Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2011.12.18. 23:16:42
Mindenképpen jó, mert a LE-det elrabolják, ha csak úgy nálad van, márpedig ahogy növekszenek a tulajdonságaid, egyre több LE kell a fejlesztéshez, és egyre több fog nálad maradni, ami már nem elég egy újabbhoz.

Ezt be lehet építeni, így nem tudják elrabolni, és még a szerencséd is nő tőle.
Dátum: 2011.12.18. 23:14:13
A teljesség igénye nélkül:

- Szerencsét csak úgy tudsz fejleszteni, ha építesz.
- Térkapuzni csak szövetségben tudsz. (Így lehet nyakláncokhoz, gyűrűkhöz, és belevaló fókuszkristályokhoz jutni.)
- Epikus kincsek csak szövetségben esnek, epikusok/entitások irtásával.
- Olcsóbb vásárlás a lélekkufárnál a Palota épület miatt.
- Extra a támadás/védekezés/IQ tulajdonságokhoz a Gyakorlótér/Védőfal/Nekrofun fókusz épületek áldásos hatásaként.
- Gyorsabb ÉP/Mana regenerálódás (szintén épületek miatt)
- Esszenciák csak akkor esnek sajtoláskor, ha szövetségben vagy, és van Alkimista labor.
- Bizonyos küldetésekhez szövetségi épületek kellenek. (Pl. "Szerezz legalább 3 kiégett őskövet szintlépéskor az energiakristályosító segítségével!" és "Szerezz legalább 6 kiégett őskövet szintlépéskor az energiakristályosító segítségével!")
- Állatok szakértelempontokat kapnak Kennel bizonyos szintje felett, és sokkal fickósabbá tehetők.
- Kémkedhetsz másokat / elbújhatsz a Katakombákban.

Mod: Helyesírás.
Dátum: 2011.12.18. 21:15:17
???

Erősebb fókuszból akármennyi lehet nálad.
Csak a gyengébb fókuszok számítanak bele a 20-as korlátba.

Nálam összesen 21 fókuszkristály van (ebből 17 erős fókusz), mégsem dob tönkrement relikviát.
Dátum: 2011.12.11. 16:06:38
Idézet: Birka - 2011.12.09. 17:55:19
Na ezt ne...
Az agyar a legelfuseráltabb nyers táp amit be lehetett tenni mint ötlet, SEHOGY nem szabad, hogy elérhető legyen a jövőben.
Tudom hogy a térkifordítósok most keresztre feszítenek gondolatban, meg a V5-ös 60. szint alatti emberek, de a rablás agyarak maradjanak megy egy elhibázott relikvia mementójának!


He?

Ha az EH ilyetén segítése nyers táp, akkor hogy a viharba lehetett bevezetni EH-soknak, hogy a kreaff limit EH által adott LE-re ne vonatkozzon? Az nem nyers táp?

Igen, szerencsére nem te vagy a játék üzemeltetője. (Ezer bocs, remélem nem gázoltam a lelkedbe.)
Miklós azért nyitotta ezt a topicot, hogy írjunk ötleteket, remélem válaszol is a felvetett témá(k)ra.
Dátum: 2011.12.09. 15:40:32
A jutalmak közé bekerülhetne A rablás agyara, ha már a többi térképes relikvia is választható.
Bükk vagy hárs?

Esetleg éger?

[Azért vigyázz, nehogy szálka menjen a nyelvedbe. ]
Dátum: 2011.11.29. 10:33:12
"Az Újszövetség görög nyelvében a Messiás szó fordítása Χριστός (Khrisztosz), azaz krizmával (szentelt olajjal) felkent."
Én úgy látom, hogy a kettő ugyanazt jelenti.
Hasonlóan a Hádész is a héber Séol görögbe való átültetése, mivel az újszövetséget görög nyelven (ez volt akkor a műveltség nyelve) írták.
A Séol fogalma viszont már az ősidőktől kezdve a zsidó hitvilág része.
A túlvilág mint olyan számos nép hitvilágában szerepel, nem a görögöktől vette át mindenki.

Tudod te egyáltalán mit jelent az a szó hogy Krisztus?
Mert ahogy nézem fogalmad sincs. Annyit azért elárulok hogy nem Jézus másik neve.


Akárhogy is nézem ez egy eléggé lekezelő megjegyzés.
Dátum: 2011.11.28. 23:31:22
Hm. Nos.

Krisztus = Messiás = Felkent.

Ettől függetlenül ez a szó szétválaszthatatlanul összeforrt Jézus jellemével, ezért amikor azt mondják valakire, hogy krisztusi, akkor az nem azt jelenti, hogy fel van kenve valamilyen feladatra, hanem Jézus jellemét jelenti.

Érdekelne az is, hogy milyen ógörög hitvilágbeli dolgot vett át a kereszténység. Nem az azóta kialakult szokásrendszerre gondolok itt, hanem Jézus tanításaira. Abban vajon mi a görög.

Végül pedig. Amikor meghívtalak a szövetségembe, én nem ilyen hangnemet használtam veled szemben. Az, hogy nem értesz velem egyet nem jelenti azt, hogy jogod van kapásból lehülyézni. Értelmes emberek megvitatni szokták a dolgokat, nem beszólogatással kezdenek.
Dátum: 2011.11.28. 22:04:01
Keresztény annyit tesz, hogy "krisztusi". Ha Jézus nem volt krisztusi, akkor ki?
Továbbá a követői, a tanítványai voltak. Jézus tanításait követték, amik nyilván Jézustól származnak. Ő mondta a tanítványainak, hogy menjenek el, és tegyenek tanítványokká minden népet. Nyilván az ő tanításaival.

A véleményeink talán amiatt térnek el, hogy te kereszténység alatt az intézményt értheted (ezt hozták létre a követői), én pedig azt a fajta életvitelt, amit Jézus bemutatott, élt, példaként adott (ezt hozta létre Jézus).
Dátum: 2011.11.28. 21:34:45
Idézet: Atus42 - 2011.11.28. 20:10:34

A kereszténység több vallásból, kultuszból született. Az alábbiak közül melyikből nem?
Zeusz-kultusz *
Mithrász-kultusz
Ízisz-kultusz
Hórusz-kultusz

Ez most komoly? Könyörgöm. Ennél speciálisabb kérdést már lehet, hogy nem nagyon lehet feltenni. Így is van elég lekszikális tudást igénylő kérdés...


Továbbá a kereszténységet Jézus Krisztus alapította, maximum a júdaizmusra lehetne mondani, hogy abból született. Mégis hol van a kereszténységben az említett kultuszokból?
Fegyver: 20% (Pl Sárkányölő kard, Ragnarök)
Szürke: 40%
Nyaki: 30% (Quetor, Árnyéklánc)
Csizma: 5% (Tűzkakas)

Plusz 2 fókuszkristály a következő 3-ból:
Csizmafókusz: 8% (kapzsi gyémánt)
Xenó kristály: 8%
Fegyverfókusz: 8% (gyémánt orzó)
Dátum: 2011.11.28. 16:06:08
Legalább lesz indokod következő talira is elmenni az 5 AF pont mellett.
Dátum: 2011.11.28. 11:12:35
Ősköveket nekem most 11-kor írták be.
Dátum: 2011.11.27. 13:31:39
Szégyellem magam. Nem kicsit, nagyon.
Dátum: 2011.11.27. 11:23:58
Igen, én is használtam már erre.
Dátum: 2011.11.26. 21:08:52
Smaragdoknak +1 szint jár varázslat vásárlására, mert mágiatudók, tehát elég 220.

A hiányzó 10 az jöhet esszenciából, vagy Feketepiaci tagság nevű relikből, ami 180-ra növeli a kereskedelem maximumát.

Mód: Bár 42. szinten még nem lehet Feketepiaci tagsága. Akkor marad az esszencia.
Dátum: 2011.11.26. 20:52:48
A korábbin 3200 volt a legdrágább tétel, az Inspirátornál drágább most sem volt, ha jól emlékszem. Mintha beálltak volna az árak.

Az a +1500 pöttyet túlzásnak tűnik.
Dátum: 2011.11.26. 19:50:12
Hát az itt bevallott 2500 dukátoddal sokra nem mentél volna.

De ha szorgalmasan gyűjtögetsz, következőre már 3000+ dukáttal eséllyel indulhatsz.
Dátum: 2011.11.26. 19:39:04
Ott álltam mellette, csak koncentráltam az aukcióra.

Ezek szerint fekete pólóban te feszítettél ott vele?
Dátum: 2011.11.26. 19:28:34
Ezer bocsánat, a komolyság vádját ezennel visszavonom.