Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2011.03.31. 09:49:08
Semmi bajom sincs azon kívül, hogy olyanok tépik a szájukat, akik magyar nyelvből nálam simán buknának...És nem, nem vagyok metálos...mert ha az lennék akkor mi lenne?
Dátum: 2011.03.31. 09:46:44
Mikor halt meg Kurt Cobain, a Nirvana frontembere?
1991. május 12.
1994. április 5.
Még él.
1995. február 14.

Ha még él, akkor minek a kérdés? Amúgy miért kellene tudnom??

Milyen nemzetiségű Harrison Fawcett író?
Német
Szír
Magyar
Iráni

Alias Fonyódi Tibor ... tehát magyar, és ismerem, mert olvasom de másnak miért kéne? Erősen behatárolt....
Dátum: 2011.03.30. 19:38:38
Nem győzöm eléggé hangsúlyozni, hogy ami megtalálható a guglival, az nem feltétlenűl része az általános műveltségnek!!! Megjegyzem, hogy én se tudom és izomból specnek minősítettem volna...Pro tertio pedig OLVASD VIISSZA MAGAD!!! Nem tudsz írni magyarul pl "nyílvánítótátók" ...lemegyek hídba....
Dátum: 2011.03.30. 19:32:36
Pofám leszakad....Helesírásod nulla és még Te kötekszel...az már csak a margómra fér rá, hogy én se ismerem az ominózus együttest...
Dátum: 2011.03.29. 13:24:05
filolófiáról

Talán Fehérlófiára gondolt
Dátum: 2011.03.29. 08:44:03
A keresztény egyház egyik legnagyobb szégyene a Gyermekek Hadjárata. Mikor történt az alábbi esemény?
1406
1151
1328
1212

Hajjaj, csókolom....zavarosan feltett kérdés...

Egy zárt üvegkalitkában áll nyugalomban 30 galamb, ekkor megmérjük a kalitka súlyát. Változik-e a mért súly, ha egyszerre felröppen az összes galamb?
Nem változik.*
Nem lehet megállapítani, hol nő, hol csökken.
Igen, méghozzá csökken.
Igen, méghozzá nő.

A kérdéssel alapból semmi baj nincs...csak ez a válasz zavar : Nem lehet megállapítani, hol nő, hol csökken.

Éjjel-nappal mindig forog, mégse szédül el?
A föld*
óra
kerék
hajó

Elvileg 3 helyes válasz is lehetne ( de kettő biztosan ), a harmadik válaszról inkább nem is szólnék...

Ha vadászatod során állatot fogsz be, mit nem tehetsz vele?
Kínozhatod.
Szabadon engedheted.
Lélekenergiát sajtolhatsz belőle.
Idomíthatod.

Erről bővebben szólnék
Pro primo : - egy abszolút kezdő játékos nem tudhatja ( bár kilottózható )
Pro secundo : - most tagad, vagy helyesel? Mit NEM tehetsz vele? Tehát . NEM kínozhatod - oké...NEM Szabadon engedheted - ajjajj NEM Lélekenergiát sajtolhatsz belőle....Hrrrr



Az alábbiak közül melyik egy létező kard neve a játékban?
Enyészmester
Aclmester
Ősi kard
Acélpenge

Egy kezdő játékos nem tudhatja...
Dátum: 2011.03.26. 13:50:39
Ki a két főszereplője a Szívek szállodája nevű sorozatnak?
anya és fia
anya és lánya
apa és fia
férj és a felesége

Miért kéne tudnom? SPECCCC

Folytasd:nem mind arany......
ami fénylik
amig el nem törik
ami nem csinál nyarat
ami sok helyen is elfér

pfff....

ki volt a férfi főszereplője a DA VINCI KÓD cimű filmnek?
Tom Jones
Tom Hanks
Tom Cruise
Tom Barrbados

Spec.
Ja és nagybetűvel kezdeném a kérdést, a cím hosszú í...
Az ismert képregény ( Aszterix és Obelix ) tanúsága szerint mi a gallok kedvenc csemegéje?

Marha
Vadkan*
Szarvas
Kecske

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Bizony. Egy olyan speciális réteg, aki volt gyerek
Könyörgöm, a képregényben, a rajzfilmben és mindahány filmben a vadkan a kaja
Mr csak röhögni tudok kínomban...
Dátum: 2011.03.15. 09:28:34
Az igaz, hogy eléggé irritáló, hogy nem reagálnak, de azért olvassatok vissza emberek. Én is emiatt a téma miatt jöttem fel ide, de láttam előttem a hozzászólásokat, így hát logikátlan lett volna kérdezni, csak azért, hogy...Olyat is láttam, hogy egymás után egy rakat érdeklődő hozzászólás...csak el kellett volna olvasni az előzőt... :8
Dátum: 2011.03.14. 10:50:45
"A pokol is elnyeli" melyik Vavyan Fable sorozat 0. kötete?
Halkirálynő
Álomhajsza
Tündértánc
Vis Major

Miről van szó???
Dátum: 2011.03.14. 09:06:30


Nem másért, csak matekból lesen vagyok....azt se tudom, hogy mi micsoda
Dátum: 2011.03.14. 07:56:42
Milyen járvány volt Magyarországon a Rákóczi szabadságharc idején, ami nagy szerepet játszott hogy vége lett?
pestis
kolera
lepra
agyhártyagyulladás

Minek lett vége, kérem? A járványnak, a szabadságharcnak,esetleg Rákóczinak? A kérdésből nem derűl ki...

Egyikük nem az Egyesült Királyságban született. Melyikük az?
Jeremy Irons
Orlando Bloom
Johnny Depp
Alan Rickman

Ejnye...érdektelen. Még akkor is, ha híres emberek és még akkor is, ha én tudom a választ...

Hány gyereke van Homer Simpsonnak?
1 fia és 1 lánya
1 fia
1 fia és 2 lánya
1 lánya

Akkor most az a kérdés, hogy hány gyereke van, vagy azok nemére kívácsi a kérdés feltevője?

Mit nevezünk "túlhűtés"-nek?
Ha egy folyadékot a fagyáspontja alá hűtünk anélkül, hogy megfagyna.
Ha a sört túl sokáig hagyjuk a fagyasztóban és megfagy.
Ha télen nem öltözünk fel rendesen és meghűlünk.
Ha a korcsolyapálya jegét túl hidegre hűtjük és ezért nem csúszik.

Egyetlen értelmes válasz van megadva...NC
Dátum: 2011.03.12. 12:48:00
Az általam ismert információknál pontosabbakra nem vágyom ebben a témában, de azért köszi

Edit, hogy ne írjak kettő külön hozzászólást :

Hogy hívják a hím őzt?
Bika
Suta
Bak
Kan

ŐzT ?? Talán inkább ŐzET...
Dátum: 2011.03.11. 10:54:09
Vannak alapvető ismereteim, de azért utána jártam kicsit a dolgoknak.
1.A Wiki így említi :
2005-ben a kereszténység mintegy 2 milliárd követőjével a világ legelterjedtebb vallása.
( link : http://hu.wikipedia.org/wiki/Kereszt%C3%A9nys%C3%A9g ) Tehát vallás. Az egy másik dolog, hogy ennek a vallásnak számos ágazata van. A három fő irányzat a Katolicizmus, a Protestantizmus és az Ortodoxia. Ezen kívűl említésre méltóak a Mormonizmus, az Ókeleti kereszténység, a Mormonizmus, az Arianizmus, az Antitrinitarizmus és a Jehova Tanúi, valamint az Adventisták ( Utóbbi kettő a Millerita irányzat képviselői) ( a több száz, tehát erős túlzás ).

2. Az, hogy a keresztények Ószövetség néven emlegetik a zsidóság szent iratait, mit sem vesz el annak az értékeből, hogy ez a zsidó nép sajátja volt és maradt mind a mai napig. Tárgytalan tehát az, hogy mi hogyan nevezzük. Ha már itt tartunk sok ember azt se tudja, hogy az általunk Ószövetségnek nevezett rész a zsidóknál több könyvből áll ( Tóra, Talmud, Nebiim, Ketubimés a latin megnevezéseket még nem is említettem) , amelyekből mi csak azokat vettük át, amelyek közvetlenül köthetők a kereszténységhez.

Ily módon, tehát ez meddő vita. Hagyjuk úgy, ahogy van, mert minél inkább javítanánk, annál bonyolultabb lesz minden.
És megjegyzem, hogy kicsinykék vagyunk a hittudományi és dogmatikai zsinatok résztvevőihez képest, akik maguk sem tudtak döntésre jutni hasonló kérdésekben
Dátum: 2011.03.11. 08:08:40
Melyik hónapban van Zsanett nap?
Október
Június
Május
Február

Miért kéne tudni?

Melyik NEM Petőfi Sándor műve?
Szeptember végén
Füstbe ment terv
Nemzetőr dal
Egy gondolat bánt engemet

Ravaaaasz...NC

Az alábbi hordák közül melyiket nevezték "a sereg gyilkoló művészei"?
smaragd
zafir
gyémánt
rubin

Rosszul van feltéve a kérdés..."múvészeinek" , mondjuk...
Dátum: 2011.03.10. 12:57:10
Van benne ráció Amúgy nem is az igazad vitattam, csak disztingváltam kicsit...
Dátum: 2011.03.10. 12:22:31
Engedd meg, hogy ne értsek egyet veled Az Ótestamentum NEM a keresztény BIBLIA, hanem a keresztény VALLÁS része. Nagy különbség...de értem, mit akarsz mondani Dogmatikai értelmezések szerint csak annyiban építettük bele vallásunkba az Ótestamentumot, amennyiben Jézus Krisztus Dávid király leszármazottja. Valamint az Ótestamentumban lévő próféciák nagyban alátámasztják azt, hogy Jézus hiteles legyen, mint Megváltó, de akit viszont a zsidók nem fogadtak el annak és még ma is várják a Messiást.

Egyébként a keresztény vallás alapja az Újtetstamentum...ez kicsit olyan mint a Star Wars. A legelső rész készűlt el legkésőbb és bár sokak számára nem annyira érdekes, mégis kellett az előzmények tisztázása miatt
Dátum: 2011.03.10. 11:47:49
A kereszténység és a zsidó vallás valóban két külön vallás, tehát az elkülönítés jogos és érthető...az lenne fura, ha együtt lenne emlegetve Amennyiben az Ótestamentum valamelyik részletét kell besorolni, úgy a zsidó vallás fülecskéje alá sorolod be, ha meg az Újtestamentumból, akkor a kereszténység témakörébe. Egyáltalán nem találom ingoványosnak ezt a területet....
Dátum: 2011.03.10. 11:26:11
Hol gyartjak a Daciat ?
Franciaorszag
Hollandia
Romania
Magyarorszag

Ajjaj....ékezet nuku...
Dátum: 2011.03.08. 13:27:12
Semmi gond