Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kaoraku

Dátum: 2016.05.02. 08:54:15
Ha egy állatnak elosztottam a pontjait, akkor hiába kattintok egy másiknál a szakértelmek gombra, nem nyitja meg, csak annak az állatét, akinek előtte osztottam a pontokat.
Dátum: 2016.04.28. 12:04:44
Az új állatok oldalon ha elküldöm gyakorlatozni az állatot, akkor időnek a sajtolás/idomításig hátralévő időt írja ki frissítésig
Dátum: 2016.04.26. 08:46:20
Melyik nem egészségüggyel kapcsoletos fogalom?

kórház
tégla
vény
gyógyszer


Most komolyan ez eljutott oda, hogy soroljuk be kategóriába?
Dátum: 2016.04.20. 12:46:11
Melyik állítás téves?

A téglalapnak 4 derékszöge van.
Afrika nagyobb Ázsiánál.
Augusztus europában nyáron van.
10 több mint 8.
Kész
Milyen kategóriába tartozik szerinted a kérdés?


Szerintem a hányadék kategóriába tartozik a kérdés...
Dátum: 2016.02.17. 11:00:00
Ki volt az elsö élölény a holdon?
Kutya!
Ember!
Növény!
Automatikus űrhajo!


Megvan az új legalja azt hiszem. Arról meg már nem is beszélek, hogy nem az ember volt a helyes.
Dátum: 2016.02.15. 14:14:06
Melyik nem vár?
Nándorfehérvár
szamovár
Szigetvár
Sárvár


És ez besorolásra bekerült. Én mostantól egy fillérrel nem támogatom a játékot amíg ezek az ótvar szutyok kérdések ki nem lesznek gyomlálva.
Dátum: 2016.02.02. 08:44:32
Melyik nem igazi hegy?

Zengő
Hárshegy
Kékes
foghegy


Ezt most már második napja adja besorolásra. Ilyeneket elfogad valaki jó kérdésnek. Lesz még lejjebb?

Hogy hívták a legendás Artúr király unokaöccsét?
Merlin
Mordred
Lancelot
Uter

Ez szimplán hülyeség. Mordred Artúr fia volt, nem az unokaöccse. Persze a wikipédia is ostoba, mert Artúr legendáknál az unokaöccseként említi meg, de ugyebár tőle fogant, tehát a fia kell legyen...
Dátum: 2016.01.27. 09:40:07
Melyik park nem Budapest budai oldalán van?

Vérmező
Városmajor
Népliget
Horváth-kert


Elhiszem, hogy a pestiek szerint pest a világ közepe, de bármelyik városról feltehetnénk hasonló szintű kérdést amit maximum google térképes nyomozgatásokkal bírna kideríteni mindenki, aki nem ott lakik.
Dátum: 2016.01.21. 10:48:31
Hány tagországa van az Egyesült Nemzetek Szervezetének?

230
192
155
170


Ezt ugye ki a bánat tudja fejből? Megnyitottam a wikipédiát, ami mindjárt azzal kezd, hogy 193 tagállamot tart számon az ENSZ. Nyilván az ember ebből kisakkozza, hogy a 192 a jó megoldás, mert ennyi ország nem csatlakozott és nem hagyta el rövid idő alatt (most még). De ko-mo-lyan...
Nem igaz, hogy ha már el lettek ilyen szutyok kérdések fogadva, utólag nem lehet korrigálni, ahogy már többször is említettük, évek óta ismerten rossz kérdéseket. Régen az újonnan bekerülőket legalább meg lehetett jelölni, hogy miért hibásak. Ezt a visszavezetés mellett nyugodtan ki lehetne terjeszteni a már régiekre.
Dátum: 2016.01.20. 08:33:17
Az alábbiak közül melyik a kemény megpróbáltatásokat kibíró óvodások mondása?

Aki bújt, aki nem, megyek!
Ecc, pecc, kimehetsz!
Nem fáj, nem fáj, köszönöm a lekvárt!
Kicsi vagyok én, majd megnövök én!


Erről eszembe jutott a mém, miszerint "8 évesen milyen szerelmi bánatod lehet, Thomas a gőzmozdony becsajozott?"

De most ko-mo-lyan....
Dátum: 2016.01.20. 08:31:27
Idézet: Poostmaster - 2016.01.08. 16:20:20

Joffrey Baratheon is jól van megfogalmazva, csak épp jelen pillanatban épp meg van halva, így nem lehet nagyon ellenség.
Hadd fejtegessem tovább:
A válaszok közül kettő nem a falon túl van, a maradék kettő pedig lehet legfőbb ellenség, ha megtudjuk, hogy kinek a nézőpontjából.
Még az éjjeli őrségnél is vannak, akik a vadakat tartják a legfőbb ellenségnek, pedig ők már elhiszik a mások létezését.

Na ennyi.


Hát először is nagyon örülök a spoilernek, hátha egyszer elolvasnám. Másrészt meg ezek olyan dolgokat, amikről halvány fingod nincsen, ha nem olvastad, nem nézted. Márpedig nem általános isis tananyag, szóval rohadtul semmi keresnivalója egy ilyennek a kérdések között szerintem. Én anno A Lény kb. legismertebb jelenetére kérdeztem rá, az is speciálisnak minősült. Úgyhogy valaki vagy be van szívva, vagy fél év alatt jókorát esett a színvonal.
Dátum: 2016.01.05. 09:38:07
A trónok harca című sorozatban ki a legfőbb ellenség a falon túl?

Szabad nép (vadak)
Joffrey Baratheon
Mások
A sárkányok anya


Attól eltekintve, hogy csak mert most agyon van hype-olva nekem ezt miért kellene tudnom, Sárkány anyát, vagy Sárkányok anyját tudok csak elképzelni. Meg a Szabad nép egyesszáma se jön össze nekem utána a vadak többesszámával.
Dátum: 2016.01.05. 09:36:29
Melyik mitológiai lény nem jellemző a magyar hiedelemvilágra?

Prikulics
Lidérc
Csodaszarvas
Kobold


Ezt szerintem úgy, ahogy van, el kéne hajítani, mert ez a "nem jellemző" nem egyértelmű megfogalmazása a kérdésnek. Mert úgy egyébként mind a négy előfordul a magyar folklórban.

"Magyarország területén, a 19. század második, a 20. század első felében végzett első magyar hiedelemgyűjtések (Ipolyi Arnold, Gönczi Ferenc, Róheim Géza) csordásfarkas, farkaskoldus, küldött farkas néven örökítették meg a pásztorhidelemek alakját."

"Ahogy a lidérc számos más kultúrkörben, országban is megtalálható, a magyar népi hitvilágban is jelen van, és többféle dologra utal."

A Csodaszarvast ugye nem kell részletezni (ami egyébként szintén nem kifejezetten egyértelmű, mert az EGY konkrét szarvasra vonatkozik)

"A manó mitikus népmesei hős, nem igazán része a magyar hiedelemvilágnak."

Ez alapján ugyan lehet, hogy a manó az, viszont a prikulics meg ezen a néven egyáltalán nem része a magyar folklórnak, lévén egy erdélyi, román kölcsönszó.
Dátum: 2016.01.05. 09:18:52
Idézet: Bpetya75 - 2016.01.05. 08:08:43
Melyik váro nem a film fesztiváljáról ismert?
Velnce
Párizs
Cannes
Karlovy Vary

Besorolásra vár. Tényleg nem lehet elütés nélkül megoldani?


Ah, épp jöttem volna én is hajat tépkedve ezt jelenteni... Röhej, mert ezt elvileg már valaki tovább engedte...
Dátum: 2016.01.01. 19:14:51
Melyik királyunk nem volt a Habsburg?

IV.Károly
III.Károly
I.Ferenc József
II.Lajos


A fia vagyok, de ő nem az apám. Ki ő?

Anyám
Magyarország
A nagybátyám
A postás


Mi volt az eredeti szakmája János vitéznek?
juhász
csak természetes anyagokat használó szobrász
szabadkőműves
idegenlégiós


Ilyenek hogy a bánatba kerülnek be?
Dátum: 2015.12.27. 19:11:41
Hányszoros világbajnok a brazil labdarúgó válogatott?

3
4
5
1


Amellett, hogy ha valakit nemérdekel a foci honnan tudná, megintcsak melyik évre vonatkozik?

Hány évados az Így jártam anyátokkal című sorozat?

10
7
9
8

Ez meg szintén mikor lett alapműveltség?
Dátum: 2015.12.23. 10:28:48

Melyik országban van euró?
Litvánia
Magyarország
Anglia
Olaszország


Megint csak melyik évben? Az is lehet ott is megszűnik, vagy nálunk is bevezetik (haha)
Dátum: 2015.12.10. 12:29:00
Milyen származású Son Goku a Dragon Ball című anime-ből?

Ember
Arab
Japán
Saiya-jin


Ugyan tippelhető, de ez szerintem speciális. Még úgy is, hogy tini koromban néztem a sorozatot.
Dátum: 2015.12.10. 11:33:16
Hogy folytatodik Jozef Atilla Tiszta Szívvel cimü verse. "Nincsen apám, se anyám, se istenem, ?

se lóvam.
se kutyám.
se babám.
se hazám".


Ez annyi helyen sántít, hogy lusta vagyok felsorolni. De talán a legszembetűnőbb (a helyesírás mellett) a helyes válasz megjelölése.
Besorolásra kaptam, szóval ezt már valaki valahol egyszer továbbengedte....
Dátum: 2015.11.27. 08:48:22
Sajnos nem írtam fel a kérdést és a válaszokat, mert eszembe sem jutott volna...

Kvízkérdés: Ki volt Szisz Ferenc?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: magyar származású francia autóversenyző, az első Grand Prix verseny győztese


Nos amellett, hogy szerintem ez bőven elég speciális kérdés, az illető wikipédiaoldalán a következő olvasható.

Szisz Ferenc (Szeghalom, 1873. szeptember 20.[1] – Auffargis, 1944. február 21.[2]) magyar származású francia gépészmérnök, a Renault gyár tesztelési osztályvezetője, autóversenyzőként az 1906. június 26-án[3] megrendezett első Grand Prix győztese.[4]

Ki az a vadállat, aki elfogad olyan kérdést, ahol több válasz is igaz? Én tudniillik a francia mérnököt jelöltem meg válaszul.