Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Semelyik

Dátum: 2011.06.02. 08:34:49
Nekem az még meg is van.
És a következő ezer küldetésben sem csinálom meg.
Dátum: 2011.06.01. 21:09:18
EH-s vagyok, nem vadászom.
Nem tetszik, hogy a drága sok AF-ért vett dolgaim a hátrányommá válnak íventekkor, csak mert a térkifordító lett a menő.
De belátom, hogy nem engem kell megnyerniük. És neked is be kéne látnod, hogy nem neked kell kedveskedjenek a szabályokkal.
Dátum: 2011.06.01. 20:31:07
A csp-hez kötött dolgok őskővásárlásra ösztönző hatása nyilván érdeke a vezetőségnek.
Továbbá kedvez a nemtop karaktereknek is, és mivel ezekből van több szélességük miatt jelentősebb bázist jelentenek, mint a pp-ből élő pókok.
Ne a saját oldaladról nézd, ennyi.
Kicsit rossz a szórended, a Bezzeg Béla nem is új!
Dátum: 2011.05.31. 20:55:54
Az egyes pont szerintem igazságtalan.
Ha egy szervezetnek hátránya is származik/származhat valaki fölvételéből, akkor dönthessen már róla, megéri-e neki; szavazhasson.
Milyen dolog már, hogy valaki beugrik, és romlanak az eredményeik.

Képzeld el, hogy van egy szövetség, benne 20 aktív, fejlett karakter meg 5 építő. Az építőknek nem kell cucc, ezért úgy dönt, a szövetség, hogy 20-an mennek egy legerősebb csapatba, az öt építővel meg ugrálnak a másik három között naponta.
Igazságos ez?
Dátum: 2011.05.30. 12:27:56
Így van!
Kompenzációt!
Klassz. De az első válasz nem történést ír le, szóval nem is válaszlehetőség igazából.
Sürgősen javítandó.
Most a négyből kettő ital, kettő eljárás. A vessző után szóköz kell.
És szerintem már szerepeltet kap.
Dátum: 2011.05.29. 13:06:07
Ammá sok őskő.
Klafa. Ja, és Lannak nem fog tetszeni, hogy több mondatra tagolod, mint azt jól lelested valakiről*, ő a csavaros kvízkérdések híve.
Gondoltam, szólok.
És kéne tán bele egy az akkori, vagy valami ilyesmi.


*
Ez egy épp fontos és közismert aktualitás. Most.
Ha megkérdezném, ki vezette a 94-eset, és beírnám Puhlt, mindenki rányomna, pedig ő a 93-as.

Értsd ezalatt, hogy fontos elismerés Kassainak, Magyarországnak, de így ezt nem kell tudni, mert mint pontos hír, csak most él max egy évig.

De ha fölteszed úgy, hogy ki vezetett már BL-döntőt fociban, mondjuk bedobod mellé Webbet vagy Collinát meg Puhlt és egy negyedik nem is focibírót, de nem egetverő baromságot, könnyen lehet, jó kérdés értékelést kapsz.
Arról, hogy az "emblematikus" szóval mire is akartam utalni:

Lehet nehéz kérdést írni, de az emlegetett nekem sok második csavar fölvet még egy elvi problémát.
Egy ország esetén egy-egy ismert személlyel akár jól is be/megmutatható egy nép kultúr- vagy tudománytörténeti jelentősége. Felhozott saját példáim esetén nekem fontos igény volt, hogy a négy személy nagyon más témakörben tevékenykedjen, e a mind a négy azonos foglalkozásút is jónak tartom persze. De.
Hogy négy ember azonos földrészen élt-e, hát ezt mindennek érzem, csak érdekesnek vagy izgalmasnak nem.
Mondok egy egészen szélsőséges példát.
Definiálok négy személyt. Kinek a szülei nem frankkal fizettek a kórházi költségekért?

Az 1998-as focivébé legfiatalabbja, akinek itt beindult karrierje a Realtól a Barcán át az Inertig tartott 2011-ig.
Teniszező, 2004 febuárjától 237 héten át a világelső.
Autóversenyző, 1985 és 93 között négyszeres világbajnok, Senna nagy "ellenfele".
Olimpiai- és Európa-bajnok továbbá BL-győztes kézilabdázónő, kapus, az első skandináv kézis közép-európai klubban.

Ez ugye vitán fölül ki lenne dobva érdektelenségi lexikális indokkal.

És bár ordenáré baromságnak tűnik, erősebb kulturális [stb.] kapocs, hogy Nigériának és Svájcnak azonos (nevű) a pénzneme Franciaországgal, mint az, hogy néhány ember mind európai születésű.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a fizikusos kérdés mindenre alkalmatlan. Hanem arra figyelmeztetnék, hogy a túlzott furfang második csavarja szerintem könnyen érdektelenségbe fordul, ezzel vigyázni kell.
Európa túl széles: nem lehet tudománytörténetéből úgy kiragadni szerintem 3 személyt, hogy ne érezzem ezt a kapcsot erőltetettnek. Míg egy országnál előjöhet, hogy "nocsak, ő is holland, nem is tudtam", de annak, hogy valaki szintén európai, ebben a témában a jelentősége az én szememben az érdektelen felé hajlik. De ez egy vélemény, nem kritika.
Nem kellett hozzá gugli, nem is az ismertséget akartam támadni.
Elmondom, mi fura/nehézkes.

Alapvetően egy kérdés vagy egy dolog definiálására, vagy ha definiált, annak egy tulajdonságára vonatkozik.
Itt a nehézkességet azon érzem, hogy egy megnevezendő dolog [személy] egy tulajdonságát kérdezzük. Szerintem ez sok.
És mondom: az utolsónál megosztott, ugye, az nem is lehet egyértelmű személy. Egyik - bár amerikai - Németországban született, szóval nincs is jó válasz.
Penzias Németországban született, Wilson amerikai, de a Wikipedia se tudja, hol.
Tudom, nekem semmi se jó, de ez túl nehéz. Én nem fogadnám el, de valószínűleg ki is esne.
Országra kérdeztem már, de azt hiszem, sikerült emblematikusabb figurákat választanom, amit valljuk be, egy országhoz könnyebb is .
Például:

Az alábbi személyek közül ki NEM svájci?
Friedrich Dürrenmatt, Az öreg hölgy látogatása írója
Roger Federer, minden idők egyik legsikeresebb teniszezője
Leonhard Euler, az egyik legtermékenyebb matematikus
Klaus-Maria Brandauer, az egyetlen Oscar-díjas magyar nagyjátékfilm, a Mephisto főszereplője

Az alábbi angol nyelvű írók közül ki NEM angol (hanem amerikai)?
Joanne Kathleen Rowling, a Harry Potter sorozat szerzője
Edgar Allan Poe, a krimiirodalom XIX. századi atyja
Alan Alexander Milne, akinek Micimackót köszönhetjük
Emily Brontë, az Üvöltő szelek írónője

Az alábbiak közül ki NEM (volt) német nemzetiségű?
Friedrich Dürrenmatt drámaíró
Michael Schumacher autóversenyző
Angela Merkel kancellár
Max Planck fizikus

Az alábbiak közül ki NEM (volt) holland nemzetiségű?
Maurits Cornelis Escher képzőművész
Wesley Sneijder VB-ezüstérems labdarúgó
Rotterdami Erasmus humanista tudós
Edward Grieg zeneszerző, a Peer Gynt komponistája

Az alábbiak közül ki NEM (volt) norvég nemzetiségű?
Az alábbiak közül ki NEM (volt) dán nemzetiségű?
[ezek ki is estek]


Az a tapasztalatom, hogy ezek így nehezek.
Jól kidolgozva, híres emberrel könnyebb. Lehet, gy lenne is rögtön 3-4 kérdésed:

Svéd írónő; az első nő, aki irodalmi Nodel-díjat kapott (1909). Legismertebb műve egy [eredetileg földrajztankönyvnek szánt] meseregény. Ki ő?
Selma Lagerlöf
Sigrid Undset
Elfriede Jelinek
Grazia Deledda

XX. századi katalán építész; a szecesszió és az organikus építészet egyik legfőbb alakja. Leghíresebb műve (és nyughelye) a Sagrada Família. Ki ő?
Antoni Gaudí
Joan Miró
Salvador Dalí
Pablo Picasso

XX. századi holland képzőművész; leggyakoribb témái a sík kitöltése, lehetetlen épületek ábrázolása. Egyéb ismert litográfiája a Rajzoló kezek. Ki ő?
Friedensreich Hundertwasser
Maurits Cornelis Escher
Alfons Mucha
Keith Harring

Sőt, ilyen típusúhoz nem is kell iszonyatos nehézségekben gondolkozni. Jó válaszlehetőségekkel, szép kidolgozottsággal, úgy vélem, könnyű ilyen kérdés is írható:

Angol–holland származású Oscar-díjas színésznő. Legismertebb filmjei a Római vakáció, az Álom luxuskivitelben és a My Fair Lady. Ki ő?
Aurdey Hepburn
Ingrid Bergman
Claudia Cardinale
Mia Farrow

1969-ben született, lovagkereszttel is kitüntetett színésznő, szólóénekesnő; tagja volt a Krétakör társulatának és az Amorf Ördögök zenekarnak. Ki ő?
Péterfy Bori
Palya Bea
Csákányi Eszter
Kiss Erzsi

XX. századi amerikai dzsessztrombitás, énekes; a dzsessztörténet egyik legnagyobb alakja. Legismertebb dala a What a Wonderful World. Ki ő?
Neil Armstrong
Louis Armstrong
Lance Armstrong
Billie Joe Armstrong


OFF:
Hogy kell url-hez azt kiíratni cím helyett, hogy "url"?

Köszi.
ON
Dátum: 2011.05.29. 09:06:57
Én nem is érzem azt kérdésesnek. Annyira fedésben voltak, nem volt az les.
Pont ilyenért hagyták bent az egyvonalat a szabályban. Hajrá támadófutball!

CR megérdemli-e? Meg! Mondom ezt úgy, hogy nem igazán csípem.
Talán az lehet érv ellene, hogy tétmeccset nem nagyon bírt eldönteni. Általában nem a saját hibájából. Sokszor úgy tűnt, nem is illik bele eléggé Mourinho terveibe.
Dátum: 2011.05.29. 08:46:48
Jól.
És könnyű meccs volt, mert mindkét oldal focizni akart. És ez az elmúlt idők tétmeccseit, főleg vébéket szem előtt tartva igen nagy dolog.
Volt két tizenhatoson belüli test mellett kézzel sodort labda, és Valencia talán túl kései sárgája, amit fel lehetne róni neki. De úgy éreztem, hogy érthető és védhető volt az álláspontja minden esetben. Aljasságot és durvaságot büntetett, kis szurkálódást, ilyesmiket, szóval "velejárókat" nem.
Jó volt, és még egész jó meccs is. Ha kicsit tán egyoldalú is, javarészt akkor is élvezetes. És ehhez akár Kassai is kellhetett.
Dátum: 2011.05.29. 08:36:17
A Faragó vicces volt.
"Messi [mittomén] 464 perce nem lőtt gólt."
Lionel: gól.
"Villa [mittomén] 565 perce nem lőtt gólt."
David: gól.

A meccs meg simán az volt, aminek lennie kellett.
Lehet, a Madrid ellen kellettek a körülmények meg szerencse meg fetrengés meg minden.
De nagyon nagy butaság volna azon elmélkedni, a Barca megérdemelte-e.
Ők a játékukat ki is vitték a pályára. Nem elég legjobbnak lenni. De itt semmilyen kérds vagy vita nem volt szerintem.
Dátum: 2011.05.28. 23:10:39
"Fölmentek a lelátón a
százhét lépcsős dombig,
elöl ment s meccs legjobbja,
az argentin hobbit.
Nem történt meg semmi csoda,
simán nyert a jobbik.
(S mindent versben így elmondva
keresek más hobbit.)"