Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kaoraku

Dátum: 2015.11.27. 08:45:41
Minek írsz 40 írásjelet egy mondatba?
Dátum: 2015.11.06. 10:25:39
Kinek a hőse a "Fekete Dalnok"?

Wayne Chapman
R. A. Salvatore
J. Goldenlane
Margaret Weis


Ne tartozzanak már alapműveltségbe a M.A.G.U.S. regények...

Milyen választ kapsz ha a feltett kérdésed már szerepel az adatbázisban?

A kérdés abnormális, így karakterét töröljük. 10..9..8..7..6..5..
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdést töröljük.
A kérdés rendszerhibát eredményez.

Ezért meg csak simán elektromos ösztöke járna annak, aki engedélyezte.
Dátum: 2015.10.28. 08:28:04
Mi a váltószám a LE(LóErő) és a KW(KilóWatt) között?

1,36
1,82
10
3,14


A lóerő és a kw között a váltószám 0,74, tehát 1 lóerő = 0,74 kw.
A kw és a lóerő között a váltószám 1,34, tehát 1 kw = 1,34 lóerő.
Dátum: 2015.10.23. 12:59:44
Ki írta a Földrengésk szigete című regényt?

Nemere István
Fehér Klára
Jules Verne
Zsoldos Péter


Ez egy teljesen friss kérdés, a bánatos francba került ez így be? Komolyan már, aki ebből a játékból akar megélni legalább részben, kicsit odafigyelhetne, hogy ne kerüljenek már be szutyok kérdések.
Dátum: 2015.10.14. 10:36:07
Kinek a legmagasabb a rangja a következők közül?

Császár
Király
Gróf
Báró


Császárságban a császár, királyságban a király. Egyébként 5 éve már jelentették ezt a kérdést, mi a bánatomat keres még mindig itt? Van bármi értelme ennek a topicnak azon túl, hogy esetleg megtalálom egy idióta kérdés helyes válaszát?
Dátum: 2015.10.02. 12:05:18
Mi a neve az érettségiken használható "puskának" ?
gépkarabélyok
telefon
6 számyjegyes segédanyag
négyjegyű függvénytáblázat


Finoman szólván sok sebből vérzik ez a kérdés
Dátum: 2015.09.29. 13:57:39
Melyik átváltás helyes?
1kg = 0,0009406652kN (kiloNewton)
1mi(Mérföld) = 1,409344km
1C (Celsius) = 274,15K (Kelvin)
1bár = 98071Pa


Egyrészt kb összesen a kg az egyetlen, ami helyesen van leírva alap mértékegységnek (a bár az bar, a C az °C, mi az minimum mil mindenhol), másrészt
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 1C (Celsius) = 274,15K (Kelvin)
holott 273.15

Hány nap alapszabadság jár 25 éves kor előtt, ha nem köztisztviselőként vagy alkalmazva?
32
20
30
21

A mai tendenciákat elnézve ezt meg aztán bőven meg kellene jelölni, hogy melyik évre vonatkozik....

Kvízkérdés: Melyik a 3. legnépesebb magyar város?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: Miskolc

Na ettől meg most elborult az agyam, mert ez aztán végképp évhez kötött, jelenleg wikipédián (tudom persze húztam volna a belem a KSH-ra) ez bizony Szeged, és Miskolc csak a negyedik.
Dátum: 2015.09.25. 09:40:41
Idézet: Lanmandragoran - 2015.09.24. 21:52:59

Ami meg a Heaven Street Seven frontemberét illeti, egy 20 éve futó, ismert magyar zenekarról beszélünk, ami azért letett ezt-azt az asztalra.

Körülbelül 3 számukat "ismerem", szóval az, hogy mióta és mit csinálnak konkrét példán láthatóan kevés ahhoz, hogy ismerjem az együttes összetételét fejből. Rengeteg olyan kérdést láttam visszadobni, ami régi, nagyon ismert könyvekből vagy filmekből ered, mégis visszavágták speciálissal, pedig sok különbség nincs a kettő között (nem, nem az enyémeket, és ezért sérelmezem).

Az meg, hogy "szoktak" meg "általában" meg stb nem igazán alkalmas szabályok felállítására, mert elég 1 kivétel, és máris dől a szabály, márpedig a szabály attól szabály, hogy mindenre használjuk, amire meg nem azt meg tételesen felsoroljuk.
Dátum: 2015.09.24. 11:41:08
Ki a Heaven Street Seven együttes énekese?
Kiss Tibi
Fenyő Miklós
Lovasi András
Szűcs Krisztián

Ez megint a nekem miért kéne tudnom, ha nem vagyok rajongójuk? Még azoknak az előadóknak se tudom sokszor a nevét, akiket rendszeresen hallgatok, mert nem mint személy szeretem, hanem együttes. De itt se ártana rá egy évszám, az együttesek megesik, hogy tagot cserélnek, meg újraalakulnak.

Melyik focicsapatnak nem zöld-fehér a klubszíne?
Glasgow Celtic
Ferencvárosi Vasutas
Győri ETO
Kaposvári Rákóczi

De gondolom ha megkérdezem egy kultfilm valamelyik jelenetét, hogy milyen színű ruhában volt a szereplő, az már speciálist kapna... Mert a foci az náluk már alapkövetelmény, klubszínekkel együtt

Idézet: Bpetya75 - 2015.09.24. 11:25:57
Az endocitózis kisakkozható

Ilyen alapon jóformán bármelyik kérdés kisakkozható, vagy a nagykönyvtárban utána lehet nézni...
Dátum: 2015.09.24. 10:11:44
Körülbelül mekkora Los Angeles népsűrűsége?
65 fő/km²
13165 fő/km²
3165 fő/km²*
165 fő/km²


Egyrészt ez szerintem bőven speciális, de leginkább melyik évre vonatkozik?
Dátum: 2015.08.25. 09:19:11
Hazánk legnépszerűbb sorozatában a Trónok Harcában, kicsoda Ramsay Bolton ?
Cersei Lannister férje, és Myrcella Baratheon édesapja, a kasztráció úttörője.
Lord Roose Bolton fattya, tehetséges de pszichopata hadvezér.
A LiTMa szövetség egyetlen tagja, aki festi a körmét, és csillám sminkkel húzza ki a szemöldökét.
Westeros egyetlen élő olyan Ura aki fűzővel és szoknyában megy a csatába.


Amellett, hogy speciális (különösen azok után, hogy én a Lény leghíresebb jelenetére feltett kérdésemre túl speciális értékelést kaptam) mi a tököm kijelentés az, hogy hazánk legnépszerűbb sorozata? Mondja ezt egy barátokközt rajongó szemébe mondjuk. Vagy az Izaura fanokéba. Engem speciel rohadtul nem érdekel ez a hype-olt szutyok történet, így legjobb esetben is azt tudom kideríteni, hogy kit játszik...
Dátum: 2015.08.24. 12:03:51
"A legközelebbi manapilon felkeresése 2 cselekvéspontba kerül."

3 cselekvéspontom van, "Nincs elég cselekvéspontod!" amikor manapilont akarok felkeresni
Dátum: 2015.08.24. 10:13:51
Landragór csatáknál a sárkányok neve kisbetűvel kezdődik, emiatt, ha a csata szövegében a nevükkel indul a dolog, akkor kisbetűvel kezdődik a mondat. "arany drakón egy gyors támadást indít a karmával a lábad felé. Könnyedén félrehajolsz. "
Dátum: 2015.08.18. 13:15:59
Hol található az ország második legnagyobb református temploma?
Kisújszállás
Debrecen
Kunhegyes
Sopron


Egyrészt melyik évben, másrészt ezt honnan a bánatból kellene tudnia annak, aki nem buzgó református? Úgy értem még netről se hiszem, hogy ezt könnyű kideríteni. Pláne, ha majd neadjisten épül még egy nagyobb.
Még mielőtt bekerül kéne ezt törölni....

Mit jelent a következö smile XD ??
Szomoru
Kuncogás
Nevetés
Rosszullét

Ez meg azért már a legalja...
Dátum: 2015.03.11. 08:39:28
Idézet: Hatsepsut - 2015.03.09. 11:56:52
Javítottam az elmúlt hetek termését.

Köszönjük

Ki nem az alvilág ura a különböző mitológiákban?
Pluto
Szet
Vulkanusz
Hádész

Egyik sem a különböző mitológiákban az, hanem egy-egy meghatározottban

Melyik a leggyakoribb, magyar női keresztnév az alábbiak közül?
Ágnes
Mária
Zsuzsanna
Katalin

Legalább valami évszám kellene, mert nem hiszem, hogy a KSH-nak is szóltak, hogy ez minden évben ugyan az kell legyen.
Dátum: 2015.02.19. 13:04:43
Mi a jellegzetessége Dooku gróf (Darth Tyranus) fénykardjának?
A penge színe zöld eltérően a sith-ek vörös pengeszínétől.
Dupla pengéjű fénykardja van mint Darth Maul-nak.
Vörös színe penge de a markolata áramütést mér arra aki a kezébe veszi (kivéve Dooku-t).
Vörös penge de a markolata meg van görbülve.


Én elhiszem, hogy sok fan játszik itt, én is kedvelem a Star Wars világát (haloványan emlékeztem a jelenetre, amikor kivégzik, és ezért eltaláltam a választ), de szerintem ez meglehetősen speciális...

Mivel foglalkozik egy warlock?
kovács
harcos
boszorkánymester
balliszta

Ez meg csak így no comment
Dátum: 2015.01.22. 12:10:24
Hány eleme van a periódusos rendszernek?
112
118
108
88


Dátum? 5 év sem telt el, hogy a 118-adik elemet publikálták volna, így akár már a jövő héten is lehet hibás.

Mi az erdőtüzek oltásának legelterjedtebb módja?
Homokszórás.
Ellentűz gyújtása.
A repülőgépekről való vízszórás.
Oltóhab fújása tartálykocsikból.


Az erdei tüzek oltásának módszere, taktikája a tűz fajtájától, kiterjedésétől, erősségétől, az időjárási- és a terepviszonyoktól, a rendelkezésre álló erőktől és eszközöktől függ.

Az erdőtűz oltásának módszerei:

A tűz peremének oltása kézi szerszámokkal;
A tűz peremének letakarása;
A tűz továbbterjedésének irányából az éghető anyagok eltávolítása, nyiladékok, védősávok, árkok létesítése;
A tűz peremének oltása vízzel;
A tűz oltása repülőgépről, helikopterről vízpermettel, vízbombával;
A tűz oltása mesterséges hatások közé szorítással (ellentűz, robbantásos módszer, fadöntés).


Tehát erdőtüze válogatja, nincsen "legelterjedtebb", ráadásul ez elég spec, szakmai téma.
Dátum: 2015.01.22. 11:39:50
Idézet: Lanmandragoran - 2015.01.13. 22:05:23

Nemmellesleg, ha már idézel valahonnan valami első ránézésre egetverő marhaságot, az lenne a minimum hogy megjelölöd a forrást, mert ez jelen formában csak szőrszálhasogatás, nem egyértelmű jelzése hogy rossz valami.
(rákerestem az idézetre. ha neked utasbiztosítási honlapok üzletszabályzata a pontos és mérvadó adat földrajzi kérdésekben, akkor inkább legyen igazad, nem szóltam...)


Tekintve, hogy a kérdés semmilyen szempontot vagy időpontot nem jelölt meg, miért ne értelmezhetném ilyesformán? Jeleztem, hogy szerintem ez így rossz/hibás kérdés.
Ennek semmi köze ahhoz, hogy teljesen egyértelműen rossz és hibás kérdések még mindig az adatbázisban szerepelnek, holott konkrétan vannak olyanok, amiket már 3 évvel ezelőtt is jeleztünk. A kirohanásom erre vonatkozott, és az ellen az nem érv, hogy egy adott kérdésnél nem jelöltem meg forrást, vagy szerinted nem elég nívós a forrás.
Dátum: 2015.01.13. 09:50:06
Kvízkérdés: Melyik ország nem európai?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: Marokkó


"Európának minősül továbbá a következő országok teljes területe: Ciprus, Egyiptom, Marokkó, Törökország, Tunézia, Izrael."

Hogy van ez akkor. Nemmellesleg jó lenne, ha aki ebből a szarból él, javítana olyan kérdéseket, amin egy-egy olimpia, küldetés ésatöbbi függ, legalább fél év alatt, és nem hibásan szerepelnének olyan kérdések, amiket már 3 évvel ezelőtt jelentettünk, hogy egyértelműen rossz, nem pedig csak szőrszálhasogatni akart aki beírta.
Dátum: 2015.01.13. 07:28:12
Melyik újság munkatársait mészárolták le iszlamista terroristák 2015. január 7-én Párizsban?

Le Monde
Libération
Le Figaro
Charlie Hebdo


Egyrészt még ki sem hűltek, komolyan.... Másrészt meg dzsihadisták voltak, nem kell itt még jobban erőltetni ezt az iszlám ellenes hangulatot.