is. Azzal volt-e valami gond, emlékszel-e rá? Nagyon elő kéne venni!
Miután EZT rendbetettük, tehát lesz értelme a karalterfejlesztésnek, aztán tudunk minden másról beszélni. Aztán tudunk a csatlós arénáról beszélni, ami a fenti épületnek pár téglányi eleme. A portyát azért is kell kiegészíteni egy új pvp elemmel, mert a játékosok ritkulnak,a mezőny szétfelé szakad szintben. Egy biztos, mindenkinek csak kevesebb és kevesebb interakciója lesz, ha minden így marad. A csatlós aréna totális kudarc ezen a téren (pedig elég szolidan szoktam bírálni, de ezen a téren teljes kudarc), mert nyomonkövethetetlen körök és gyér stratégia jellemzi. Tápfaktornak talán jó, de ezzel nem fogod megfogni se a régi, se az új játékosokat ez tuti.
- szakértelmek: gyönyörűen ki lehet mutatni adott szinten mennyi Le egy átlag vadászat. Még játékos oldalról is nemhogy vezetői oldalról, képletek ismeretében! Mi az akadálya annak, hogy addig lehessen növelni a spektrális manipuláció szakérttelmet pl., hogy akár több milliárd LE-t is bele akarjon tolni az ember. Durva példa: spektrális manipuláció maximuma ne legyen, minden 100+ szint +0.001% LE-t ad vadászatra. Fogják fejleazteni? Nem. Ha +1%-ot ad korlátlan szintben, fogják fejleszteni? Igen! Tehát nektek mát csak az a dolgotok, hogy a képletek ismeretében belőjétek, hogy mennyi legyen a bónusz. Féltek belenyúlni a jól működő rendszerbe? Akkor tegyétek csak 200-300ig elérhetővé, nézzük meg a játékos mennyiből növelte, mennyi +bónuszt kapott, és mennyi idő alatt fogja visszatermelni. Ennyi. Ez a séma alkalmazható egy pár szakira! (Vad LE, állatelfogás pl)

- Relikviakupon ugyanez. Meglévő relikviák továbbfejlesztése. 100 kuponért megéri +1EH relik? Nem. 10-ért megéri? Igen. A ti dolgotok megnézni, hogy mi az a pont, ahol nem is lesz exploit, de akarja is majd fejleszteni a játékos. Szerintem ezekben sokan segítenének innen a fórumról is, de annyi képletet őtiztek hét lakat alatt, hogy rátok marad a balanszkeresés így.

-AF pontok ugyanez! Bekerült az AFP nyelő spec képesség, amit mindenki tol aki teheti, de egy pont után annak sincs értelme, mivel a TÖ fejelsztést segíti. Illetve előbb utóbb végeznek vele az emberek, nem 1 db 1400-1900AFes cuccra van szükség, hanem 3-4-5-6 irányvonalra!

Épületekre azt mondja Ariel adott javaslatot, de biztos nem olyan nehéz taglétszám és abszolút szerzett LE függetlenné tenni. Ha azt mondod nosza, biztos kerül pár értelmes javaslat napokon belül fórumra/ÜSZ-re, amiből lehet építkezni.

Szóval a karakterem (és a játék jövője érdekében) érdekelne ezek közül melyikekre vagy nyitott per látod a fejlesztői kapacitást?
Dátum: 2017.01.31. 09:17:40
Idézet: Miklós - 2017.01.30. 20:48:43
Fejleszthető AH-s relikviák: az ötlet alapvetően jó. Akkor ezt a gyémánt tallért picit félretesszük, és kitalálok erre egy rendszert, ami több tárgyra ad egy általános megoldást. Remélem akkor ez ad célt Offsboynak is. Talán az lenne a legjobb, ha a fejlesztéshez szükséges cucc többféleképp is megszerezhető lenne. Pl. AHban is lehetne licitálni rá, de az Offsboy szintű szuperkarakterek által felhalmozott erőforrások is hasznosíthatók lennének ehhez.
Bár ezzel még csak a felszínt kapargatjuk,mindenképpen jó kezdet! Amit ez alatt értek, az pár napja hangzott el utoljára itt a fórumban.

Idézet: Ariel - 2017.01.26. 14:44:17

A játéknak a múltban rengeteg aspektusa volt. Voltak építhető szövetségi épületek, epikus kincsek, entitások. Voltak fejleszthető szakértelmek, AF képességek, a tulajdonságfejlesztésnek volt jelentősége, mert volt PvP. Volt értelme különböző felszereléseket tartani, mert számított a manakonstrukció, működött a LE rablás, kábítás, stb. Működött a hatalom tornya, érzékelhető pluszt adott. Voltak kuponokért fejleszthető relikviák, amiknek kézzel fogható hatása volt. Lehetett gyűjteni a megaeszenciákat, különböző stratégiákat lehetett kidolgozni a karakterfejlesztésre. A csatlósfejlesztés mytokronitos változata pedig rekord idő alatt ki lett golyózva.

A fenti pontokból az évek óta játszók számára semmi sem maradt meg. Vagy abszolut megszűntek egyes funkciók, vagy teljesen értelmetlenné váltak. Cserébe pedig semmi mást nem kaptunk, mint egy csatlós arénát, ami az új karakter indításának fapados változata tizedannyi funkcióval.
[...]
a fent említett tucatnyi, múltban jól működő dolgot kellene feléleszteni.


*Kieg
Szóval amíg a fenti listát nem veszitek magatok elé, és próbáljátok újraéleszteni, addig az összes kis mini fejlesztés olyan mintha a roskadozó állványzatba mindig az aktuális leggyengébb pontjára bevernétek egy szöget, hogy csak még holnapig bírja ki, majd jövök egy új szöggel.
Dátum: 2017.01.30. 14:39:33
Idézet: Ariel - 2017.01.30. 14:10:52
A karakterem átadó.

De hisz ez a megint karakterek topic! Elég jó tippem van, hogy te nem a karaktered untad meg.
Dátum: 2017.01.30. 11:18:52
Rákérdeztem, a kiírás szerinti (3-a) váltás lesz most.
Dátum: 2017.01.30. 10:27:07
Jaa, hát ha lett volna annyi eszem, hogy ott megnézem, akkor lehet nem is tettem volna fel a kérdést
Dátum: 2017.01.30. 09:56:41
Idézet: Miklós - 2016.12.07. 13:14:57
A Kárhozat Verme hónap elején mindig nullázódik, tehát az aktuálisat hónap végéig mindig be kell fejezni, és május hónapban, amikor a nagy Végzet Verme esemény lesz, akkor nem lesz elérhető.


Valaki tudja esetleg mikor jön pontosan az új verem? Be kell osztani a csp-t...
Dátum: 2017.01.29. 05:28:23
Ezt részegen írtad, vagy nekednis csak annyira esik kézre az érintőbillentyűzet, mint nekem
Dátum: 2017.01.27. 17:47:32
Terveztek mostanában olyan fejlesztést, ami azoknak ad célt, akiknek kifutott minden más már a lábuk alól? Tegyük hozzá nem azért mert trógerek, hanem mert beletettek annyi őskövet/időt a játékba, hogy hamarabb elértek oda, ahova mindenki más is el fog.
Jelenleg nem tudok egy olyan - múltban inspiráló - játékelemet se mondani, amiben ne járnék vészesen maximumközelben vagy ne lett volna szétnerfelve. Nem jókedvemben tűzök ki olyan gagyi célokat, mint 2000. szintű lépett állat.
Dátum: 2017.01.27. 06:40:05
Kreatív! Mellesleg értelmet adna a halmozódó bizbaszok egy részének.