Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2015.03.31. 10:16:33
Igazából ha nem dühöngeni jöttél, akkor ez itt is OFF!
Dátum: 2015.03.30. 19:23:20
Ez az egyik oldala, a másik meg hogy így nincs meg a kényszer hogy nagyobb csomagot kell vennem. Bár a marketing koncepciót nem értem benne.
Dátum: 2015.03.30. 13:08:09
Nekem a sejtésem az hogy véletlen maradt ott a szöveg, mert így a V6 szöv bajnoksága ért véget egyszer, és ugye egy helyen vannak ha jól tudom. Szóval szerintem ne aggódjatok, de az ÜSZ a barátotok
Dátum: 2015.03.30. 12:44:37
Ezt melyik világon látod? V2n holnap indul a kiírás szerint.
Dátum: 2015.03.30. 12:36:29
Csak nagyon zárójelben: kapom a sok húsvéti mütymürüttyöt a befizetés mellé, meg vehetem a 20 ládát majd naponta a kufárnál, de semmi értemeset nem lehet már kivenni hímes tojásért. Fétis megvan, kupon így is több van mint amit értelmesen el tudok költeni, azt itt vége is. Mondom csak nagyon halkan jegyzem, mert külön köszönet, hogy egyszerre lesz a befizetős és a költős akció is.
Egyébként minden alkalommal lesz akinek nem tetszik majd a bónusz a befizetés mellé, miért nem dolgoztok ki valami egyszerű "árfyolamot" és mindenki maga választhatná hogy mit tesz a csomagba?
Gondolok itt ilyenre:

20 relikviaforgács
1 templomi pálca
2 ősi templomi pálca
50 db pp ital
50 db csp ital
20db az aktuális mininevent bigyójából
100 db kiégett őskő
50 db sorsjegy
Stb...(a számok hasraütésszerűek)
A csomag a fentiekből tartalmazhat a befizetés nagyságából adódóan x db-ot. És ha jön valami új a játékbe, mint pl. a mytokronitok (mivel tuti hogy a következőnél már olyan ajándékok lesznek...), csak hozzátenni kell a listához és nektek is egyszerűbb lesz minden alkalommal szerintem.
Illetve ha ez túl nqgy szabadságot ad így szerintetek, akkor lehet egy kis alapcsomag, amit mindenképp megkap a befizető, és kisebb tételekből tudja hozzáválogatni a jómadár, olyanokat, amit tud használni.
De ahogy gondoljátok, részemről a lényeg, hogy köszi a 2 akciót egyszerre!
Dátum: 2015.03.30. 05:49:33
Ezt már panaszolták 1-2 hete mások is itt.
Dátum: 2015.03.29. 23:24:56
Idézet: Miklós - 2015.03.29. 22:47:41
Eredetileg sokkal jobban akartuk tolni a többszemélyes eseményeket, de ezzel elég sok probléma volt. Nagyon nehéz leszervezni, hogy többen odategyék magukat egyszerre, nagy szövi előnye exponenciális az ilyenekben, a legtöbb embernek nincs kedve csapatot szervezni, sokan a könnyebb utat választják, és egyedül irányít több karaktert, ellentétet kreál, ha van a csapatban gyengébb láncszem stb.

Olyan kis közös feladat lehetne ami nem a szövetségi tagok közül igényli a résztvevőket. Mint az online társasjátékos, kártyajátékos oldalakon a "leülök egy asztalhoz" jellegű szereposztás mellett az épp online "asztalra váró" játékosokból jöhetne össze egy kis csapat, egy aktuális 1-2 perces faladatra, ami lehet akármi.
Így amíg 3-4-5 játékos van aki épp "asztalra vár", addig nincs gond, míg jelenleg ha szövetségenként van 1-2 ember aki épp csinálna valamit, addig ők hoppon maradnak.
Dátum: 2015.03.29. 21:24:12
Örülök a topicnak, csak sajnos nincs annyi javaslatom mint amennyit a téma érdemelne.

Probléma: a játék egyénközpontúvá vált, hosszú távon a napi rutin miatti belépés mellett semmi csapatjátékra ösztönző lehetőség nincs, vagy korlátozott.
Annyiban egészíteném ki, hogy a PvP részre is ráférne egy kis boost. Nagyon elkényelmesedtünk, ami köszönhető a szövetségi bajnokság nagylelkű jutalmazásának (amihez persze vadászni kell eseménypont miatt, stb., de a lényeg hogy a lehetőség ott van a tápra).
Javaslat: sima portyázásnál is 1 eseménypont árán jöjjön ugyanaz a LE és TP, mintha szövetségi bajnokságot nyomna az ember. Akár AF képesség/egyéb beállítástól is függővé lehetne ezt tenni, biztos van aki számolgatja a portya TP-t is jelenleg.

A - szövetségi küldetések

Ha látnánk ki mit csinált egy szövetségi küldetésben az motiválható lenne, több lenne a kommunikáció, még akár súlyozott pontrendszer alapján toplista is lehetne szövetségenként a belefektetett energiával arányosan és a szöviküldi adna extra egyéni jutalmat a top 3-10 -nek pl.: relikviaforgács, platina, 50%-os gyógyitalok.

Tetszik a javaslat, de ez nem a csapatjátékot erősíti, hanem az egyéni erőfeszítéseket jutalmazza.

B - epikus csaták

Epikus ütések a szövetségek 10%-át mozgatják meg, a többiek 1 ütéstől elhullanak -> ha online vagyok miért nem adhatom át TÖ-m egy részét az egyik nagyobb karakternek míg üti az epikust? érezném , hogy tettem valami hasznosat megérte feljönnöm online.
pl.: TÖ-m 10%-át átadhatom tetszőleges játékosnak, mint segítő kéznél, de csak epikus elleni csatában érvényesül és max +20/tul. emellett adna átadott TÖ x elnyelést (max 160) és átadott TÖ x 2 varázslat elnyelést is (max 320)
napváltáskor az átadott bónuszok automatikusan megszűnnek

Én ezt nem piszkálnám. Mivel széles skálán mozog a szövetségen belüliek szintje és erőssége, így ebben nem lesz "igazság". Ha a kisebbek sikerélményt szeretnének, akkor ott a visszahívás. Így is csak futnak az epikus tárgyak legyártásával a top karik(szövetség) után, nem fogják ezt gyorsítani.

D - mini események

Túl van bonyolítva.
Mi van akkor ha valaki beteg, vagy nyaral 3-4 napot? már nem tudja megcsinálni a fétisért az eseményt 1 év múlva próbálkozhat újra. ez nem normális.

Egyetértek. Egyre kuszább a sok tárgy ami mini eseményekkor esik, végignézek a tárgylistámon és csak vakarom a tarkóm a káoszban.

E - Háború

Igen, ez is előjön időről időre, hogy jó lenne valamit kezdeni vele. Visszacsatolnék a hsz-em elején PvP élénkítés részre, ott leírtam ami ide is jó lehet. A te javaslatoddal az a "gond", hogy ezer új dolog van benne, szinte 0 az esélye, hogy nekiállnak leprogramozni egy ilyen összetett javaslatot.
Igen, igazából én a fehér mytoizére reagáltam ezzel, nem a te javaslatodra, csak hülyén válaszoltam.
Idézet: Taspi - 2015.03.29. 09:40:28

Egy 10-30. szintű karakter esetében +10 támadás később +50 támadás óriási tápnak számít -> van értelme.

100-150. szint felett már nem ér szinte semmit.

Egy gyenge/erős (keveset/sokat fizető) játékos között 30.szinten mondjuk 500 költött őskő különbség van, 150. szinten meg 10000. Nem látom miért kellene erre esélykiegyenlítést adni.
Miklós sarkos példája nem mond sokat, mert világos hogy 5000es tul-al nem fogsz leverni 20000est, de ettől még ne verje le az 5000es a 7000est. Ha valaki fel akar zárkózni, lehet tolni az őskövet, lehet pörgetni a küldetéseket!!
Na ja, ha annyival járnék mindenki előtt mint te, akkor valószínűleg én is hasonlót írtam volna.

*szerk: de a számok valóban kellenek pont emiatt.
Teljesen igazad van.
Mindkettőnk állítása igaz lehet, nem cáfolják egymást. Nekem is marad egy kicsi a befizetések mellett, de ez csak attól függ mennyit fizetek be ugyebár. De biztos vagyok benne, hogy van olyan hardcore játékos aki nagyon sokat fizet be, és nincs is nagyon kitől lopnia, na ezzel ő kifejezetten "rosszul jár", pont az akinek nem kellene. Nem magam féltettem, mert ha túlságosan megéri majd átváltani amennyit akarok, akkor max nagyon fognak utálni a környéken (megint), mert van elég lopásom hogy összeszedjek sokat.
Csak az érdekelt ez miben lesz más mint a platinás történet, hogy nem fog ugyanaz megtörténni, mint akkor.
Kerek összegzés, bár 1-2 dolog nagy bátorságra vall.
Az állatok, varázslatok találati esélye 6 éve ugyanolyan, biztos megéri ezt piszkálni, nem lesz ebből baj?
Kiégettek alternatív felhasználása? Tényleg? Egyszer már a platinával megfutottátok ezt a kört, öngólnak gondolom újra bevonni. Ugyanazt a konfliktust fogja szülni mint akkor. Aki nem vesz őskövet annak több kiégettje van, ergó több tápra tudja beváltani őket mint aki fizet.
Részemről a költség rész miatt nem aggódok már, jónak tűnik.
Nqgy igazság! Egyszeri költség legyen, ne kelljen minden bizbaszért minden nap ősköbet adni. Én ettől tartok:
Az utazáshoz szükség állapot eléréshez elengedhetetlen az astrális kő. Lady Alveriel kufárjai leleményesen felismerték a keresletet eme tárgy iránt, és amint sikerült elegendőt beszerezni belőlük, árusítani is fogják.

Csak nehogy túl leleményesek legyenek a kufárok!
Szerintem se nagyon bír a népek idegrendszere több - nem egyszeri - költséget.
Dátum: 2015.03.27. 08:55:54
Ja, igaz.
Dátum: 2015.03.27. 08:43:23
Vagy térkifordító ital. Csak nehogy véletlen megidd.
Az a része engem is elgondolkoztatott hogy a jól bevált harcrendszert akarjuk most piszkálni (varázslat, állat betalálsi esély). Ezért is érdekelne nagyon ennek mértéke.
Kwisatz, azért lett kitéve a fórumra a téma, mert feltételezem Miklós kíváncsi a fogadtatásra. Nem látom miért ne történhetne ez párbszéd formájában. Igen, megvan a játék közbeni felfedezés varázsa, de sokszor belenyúltunk már olyanokba, amiket inkább jobb lett volna átbeszélni mielőtt bekerül. Jobb elkerülni a háborgást.
Ha X őskő egy akármi ára a kufárnál, akkor nem mindegy mit fogok majd kapni érte, melyik színű cucc pontosan mit tud. A boltban sem veszek le valamit a polcról csukott szemmel hogy majd otthon megtudom mit vettem.
Nem ellenségeskedés, de ha te közben akarod felfedezni, akkor tényleg ne nd a topicot, én inkább szeretnék megbizonyosodni, hogy nem kerül be játékegyensúlyt felborító fejlesztés.
Tehát;
- kell majd csatlósonként (1?) asztrális kő, hogy eleve legyen miről beszélni
- az akadémia megnövelése unlock-olja a mytokronit tudás szakértelmet, melyet ha kifejlesztesz (milyen szintre?), akkor fog esni a szürke mytokronit, ez kell legyen az első amit megkap egy csatlós
- kék: ha szerzek, akkor annak a csatlósnak amelyik már kapott szürkét, kaphat kéket, ezáltal 250+ szinten is kap bónuszt. (Mennyit? Arányaiban amennyit addig kapott, lineárisan továbbnövelve?)
- zöld:
A zöld mytokronitok a manakonstrukció során jelennek meg, ha szövetséged felépítette az asztrális állomást.
Függ majd a manakonstrukció mennyiségétől? Van egyáltalán jelentősége, vagy nincs, mert mondjuk 1 db kell csatlósonként pl?
-sárga: megveszem kufárnál a préselőt, és egyes tárgyakból (mint szubplazma) tudok kiszedni ilyet. Ilyenkor a tárgy (szubplazma) megsemmisül? Ha adok sárgát a csatlósoknak (csatlósonként hány db-ot?Van értelme több csatlósnak is adni?), akkor találni fogok vadászat során mindenféle dolgokat. Miket? Ha több sárga mytobigyót adok a csatlósoknak, több cuccot találok vadászatkor?
- vörös: megveszem a kufárnál a préselőt.
a vörös mytokronit detektorral tudod megtalálni, portyázás során, ha rendelkezel mytokronit észlelés szakértelemmel
Ez egy másik szakértelem, ha jól látom. ÉSZLELÉS, az előző TUDÁS volt. Tehát találok ilyen vörös mytobigyót, odaadom csatlósomnak. Ha épp aktív csatlós, akkor csökkenti az ellenfél varázslat betalálási esélyét (mennyivel?illetve ennek mértéke függ attól, hogy hány vörös mytobigyót kapott a csatlós? Van értelme többet adni neki? /gondolom van/), a többi - nem aktív - csatlósom vörös mytobigyói pedig varázslatelnyelést adnak (mennyit?)
Itt térnék ki arra, hogy nem túl szerencsés még nagyobb hangsúlyt fektetni arra hogy melyik az aktív/nem aktív csatlós, még több kattintás (illetve egy csatlósváltás is önmagában 3-4 oldalletöltés). Vagy akkor kérnénk most már egy csatlósválasztó legördülő menüt a tudatturbós alá.
-narancs: ugyanez állatok találati esélyében, elnyelésben. Mennyivel csökkenti a találati esélyt, növeli az elnyelést? Nagyon sokmindent írtál le, szimpatikusnak tűnik, de számok nélkül nincs mit mondani rá. Legalább a nagyságrendekkel jó lenne tisztában lenni.
-fehér: kell hozzá a robbanás AF. Ezután ha kalandozok találok ilyen fehér bigyót, és használhatom robbanást portyánál? A haragom ami meg töltődik, a robbanás mértékét befolyásolja? A robbanás milyen bónuszt fog adni? Ezt nem értem miért van erre szükség, annyi eszköz van már amivel a gyengébb karakter érvényesülhet az erősebb ellen.
Dátum: 2015.03.25. 13:52:06
Xenó háború 2015. ápr.6. - kb. ápr.27.*

Április 6 Húsvéthétfő. Így is ekkor fog indulni, vagy munkaszüneti nap mivolta miatt következő nap?

* üsz-en tudom több értelme lenne kérdezni, de itt többekhez jut el a válasz; mert ez még biztos előjönne addig.