Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2009.08.03. 11:55:06
Üdv kedves Mindenki!

Most kicsit kiakadtam. Miért is? Megmondom. Feltettem egy kérdést V4-en, amit rossznak értékeltek...Itt jön a kérdés és itt jön AZ INDOKLÁS! :

Milyen fák alatt található a "gunyhó" a Tüskevár című regényben?

Éger
Szil
Juhar
Fenyő

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

És elmondom, hogy mire lettem pipa. Számomra hihetetlen, hogy csak egy speciális réteg tudhatja a választ erre a kérdésre. Persze, vannak olyanok, akik olvasnak is néha, hát még, ha kötelező háziolvasmányról van szó! De ha mondjuk nem lenne az, akkor is el lehet olvasni az egyik legnagyobb magyar ifjúsági író egyik legismertebb művét, mert ugye "az Art nem árt". A kedves és igen műveletlen értékelő valószínűleg nem tagja annak a "speciális rétegnek", amely erre a kérdésre tudhatja a választ...
Megjegyezném, hogy én az ilyen embertől életfogytig megvonnám az értékelés jogát. Mert előfordulhat, hogy a Dél-amerikai szappanoperák szereplőit kívűlről fújja vagy hasonlók, az meg neki nem speciális.
Felháborító...ha nem tudja a választ, mert nem olvasta a könyvet ( mértékét adva ezzel intelligenciájának, vagy annak hiányát bizonyítva ) és a neten nem találja a választ, akkor már speciális.

Bocs, ha túlreagáltam volna.

Tisztelettel : JerryLee (V3,V4)
Dátum: 2009.07.26. 09:39:27
Hát tudod, én nem látok benne helyesírási hibát. A te bevezetődben viszont van : EBBE...helyesen : EBBEN. Tudod mit? Inkább ne kritizáld a helyesírást, mert - a fent említett okból - nem a te asztalod.
Dátum: 2009.07.26. 09:34:28
Hófehérkének milyen színű a haia?
barna
szőke
fekete
vőrős

Hát ez hogy ment át a rostán??? Törölni kérném. Ez amúgy V4-es kérdés.
Dátum: 2009.07.15. 07:57:14
Ha tegyük fel úgy lett volna feltéve a kérdés, hogy "A néphit szerint" hol koronázták meg, akkor talán elfogadható lett volna ez a válasz, hiszen a néphitben így él. Egyébként igazad van.
Dátum: 2009.06.25. 20:19:14
Egy felháborító kérdés :

Mi az a paszuly?
Száraz bab (székelyül)
Kukorica
Zöld bab
passz ully

Mondom miért. Egyrészt, mert a helyesírás csapnivaló! Zöldbab egybeíratik, az utolsó válasz meg teljesen értelmetlen! A kérdező illető által helyesnek megjelölt válasz pedig HELYTELEN!Pro primo : - A paszuly a standard magyar nyelvben is megtalálható szó akár szárazbab, akár hüvelyes bab jelentéssel. Pro secundo : - nincs olyan, hogy székelyül.Ez azt feltételezné, hogy van székely nyelv, holott NINCS. Székely nyelvjárás van, specifikus tájszavakkal.
Amire az illető gondolt, az a faszujka, illetve fuszujka ( esetleg ly-os változattal )de semmi esetre sem paszuly és főleg nem székelyül. Kikérem magamnak!

De szeretnék találkozni azzal, aki ezt a kérdést értékelte...esetleg azzal, aki megfogalmazta.
Dátum: 2009.05.17. 18:23:17
mi az magyarul áno?
igen
nem
vala hogy
se hogy

Hát ez mi, kérem tisztelettel?? Roszzúl vagyok...már a kérdés feltétele is gyalázat, hát még a válaszok...azt hiszem nem is kell mondjam, hogy TÖRLÉS. Egyébként találkozott már valaki ezzel a kérdéssel?
Dátum: 2009.04.29. 18:38:22
Kérdés : Kit lőtt le Jack Ruby?

kattintok és ez jön :

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: John Wilkes Booth

Nem a helyes válasz van bejelölve, hiszen Jack Ruby,( ismert jelzője a "gyilkos gyilkosa" ),nem a fent említett egyént lőtte le, hanem Kennedy gyilkosát , Lee Harwey Oswaldot. Nem ez a név van bejelölve helyes válasznak, holott szerepel a válaszok között!
Javítani vagy törölni kérném!
Dátum: 2009.04.26. 08:40:32
Travia online játékban melyik nép nem szerepel?

Inka
Romai
Germán
Gall

Travian, Római...mellesleg nagyon dedós és spec is. Aki nem játssza azt a játékot, honnan tudná? Storno légyszi
Dátum: 2009.04.25. 14:58:30
Én tudom, én tudoooom Ez a kedvenc Rejtő regényem...egyetértünk abban, hogy spéci
Dátum: 2009.04.25. 14:56:16
Melyik városban található a Kolosszeum?
Budapest
Párizs
Kijev
Róma

Ja...és a rőzse szedi a nagymamát...dedós...

Milyen csoportba lehet osztani a korallt?

Ilyen nincs a Földön
Tárgy
Növény
Állat

Az "Ilyen nincs a Földön" miatt kötekszem...

Mi Nagy Britannia fovarosa ?

Anglia
Harrogate
London
Manchester

Nagy-Britannia és főváros, így kell írni... Mellesleg debil válaszok...főleg az Anglia.

Nem értem, miért nem dobta vissza a rendszer helyesírási hiba miatt? Az enyém már azért visszadobta, mert a kérdés vége és a kérdőjel között szóköz volt...

Mikor alakult meg a NATO?

1956. október 23-án.
1949 szeptember 11-én.
1948. március 23-án.
1949. április 4-én.
Dátum: 2009.04.25. 14:53:37
Bakkeeeeer...most látom, h nem jó helyen vagyok...excuses fellows
Dátum: 2009.04.25. 14:42:07
Melyik városban található a Kolosszeum?
Budapest
Párizs
Kijev
Róma

Ja...és a rőzse szedi a nagymamát...dedós...

Milyen csoportba lehet osztani a korallt?

Ilyen nincs a Földön
Tárgy
Növény
Állat

Az "Ilyen nincs a Földön" miatt kötekszem...
Dátum: 2009.04.25. 12:59:04
Mi Nagy Britannia fovarosa ?

Anglia
Harrogate
London
Manchester

Nagy-Britannia és főváros, így kell írni... Mellesleg debil válaszok...főleg az Anglia.

Nem értem, miért nem dobta vissza a rendszer helyesírási hiba miatt? Az enyém már azért visszadobta, mert a kérdés vége és a kérdőjel között szóköz volt...

Mikor alakult meg a NATO?

1956. október 23-án.
1949 szeptember 11-én.
1948. március 23-án.
1949. április 4-én.

Óra-perc, egyébként semmi bajom vele.
Dátum: 2009.04.19. 13:56:05
Ki, vagy mi a "nebula"?

Nőnemű nebuló
Egy ritkán fellehető ásvány
Obszcén, mutató jellegű, nőkre használt kifejezés
Latin eredetű kifejezés, magyarul "csillagköd"


Csak a véleményetek érdekelne ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Remélem lesz reakció rá.
Dátum: 2009.04.15. 16:34:13
KI tud-e lyukadni a vonat kereke?

nem tud mert a gumin olyan borítás van, ami óvja a kereket a kilyukadástól
dehogy tud, hisz vasból van
nem tud, mert nincsen kereke
igen ki tud


na ez igen! Az ész megáll...storno légyszi. Mellesleg megjegyzem, hogy a KEREKE ki tud lyukadni legyen az bár vasból...az abroncsa nem tud esetleg....bakker...
Dátum: 2009.04.11. 07:44:02
Hogyan hívták Trója híres védőjét?

Paris
Achilles
Hector
Aggamemnon

Hogyan hívják???? Beszéljünk szépen magyarul és mondjuk rendesen : Hogy hívják?. A fölösleges finomkodás megalázza édes anyanyelvünk.
Dátum: 2009.04.10. 10:05:40
A Columbia űrsikló katasztrófája mikor volt?

1986. január 28.
2001. szeptember 11.
2003. február 1.
1990. július 8.

Tudtam a választ, de attól még óra-perc típusú...storno
Dátum: 2009.04.10. 07:48:16
Feldobom zöld, leesik piros. Mi az?

Tenisz labda
Palacsinta sütő
Mobiltelefon
Dinnye

Teniszlabda, palacsintasütő...egybeíratik és nem külön.Hogyhogy nem mobil telefonnak írtad ?

MInek a képlete a H2O-POK?
Vizipók
Hidrogén-dioxid kloroxofon
Sellő
Vízi-sav

Irgum-burgum, de kreatív...

Melyik auto márka Német?

BMW
Fiat
Renault
Citroen

Most akkor autó, vagy márka, vagy autómárka érdekel ? A válaszaid alapján inkább az utóbbi, nem ?
Dátum: 2009.04.09. 19:23:18
Hol tudsz segitséget kérni?
Sehol
Tevékenykedések
Egyéb
Vadászat

Tevékenykedések ? Hol?Hol?Hol? Mert én nem látom ezt a menüt...

A történelmi Magyarország mely területén éltek a székelyek?
Kárpátalja
Felvidék
Délvidék
Erdély

Éltek ?? Ma is élnek ám....


Bocs, hogy két külön hozzászólásban tettem fel, de véletlenül nyomtam el. Bocsika még egyszer.
Dátum: 2009.04.09. 19:14:17
Mikor volt a II.világhábor?
1978
1990
2000
1942

Ejha...és akkor van olyan is, h égihábor ? Megjegyzem, hogy a válaszokban is van kivetnivaló...storno lécci