Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rogalndorn

Dátum: 2011.06.13. 18:21:53
Nem kell mindjárt ledorombolni.
Lehet, hogy nem fogalmaztam mindenki számára egyértelműen, de engem a szám keletkezésének ideje, és a válaszokban szereplők elhalálozásának ideje zavar.
Ugyanis nem passzolnak.
Tehát nem a művészeket tartom siralmasnak, de ha jobban elolvastad volna....
Dátum: 2011.06.13. 17:42:41
Kinek az emlékére született meg az EDDA Művek Lelkünkből c. dala?
Máté Péter
Kun Péter
Zámbó Jimmy
Cserháti Zsuzsa

Ajaj......miért nem mindjárt Lolka és Bolka?
Siralmas válaszok.

Mi a meszkalin?
a peyotl kaktuszból kinyerhető, hallucinogén anyag
kelet-európai népcsoport
India legkisebb közigazgatási egysége
Dél-Amerikában honos bogárfaj

Gondolom ezt már az alsósok is kenik vágják. Biztosan drogos mind.....
Dátum: 2011.06.13. 16:15:34
A II vh végén melyik hajón írta alá Japán a kapitulációs okmányt?
Titanic
Jamato
Bismarck
USS Missouri

Mivel ebből három elsüllyedt még az aláírás előtt, ráadásul a Titanic, sokkal korábban...és ha már II vh akkor illenék egy egy pötty utánuk.
Dátum: 2011.06.05. 15:51:15
Ki irta a Himnuszt?
Kölcsey
Vörösmarty
Erkel
Petőfi

Írta és nem irta.
A nevekből sejthető de melyiket?
Nem csak nekünk van.
És azért a keresztneveket sem ártana kiírni, jár.
Dátum: 2011.06.05. 12:24:04
Az alábbi négy Shakespeare dráma közül melyik komédia?
Lear király
A vihar
Hamlet
Rómeó és Júlia

Ha dráma akkor nem komédia..itt valami nem jó a megfogalmazással.
Dátum: 2011.06.05. 07:49:33
A trianoni békeszerződés révén Magyarország elvesztette területének több mint...
egyharmadát
háromnegyedét
felét
kétharmadát

Nem szerződés, hanem diktátum, szerződés egyenlő felek között jön létre, vagy közös megegyezéssel, az egyik sem volt.

A buzoganynak milyen sebzese van itt a végzatúrban?
12-120
2-9
200-500
45-65

Melyik buzogány, és miért van tele helyesírási hibákkal?
Dátum: 2011.06.04. 21:02:12
Melyik háborúról írt könyvet Hérodotosz, a történetíró?
Napóleoni háborúk!!!!!!!!!!!!!
Görög-perzsa háború--------melyik?
Peloponnészoszi háború
II. világháború!!!!!!!!!!!!!!!

Na de kérem, senkinek nem tűnt fel ez a kettő idióta válasz?
Vagy ez azoknak készült akik az ókorról úgy gondolják, valamikor tegnap előtt volt?
Dátum: 2011.05.29. 18:56:26
Mikor rendezték a világ első motoros autóversenyét?
1976
1765
1920
1894

Azért az 1765 elég merész....

Melyikük volt egy orosz cárnő?
Mária Terézia
Nagy Katalin
Véres Mária
Erzsébet

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de ki az a Véres Mária?
Erzsébet? Jó de melyik? A sarki közértes?
És jó, hogy csak négy válasz van mert az ötödik már csak Zsú lenne mi?
Dátum: 2011.05.26. 20:36:09
De ez is a cikkben van....:

Itt most célszerű megállni, és a tényeket elválasztani a szövegkörnyezettől. Az ugyanis – feltehetően szándékosan - vakvágányra tereli a lényeget! Genetikailag olyan, hogy „indoeurópai” nem létezik. Nincs „szláv” sem, csak „európai” – értik ez alatt éppen a magyarságra legjellemzőbb haplotípusok csoportjával jellemezhető népeket. Ezzel szemben az idézett szöveg azt sugallja, hogy nyelvünk és eredetünk mégsem európai, azaz mi valójában nem Európából származunk. Vegyük észre: ez csak az eddig hirdetett hamis történelem állítása, ami – ha jól figyeltünk - éppen most cáfoltatott meg! Kiderült ugyanis, hogy a mai magyar nép genetikailag európai, sőt, „őseurópai”. (Természetesen a nyelvünk is az, de erről majd később.)

„Elgondolkodtató, hogy az EU19 marker a magyarokat a lengyelországi és ukrajnai recens népességhez kapcsolja...” (Itt valamiért kihagyták a horvátokat, az osztrákokat, a szerbeket és a szlovákokat.) Bizony, elgondolkodtató! De ha már tudjuk, hogy őshonosak vagyunk a Kárpát-medencében, és hogy az újkőkori őseink innen terjeszkedve népesítették be a környező területeket is, akkor ez nem is annyira meglepő, mint inkább magától értetődő! Hozzájuk tartozunk, pontosabban ők hozzánk. Legközelebbi genetikai rokonaink, és ezt nem lehet semmiféle ázsiai magyar betolakodással megmagyarázni! Ha mi onnan jöttünk volna, akkor nekik is onnan kellett volna jönniük. Ha viszont ők nem, akkor mi sem! Ezt diktálja a tiszta
Dátum: 2011.05.26. 20:32:45
Elolvastam.
Köszönöm.
Dátum: 2011.05.26. 19:00:21
Az alábbiak közül mely nép tagjai a legközelebbi genetikai rokonai a jelenlegi magyarságnak?
észt
horvát*
román
finn

Na már most erre, miféle bizonyítéka van a kérdés írójának?
És miért épp egy szláv népcsoport akikhez sok közünk nincs (hogy mit csináltak velünk abba most ne menjünk bele), de ezzel az erővel akár a román is lehetne, vagy az állítólagos nyelvrokon finnek, akkor már inkább azt észteket mondanám.
De tényleg mi alapján ezt nem értem.
Szeretném tudni.
Dátum: 2011.05.23. 18:48:21
Na most vagy egy ilyen vagy pont ez volt már amit én is kifogásoltam, mivel több alkalommal volt forint Magyarországon.
Dátum: 2011.05.22. 17:30:11
Még mielőtt valaki kötözködne, idézni fogok:

" A hülye elég nagy utat járt be a magyar nyelvtörténetben. Nem indult bántó szóként. A hűl, elhűl igéből alakult ki a befejezett melléknévi igenév (-ó, -ő) –e változatával. Így keletkezett a kergül-ből a kerge, a szül-ből a szüle, a peng-ből a penge. Ez utóbbiaknak megvan másik változata is: szülő, pengő. A hül-nek is megvan ez a változata: hül-ő, vagyis hüllő (nyelvújítási szó: hidegvérű állat, a szó utal az efféle állatok hidegebb hőmérsékletére). Anyukám tehát kétszeresen is helyesen mondta ránk, csintalan gyerekekre, hogy „hüllők vagytok”: etimológiailag és illemtanilag is.

A hüle ~ hülye kezdetben tehát az elhűlést mutató, oktalanul csodálkozó, bambuló emberekre vonatkozott. A hüledezik szavunk is őrzi a hűl szótövet. 1792-ben, első előfordulásakor a butácska, málészájú emberek, illetve a siketek, értelmi fogyatékosok megnevezése. Semmi bántó nem volt abban, hogy az értelmi fogyatékosok intézményeit kezdetben „magyarországi hülyeintézeteknek” nevezték. Hülye szavunk jelentése ezek után folyamatosan durvult. A „hülyeintézetek” neve is megváltozott. A 20. század első felében a hülye sértő, bántó szóvá vált. A tanárok, illemtankönyvek, etikettek tiltották, sajtóban, rádióban és televízióban nem fordult elő. Egy ideig. Manapság a hülye kezdi elveszíteni durva jellegét. Mintha visszatérne kialakulás kori jelentéséhez. Aki hülye, az egy kicsit butácska, értetlen, málészájú. "
Dátum: 2011.05.22. 17:17:03
Mikor tört ki a nagy francia forradalom?
1789 július 14. (mikor a párizsi nép megszállta a Bastillet)
1945 augusztus 6. (ledobták az atombombát Hirosimára) (idióta)
1794 július 27. (kivégezték Robespierre-t)
1804 december 2. (Napóleonból császár lett) (hülye)

Kettő normális (az egyik a helyes) egy hülye, és egy teljesen idióta válasz.
Vagy tessék kijavítani, vagy az egészet törölni.
Dátum: 2011.05.22. 16:01:45
Melyik telefülés nem a Felvidéken van?
Salgótarján
Rimaszombat
Fülek
Losonc

A "telefülés" kicsit homályos de azért sikerült rájönnöm, egyébként legalábbis nálam nem igazán vannak egymás mellett a P és a F betűk a billentyűzeten. Egyébként jó.
Dátum: 2011.05.17. 05:28:41
Hány éves a budapesti villamos vasúti közlekedés?
510
200
1000
120

Valamennyire értelmesebb számokkal kellene a tényleges mellé.
Ez így nagyon pocsék.
Dátum: 2011.05.08. 17:12:28
Ki volt Adolf Galland?
Anyahajó irányító
Harckocsizó
Teherautó sofőr
Vadászpilóta

Jó én tudom, és aki nem?
Kellene egy időszak, valamilyen nemzet, vagy bármi amiből rá lehet jönni kiről is van szó.
És nem csak vadász pilóta volt hanem, később már tábornok is.
Nem akarok itt oldalakat írni, akit érdekel utána nézhet, van az életéről könyv is, eléggé nagyszerű pilóta és katonai vezető volt.
DE.....
Ettől Mezei Géza játékos és Mezei Gizella játékosnő, marhára nem fogja tudni kiről is van szó, ha nem segítünk neki....
Dátum: 2011.05.08. 15:07:51
Hány törvényük van a kisdobosoknak?
6 pontjuk
3 feladatuk
10 parancsolatuk
12 pontjuk

Most akkor törvény, pont, feladat vagy parancsolat?
Amúgy vannak még, mert ha nincsenek, akkor múltidő.
Dátum: 2011.05.08. 14:20:11
Milyen esemény történt Szalamisznál?
A görögök legyőzték Xerxész hajóhadát
Békét kötött Athén és Spárta
Pitagorasz felfedezi a róla elnevezett geometriai tételt
Fáraóvá választották II. Ramszeszt

Pitagorasz felfedezi a róla elnevezett geometriai tételt.....mi van?
Talán egy másik válasz előnyösebb lenne, ez nagyon suta.
Dátum: 2011.05.08. 13:39:52
Kit nevezünk a "Haza bölcsének"?
Széchenyi István
Kossuth Lajos
Gyurcsány Ferenc
Deák Ferenc

Gyurcsány Ferencet tessék innen kivenni, SEMMI köze és keresni valója nincsen a nemzetünk nagyjai között, még csak érintőlegesen sem.
Lehet találni egy negyedik személyt a korszakból, voltak még jó néhányan.
Ez most nagyjából olyan érzetet keltett bennem mintha valaki leköpné a nemzeti lobogónkat.
Bocsánat, de majdnem nem vettem észre, hiányzik egy grófi cím valakinek a neve elől.....