Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2011.11.26. 19:17:13
Egy élmény volt látni Lanmaffiát élőben. (Ha Lanmaffia feliratú póló nem elterelő hadművelet volt.)
Mondjuk kicsit komolyabbra számítottam, de talán a sör volt az oka.
Dátum: 2011.11.26. 17:14:42
A Lélekszipolyozó az EH által adott LE-t is növeli?
Dátum: 2011.11.25. 20:52:25
Ömm, a szövetségi épületeket lehet használni, csak kisebb hatásfokkal, ha az építésed nem üti meg a szövetségi átlagépítés felét.
Esetleg ez?

Hm, erre mondjuk nem ártana valami display funkciót betenni, hogy a feltételekkel éppen mennyire áll hadilábon valaki.
Dátum: 2011.11.25. 09:40:26
Idézet: Morzkod - 2011.11.25. 06:29:45
Idézet: Miklós - 2011.11.23. 15:45:27
Megszületett a szavazás végeredménye, a többség azt szeretné, ha inkább kevesebb tétel lenne, de a régi rendszerrel!



Tudtam, hogy nem lenne szabad megkerdezni a jatekosokat.


Az aukcióról csak a 2000+ dukátosokat szabadott volna megkérdezni.
Dátum: 2011.11.24. 16:35:15
Idézet: Craslorg - 2011.11.24. 16:15:30
A Hatalom aurája viszont nem rossz azoknak, akik sose jutnak HT-hez, még ha platina kürtjük van, akkor is 6% bónusz az eddigiekhez. Na jó, ha megaesszenciájuk van, akkor már csak +3% vagy +1% a bónusz.


Nekem úgy tűnik, hogy a HT bónusz érvényesüléséhez kell a HT is.
Akik eddig nem jutottak HT-hez, ezzel a relikkel sztem nem kapnak HT-bónuszt.
Dátum: 2011.11.24. 14:44:36
Stipistopp, én mondtam először.
Dátum: 2011.11.24. 14:40:33
Ha behelyezted gyűrűbe, és leveszed a gyűrűt, akkor a gyűrű megjelenik eladhatóként az aukházban.

Másik ötlet, hogy a kristályt törlöd a gyűrűből, talán ez is működik.
Dátum: 2011.11.23. 13:28:09
És te elolvasod, amiről én beszéltem, vagy csak a szövegértéseddel van baj?

Csigafiú elméleti fejtegetésére reagáltam aki szerint ha van egy bug, amit a JV ismer, de nem kezel megfelelően, akkor azt jogos kihasználni.

Nem a konkrét eset(ek)ről fogalmaztam meg véleményt, hanem ezen "elmélet" jogosságát vitattam. Kapisi?
Dátum: 2011.11.22. 22:57:27
Azért ha azt látod, hogy mínusz PP, és mínusz CSP, akkor nem esik le, hogy az valahogy nem a normális játékkörnyezeti kategória?
Ha ez nem bug, akkor mi?
Ha tudnak egy bugról, és részleges megoldást ad rá a JV, ami nem sikeres, akkor az már nem bug?

De most tényleg.
Valaki ezt többszázasával csinálja (ergo nem véletlenül megy le mínuszba párral), az nem számít bugkihasználásnak?
Éljenek a hackerek, mert fel tudnak törni rendszereket, és a saját előnyükre tudják ezt fordítani?
Adót csalok, mert megtehetem, ha nem engem szúrnak ki az ellenőrzéskor, és akkor én vagyok a falu fenegyereke?

Ember, azért megnézném, amikor a rendőrségnek jössz ilyesmivel hasonló helyzetben.
Dátum: 2011.11.22. 17:13:15
Szeretnénk kérni a kérdőív eredményét, valamint az élő aukción szereplő tárgyak (végleges) listáját.
Dátum: 2011.11.21. 19:54:39
Melyik nem a szem része?
retina
pupilla
pitvar*
sárgatest

Az amatőr formáját annak, aki a kérdést írta, meg annak is, aki elfogadta!
A sárgatest a tüszőrepedés után fejlődik ki a petefészekben!
A szemben sárgafolt van!

Hülye voltam, hogy tudtam, és bejelöltem reflexből a sárgatestet, buktam 8 válaszra a +19%-ot.
Törlést kérek neki. (Igen, kérhetnék javítást is, de kissé ideges vagyok...)
Dátum: 2011.11.21. 18:44:41
Elszívod tőle ami nála van.

Mire az EH szerephez jut, addigra nincs nála értékelhető mennyiségű LE.
Dátum: 2011.11.20. 21:30:22
Nem volt semmilyen gombnyomás.

Ahol feltöltötték, az a tömeg utána a következő csapdát töltötte, így egyre többen jutottak egy csapdára, és villámgyorsan meglett a maradék, mert sok helyen már szintén majdnem fel volt töltve.

Csupán átszakadt a gát, ennyi történt.
Dátum: 2011.11.19. 21:08:34
Rablás agyarát lehet még szerezni valamilyen talis eseményen?
Dátum: 2011.11.12. 16:47:25
Ha Landragór típusú tulajdonságosztásra gondolsz, akkor olyan nem lesz.

Itt nem LE-ből aktiválunk, amit vissza kellene kapni, hanem PP/CSP használat van, amiért rögtön megkapod a LE-t. (VF, EH függvényében.)
Dátum: 2011.11.12. 14:24:38
Hát, nem akarlak kiábrándítani, de ha jól emlékszem a múltkor is túl lett lépve a 3 hét, talán csak V1-en nem. Nem történt semmi különös.
Dátum: 2011.11.12. 14:18:42
A Pál Utcai Fiúk című regényben mit jelent a következő kifejezés: Einstand?
Tiétek
Sziasztok
Enyém*
A grund titkos neve

Ha már németül nem tud a kérdésíró, legalább olvasson utána a dolognak... Az enyém németül 'mein'.
Az einstand beállást, közbelépést jelent. Kb. olyan mint amikor a rabló bemegy a bankfiókba, és azt mondja: "Ez itt most egy bankrablás, kezeket fel."

"Molnár Ferenc így ír erről:

Ez különleges pesti gyerekszó. Mikor valamelyik erősebb fiú golyózni, tollazni vagy szentjánoskenyér-magba - pesti nyelven: boxenlibe - játszani lát magánál gyöngébbet, s a játékot el akarja venni tőle, akkor azt mondja: einstand. Ez a csúf német szó azt jelenti, hogy az erős fiú hadizsákmánynak nyilvánítja a golyót, s aki ellenállni merészel, azzal szemben erőszakot fog használni. Az einstand tehát hadüzenet is. Egyszersmind az ostromállapotnak, az erőszaknak, az ököljognak és a kalózuralomnak rövid, de velős kijelentése."


Milyen eredetű játék a sodoku?
Maláj
Japán*
Kínai
Koreai

1. Sudoku, nem pedig sodoku.
2. Népek neve kisbetű, ha mondat akart lenni minden válasz, akkor pont jár a végére.
3. Attól, hogy Japánban lett népszerű még nem japán eredetű. "A játék ma ismert változatát az amerikai Howard Garns alkotta meg 1979-ben. 1986-ban nagy népszerűségre tett szert Japánban, mikor a Nikoli kiadta a játék japán változatát."
Dátum: 2011.11.11. 23:37:01
"anyakirálynőik irányítása alatt szervezett hadsereggé álltak össze"

Kicsit nehéz úgy irányítani egy hadsereget, hogy rejtőzködök, és azt sem tudom hogy áll a harc. De ti tudjátok.
Dátum: 2011.11.11. 00:27:32
Nope.

A Xenó királynőkre nem kell vadászni, ott terpeszkednek a csatamezőn. Beütsz egyet neki, később visszamész, megint beütsz egyet, stb. Erre elhasználsz egy cselekvéspontot vagy portyapontot, ahogy a vadászathoz, illetve a portyához. De se nem vadászol, se nem portyázol. Csak a napi szufládból befektetsz a Xenó királynők elleni harcba.
Szerintem.
Dátum: 2011.11.09. 19:08:36
Ugyanezen topic 5. lapjáról, 86. hsz.:

Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44
Inspirátor nem volt kapható a normál AHban, ezért arra nem váltható be.


Ergo ami volt sima AH-ban, arra beváltható, élő aukciós tárgyra nem. Továbbá nem váltható be az aktuális élő aukció tárgyaira sem.
(1. hsz.)