Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Semelyik

Dátum: 2009.10.10. 16:08:30
Hosszú idő óta a legrosszabb kapott kérdésem.
Nem merem elképzelni, hogy ment át valaha is a rostán:

Melyik egy közmondás?

Kicsi a bors,mint a Tesco tekintélye.
Kicsi a bors,de erős.
Kicsi a bors, de legalább finom.
Kicsi a bors,de hol van?
Ez szerintem műveltség helyett érdektelen adat amúgy [verjetek meg!], és mindkettőt visszadobnám.
A minap volt a tiszás: ott azt írta rá vmi értékelés-közelibb emberke, hogy a Tisza zűrös, mert határfolyóként nem egyértelmű, hányhoz számolod.
Okosabb nem jutott eszembe.
Dátum: 2009.10.05. 16:38:35
Családi szív, decuki!


Azért Nagy László és Vörösmarty Mihály fordult egyet a sírjában, azt hiszem.
Tudod mit?
Van egy ajánlatom. Amolyan üzleti.


Mikor legközelebb tehetsz föl kvízkérdést, szólj, és írok egyet neked privátban.
Cserébe utána mindig lemondasz a a feltevési jogról, és nem szaporítjuk tovább ezt a meddő vitát.
Állj le.
Nincs igazad, és a hangnemed is tűrhetetlen.
És minden hibát elkövetsz, amit csak lehet, beleértve a más kérdéseivel takarózást is, de még azt is rosszul csinálod ráadásul. Pl a Erdő, erdő erdő cca a másodikas énekkönyvben is szerepel.

Akik válaszolnak itt, azok többnyire jószándékból állnak rendelkezésedre, te meg üvöltözöl 4 azaz négy darab elolvasott fórumhozzászólás után.
A kérdésed rossz, és még helyesírási hibával is tele.

Olvasd el ezt, hátha belátod a hibáid:
http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

És egy jótanács: bár senki nem tiltja, hidd el nekem, Végzetúrról szóló kérdést tényleg értelmetlen föltenni.
Az alapjáték kérdései már mind foglaltak, többszörösen lefedettek.
A későbbiekre vonatkozóakat pedig "spec réteg" indoklással fémjelzett "spec és még ráadásul mindenkinek baromira elege van belőlük" gondolati háttérrel vetik el, jogosan.
Köszi.
A kérdést nem tudom kevésbé erőltetetten feltenni. Ebben segítsetek, kérlek.
Vagy jó így?

Az alábbi felsorolt személyek és alakok közül melyikük állandó kísérője NEM egy szamár?

Shrek
Sancho Panza
Bálám próféta
Krisztofóró
Nem tudom.
Ha szerepelt már, annak szerepelnie kéne az indoklásban.
Nem nehéz, de nem dobnám vissza gagyi címkével sem.
A szövegbe kéne egy "az alábbiak közül", de ezért kidobni kegyetlenség [és helyesírásis indokkal visszadobva orvosolhatónak tartom].

Én jónak tartom.
Várd meg, hátha talál vki vmit vagy betoppan az értékelő, és megmondja a tutit.
Dátum: 2009.10.03. 09:52:41
Ebben reménykedtem, de vártam a megerősítést.
Köszi.
Dátum: 2009.10.03. 09:43:51
Helló.
Nem láttam eddig ezt, sikeresen szemeteltem a régi topikba.

Engem nagyon zavar, hogy az egyforma tárgyainkat a gép egy kupacban kezeli, csak ráírja a darabszámot. És a belehelyezett fókuszkristálytól még azonos marad eredeti példányával.
Történt ugyanis, hogy gorgon amulettembe fókuszkristályt tettem, és - mint az a bevezető alapján várható - egy újabb térkapus szörny dobott rá egy másikat.
Ha föl szeretném rakni a nyakamba a cuccot, azzal nincs gond. De tallérért nem merem eladni, mert nem tudom, melyik lesz az enyészeté.
Továbbá: értem én, hogy tárgyaknál ez nem merül fel, mert ott csak egy lehet mindenből. De ha már itt lehet több egyformám, fókuszkristállyal különbözővé tett profil már elképzelhetetlen?
Dátum: 2009.10.03. 08:52:14
Áhá!
Azért, remélem, az ikszet kivetted.
De szerintem várj még véleményt, lehet, csak én paráztam túl.
Eltaláltam, de ez azért messze nem olyan közismert, mint a kardfogú tigris, a mammut a dodó vagy épp a moa. [Mondjuk ezek többsége meg már gagyi.]
Átengedném, de nem merek 100%-ot mondani.
A kacsacsőrű emlős az egyetlen mérget [sarkantyú] termelő emlős, úgy tudom.
De utánanézek.
-----------------------------
Az egzisztenciát itt is megemlítik:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kacsacsőrű_emlős,
az unicitásra nem kerestem rá.
Dátum: 2009.09.29. 06:10:41
Nem lehet végrehajtani az alábbi műveletsort:

Tegyük fel, hogy van egy térkapus relikviám, benne A térkapus fókuszkristállyal.
Erre dob a gép egy ugyanolyan relikviát [persze betét nélkül].
Ebben a pillanatban csak az A tartalmú vehető fel.
Nem tudom az újat fölvenni és tenni bele B fókuszkristályt, majd mindkettőt [egyszerre nyilván egyet] használni.
[Ez van a kufáros tárgyaknál azzal áthidalva, hogy nem is tudsz másik olyat venni.]
Ha biztos elfogadásra akarsz menni irodalmi kérdés terén, ne kérdezz idézetet vagy tartalmi/cselekményes részt. Azok ugyanis valószínűleg nem mennek át.
Például Harry Potterből sem ment volna át, ha megkérdezed a levitálás varázsigéjét, vagy hogy kitől kapta Potter élete első seprűjét.
Sőt, ha elfogadsz egy jótanácsot: Pottert, GYU-t és Galaxis...-t ne is kérdezz már. Az a sanda gyanúm, hogy az elfogadható kérdések már mind foglaltak belőlük.
Kérdezz mást, van még felidézni/mit levenni a polcról.
A válaszlehetőségek és a topikcím.
Első nekiutásra szóközhiányok.
Dátum: 2009.09.24. 15:49:13
30-as küldin 24-re buktam el ezen:

Melyik magyar sör nyerte a legtöbb aranyérmet?

Soproni
Arany ászok
Borsodi
Kőbányai


Milyen aranyérem? Melyik évben?
És még: he?