Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2015.08.19. 19:33:24
Az ötlet hamis feltevésre épül, az utóbbi BU-n V1en top10ben végeztem, és 100+ őskövet kerestem rajta.
Dátum: 2015.08.17. 09:15:11
Én nem kértem el, másokról nem tudok. De ha meg is lett volna, bajnoki miatt nem hiszem hogy zargatnám őket, persze van akinek fontos, de az eredmény úgyis meglesz 1-2 napon belül; azért nem ugyanaz, mintha teljesen megáll a játék. Eddig nem sikerült megcsinálni, ez van, ahogy Lanmaffia mondja mindig, 6 (7) éves kód, az is csoda hogy még működik! Ezt nyilván csak az tudja ki otthon van a témában, hogy nem olyan egyszerű folyton kiegészítgetni. Mindazonáltal hétvége volt, nyár van nekik is, szabadságokat vesznek ki, talá jár a magasabb tolerancia ilyenkor.
Dátum: 2015.08.14. 17:09:49
Hm. Pont témába vág.

http://index.hu/belfold/budapest/2015/08/14/16_eves_afgan_menekult_eletmento
Dátum: 2015.08.14. 16:13:53
Idézet: Zooleee - 2015.08.14. 14:27:18
Más: Nem teljesen idetartozik, de ki kell írnom magamból! Én napi 12-14 óra melóval keresek meg annyit itt keleten, amit máshol (sajnos bunkó módon kimondom: Pesten vagy Dunántúlon 4-5 óra alatt összekaparnak) aprópénznek tekintenek!

A menekült témához nem tudok újat tenni, ehhez viszont igen; talán jobb kedvre derít kicsit, ha megnézed hogy azonos kaliberű lakások-házak nemhogy mennyivel többe, hanem hányszorosába kerülnek Budapesten az ottani árfolyamhoz képest.
Dátum: 2015.08.14. 15:38:11
Igen, emlékszem arra is mikor ez porondon volt (Maci kampányolta még ki anno az ultraspec beleszámolósdit), sokakat megkavart az ultraspec +3, vagy ultraspec 3% kérdés. De a lényeg, hogy csak ugyanúgy működik, mint az esszencia.
Dátum: 2015.08.14. 09:44:44
Na amíg az állatok a kennelben gyúrnak, én is hozzáteszem a témához a magamét.
Tényleg szinte félelmetes, hogy mennyi ideje fennáll ez a menekülthelyzet, és szinte semmilyen hosszútávú helyzetkezelést nem látunk magunk előtt. Ez a passzív ellenállás, amit a kormány csinál, mint egy durcás kisgyerek; a lehető legrosszabb amit tehetnek, mert amíg Magyarország duzzog, addig folyamatosan jönnek a menekültek, a helyzetet nem kezelik. Nekem sajnos világossá vált, hogy befüvezett rocker módjára foghegyről "majd lesz valahogy" politikát követünk, mert ha kordában akarnák tartani, akkor már tettek volna valamit. Az egyetlen intézkedés a kerítésépítés? Viccnek is rossz; tökmindegy mekkora, a migráns úgyis 90 centi magasan fogja átvágni; a határt őrizni nincs ember, ugye milyen bölcs dolog volt megszüntetni 2008-ban a határőrséget? (Most kéne levédetni a nevet, ha felszabadult; hogy mikor vissza akarják állítani tejeljenek a jogdíjért ) Mellesleg ha a kerítés meg is fogja, elindul annak mentén, és Röszkénél ugyanúgy bejön, mert vissza senkit nem fordítanak.

Szóval. A menekülteket tökre meg lehet érteni, én is ide jönnék. Egy részük valóban nem akar ide jönni, hanem a még jobb világba német területre, csak hát mi vagyunk az EU (és a határellenőrzés mentes schengen) keleti bástyája, és ezért pont megszívtuk. Ráadásul nem estek a fejükre szegény üldözöttek sem, tudják jól, ha Magyarországon menekültkérelmet nyújtanak be, akkor a Dublini egyezmény szerint más EUs országban már nem nyújthatnak be menekültkérelmet, és ha megfogják őket bárhol az EU-ban, tolják vissza ide. Ezért sokan nem is adnak be menekültkérelmet, ezt elkerülendő; 3 nap múlva visszaküldjük szépen a szerb határra, ahol újra próbálkozhat a zöld határon. Addig etettük, altattuk. Ilyen szempontból (is...) kifordított ez a helyzet, mert Magyarország azzal jár jól, ha illegálisan sikerül bejönniük, és valahogy eljutnak legalább osztrákiáig, mert ha ott fogják meg őket először, akkor már rajtuk marad.

A megoldást én is abban látom, hogy keményen rá kellene feküdni a társadalomba beépítésükre. Anyagi forrást szinte vég nélkül szipolyozhatnánk az EU-tól erre a célra - ahogy jelenleg is ezt tesszük -, és amíg a Boráros téren nem tudok úgy átmenni, hogy penetráns húgyszag ne csavarja az orrom, addig ne jöjjön senki azzal hogy nincs mit csinálni. Szóval szocializálni őket. Illik nem elfelejteni, hogy első sorban emberek vagyunk, azok kéne hogy legyünk. Ezek az emberek valóban azért jönnek, mert veszélyben van az életük. Amikor a 8 hónapos terhes nő és/vagy pici gyerekekkel nekivágnak ilyen útnak, vállalnak ekkora kockázatot, annak azért oka van. Láttam kisgyereket kezében szarrá gyűrt bontatlan snickers csokival játszani, mert azt sem tudta mi az..felháborítónak tartom, hogy egyesek annyit élnek meg a helyzetből, hogy féltik a saját kis anyagi jólétüket, de hát sokfélék vagyunk. A kételkedőket pedig fel kellene világosítani; az ország jelenleg is eltart x millió nem dolgozót, nem 100.000 menekültbe fog belerokkanni a gazdaság. A társadalomra is ráfér a ránevelés a toleranciára, kulturális sokszínűségre, mert még egy ilyen intoleráns, előítéletes népet nem nagyon ismerek. Persze itt már nem feltétlen száraz gazdasági dolgokról van szó, kicsit spirituálisabb vizeken járunk, de nem tartanám kevésbé fontosnak. Nade háhá! Most jönnek majd a "bevándorlók erőszakoltak", meg "európa inváziója" típusú reakciók, hát el kell keserítsem az illetékeseket, erőszak, és egyéb súlyos bűncselekények sajnos voltak, vannak, lesznek. Amit tehetünk ez ellen, hogy keményen beállítjuk a sorba, a társadalmi rendbe ezeket az embereket. Ami jelenleg minimális formában sem történik meg, így tényleg lehet belőle baj, ha "kinyílik a csipájuk". Ha már konspiráció, úgy gondolom pontosan ezért nem tesznek a szocializációért nagyjaink, várják hogy valami rossz történjen, és annak farvizén már el lehet vezetni a bevándorlóellenes politikát. Már úgyis itt vannak, inkább foglalkozni kéne velük, ez jót tenne a társadalomnak, jó lenne a menekülteknek, és nagyon jól el lehetne adni külpolitikailag is, ami gazdaságilag se lenne rossz. Persze ez az egyik oldala, a hippi módjára "öleljünk át mindenkit". Aki nem áll be a sorba, az ellen kíméletlenül fel kell lépni. És ha azokon segítünk akik megérdemlik, akkor az EU is elnézné ha erélyesebben fellépünk azok ellen, akiknek nem kell a jó és bűnözni akar pl. A tábor jó ötlet, és egyszerűen is kivitelezhető, de talán ha nagyon el vannak szeparálva, nehezebb a beilleszkedés; persze ami a Keletinél van, annál minden megoldás fényévekkel jobb. És a beilleszkedésre meg kell adni a lehetőséget, Ha csak a fele él vele, akkor a felén - és ezzel magunkon is segítettünk, mert x ember hasznos lett lesz a társadalomnak. Persze ennek velejárója, hogy akit ez nem érdekel azt Zil platóján 250km-t pattogva lehet visszavinni ahonnan jöttek, és a szerbek majd csinálnak velük amit akarnak. A határt őrizni kellene, de amíg nem lesz 10 méterenként határőr, vagy aknazár (márpedig 2015-ben nem lesz), addig úgysem tartja vissza semmilyen kerítés a próbálkozókat. NEM MONDOM, hogy legyen, ez csak száraz megállapítás.

Amúgy meg milyen ciki eladni az EU-nak, hogy a gazdasági bevándorlás ellen vagyunk, amikor a fiatalok erős hányada - most nem nézek utána pontosan mennyi, mert nincs jelentősége, mindenki tudja mi ezzel a helyzet - az EU-ban keresi a kenyérre valót (és a demokráciát?)

@zooleee
Az indxen olvastam, Kim Jong Un expedíciót küldött a napra pár hete (napfoltmintákat gyűjtöttek - FTONK), de azért nem kell ám mindent elhinni, amit hall az ember, pláne ilyen harcunk.info, meg hasonló gyűlöletkeltő szenny oldalakon. Szinte anélkül, hogy észrevennéd, lassan megmérgezik az intelligens ember elméjét is, jobb távol maradni az ilyenektől.

Szóval mint mindenki, én is nagyon könnyen meg tudom mondani éppen ki mit csinál szarul, de amit jelenleg Magyarország a menekültekkel csinál, a semminél is kevesebb, és hiába rejlik nagy lehetőség a helyzetben, ebből így tényleg baj lehet.
Dátum: 2015.08.14. 08:16:24
Illetve még annyi, hogy nem 3%, hanem 1,5% (+3 ultraspec szakira).
Dátum: 2015.08.13. 15:16:40
Én sem említettem plusz LE-t, ultraspec esszencia hatást írtam.

* Ugyanis nem mindenki tud magánál tartani LE-t, hogy ultraspeccel egyben költse el, azoknak ez igenis bónusz.
Dátum: 2015.08.13. 14:36:08
Idézet: Asfaloth - 2015.08.13. 13:57:20
Ezt mennyire érzed biztosnak?
Az a 1,5% amit az esszencia ad, az rengeteg, enélkül bizony nem érdemes pluszban beletölteni a minimálisnál...

Eléggé biztosnak érzem (de mindig azt mondom - így most is - hogy az ÜSz a tuti, kérdezzétek meg ott), és ez pont azt jelenti, hogy nagy mennyiségű LE-t is érdemes beletenni, mert a végén 1,5%-kal olcsóbban dobja szét, mintha apránként költötted volna el közben azt a LE-t. Amit Buildermann írt az is igaz, ha valaki több mint 1 tulajdonságot akar elhanyagolni, annak nem biztos hogy megéri.
Dátum: 2015.08.13. 13:49:39
Idézet: Asfaloth - 2015.08.13. 12:02:15
az ultraspec esszenciát nem számolja bele?

De beleszámolja.

Nem jól emlékszel Kvnoemi, mindig is beleszámolta az ultraspec esszenciát.
Dátum: 2015.08.13. 11:53:43
Idézet: Taspi - 2015.08.13. 10:59:01
Idézet: Offsboy - 2015.08.12. 15:43:42

Taspi: lapozd át a topic előző eventek idején született megállapításait, az segít a döntésben.
30 drakónonként +1 szerencse bónusz, 5ig. Minél drágább a szerencséd fejlesztése, ez is annál megérősebb.


Offsboy: végigpörgettem jó pár oldalt ... kb semmit nem találtam

a) Még több oldalt kell átnézned, mert nem kaptál átfogó képet.
b) Eleget átnéztél, és akkor nem tudok újat mondani, valószínűleg többet tudsz róla mint én.
c) Ha mindenképp más javaslatát várod, íme: a jutalmazási képlet nem ismert, de javaslom csináld ami a csövön kifér, mert nagy bónusz jön a végén, és még poén is. Hogy mennyi ez a bónusz? Fogalmam sincs. Eddig elégedett voltam vele? Igen, minden alkalommal.
Nem vagyok elégedetlen, lexarom.
Na csak sikerült 428-ból 0 cseppet találni.

55 narancs mytokronit, 53 sárga mytokronit, 50 fehér mytokronit, 48 szürke mytokronit, 51 kék mytokronit, 48 vörös mytokronit, 65 zöld mytokronit, 29 Csatlóskristály, 29 Asztrálszilánk
Dátum: 2015.08.12. 19:27:47
Mondjuk azt nem vágom a vörös myto miért esik.
Dátum: 2015.08.12. 16:17:44
Relikviakuponból bármikor mehetne a szintenként +1 kiégett a hűségbónuszban. Emellett megnövelni a ládák hatásfokát 2-3xosra, és amint feltöltődnek a kiégett pufferek, ismét lehet lopkodni, de mindenkinek marad befizetésre.
Dátum: 2015.08.12. 16:14:03
Szerintem se színesítésre van szükség, hanem sokkal több kiégett forrásra, megnövelt ládikó hatásfokra. Ennek csak látszatintézkedése ha egymástól lopkodjuk, mert aki faszagyek annak csak még több lesz, de aki nem az, az meg csak még nagyobb bajban lesz. Nem jó senkinek ha Pistike azért nem vesz követ mert nem tudja megduplázni és úgy érzi nem éri meg (és igaza is van). Ugyanakkor én is gátlástalanul lopkodok amikor tudok, mert inkább nekem jusson duplázásra, mint bárki másnak.
Dátum: 2015.08.12. 15:43:42
Idézet: LanMaffia - 2015.08.12. 15:06:31
Az engem is érdekelne, hogy az event végi tulajdonság elosztás az kvázi csak annyit csinál, hogy kiváltja a specializáció váltást?

Tehát itt a relikviák és a tárgyak miatt megérős a csata.


Kb. így. Meg ultrapec esszenciával számol, az is bónusz.
Taspi: lapozd át a topic előző eventek idején született megállapításait, az segít a döntésben.
30 drakónonként +1 szerencse bónusz, 5ig. Minél drágább a szerencséd fejlesztése, ez is annál megérősebb.
Dátum: 2015.08.12. 10:23:03
Idézet: Syabo - 2015.08.12. 10:11:01
Viszont ahhoz képest, hogy sajtoltál szánalmasan kevés a Le....

Viszont ha sajtoltam akkor max 2 szürke eshetett volna. Már rég letettem arról hogy megértsem a landragór csatavégi jutalomrendszert, most csak még kuszább lett a 2 új dologgal. Jóazúgyahogyvan.
Dátum: 2015.08.12. 10:09:21
2 csp-t használsz, tehát 2x olyan jól kell hogy adja mint a vadászat.
Dátum: 2015.08.12. 10:06:00
Mint a búcsúba

A csatában összesen 154288 sebzést okoztál, és 15870 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 8749 lélekenergia és 254 TP!
Fókuszálsz a manapilonon keresztül 1494600 lélekenergiát (-141000000 LE). Egy pillanatra egy távoli kép jelenik meg előtted, egy épülő energiabörtönről.
Találtál 4 szürke mytokronitot.
Találtál 2 asztrális kincset.
Találtál 1 vörös mytokronitot.
(találtál egy kivégzés esszenciát)

Találtál 2 sisakszilánkot!