Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Semelyik

Szia.
Két lehetséges verzióm van.
1. Koncz Zsuzsa Színes ceruzák című dalának két szállóigévé nem vált, jellegtelen sorára kérdeztél rá, ami az értékelő szerint nem ütötte meg a mércét. Ezt tartom valószínűbbnek. Bár ekkor a speciális/érdektelen értékeléssel egyértelműbb lett volna az értékelés.
2. Esetleg az idézet helyesírási hibáit olyan mennyiségűnek érezte, hogy nem akart esélyt adni a javításra.
Egy idézet helyesírása nem attól lesz helyes, hogy jól másoljuk-e ki egy dalszövegoldalról.
Itt rengeteg apró tagmondatocska van, melyek központozása legalább 3 helyen nem stimmel.

Mivel az első verziót érzem esélyesebbnek, ezzel a kérdéssel semmiképp ne próbálkozz újra szerintem.
Kérlek, írd majd be a kérdés további sorsát. Szeretném követni.
Köszönöm.
Dátum: 2010.09.16. 22:26:59
Képzeljétek, V2-n a tűzoltók beelőzték a rendőröket:

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 283781
Smaragd 277028
Zafír 282553
Gyémánt 271579

Korrekt.
Na, épp erre írtam azt: nem neked kell tessék.

Fogd fel a "nem teszünk fel eldöntendő kérdést" ökölszabályt úgy, mintha ugyanolyan formai követelmény lenne, mint a kérdőjel a kérdés végén.
Szeparálni csak szigorú elvekkel lehet, mégha rugalmatlan is. De csak így lesz értelmes a rosta.
Dátum: 2010.09.16. 17:45:04
Oké, tegyük fel, hogy te megkapod a Csodaradírt. Képzeld magad a túloldal helyébe.

"De akkor amikor választani lehetett, még ilyen nem volt!"
"Ha tudtam volna hogy van, másképp választok!"
"Menjen a csudába minden csodaradíros!"
"Hogy gondolhatta ezt a vezetőség?"
"Mi meg akkor követelünk Mágikus Térdvédőt!"

Lásd be, ez nem vezet sehova.
________________________________
Szövetség -> Palota:
Palota
Ha a lélekkufárnál vásárolsz, a tárgyakért a palota minden szintje után 2%-kal kevesebb LE-t kell fizetned. A maximális kedvezményt, 30%-kot a palota 15. szintjénél éri el. A palota építhető tovább is, 29. szintig. Ekkor minden további 2 szint +1 öltözetet ad (csak ha rendelkezel a kényelmi funkciókkal). Ezenkívül 20. szinttől minden szint ad +1 vezetőkészséget.
Vagy ugyanúgy, mint nekem, tetszik neki a kérdés, és nem akart kibabrálni veled.
(És nem tudom, ki pontozott le, de az ilyenek marhára elveszik az ember kedvét a segítéstől.)
És lehet, azért nem találjátok, mert nincs benne, és jót mondok.
Egy rutinos ember segítségére akkor is érdemes hallgatni, ha nem teljesen értesz egyet vele.
De várhatsz más véleményt, vállalom, mert szerintem ugyanez lesz.
_________
Mellesleg: tudok értelmezve olvasni, köszönöm.
Mindig hangoztattam, hogy itt van egy nagyon félreértett nézőpont. A kérdés nem neked kell, hogy tessék. Hanem az elfogadási elveknek kell megfeleljen. A föltett kérdés eldöntendő. Elmondtam, mit tehetsz vele, hogy elfogadják.
Segíteni akartam. De kicsit elkanyarodtam afelé, hogy azt érzem, a véleményem kötözködésnek érzik.
Részemről az ügy lezárva.
Az eldöntendő kérdésekre csak két válasz adható, te pedig négyet próbálsz ráerőltetni. Ez alapból nem elfogadható az itteni elvek szerint - és szerintem is *jogosan.
Kis plusz munkával, akár egy-két új ötlettel ellenben ügyesen átírható így:

Az alábbi állítások közül melyik helytálló a banánra?

A
B
C
D




Egyébként - ha még nem szerepelt - remek kis kérdés lesz, hajrá!

____________________
*törölt cucc
Dátum: 2010.09.16. 17:02:42
Bocs, Grendel, de szerintem más akadályuk is van.
Például hogy irreálisak.
Ezek a dolgok, amiket írtál, kifejleszthetők, drága építések illetve egy nagyon ritka tárgy és sokszázezer lé beleölésével.
[Nézz körül otthon! ]

De a legnagyobb bajom az ilyenekkel az, hogy utólagosak.
És ez független egyébként az épp aktuális témától.

Ha van A és B tulajdonság (ugyanez megvolt a fertőnél, a hordáknál, mindenhol), valamelyik előnye nagyobb a játék egyes szakaszaiban a másikénál, erre nem feltétlenül az a megoldás, hogy akkor a gyengébbiket megtámogatjuk. Főleg ha mindenkinek volt lehetősége választani.
Én elismerem, hogy van annyira bonyolult már ez a játék, hogy nem lehet minden választás minden aspektusát előre megtervezni és átlátni, de így is nagyon-nagyon sokszor túlmegy a játékosok ingerküszöbén a sok utólagos korrekció.
Dátum: 2010.09.16. 16:37:28
Lehet a küldit darálni, rövid ideig tartható is a napi három, de átlagnak nagyon nem.
Annyi pp a világon nincs.
Nem mellesleg tényleg inflálódik a dukát.
Gondolj bele, mit érnek az eddig felhalmozottak, a dukáttermelő relikviák, az eddig "elkótyavetyélt" csp-k...
Dátum: 2010.09.16. 15:55:51
Nekem egy esztétikai indíttatású, de további gyorsaságnövelő észrevételem lenne.
Szimplán túl mesze van a kérdés a válaszlehetőségektől, lehet, a közbeékelt előző értékelés (helyes/rossz) miatt. Nem lehetne azt máshova tenni?
Esetleg azt is el tudnám képzelni, hogy más színű háttér jön a jó meg a rossz esetén. De szimplán az is elég lenne, ha így menne:

ez a 41. kérdés
az előzőre adott válaszod helyes volt

kérdés
válaszok


Egyébként igen gyors, és ezen a pici (nekem) kényelmetlenségen túl nagyon jól szuperál.
Dátum: 2010.09.16. 10:24:21
Gondolom az őskőszerzés például.


Mindenesetre köszi.
Dátum: 2010.09.16. 10:06:22
az más
mondjuk, nem is ez volt odaírva
Dátum: 2010.09.16. 09:29:07
Köszi!

Amúgy erre:
"A szakértelmet 12 óránként egyszer lehet használni, azonban minden 6. szakértelem szint fél órával csökkenti ezt az újrahasználati időt."
Dátum: 2010.09.16. 09:23:42
Helló.

Mire számítsak?
A gyógyító pálcával kigyógyultaknak 75 (azaz az időre: 72) vagy 70 (azaz az időre: 66) a mágikus regeneráció maximuma?

Köszi,
S.
Dátum: 2010.09.16. 09:17:39
Egy (engem) zavaró apróság:
Az állatom szintet lépett, 2 szakipont járt neki, de már csak egyet tud elkölteni.
De sárgán világít, pedig már nincs vele esemény, nem is lesz.
Ki lehetne kapcsolni? Köszi.
Dátum: 2010.09.16. 08:56:21
Csak egy hirtelen tipp volt, nem kell túlreagálni.
Bár a fölvetett cucc nem évül el: egyszer hasznos lesz. Lenne.
Dátum: 2010.09.16. 07:20:39
Éppenséggel nem sírom el magam miatta, de elkonstruáltam a manám, az "13720 varázspontért építettél az épületbe 114333 lélekenergiát!" üzi megjött, de tudok újra konstruálni, és nem használta el a manám.
Az épületen nem tudom, történt-e változás, mert a készenléti százalékra nem emlékszem.
Most, hatkor, V2-n.

Mivel reflexszerűen átöltöztem, más értékekkel, de ment újra: "11088 varázspontért építettél az épületbe 101640 lélekenergiát!". Most már levonta és elvette a lehetőséget.
Dátum: 2010.09.16. 06:07:04
-
Dátum: 2010.09.15. 22:28:12
egyébként ez szerintem védhető
gyakorlatilag leverető epikhiányos dzsóker vadászathoz