Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.05.28. 20:30:03
Milyen római számot használunk Rákóczi Ferenc neve előtt?
IV.
I.
II.
III.

Hááát, melyik Rákóczi Ferenc neve előtt? Aki a Rákóczi-szabadságharcot vezette, ő II. Rákóczi Ferenc volt. A kérdező is erre gondolt.
Viszont már ebből látszik, hogy volt egy I. Rákóczi Ferenc is. Picit pontosítani kellene a kérdést.
Dátum: 2009.05.28. 19:05:16
Kedves Awenhai!
Én is tisztában vagyok azzal, hogy egyes napokon merőlegesen érik a napsugarak az említett helyeken.
Viszont visszakérdezek, hogy te hogyan értelmezed az általam kifogásolt kérdést?
A kérdés - az én olvasatomban - logikusan azt kérdezi, hogy melyik az a része a Földnek, ahová a napsugarak mindig merőlegesen esnek be.
A hozzászólásodból az tűnik ki, hogy neked nincs problémád a kérdéssel. Ez elég furcsa, mert akkor 3 jó válasz is meg van adva.
Hovatovább ha azt mondjuk egy dologról, hogy igaz rá valami, és nem teszünk mellé feltételeket, akkor az azt jelenti, hogy minden körülmények között igaz rá az a valami.
Ergo a kérdés teljesen rossz, mert nincs a Földnek olyan pontja, ahová minden nap merőlegesen esnek a Nap sugarai.
Ha az zavart, hogy nem mentem bele a legapróbb részletekig a kérdésbe, kérlek nézd el nekem. A kérdés szempontjából nem volt szükség rá.
Ja, és az sem tölt el túlzott örömmel, ha félkegyelműnek néznek. Ha már egyszer tudok a Föld tengelyének a dőlésszögéről, talán tudhatok arról is, hogy egy bolygót keringés közben más és más helyen érnek merőlegesen a napsugarak.
Dátum: 2009.05.27. 22:13:39
Szerintem pedig a pálinka a kakukktojás, mert nem 3 betűből áll.
(Amúgy azért írt a kedves kérdező "kakukk tolyás"-t, hogy átmenjen a szűrön a kérdés.....)
Dátum: 2009.05.27. 21:42:04
Aföldet hol érik merőlegesen a nap sugarai?
A Ráktérítőnél.
Az Egyenlítőnél.
Nincs ilyen hely a Földön.
A Baktérítőnél.

"A Földet"
A kérdező szerint az Egyenlítőnél. A gond csak az, hogy mivel a Föld tengelye kb 23°-ban meg van dőlve, ezért az Egyenlítő nem esik egybe a Föld pályasíkjával, így nem is érik a napsugarak a Földet merőlegesen az Egyenlítőnél.
És sajnos amúgy is törlendő, mert tagadó választ tartalmaz.
Dátum: 2009.05.27. 19:37:18
Hát, nem akarlak megbántani, de bárhol olvastad is, hogy Szűz Mária ugyanaz, mint Mária Magdolna, az fix, hogy nem szakirodalom volt.
A Mária tökéletes válasz, a Magdolna pedig nem.
Mária Magdolna csak egy női követője volt Jézusnak, akiből 7 ördögöt űzött ki.
Dátum: 2009.05.26. 23:59:03
Nekem a kérdéssel semmi gondom, egyáltalán nem tartom butuskának.
A válaszok viszont kicsit arra hajaznak, hogy "írjunk valami butaságot, hogy kizárásos alapon ki lehessen találni a választ".
Lehet, hogy most zord felnőttnek fogok tűnni, de szeretek gondolkodni, ha egy kérdésre rögtön nem tudom a választ, magáért a gondolkodás öröméért.
Én nem gondolnám, hogy különböző műveltségfogalmat kellene meghatároznunk a fiatalabb korosztálynak, mint az idősebbnek. (Kikérem magamnak, hogy idős vagyok. ) Amit nem tudok, annak én is utánanézek, így bárki más is utánanézhet, 5 perce van rá neki is, mint nekem.
Nagyon sok kérdést visszadobtak már, mert gagyi válaszlehetőségek voltak megadva. Gyakorlatilag itt is ez a helyzet, csak nem blőd módon vannak a gagyi válaszok megadva, és nem csípi annyira az ember szemét. Innentől gondolom ízlés kérdése az egész, de abban biztos vagyok, hogy 5-6 ilyen típusú butuska válaszlehetőségekkel megadott kérdés már az emberek 80%-ának megfeküdné a gyomrát. Mert lehet, hogy aranyos, és az első néhány ilyen belefér, de akkor sem a műveltséget kéri számon.
Dátum: 2009.05.26. 22:31:49
Végül is vicces, csak talán túl komolytalan egy műveltségi kvízbe.
Továbbá a 8 nem is tökéletes szám, amint az az egyik válaszban szerepel, és van tökéletes szám, ami nem csak prímszámmal osztható (pl. a 28), ellentétben egy másik válaszban megadott állítással.
Másrészt a helyesnek szánt válasz is rosszul van megfogalmazva.
Rosszul van megfogalmazva, mivel a 6-nak a 6 is osztója, így a 6 osztóinak összege 1+2+3+6 = 12. Helyes megfogalmazásban így szól a definíció: Ha egy szám egyenlő az önmagánál kisebb osztóinak összegével, akkor tökéletes szám.
Dátum: 2009.05.25. 18:55:22
A biblia szerint hányszor kellett Jerikó falait megkerülni, hogy az leomoljon?
1. 12
2. 10
3. 7
4. 5

Ki lehet találni, hogy mire gondolt a kérdező, nyilván a 7-re, amire "helyes" értékelést is kaptam. A probléma itt pusztán az, hogy a válasz nem 7.

"2. És monda az Úr Józsuénak: Lásd! kezedbe adtam Jérikhót és királyát a sereg vitézeivel együtt.
3. Azért járjátok körül a várost mind ti hadakozó emberek, megkerülvén egyszer a várost. Így cselekedjél hat napon át.
4. És hét pap hordozzon hét kos-szarvból való kürtöt a láda előtt; a hetedik napon azonban hétszer kerüljétek meg a várost, a papok pedig kürtöljenek a kürtökkel.
5. És ha majd belefúnak a kos-szarvba, mihelyt meghalljátok a kürtnek szavát, kiáltson fel az egész nép nagy kiáltással, és leszakad a város kőfala magától, és felmegy arra a nép, kiki az előtte való helyen. "
(Józsué könyve 6. rész 2-5 versek.)

Azaz 6 napon át naponta egyszer, a 7. napon pedig 7-szer, összesen 13-szor kellett Jerikót körbejárni.
Ja, és Biblia nagybetű. Kéretik javíttatni a kérdést. Bár lehet, hogy így már specnek minősül.
Dátum: 2009.05.23. 23:39:19
Láttam pár hozzászólást, ami azt kifogásolja, hogy gyökvonásos kérdések esetén nincs feltüntetve a negatív érték, így pedig nem pontosak a válaszok. (pl. Mennyi 9 gyöke kérdésre csak a 3 van megadva, a -3 pedig nem.)

Nos a gyökvonás művelet a következő: szám négyzetének gyöke = a szám abszolút értéke.
Azaz MINDIG a pozitív szám a gyök.
Akkor lenne hiányos a válasz, ha az lenne feladva pl., hogy melyik szám négyzete a 9. Ekkor a -3 tényleg kellene.
Tegyük hozzá, hogy az a feltétel még hallgatólagosan benne van a kérdésben, hogy a valós számok halmazán értendő.
Komplex számok esetében a gyökvonás függvény ki van terjesztve, ott már valóban gyöke a -3 a 9-nek. Tehát abba is bele lehet kötni, hogy a kérdés nem egyértelmű.

Ettől függetlenül az ilyesmi számtan/matematika, tehát törlendő.
(Most fix, hogy párezer embert elriasztottam a matektól. )
Dátum: 2009.05.21. 19:27:16
1 mázsa = 100 kilogramm , tehát 10 mázsa = 1000 kilogramm, ami ugye 1 tonna.
Rosszul tudod.
Tessék kevésbé arrogánsnak lenni.

Hány része jelent meg eddig a Transformersnek?
1
2
3
4
A jó válasz az 1.
A kérdés elavul nemsokára, mert már készül a 2. rész. Rossz a kérdés.
Dátum: 2009.05.19. 22:38:44
Mi az aurora borealis jelentése?

borulékony vitorlás
nemesített borfajta
támadó hadihalyó
északisarki fény

Ordító helyesírási hiba!!! Hogy mehetett ez át?
Ráadásul az Északi-sark kötőjellel írandó.
Dátum: 2009.05.19. 18:56:25
Hol található a horizont?

Az elmentett dokumentumok között
Az emberei testben
At asztalon
A látóhatáron

A horizont maga a látóhatár.....

Melyik NEM a Télapó neve?

Pasko
Santa Claus
Christmas
Weinachtsmann

A kérdés feltevője szerint a Pasko. Javítson ki valaki, ha tévedek, de a Christmas Karácsonyt jelent, nem Télapót. Ergo 2 jó válasz is meg van adva.
Dátum: 2009.05.15. 15:19:38
Mit lehet tudni a háromszínű macskáról?

1 Tériszonyos
2 A macska hím
3 A macska nőstény
4 Rossz a tájékozódóképessége.

A kérdést író szerint az ilyen macska nőstény.
Kicsit utánanéztem a neten, mert ez nekem új volt. Ott a következőt találtam egy fórumban. Volt aki már látott is, volt aki meg utánanézett szakirodalomban, és vannak háromszínű hímek is, csak azok sterilek. Szóval a kérdés rossz.
Dátum: 2009.05.13. 21:05:54
Épp most értékeltem a következő kérdést:
Hány golyó kell a billiárdhoz kezdéskor?
Válaszok voltak: 14, 15, 16, 17

Gondoltam ez jó kérdés, mert van benne egy kis csavar, hiszen kell a 8 csíkos, a 8 "tele" golyó, és kell a fehér, amit használunk.
Szépen bejelöltem a 17-et, erre kidobta, hogy a 16 a jó válasz.

Kérem átminősíteni rossz kérdéssé.
Dátum: 2009.05.11. 18:06:27
Hány lapos a Franciakártya?

2X40
2X50
2X56
2X55

Már nem azért, de ez mi? A franciakártya 52 lapos + 3 Joker.
A "helyes" válasz 2x55. Esetleg arra gondolt, hogy 2 paklit szoktak adni egyszerre, egy piros, és egy kék hátlapút?
Törölni kéretik.
Dátum: 2009.05.09. 20:53:55
A következő kérdést nem értem hogy jutott át.

Melyiik nem magyar találmány?
Golyóstoll
Atombomba
Biztonsági gyufa
(A negyedikre nem emlékszem)

A válasz: Atombomba.
Khm. Szilárd Leó, Teller Ede nem magyarok voltak?
Dátum: 2009.05.04. 11:46:16
Köszi mindenkinek a válaszokat, így már világos a helyzet.
Plusz legközelebb a másik topicot használom majd.
Üdv!
E.
Dátum: 2009.05.04. 09:59:25
Kérdésem volt:
Melyik a három alapszín?

1. barna, sárga, lila
2. vörös, zöld, kék
3. piros, sárga, kék
4. fekete, fehér, ultraibolya

Rossz értékelést kaptam helyesírási hiba címén.
Könyörgöm, hol ebben a helyesírási hiba? Az, hogy nem mondatként fogalmaztam meg a válaszokat, hanem felsorolásként????
Dátum: 2009.04.28. 22:17:18
Helló! Egy röpke kérdés. Ha szintem-2 és szintem+2 közötti lényeket ejthetek el vadászatkor, akkor a wikidoton hogyhogy vannak fent 90-es szint feletti lények is?
A legnagyobb szintű karakter jelenleg 58-as szintű.
Dátum: 2009.04.05. 06:31:53
Kérdés: Ki volt Vuk párja Fekete István művében?
A válaszok a következők voltak (sajna csak 3 ugrik be): Csele, Csirik, Szú.
Egyik sem tűnt ismerősnek, így bejelöltek a Szú-t, mire kapom a választ, hogy Csele.
Mondom mi van??
Gyorsan utánanéztem, és kiderült, hogy Íny a válasz......
A Csele csak ifj. Fekete István: Vuk újra otthon c. könyvében Vuk párja.