Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Azazel

Dátum: 2014.12.28. 14:03:41
Épp most láthattad, mi lessz, a lesz-ből, ha lazán kezeljük. Én lazán kezelem, és nem érzem magam ettől rosszul.
Nem hiszem, hogy bárki is az itteni kvízből tanulna helyesen írni.Tudom, felemelő érzés jobban tudni, és kioktatni, kirívó esetekben még helye is van ilyesminek, még itt is, de továbbra is úgy vélem, hogy létezik a " még belefér" kategória, mint ahogyan létezik a " sza...rágás" kategóriája is.(tudom: igénytelen, és durva kifejezés, de ezt éreztem megfelelőnek)

Azt pedig különösen szánalmasnak találom, ha egy efféle " önkéntes anyanyelvőr "kioktató posztjában helyesírási hiba van, plusz még tárgyi tévedés is. Ö ne akarjon kioktatni a témában, mert nem hiteles.( nem rólad van szó)

Az anyanyelv a beszélt nyelv? Ez esetben nem kell próbálkozni az írással. Tudhat az is magyarul, aki analfabéta - én is tudok túlzásokat írni, ha ettől kerekebbnek tűnik az általam hitt igazság.


Szerinted tényleg akkor magyar a nyelv, és attól anyanyelv, ha írásban megfelel egy rakás önkényesen ráerőltetett szabálynak, amik olyan jól sikerültek, hogy sokszor több a kivételes eset, mint a " szabályos "? Úgy véled, neked, vagy vagy bárki más megveszekedett szabályfannak, több közöd van az anyanyelvhez, mint mondjuk egy kétszáz évvel ezelőtt élt magyar pásztorembernek, csak mert ő írástudatlan volt?

Én egy arrogáns, sznob bunkó vagyok, de ezzel túlteszel rajtam is...
Dátum: 2014.12.28. 13:38:30
Oké, ez figyelmetlenség, elírás.
Dátum: 2014.12.28. 11:45:20
Az anyanyelv, a BESZÉLT nyelv. Amire azután egyes unatkozó és okosnak látszani akaró emberek megpróbálnak különféle szabályokat ráhúzni, hogy valami számukra ismerős is legyen benne....Az anyanyelv ápolása, és az elvtelen szőrszálhasogatás messze nem ugyanaz.
Javaslom tanuld meg értelmezni, amit olvasol, ne csak az alanyt, meg az állítmányt keresd benne.
... a minimális, csak vájtfülűek számára létező helyesírási problémásakat is.
Dátum: 2014.12.28. 11:19:12
Nem. Ez egy online fantasy játék, aminek egy igen kis része a kvíz. Nyilván kell egy minimális színvonal, de nem érzem, hogy kis nyelvtantudós szakkör szintjén kellene lennie. Nyilván másképp vélekedünk erről, én szánalmasnak, és erőltetettnek találom, ha egy egyébként jó kérdésben,keresünk valami vesszőhiba szintű problémát, csak hogy a fórumon villoghassunk a nyelvtanórán szerzett pirospontjainkkal.

Majd ha már nem lessz a kérdések között ezer idióta, konkrét tényekben hibázó, hibás válaszokat megadó, igénytelen témájú, stb...
Akkor talán, de akkor is csak talán, lehet irtani a minimális, csak vájtfülűek számára létező helyesírási problémásakat is.
Dátum: 2014.12.27. 21:09:32
Az igényes nyelvész...:

Melyik beszédhangjaink mindig zöngések?

magánhangzók
mássalhangzók
nem rezeg egyik sem
horkolás
Dátum: 2014.12.27. 18:13:43
Full nem biztos...csak rémlik, de mert valaki kapott hivatalos választ, de nem emlékszem hol olvastam... A lényeg, hogy nincs még annyi szövi, amennyi kell.
Dátum: 2014.12.27. 10:25:04
Amint legalább 5 szövetség részt vehet benne...
Dátum: 2014.12.27. 10:00:03
Hogy hívják a Manchester United, Holland válogatott kapusát (2009)?

Robert Van Backhen
August Fridden
Edwin Van Der Sar
Edwin Van Der Meyche

Ahha...kedves mama jól van? Durván spec, talán még Hans szerint is


Az alábbiak közül melyik elnevezés fedi a kukoricát?

málé
lütyő
kótyonfitty
nyüzüge

Egyik sem. A málé nem a kukorica, hanem egy kukoricalisztből készült étel.
Dátum: 2014.12.26. 12:43:20
Most még a töltöttkáposzta, és a bejgli mámorában fetrengenek...nekik is ünnep van...majd..
Dátum: 2014.12.26. 11:31:07
Lényeges dolgokba nem tudtál belekötni, minimális szintű helyesírási hibák miatt viszont felesleges. Nem helyesírási versenyen vagyunk, az Akadémia dísztermében...


Hova indult Kolumbusz Kristóf?

Amerikába
sehová
Indiába
a nagynénjéhez


Idétlen válaszok.


Ez az egyetlen, amivel egyetértek.Nem csak idétlen, de a kérdést tagadó válasz, ami ugyebár automatikusan visszadobandó.
Dátum: 2014.12.25. 21:10:42
De bizony hogy az. Nincs igazad Hans. Speciális rétegkérdés, mert csak a HP.-fanok tudják a választ. Sőt, én is HP.-fan vagyok, és mégsem tudnám fejből...(igaz én nem a nyomtatott, hanem a folyékony verziót favorizálom.. )
Dátum: 2014.12.25. 19:44:17
Rendben Nem feltételeztem, hogy neked jut napi tíz besorolandó....
Dátum: 2014.12.25. 14:41:46
Külön jutalom csak a kategorizálásért jár, abból viszont nem nagyon van napi 1-2 nél több. A " csak" megválaszolt kérdésekért a vadászatkor kapod a plussz LÉ.-t jutalmul.
Dátum: 2014.12.23. 18:40:19
Elég szánalmas.... Nyomj egy rendes hisztit, az használni szokott...
Dátum: 2014.12.23. 15:57:35
Ehh..unicum szilva, Ladánybene27, bejgli, lazulás....nem pörgetem magam ezen a szívófesztiválon...kezdem elfelejteni, hogy játszani vagyok itt, szórakozni, nem az idegrendszerem feszességét ellenőrizgetni...
Dátum: 2014.12.23. 14:31:33
Gyakorlatilag kő nélkül 1 darab feladatot tudunk átvenni, ha nem szivat a Magásságosrohadnamegaholvan Random, és jön csomag, akkor kettőt.

Tényleg miért kell minden eventnek, ami amúgy jó, meg feldobná az embert, átcsapni eszelős szivatásba a random miatt? Miért kell buknom a Lady medálját azért, mert 23 szinten keresztül normális tempóban estek kalandok, az utóbbi három napban összesen 4-et találtam, ugyanannyi cs./pp.-költés mellett, mint eddig?
Dátum: 2014.12.23. 13:36:13
Dátum: 2014.12.23. 12:43:05
Adsz párat? Az enyémek elfogytak..
Dátum: 2014.12.23. 12:25:50
Én meg csak úgy simán köszönöm, és hasonlóan kellemes ünnepeket kivánok a Végzetúr csapatának
Dátum: 2014.12.23. 11:31:08
Többnyire legkésőbb másnapra megvan....az események menüben lessz egy szöveg, miszerint a játékvezető az általad...blabla elutasította/engedélyezte.