Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Semelyik

Na jó, nekem mindmáig ez volt a csúcs:

Hány lebenyből áll az eberi tüdő?

2
3
4
5


Ez 0, azaz nulla helyes válasszal zuhant ki.

Pedig szerintem ezt illik tudni, sőt, ki is következtethető picit.
Na de ennek a nullasága óta gondolom azt, hogy a jó válaszok aránya semmit, de semmit nem jelent.
Csak a szótárt nem szeretik, ez szerintem nem az.
Én szépnek tartom.
Adok 82,3%-ot az átmenetelre, jó?
Á, csak nincs kedvem azt csinálni, amit kéne.
Mindjárt összedobok valami focis-gandalfos-végzeturas-dzsedis kérdést, oszt jóság van.
Igen, erre kértem megoldást.
És amit mondasz, azt írtam át ilyenné.
Hát vissza!



Hol található(ak) az ananász magja(i)?

Az eperhez hasonlóan körben, a húsa körül helyezkednek el az apró magok.
A szilvához hasonlóan egyetlen csonthéjas magja a gyümölcs belsejében van.
A banánhoz hasonlóan a gyümölcs egyfajta hibrid: nem tartalmaz magokat a szaporodáshoz.
Az almához hasonlóan apró magjai a gyümölcs belsejében vannak.
Vannak az ananásznak magvai? Ha igen, hol találhatók?

Az eperhez hasonlóan körben, a húsa körül.
A szilvához hasonlóan a gyümölcs belsejében.
A banánhoz hasonlóan a gyümölcs egyfajta hibrid: nem tartalmaz magokat a szaporodáshoz.
Sehol: hiszen az ananász nem zárvatermő növényen fejlődik, így nem is termel magokat.
Remek kérdés, jók a válaszlehetőségek. Grat.
Egyetlen hibalehetőségnek én is azt látom, hogy foglalttal visszadobják.
Dátum: 2010.04.21. 13:06:44
Arra értette, hogy kimaxoltnál kapod meg azt a opciót, hogy betelt állathelyeknél a vadászat leáll(hat).
Dátum: 2010.04.21. 12:09:54
Autosajtmentes favágós csóri.
Dátum: 2010.04.21. 12:00:35
Idézet: Kocos - 2010.04.21. 11:25:21
Idézet: CaveMaN - 2010.04.21. 11:18:57
Ez esetben az értelme veszik el az automata sajtolásnak azzal, hogy ugyanúgy hamarabb leáll a vadászat, mint ahogy kellene. A játékosnak ugyanúgy kell figyelnie, hogy ne telljen meg az állatkert. Az esetek nagy többségében nem is fog, de ha előfordul 1-2 alkalommal és ennek örömére még jól le is rabolják az illetőt, akkor kezdődni fog újra a sírás.


Ezt nyilvan nem mondod komolyan.
Ha az aki nem akar gyorsitani, 2 helyet hagy szabadon, akkor 5% alatt van eselye, hogy egy 50-es vadaszat leall neki a kozepen. Most meg mondjuk 80%. (Ezek becsult ertekek, de sztem nem tevedek vele nagyot.)
Igy is boven megteheti, hogy csak egy 45-60 mulva pislant vissza a jatekra a vadaszat inditas utan, es akkor meg ha rogton 3. vadaszatnal leallt a verkli, akkor sem jott ki 15% alol. De 20-bol 19-szer meg vegigvadaszta az 50-et felugyelet nelkul.


De, nagyot tévedsz. <- Ezt javítom, bocs, félreértelmeztem valamit, szóval utánaszámolva:
Néhány adat:
2 üres hellyel indított 8%-os befogásnál n db vadászat indítása esetén a leállás százalékos esélye
10 -> 18%
15 -> 33%
20 -> 48%
21 -> 50%
25 -> 61%
50 -> 91%
Dátum: 2010.04.21. 09:10:17
Akinek ebből áll az élete, azokat együtt sajnáljuk, ebben megegyezhetünk.
Meg akik képesek egész nap ezt az ablakot elöl tartani.
Most, hogy nem tudom vállalni, hogy fixen eleget legyek on, inkább elvonultam katakombába. Ilyen típusú vagyok.
De ha ezt a játékot úgy tekintem, mint reagálás mások hibáira és az adott helyzetre, akkor nekem a kényelmi funkciónak kikiáltott előnyszerzés szúrja a szemem.
Dátum: 2010.04.21. 09:06:04
És egy dolog fontos, ezt ne értsd félre.
Azt, hogy épp a tiedre nyomtam válasz klikket, ne értsd félre. Nem ellened irányuló támadás volt, ha úgy fogalmaznék, hogy az össznépi ötletelés váltotta ki belőlem, az sokkal közelebb állna a valósághoz.

Azt gondolom, hogy ha-akkor feltételek nélküli klikk-összetömörítések [lásd manás ruhakombó felöltése ilyesmik], ezek valóban kényelmi funkciók.
Az ötletek közül sok túlmegy ezen. Szabálymódosítást kértél! A 15%-os korlát és a vadászat közbeni más tevékenység végrehajtásának tiltása nem véletlen. Kaptál egy engedményt egy megszorítással, ezt érdemes átgondolni.
Igen, érzem, a ha-akkor feltételek típusába beletartozik a 11 állatnál vadászat-leállás is, így nehéz pontosan definiálni, mit bírna el az igazságérzetem. De azt remélem, érezhető, mit akarok közölni.
Dátum: 2010.04.21. 08:52:40
Nemtudom. Ha ez egy netes játék, légy on.
De ha meg ezeket a kapukat bezárjuk ,akkor csak annyi lesz a kérdés, hogy az elején kinek voltak jobb ötletei, több ideje, több pénze, talált jobb farmokat vagy oldotta meg magának.
Azért a kiugrási pontok lehetősége csorbul, ez nem vonhatod kétségbe.
Dátum: 2010.04.21. 08:32:44
Az ilyen ötletek ölik meg a portya értelmét: a LE-rablás ellehetetenedik.

Jó hogy nem már olyat kérsz, hogy
"ha megütnek, előtte fél perccel stipistopi*"

stipistopi* = gyors öneleveretés/ÉP-csökkents 15%-hoz, preferenciasorrendben:
1) epikussal [de persze ilyenkor állatok nem kísérnek];
2) ha nincs epikus, akkor a maximális csataszámú, minimum kétcsatás kalanddal, amit egy wikidotos progicska ellenőriz;
3) ha nincs ilyen sem, akkor entitással, állat csak akkor kísér el, ha legalább az ÉP-je egynegyedét eléri, esetleg beteszi a pihenő állatot, ha az megfelel a feltételnek;
4) ha az eddigiek nincsenek, akkor jó az egycsatás kaland, de azok közül is a felhasználandó lélekgyémántok várható értékének minimumát igénylő először;
5) ha van ÉP-növelő tárgycserém, akkor azok közül a legkisebb összTÖ-csökkenést okozó csere automatikus végrehajtása [esetleg állítható összTÖ-vel, ahol én súlyozom valós 0-1 skálán a képességeket];
6) ha ilyen sincs, akkor az egészség növelése LE-ből (ha nincs LE, további kényelmi funkcióként n őskő felett specializációváltással és turbóval és gyűrűcserével [kivéve ha a gyűrűcserével 2.41%-nál jobban lecsökken az egészségem, de a 2,41% is legyen állítható], esetleg ha nincs LE-m, akkor az átvehető LE-ket a proci vegye át);
7) ha így is kevés, a folyamat újbóli végrehajtása.
Törölhető topik.
Dátum: 2010.04.11. 20:10:01
Mennyi a higany fagyáspontja?

-38 Celsius-fok
-39 Celsius-fok *
-38,5 Celsius-fok
-39,2 Celsius-fok

Ilyen válaszokkal Törlésre!
[-38,9]
A magyar könyvtárak hagyományai szerint egy könyvtári könyvet melyik oldalán jelölik meg biztosan pecséttel?

A címet is tartalmazó első belső oldalon.
Azon az oldalon, amelyen az impresszum [azaz a kiadvány közreműködőinek névsora] szerepel.
Mindig a számozás szerinti tizenhetedik oldalon.
A tartalomjegyzék első oldalán.
Dátum: 2010.04.01. 03:40:00
Igen, ez a kérdés: van-e befogás?*
[Vagy csak nyafogás?]


Ez meg a nagy sietségben el lett írva:
Az itt-ott felbukkanó növényzet mindig vonzza az állatokat, ezért egy ilyen oázist cserkészel be vadászatod során. Egy kétfükű gerincroppantó pihen a napon, jóllakott lustasággal. A támadásod meglepetésként éri, védekezni sem nagyon tud. A zsákmányod 1239 lélekenergia. +20 TP A szerzett lélekenergiából 113 a helyes válaszért kapott LE.


*Azóta olvasom: van, kinek sikerült.
Nem is az a megoldás!

Amúgy már elment, köszi.
Az alábbiak közül meyik hangszertartozék egy sütemény neve is?

dobverő
zongorabillentyű
gitárhúr
hegedűtok
Dátum: 2010.02.19. 07:45:33
Az avignoni fogság szerintem igen ismert.
Ha nem eléggé, majd kiesik, aggodalomra nincs ok.