Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2010.01.11. 20:47:41
Járhat, de ennek igencsak kicsi a valószínűsége. Max akkor tudom elképzelni, ha -60-70%-kal támad valaki bár az meg is érdemli. Arról meg nem is beszélve, hogy a szaki generálni fogja a lefelé támadást és így senkinél nem lesz LE. Ha nincs akkor nem is vehet el.
Dátum: 2010.01.11. 20:05:10
Ezért 99%. De a vesztes csata még mindig nem jár tp-vel tudomásom szerint.
Az Új szakival a vadászat teljesen felejtős. De ha már vadászol akkor azt csak láthatatlanul. A vadászatból bejövő LE valóban a fele a normálnak. De az már a portyán felül van, bár több lesz a szerzett Tp de egy kis szerencsével a befogott állatok sajtolása ezt bőven pozitívba fordítja.
Dátum: 2010.01.11. 19:58:13
Ezzel egyenlőre nem tudunk mit kezdeni, de ha két szorzó ugyanakkor a akkor nincs jelentősége. Akkor csak lassít de hátrányt nem okoz.
Dátum: 2010.01.11. 19:54:22
Amit számolgattam és feltételezgettem az az én 53. szintemre vetítve van. De mivel a képlet szint függő ezért a Te szinteden arányaiban nézve hasonló LE/TP arány különbség jönne ki.
Dátum: 2010.01.11. 19:48:00
Ezért írtam, hogy valakinek pontosan ki kéne számolni.
Dátum: 2010.01.11. 19:46:19
Igazad van 15 pp-és beállítás és 2 szintes lefelé támadás esetén. De ugyebár van egy valóság formázás szaki ami max esetén +10 pp-t ad naponta.
Arról nem is beszélve, hogy a szaki az eddigi tapasztalatok alapján a lefelé támadást favorizálja LE/TP arányban így nem is tévedtem sokat. Sőt. Még több lett a nyerhető LE egy szinten.
A tényen viszont az nem változtat, hogy aki ezt választja az még a VF-nél is lassabban fejlődik és több Le-t szedhet össze 1 szinten.
Dátum: 2010.01.11. 19:29:14
Ez igaz! Ezért írtam, hogy lassít is a szaki. Mert 30 pp 30k és 300 Tp míg 30 csp is 30k de 600 Tp. Ez azért nem mindegy.
Dátum: 2010.01.11. 19:26:08
Ez igaz ezért írtam azt, hogy láthatatlanul vadászik akkor máris fele a Tp és a mellette bejövő Le már plusz hiszen a portyán felül van.

Az alap az az, hogy aki átáll az Új szakira az nem vadászik, de ha mégis azt csak láthatatlanul, mert akkor ugyanannyi Tp kap mint egy VF-es nem láthatatlan vadászó (legalábbis megközelítőleg)

Tehát az összehasonlítás az VF és az EH közötti szint/TP-LE arányról szól. Hogy egy szinten melyikkel lehet több LEt kiszedni. Nyilván való, ha felejted a VF-et akkor a vadászatnak annyi vagy csak láthatatlanul, de csak mértékkel és csak a befogás lehetősége miatt. Ez opciónális vagyis nem feltétele a jobb LE-TP-nek.
Dátum: 2010.01.11. 19:18:40
Ez igaz! Mert lefelé támadás esetén sokkal gyengébbet támadsz így 99%ig biztos a győzelem. Ha buksz akkor sincs semmi csak elment 1 pp ugyanis a vesztes csata esetén nincs Tp. és valószínű, hogy LE-t sem buksz, hiszen az alacsony szintűek a folyamatos támadások miatt 0 Le-vel lesznek csak elérhetőek.

Egyedüli buktatótl egyenlőre csak a figyelmetlenségben látok, ha valaki nem 100%os ellenfelet támad.
Dátum: 2010.01.11. 19:14:32
Egyszerű volt, de nem biztos hogy jó, ezrt nem akartam beírni konkrétan:
A VF-es vadászatom átlaga 800-1200 között van. 400-tól egészen 2800ig ingadozik. maxos spekt-el.

Egy vadászatért kapok 1200Le-t és 19pt-t

Az új szaki az eddigi ide írt infók alapján: EH+KA maxolva kb. 800 és 1200 LE között ad és 6-10Tp
Vagyis:

Vadászatért: 800-1200LE és 19 Tp.
Portyáért: 800-1200LE és 6-10 Tp.

Itt már azért látható a TP/LE arány különbsége és a fejlődés lassulása.
Ha még belevesszük a sikeres portyákat is ahol a szaki nem működik de a Tp a lefelé támadás miatt nem változik és még belevesszük, azt is hogy esetleg láthatatlanul vadászva sajtol akkor a szerezhető LE sokkal több mint a VF által kapott LE/TP

Bár ez csak az én elméletem és nincs pontos adatom.
Dátum: 2010.01.11. 18:58:44
Nem biztos, hogy öngólt lő az aki szakit vált csak utána kell számolni. Ma már erre nincs időm, de holnap lehet pontosan utána számolok csak akkor ahhoz kellene egy olyan adat, hogy 53. szinten maxos szakival szint azonos támadás mellet mennyi LE-t és mennyi Tp-t kap valaki átlagosan.

Vagy az is jó aki már maxolta a szakit és megmondja mennyi volt a VF-es vadászata LE-Tp és most mennyi a maxos szakival a LE-TP amit kap azonos szinten.
Dátum: 2010.01.11. 18:52:06
Jó lenne, ha valaki konkrétan utána számolna a szinten belüli LE/TP aránynak. Vagyis hogy a szintjén VF-es vadászattal mennyi LE szerezhet illetve az új szakival mennyi LE lenne szerezhető. Ahogy én számolgattam nekem az jött ki, hogy míg a VF-es vadászattal (sajtolás nélkül) kb. fele annyi Le-t lehet kihozni mit az új szakiból szint azonos támadás esetén. És ha a lefelé támadás még kevesebb Tp-t ad akkor még nagyobb lesz a kiszedhető LE. Sőt az új szakival lehet láthatatlanul is vadászni, ami felezi a Tp-t, de a befogás és a sajtolás nem változik, tehát még több LE hozható ki belőle.

Ha jól matekoztam ki a dolgokat a rendelkezésre álló infók alapján akkor az új szaki az lassabb fejlődést eredményez és nagyobb táp lesz mint a VF ha azt valaki jól használja ki.
Dátum: 2010.01.11. 18:14:46
Kedves, ha Iq-hoz lenne kötve a fórum akkor Te már a netről is le lennél tiltva.

Ha egy szövegkörnyezetből kiemelsz egy részletet akkor az lehet, hogy más értelmet kap mint az az eredeti környezetében.

A barmozást meg tartogasd édesanyádnak, Én sem ismerlek és Te sem ismersz és ez addig jó neked amíg így is marad.
Akkor szerinted ki! A legtöbb karakter már VF-es. A lényeg, a TP-n van! Aki kifejlesztette a VF-t az azért csinálta, hogy minnél kevesebb Tp-t kapjon a vadászatért. Lehet, hogy alapjáraton nem is portyázik, de az állatok TP-je és morálja miatt lefelé fog támadni. Sőt meg merem kockáztatni, hogy mindenki állatnevelési céllal lefelé támad, mert harmad vagy negyed annyi Tp jár a karakternek az állatnak meg ugyanannyi mintha felfelé támadnál 3xos Tp-ér.
Ne légy eltévedve a VF nagyban befolyásolja a tudatos játékost a tudatos támadásban. És ez így is marad amíg a játék szinten belül szerezhető Tp-Le arányról fog szólni.
Dátum: 2010.01.11. 17:17:20
Idézet: Miklós - 2010.01.11. 15:50:17
Ha valaki jelentősen alacsonyabb szintű karaktert üt, akkor a LE és a Tp is kap egy 1-nél kisebb szorzót a szintkülönbségtől függően, a 20-100% szorzó mellett! Tökéletesen igazatok van, ezt a módosítóról a megbeszélés során egészen megfeledkeztünk (én legalábbis biztosan), pedig ez a szorzó is fontos ahhoz, hogy a lefelé ütést kevésbé "rentábilis" legyen. Természetesen ezt a szorzót az EH-val kapott minimum LE esetében is alkalmazzuk.


Azt írod, hogy az LE is és A TP is kap egy 1-nél kisebb szorzót. Ezt kifejtenéd, mert nem értem. Bár matekból gyenge vagyok, de ha a TP-t is 1nél kisebb számmal szorozzuk akkor az eredmény csökkenni fog vagyis még kevesebb Tp jár érte. (6*0.8=4.8 ) Ez így értelmetlen. Főleg ha a két 1 alatti szorzó ugyanaz mert akkor nincs változás csak lassítás. A lefelé ütést csak úgy lehetne csökkenteni, hogy az alap LE szorzó marad 1 (szint azonos támadásnál) lefelé csökken viszont a TP meg ezzel fordítottan nő. Vagyis a szint azonos támadásnál 1, lefelé támadásnál nő (1.1-1.2 stb.) míg a felfelé támadásnál meg csökken.
Így helyre lehetne tenni a szakit és megszűnne a lefelé támadás is.

De valaki ellenőrizze le, hogy jól gondolom-e a dolgot.

Mod:szmájlit tett a 8-as helyére
Dátum: 2010.01.11. 17:02:53
Valakinek akinek van türelme és kedve kiszámolhatná, hogy egy teljes szintre levetítve 0 (Tp-től szintlépésig) Mennyi az szerezhető LE különbsége a VF és a EH szakiknak. Én számolgattam az eddigi beírások alapján és meglepő eredmény jött ki! Ezért kíváncsi lennék más eredményére is.
Dátum: 2010.01.11. 16:34:55
Tudod Birka néha az az érzésem, hogy a játékosok vannak a Beho-ért és nem a Beho a játékosokért.

Ha olvassák a fórumot akkor ezt a szakit be sem vezették volna vagy ha már bevezetik akkor abban ne legyen hiba.

Nem tudom ki volt az a játékos aki a bevezetés után rögtön felejtette a VF-et és tt-vel maxolta a szakit. Na Neki próbáld megmagyarázni, hogy ja bocs rossz volt a fejlesztés és nem 1000 Le jár a 10Tpérthanem csak 500LE.
Gondolkozni kéne néha. Meg hallgatni azokra akik játszák is a játékot és nem csak tamagocsiznak.
Dátum: 2010.01.11. 16:15:03
Gyorsnak nem nevezném 11 nap kellet hozzá.
Dátum: 2010.01.11. 16:13:58
Gratulálok, még be sem lett vezetve már toldozni-foltozni kell. Átgondolt fejlesztés az biztos. Inkább hallgatni kellett volna azokra a játékosokra akik már az elején figyelmeztettek arra, hogy ez így nem jó, sőt káros a játékra nézve.

Tudnám minek van a fórum, ha mi csak irkálunk ide, de a fejlesztők még arra sem veszik a fáradságot, hogy beleolvassanak.
Dátum: 2010.01.11. 15:31:11
Ez a szaki szerintem senkinek nem jó. Nagyon egyoldalúan gondolkodtok 1-2 embert kivéve mindenkinél van magasabb szintű. Tehát, nem fogsz tudni lefelé ütni mert mire felkelsz reggel addigra már valakik rongyá vertek fentről.
Arról nem is beszélve hogy a a folyamatos lefelé ütések miatt nem lesz 100% célpont. Sőt még háborúzni sem fogsz tudni egy idő után. Mert egyszerűen elfognak tűnni az alacsonyabb szintű játékosok. A játék ellehetetlenedik mindenki számára. Nem csak karakterek fognak törlődni, de szövetségek is megfognak szűnni.
Bár ne legyen igazam de én azt látom, hogy ha tömegesen elkezdik a játékosok kifejleszteni ezt a szakit akkor a VU hamarosan lehúzhatja a rolót.

Bár jó lenne ha nem lenne igazam.