Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Oldal: 123456789101112
Dátum: 2009.04.06. 18:02:11
Ki írta A Viking visszatér című könyvet (nagyon jó, mek-en is meg van)?

Kardos Eszter
Harcos Tamás
Zsolozsmás Jámos
Zsoldos Péter

Meg van ? Egybeírandó...és mi az, hogy Zsolozsmás JáMos ?? Elesek bakker
Dátum: 2009.04.05. 07:47:01
Melyik személy énekes 2008-ban és elötte?

Alicia Doors
Sean Pen
Sean Connery
Alicia Keys

Most mi a kérdés? Rosszul feltett kérdés és teljesen nyilvánvaló válasz...storno

A válaszra még 04:50 időd van.
Milyen színű a szöszös ökörfarkkóró virágja?

piros
sárga
nincs ilyen növény
zöld

nena...a nincs ilyen növény válasz miatt storno...

Mit jelent az APEH?

Adj Pénzt Ede Házára
Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal
Adó és Pénzügyi Ellvégzési Hivatal
Adó és Pályaválasztási Hivatal

bakker....no comment
Dátum: 2009.04.01. 14:31:11
Mikor volt az Árpád-ház kihalása?

1130
1000
1301
1401

Na ne....mondjuk lehet azt kérdezni, hogy mikor volt egy csata, de azt nem, hogy mikor volt egy dinasztia kihalása. Esetleg azt, hogy " Melyik évben halt ki az Árpád-ház?" és hogy mondjuk ki volt az utolsó leszármazott.
Idétlenség, storno.
Dátum: 2009.03.31. 20:05:06
Ez a kérdés már egyszer szerepel, kicsit más formában. Lehet, hogy úgysem fogadnák el. Mindenesetre fordulj kérdéseddel valamelyik adminhoz. Mondjuk Braty-hoz. Készséggel segítenek és villámgyorsak.Pár perc alatt megoldják a problémád.
Dátum: 2009.03.31. 19:54:34
Mennyi 120 a másodikonnak a gyöke?

14400
15,69
egyik se
120

Ezentúl mellőzöm véleményem mellékelését. Matek, storno.
Dátum: 2009.03.31. 19:38:23
Ám legyen.Nem kívánok senkivel személyeskedésbe átcsapó vitát folytatni, főleg nem egy kérdéssel kapcsolatban. Annyit jegyeznék még meg, hogy én nem tanácsoltam Neked, tisztelt Jucus, hogy ezt keress, vagy azt keress, pusztán felkértelek, hogy ne blamálj. "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!". Ezzel az egész dolgot lezártnak tekintem.
Dátum: 2009.03.31. 18:45:06
Jucus...kérnélek nem blamálni. Megjegyzem - bár nem tudom, hogy hány éves vagy - gyanítom, hogy nem kell neked magyarázkodnom. Miután elolvastad előbbi hozzászólásomat, remélem kicsit lehiggadtál. olvassunk és ÉRTELMEZZÜNK. Mellesleg az, hogy tanár vagy még inkább ledöbbent engem. Próbáltál már valaha szöveget értelmezni? Gyanítom, hogy nem...
Na!
Dátum: 2009.03.31. 18:41:33
Bakker na...nemár. 3 tyúk 3 nap alatt 3 tojás = minden nap 1. Mi nem tiszta? Ha úgy szólna a kérdés, hogy " 3 tyúk három nap alatt 9 tojást tojik" , vagy úgy, hogy " Adott 3 tyúk.3 nap alatt mindenik tojik naponta 1 tojást, stb..." Most már értitek ? Aki feltette a kérdést az nem helyesen tette fel. Tanár vagyok, emellett lektorálok is. Szövegértési-és-értelmezési vizsgám minden félévben volt. Én a feladat megfogalmazását kifogásolom, mert ezáltal módosúl az egész feladat és aki helyesen értelmezi az helytelen választ adhat.

Remélem meggyőztelek, ha nem, hát megpróbálom megint. Időközben átküldtem az egyik kollégámna aki szintén lektor. Ő is ugyanügy értelmezte mint én.

Mellesleg remélem, hogy nem vaszekszünk ezen, csak vitázunk.
Dátum: 2009.03.31. 18:14:16
Igy igen, így kijön. De a kérdés nem jól lett feltéve.Nézd át újra. Azt mondja, hogy 3 ty 3 nap 3 tojás. Nem azt mondja, hogy NAPONTA 3. Érted, mi a hiba??
Dátum: 2009.03.31. 18:00:02
Mennyi öt a harmadikon, szorozva mínusz egyel?

25
125
-25
-125

Hááát...titokban matekzseni vagyok, de ez akkor se jön be...matek, storno

Ha 3 tyúk 3 nap alatt 3 tojást tojik, akkor 9 tyúk 9 nap alatt hány tojást tojik?

18
9
27
81

Látom, az előbbi példa ragályos...amúgy futtassuk meg kicsit : Ezek a baromfik hárman vannak.3 nap altt tojnak HÁROM tojást, ami ugye azt jelenti, hogy hárman hoznak össze egy nap EGY tojást. Akkor köhönyöhörgöhöm, hogy lehet 27 a helyes válasz??? Mert ez alapján a logika alapján 9 a helyes válasz. Vagy a kérdés vanrosszul feltéve, vagy én vagyok elveszett ember.

Mi a szankszrít mantra szó jelentése?

reinkarnáció
összekapcsolódás Istennel
lekvár
gyalázás

Régen volt már, amikor szanszkritot tanultam...van valaki, aki mostanában tanult ? ( már persze a kérdezőt kivéve )

Egy tanóra az Ált. iskolában hány perc?

30 perc
60 perc
15 perc
45 perc

Nem mindig!!!Tanár lévén tudom, hogy az általános iskolák( de nemcsak ), módszerüktől, valamint irányultságuktól függően változtatják az órák terjedelmét. ( Akár 30 - 45 perc között )

Miből vonták ki előszőr a C-vitamint?

egy paprikából?
az Úrból?
egy almából?
egy krumpliból?

Tessék, kérem??? Lemegyek hídba...
Dátum: 2009.03.31. 15:50:07
Mikor született Isaac Asimov?

1900.Április 6.
1980.Február 10.
1920. Január 2.
1880.Március 20.

Óra, perc típus...

Hol született Alfred Nobel, a dinamit feltalálója?

Oslo
Los Angeles
London
Stockholm

Korházban bakker...de kit érdekel ? Inkább az lenne a kérdés, hogy mit talált fel...akkor egészen jó kérdés lenne.
Dátum: 2009.03.29. 08:40:11
Bocsi, ha sértő lettem volna, nem az vol a szándékom.
Dátum: 2009.03.29. 08:39:13
A kérdésed első részével talán egyetértenék, de a helyesírásod, valamint trágár szóhasználatod egyenesen megbotránykoztat. Remélem az adminok is látják. Mellesleg meg, ezek után nem hiszem, hogy te bárkire is követ vethetnél. Bárki szivesen olvassa mások hozzászólásait,- legyenek bár elmarasztaló jellegüek - , ha a hozzászólások civilizált formában vannak megírva. Próbálj meg civilizálódni egy kicsit, vagy legközelebb igényesebben és kevésbé trágáran fogalmazd meg a hozzászólásodat és akkor a fórumozók talán elhiszik Neked, hogy a mostani eset csak fatális tévedés volt.

Minden jót!
Dátum: 2009.03.29. 08:34:14
Mellesleg te hány éves vagy?
Dátum: 2009.03.28. 21:10:22
Ki énekli A Gyűrűk Ura című film első részének végefőcím dalát?

Dido
Cher
Shakira
Enya

Van ilyen kifejezés, hogy végfőcímdal? Ha igen, akkor elnézést...bakker...

Mikor van a bolondok napja?

aprilis 1.
november 1.
március 1.
oktober 1.

Április...nagy Á-val ( amúgy a többi honap nevét is nagybetűvel illene írni )...megjegyzem, túl evidens...

Hány négyzetkilóméter Afrika területe?

30,3 millió
300 millió
200 quadtrillió
1 ezer

Na ez mi? Borzasztóan primitív...Jesszus...akkor már inkább ne fáradj, ha csak ennyi jön össze...de tényleg.

Mikor született Tóth Árpád?

1000
2000
200
1886

Hát, ez igen!!! Hidat verek dzserök...csak kapkodom a levegőt...PRIMITIVITÁS ... és finom voltam....

Melyik sorozatban játszanak: Kertész Géza, Magdi anyus, Berényi Miklós?

Barátok közt
Twin Peaks
Dallas
Szomszédok

No comment.

Kit kell megnézni a közmondás szerint, hogy eltudjuk venni a kiválasztott lányt?

keresztanyját
apját
anyját
testvérét

Ritka értelmetlen egy kérdés...egyébként, rájöttem, mit akar tudni, de össze kellett kapnom magam...mellesleg "el tudjuk", tehát külön. És kiválasztott??? Mármint akit Isten választott ki valamilyen feladatra ??
Dátum: 2009.03.28. 18:23:22
A Mézga családban, hogyan hívják Aladár, 30. századi köb-ükunokáját?

Hufnágel Pisti
MZ/X
Rezovits Géza
Mézga Aladár

Hogyan hívják??????? Bakker...az Aladár után NEM kell vessző. Ha idetévedne netán a kérdés feltevője, ajánlom neki, hogy inkább "monnyonle" a kérdésfeltevés jogáról...mindenkinek jobb lenne.

Súlyos hibák, storno,
Dátum: 2009.03.28. 15:39:25
(Félkövérrel kiemelve a helyes válaszok)
Mi a Végzetúr nevű játék honlap címe?

www.végzetúr.hu
www.végzetúr.net
www.vegzetur.hu
www.vegzetur.com

Eszméletlen...és persze primitív...honlap-cím mellesleg...

A Heroes-ban mi Syler alap tulajdonsága?

Megállítja az időt
Telekinézis
Megérti a dolgok működését
Skalpolás

Speckó a dolog, amúgy meg nem semmi a kari, ha tud egy ilyen dolgot...lehet tanácsot kérni tőle ??? Nem is beszélve arról, hogy az alaptulajdonság emígyen íratik le.

mikor volt a honfoglalás?

895-896
1200
1000
200

Pro primo, a kérdést nagybetűvel kellene kezdeni, tehát "Mikor"...pro secundo, túl evidens a válasz, márcsak az időbeli eltérések miatt is, ráadásul kettő évszám lett megadva. Nehogymár valaki ne tudja rá a választ...
Köcce szépen. Igyekszem olyan kérdéseket feltenni, ami nem spec, de gondolkodni kell rajta, vagy illene tudni. Volt egy olyan kérdésem, amire felháborítóan kevés helyes válasz jött. Imígyen hangzik :

Mivel takarták le József Attila holttestét?

1. Fehér gyolccsal
2. Fekete posztóval
3. Nagy-Magyarország térképével
4. Semmivel

Vastaggal kiemelve a helyes válasz. Most tart ott, hogy a helyes válaszok aránya 30%. Illene pedig tudni, mert az egyik legnagyobb ( ha nem a legnagyobb!!! ) és legtragikusabb sorsu költőnk. Felháborít és lehangol egyszerre...szomorú...
Köszöntem. Korrigáltam és most már elfogadta, innentől a játékosok értékelik.
A következő anyagok közül melyik nem növényi alkaloid ?

Tein
Keratin
Koffein
Nikotin

A félkövérrel kiemelt a helyes válasz. Azt mondja, hogy a kérdésem "rossz, hibás kérdés" kiértékelést kapott, merthogy helyesirási hibát tartalmaz... HOL, mert én még mindig nem látom... ( itt jegyzem meg, hogy végzős filós vagyok, hát kullintok a nyelvhelyességhez )

Kérem újraértékelni.
Oldal: 123456789101112