Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Semelyik

Nem az a topic.
Az első jó, de tegyél állítmányt a felvezetésbe. Szép, kerek, tudatos mondatok! Megéri.
A másodikra az Inge helyett bármi, vagy szerepelnie kell a feladat kijelölésében a "tőszó" kifejezésnek, de még akkor is hivatkozhat szándékos félrevezetésre az értékelő. Szóval inkább bármi mást helyette.
Amúgy ötletesek, jók, pici pofozás kell csak.
Így tovább!

[És most nyugodtan leállhatsz: ez egy hétre elég. Írd szövegdobozba/szerkesztőbe egyelőre, szükség esetén teszteld. ]
Ha nagyon szigorúan nézem, akkor az eredeti, írásjelmentes verzió nem értelmes, vagyis nincs értelme. Vagyis ettől nem megváltozik az értelme, hanem inkább lesz neki.
A magyarban pedig az írásjelezés, tudjuk jól, igen szabad; bizonyos írásjelek gyakorlatilag felcserélhetők.
A magyarban pedig az írásjelezés - tudjuk jól - igen szabad: bizonyos írásjelek gyakorlatilag felcserélhetők.*


-----
Hogy mennyire a magyarban? Vonnegut jut eszembe róla, aki például a pontosvesszőt "hermafrodita transzvesztitának" titulálással kéri mellőzni.
Példás és nagyon követendő a magatartásod. Köszönöm, öröm látni.

Az eddigiekkel egyetértek, egy kivétellel: én az utolsót nem javaslom próbára sem. Nem tudom pontosan megfogalmazni a bajom vele, de valami olyasmi, hogy végülis Trójában is van Achilles-ín. De a valós bajom az az, hogy ha ilyen széles körű válaszlehetőségeket adunk, akkor a kérdés nem tetszik. Mindegy, abból a szemszögből meg végképp, hogy két-három kérdés formájában már legalább találkoztam ezzel. Inkább találj ki helyette egész mást, biztos vagyok benne: sikerülni fog.
Dátum: 2010.07.28. 13:52:24
Hülyeséget írtam. Kösz, Endyr.*


Módosítva*
Dátum: 2010.07.28. 12:29:05
Pedig más magyarázat nincs.
Ha teljesen biztos vagy benne [bár így, hogy dobtad is el, érdemes átgondolni, mikor, mert előfordulhat, hogy akár félreklikkeltél, ilyesmik], írd be a Hibajelentés aktuális fórumába.
Ennyi.
Mint az várható volt, ki fog esni.
[Mint a tejfog. ]

Hány embert kell megállítanunk az utcán ahhoz, hogy biztosan legyen köztük két olyan, akiknek pontosan ugyanannyi foga van?

31
32
33
34


A kérdésre eddig 2 jó és 8 rossz válasz érkezett.
Dátum: 2010.07.28. 12:16:36
Nem dobtad el közben?

[Az ilyen küldetés az idomítás befejezését figyeli csak. Érdemes akár jó előre nevelgetni őket, felvételkor csak az utolsó nevelési adagot rájuk dobni.]
Dátum: 2010.07.25. 09:16:04
Én így is értettem a kérdést, de ha kell, így bővíthető:

Melyik az a közigazgatásilag afrikai ország, amelynek legmagasabb pontja, a Szent Katalin-hegy, földrajzilag Ázsiában van?

Bár sose hallottam a Szent Katalin-hegyről, de kilogikázható a válasz.
Szerintem maradjon, max így bővítve a kérdést.
Dátum: 2010.07.22. 10:10:38
Nekem az igényesség is.
Dátum: 2010.07.16. 18:46:28
Neked is köszi.
[És a világ újra megmenekült, hála a pindurpandúroknak.]
Dátum: 2010.07.16. 18:31:39
Köszi.
Iagazából erősen sejtettem, de akartam megerősítést.
Hamarosan tesztelem.


De ha tévedsz, az április egy óta bevezetett világváltással átmegyek, és...
Dátum: 2010.07.16. 18:13:49
Csá.

Azt szeretném kérdezni, entitás LÉ-jének elnyeréséhez kell-e, hogy legyen nálam LÉ.
[Ha őt pici epiknek tekintem, akkor logikailag nem. Ha ezt rablásnak, akkor igen.]

Aki biztos választ tud, kérem írja meg!

Köszi,
S.
Dátum: 2010.07.16. 16:32:32
anno ilyeneket idézgettünk még itt
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,96.5360
zsenge korunkban

tényleg az "oázisban kimerült jégféreg" a csúcs
Bevallom, nagyon érdemben nem tudok nyilatkozni.
Én úgy tudom/gondolom, hogy mint minden (illetve a legtöbb) allergiás/immunválasszal járó külső behatást testidegen fehérjék váltanak ki, így a kémhatásra fogni nekem első nekifutásra meglepő.

Az első 20 gugli-találatban nem találtam erre utalást, sőt, mindent petrezselyemmel vagy hagymaszelettel kenegettetnek.
Ez persze nyilván nem perdöntő, de a szememben van súlya.

Mire alapoztad ezen ismereteidet?
És ha ennyire nem adja a kereső, akkor ez bizony spec lesz, mégha helytálló is!
Ráadásul eldöntendőszagú.
Más rossz kérdésétől a tied nem javul meg.
Érdemes utánaolvasni, mitől fogadnak el egy kérdést.
Picit elavult, de hasznos:
http://vegzetur.wikidot.com/kviz

Ha küldetéshez kell kérdés, vagy mindenképp szeretnél jót, teszteltesd itt:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0,
vagy kérj segítséget bátran [akár tőlem].
Dátum: 2010.07.15. 21:34:07
Szépen összefoglaltad.
A körös nekem túlzás. Szerintem bonyolult.

A sajtolós küldetésjavaslat az egyetlen, amit nem érzek semmiképp átmenősnek: nincs köze őskőhöz, legfeljebb prémium tagságosdihoz. Ami végülis a többi vadászatosra is igaz. [Mégis lehet, menthető.]

A kalandosnál viszont nagyon kevés a 12.
Szerintem azt mindenki akkor veszi föl, ha egy elvadászott nap után 10 tartalékolttal indul. 14-15-öt érzek ideális számnak.

Továbbá: új küldikkel azt hiszem, 4-re kell emelni a felezős-harmadolós kitételt [itt föltettem, hogy nincs kör].
Dátum: 2010.07.15. 19:00:42
Ó, ebből szerintem lehet[ne] vita, ugyanis nem elég élesek a határok.

Robert Merle: Állati elmék;
Kurt Vonnegut: Az ötös számú vágóhíd, Macskabölcső, Burleszk;
Karel Čapek: Harc a szalamandrákkal.

Ezek közül melyik milyen kategóriájú?


De az a baj, hogy közben érzem az igazadat is, mert így meg irreális eredmény jönne ki.
Hmmm.
Dátum: 2010.07.13. 17:22:05
Köszi amúgy, Cras.
[És kéznyújtás.]

[[Uppsz, Cras hozzászólására szántam válasznak, csak aláklikkeltem.]]
Dátum: 2010.07.09. 18:10:44
Uruguay-Németország: 1-5
Spanyolország-Hollandia: 1-1 [Spanyolország]
világbajnok: Spanyolország