Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2011.06.07. 12:45:04
Igaz...nem is értem, hogy eddig még hogyhogy nem hordtak le?
Dátum: 2011.06.07. 10:00:11
Jujj. Én sosem azt nézem, hogy mit mondanak, hanem azt, hogy ki mondja

Utolsó off főlem is.
Dátum: 2011.06.07. 09:46:30
Idézet: SuperEgo23 - 2011.06.07. 09:39:37
Engem meg pláne ne kóstolgass.


Miért, ki is vagy te?
Dátum: 2011.06.07. 09:26:36
Idézet: SuperEgo23 - 2011.06.07. 08:28:13
Szia, Jerry! Bár már a topictól kicsit eltértetek, nem beszélve a kérdéses fóbiától is. Egy jó tanács: Cras-nak tippre szerintem 500-1000 elfogadott kérdése van már. Rossz helyen kopogtattok. Emlékszem rád te vagy az a zseni nyelv helyesség ellenőrző is. A LATIN-t még romániai Vu-ban sem fogják elfogadni soha, mint ahogy a magyar kérdést sem fogadnák el, hisz az specc. lenne. !


Ha már itt tartunk :

Szia, Jerry! Bár már a topictól kicsit eltértetek, nem beszélve a kérdéses fóbiától is. Egy jótanács: Cras-nak tippre szerintem 500-1000 elfogadott kérdése van már. Rossz helyen kopogtattok. Emlékszem rád, te vagy az a zseni nyelvhelyesség-ellenőrző is. A latint még a romániai Vu-ban sem fogják elfogadni soha, mint ahogy a magyar kérdést sem fogadnák el, hisz az specc. lenne. ! ( vagy csak pont, vagy csak felkiáltójel )

Az eddigi...hmmm...hozzászólásokbol azt veszem ki, hogy olyan kérdéseket fogadnak el, amelyek feltételezhetően részét képezik az adott régióban élő emberek általános műveltségének.( Példának okáért az iskolai tananyag. ) Romániában, lévén, hogy a latin nyelv a tananyag része - elfogadnák.
A Te olvasatodban az, aki ad a nyelvhelyességre, már nem hétköznapi ember és cinizmusodbol azt veszem ki, hogy bánt, ha valaki konyít a nyelvhez...mondjuk meg is értelek.
És hogy zseni lennék? "Szerénységem, büszkeségem!".

És hadd vitassuk ezt meg Craslorggal, jó? Ő legalább képes önkritikát gyakorolni. ( lásd az általad tippelt kérdésfeltevés vélt összegére vonatkozót )

És itt jegyezném meg, hogy élvezettel vitatkozok! Nem csak nyelvészeti témákrol - mert nem vagyok szakbarbár - , de azokrol legszivesebben. Védem a saját álláspontom - néha cinikusan, néha ironikusan, néha bárdolatlanabbul, DE soah nem idegesen, vagy dühhel tele. Soha nem a másik személye ellen, hanem az általa felhozott érvek ellen. Sokszor kapaszkodok az általa leírtakba, DE mindig egyéniségként. Mindaddig, amg vannak ilyen partnerek értelmes eszmecserékre, haladni fog a világ! De amint kialszik a SAJÁT vélemény lámpája, már rögtön nem vitapartnerrel állunk szemben,hanem egy bábbal.

Nyugodtan lehet pontozni 3-s alá is. Nem érdekel más, csak hogy ezeket elmondhattam. Köszi a lehetőséget
Dátum: 2011.06.07. 08:10:21
Látom, kiakadtál kicsit

Példát kértél arra, hogy hol része az általános műveltségnek a latin és én példát adtam Neked! Szar ügy, ha az embernek néha betartanak, de hát meg kell szokni. És mit mondhatnék? Szintén nem a legkellemesebb, hogy Romániához csatoltak, de ez van és én valahogy nem érzem magam kevesebbnek attol, hogy 2-3 nyelvvel ( minimum ) alapból többen vagyok járatos, mint sokan mások, és hogy ismerek két holt nyelvet, amit ugye Te leszarsz, mint mondottad, a Romániai helyzettel együtt...

És tőlem akár szuahéliül is tehetsz fel kérdést, engem nem zavar A behatárolt és szűk látókör kórjára meg nincs bogyóm.
Dátum: 2011.06.06. 19:13:06
Ehhez viszont csak annyit fűznék hozzá, hogy kíváncsi lennék, Bíborbanszületett VII. Konsztantinosz császár "A birodalom kormányzásáról" című műve nálad hányadik a sorban, mint történelmi vonatkozású írásos dokumentum? Mert hogy az görögül íródott, és elég jelentős szerepet játszott a magyarság őstörténetének kutatásában.


Csak forrás-dokumentum volt olyan embereknek ( szerzetesek ) , akik egyaránt beszélték a LATINT és a GÖRÖGÖT is!!!

És ezt a magyarok CSAK értelmezték és felhasználták, DE NEM ŐK ALKOTTÁK! AMúgy is tele van hibával az általad említett krónika. ( pl a magyarokat TÜRKÖKnek nevezi, kazár-török vonatkozásban...hadd ne feszegessük )...
Dátum: 2011.06.06. 19:08:07
Pl ROMÁNIA

Higgyél nekem drága sztrovacsek barátom

http://curriculum2009.edu.ro/Ciclul_gimnazial/

Innen tovább a "limba şi comunicare" ( vagyis nyelv és kommunikáció ) fülecske.

Ez a nemzeti curriculum ( Nemzeti Kerettanterv ), ami az alapja az oktatásnak. Itt szerepel a LATIN nyelv oktatása MINDEN preliceális ( V-VII osztályok ) képzést nyújtó iskolában, legyen az állami, kisebbségi vagy vallási iskola. A Nemzeti Kerettanterv MINDENHOL kötelezően betartandó!

Tehát egy szó mint száz, nálunk oktatják ám!
Dátum: 2011.06.06. 13:01:08
-phobiát, ami latin származású elnevezés


Szó szerint ezt írta...olvasd át még egyszer. És megjegyzem, hogy nem a fóbiákról vitatkoztam vele, hanem magárol a szórol. Ha már kioktatunk valakit, akkor ne engedjünk meg magunknak ilyen szarvashibákat Είμαι σωστός?

A latin nyelvről meg nem lehet vitatkozni. Országa válogatja, hogy hol számít az általános műveltség részének és hol nem. Nálunk pl hál' Istennek része. Általános iskola 8. osztályában tanítják a latint, följeb meg - pláne filós osztályokban - egyre nagyobb óraszámban. A nem-filós osztályokban is, csak ott kisebb az óraszám ( heti 1 óra, azt hiszem ). Én heti 3-at tartok...
Dátum: 2011.06.06. 10:13:37
Hajjaj, de nagy bukta!

A fóbia ( φόβος,Phobos) GÖRÖG eredetű és nem LATIN!! Félelmet ( morbid, vagy beteges félelmet ) jelent...

És abban sem értek egyet veled, miszerint a latin nyelv ismerete nem elvárható. Tudom, hogy ez a legelterjedtebb felfogás erre, de akkor annyit mondanék, hogy a magyarsághoz köthető első ( természetesen vallási és birtokviszonyi, valamint történelmi vonatkozású ) írásos dokumentumok LATIN nyelvűek...
Dátum: 2011.06.06. 09:35:11
Mit jelent az hogy amorf?
morfium származék
semmit
szárazföldi
alaktalan

Ha semmit sem jelent akkor minek a kérdés? Tagadó válasz, törlést javaslok.

Kik voltak a demokratikus köztársaság katonái a star wars címü filmben?
Szeparatisták
Lázadók
Birodalmiak
Klónok

Nem spec ez egy csöppet? Én SW-fan vagyok, de aki nem az, annak....?

Ki nem magyar költő?
Balassi Bálint
Petőfi Sándor
Ady Endre
Örkény István

A kérdés arra vonatkozik szerintem, hogy melyikük NEM KÖLTŐ, mert magyarnak mindenik magyar, ha a születési helyet nézzük. Ilyen formában a kérdésre helyes válasz Petőfi is ( Petrovics ). A kérdést tehát vagy törlésre javasolom, vagy javításra, mondjuk így : " Az alábbiak közül ki NEM költő "
Dátum: 2011.04.28. 13:08:51
Bagatell,kérlek alássan.
Lehet bárhogy magyarázni azt a bizonyos bizonyítványt, de egy a lényeg : Kezdetben magyar nyelven a rajzfilm kifejezés a kézzel rajzolt filmeket jelölte. Ez idegen nyelveken akkor is animated cartoon, animated movie megnevezés alatt futott, mivel élettelen dolgokat (pl rajz) élővé tettek a mozgás és beszéd odarendelése révén. Ha engem kérdezel, filológusként az a véleményem, hogy a rajzfilm és az animációs film szinonímák, csak eltér kicsit a jelentésmezejük.
A kérdés szerintem a számítógépesen animált filmekre vonatkozhatott, ahogy én látom.
Viszont én specnek látom....
Dátum: 2011.04.28. 12:35:06
Már kettő hozzászólás is van erről előrébb egy oldallal ( az egyiket én írtam )...illik előbb visszaolvasni pár oldalt. És az idézet, ami a profilod mellett van szöveghűen így szól : "Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn."
Dátum: 2011.04.28. 12:23:10
Na és a "valami hal" ??
Dátum: 2011.04.28. 09:08:00
Melyik cég nem mobolszolgáltató?
Vodafone
Telenor
T-Mobile
E.ON

NC

Ki írta és rajzolta a Pandora Hearts című mangát?
Kazuki Takahashi
Hoshino Katsura
Jun Mochizuki
Tite Kubo

Spec, storno
Dátum: 2011.04.27. 08:37:18
Idézet: Cin99 - 2011.04.26. 17:37:43
requirescat/rest annyit tesz, mint pihenni
in azaz a -ban/-ben rag
pace/peace=béke
pihenj békében vagy nyugodj békében ezesetben ugyanaz... hol itt a kérdés?

Abban Rogalnnak igaza van, hogy a RIP nem a "Nyugodj Békében" rövidítése, mert ha az lenne, akkor NY.B. lenne a rövidítés. Ha már így kérdezi, akkor a RIP a "Rest In Peace" rövidítése ( van olyan szarkasztikus is, aki a "Rot In Pieces" rövidítésének tekinti )
Dátum: 2011.04.22. 09:17:59
Ezzel vitatkoznék. József Attila önéletrajza nem csak azért mű, mert ő írta, hanem azért is, mert stítusában, felépítésében eltér a megszokottól, valamint olyan háttérinformációkat tartalmaz, amely NEM standard eleme az önéletrajznak.
Dátum: 2011.04.22. 09:01:13
Ha sikeres a Pápa választás, milyen színű füstöt lehet látni a Sixtusi kápolna tetején?
fehér
fekete
piros
zöld


Debil válaszok, hemzsegő helyesírási és fogalmazási hibák. TÖRLÉST javaslok.
Dátum: 2011.04.18. 19:32:32
Bárki is volt, aki lepontozta a hozzászólásomat : köszönet érte! De komolyan Elmondaná valaki, hogy mi volt a baj? Helytelenül írtam? Vagy pusztán az, hogy kimondtam a véleményem?
Annyira aranyos gesztus volt Most már csak vigyorogni tudok kínomban...
És most látom csak, hogy az összeset lepontozta, ami ehhez a témához kapcsolódik...szakbarbár valaki lehet
Dátum: 2011.04.18. 12:23:28
Ne izélj már Ki vitázik?
Csak megbeszéljük a dolgot, még akkor is ha OT
Nem beszélek arról, hogy leszálltak-e Washingtonban, vagy nem, de arról igen, hogy komoly bizonyítékok vannak arra nézve, hogy léteznek földönkívüliek. Megkockáztatnám azt is, hogy némely államok vezetői kapcsolatot is tartanak fenn velük, de ez már 911, tehát hgyjuk... A bizonyítékok között említeném a Nazca-rajzokat, amelyeknek a keletkezési idejéről tippünk van csak, de az se biztos...aztán a már előbb említett tektitek, amelyek olyan szintetikus anyagok, melyek a természetben a földön-földben nem találhatóak meg és amelyek tulajdonságai messze meghaladják a most ( állítólag még ) használatos keramit űrhajó-burkolatok tulajdonságait. Aztán a 87-ben lelőtt lopakodóbombázó ultrafejlett szilikon alapú technológiáját, amiről most kezd ezt-azt hallani az emberiség....Honnan az a technológia? Ma is a legmodernebbnek számít...
Aztán ott van még az inka és azték piramisok rengeteg rajza, amelyek ufonautákat ábrázolnak...meg az a titokzatos rajz, amelynek alapján megépítették az első sugárhajtású motort...

Többek között ezek miatt sem hit kérdése. Maximum a meggyőződésé...
Dátum: 2011.04.18. 11:51:46
Persze, hogy törlendő. Nem is a kérdéssel kapcsolatos kifogásodat vitattam...
VISZONT a tárgyi bizonyítékok ( pl tektitek ) erősen negálják a vallásra vonatkozó kritériumodat...megjegyzem, hogy az UFO-kérdés nem hit dolga már...