Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Inferno

Oldal: 1
Dátum: 2011.03.05. 07:16:26
Sziasztok!

Olvasgattam a forumot es megakadt a szemem ezen a topikon. Gondoltam En is hozzaszolok!
Es elore is elnezest az ekezete hianya miatt de angol a billentyuzetem.

Az uj (16%-os) adorendszer csodalatos dolog. Mindenki jol jar aki sokat keres es/vagy tobb gyereke van. A tobbi viszont mit ad isten nem jart jol..
A kornyezetemben levok kozul 2-3 van aki tobbet visz haza a fizetesebol mint eddig.

A tappenz/munkanelkuli csokkentese megint egy olyan dontes ami inkabb kart okoz semmint hasznot. Tappenzre eddig se nagyon mertek menni az emberek mert kirugtak oket vagy egyeb szankciokat alkalmaztak veluk szemben a munkaltatok.
Most legalabb tenylegesen addig dolgoznak majd amig belepusztulnak. Grat!

Munkanelkulire meg nem csak azok kerultek akiknek budos a munka. Es eddig sem lehetett megelni belole. Szoval ez megint egy jo dontes a kormany reszerol.

A kozcelu program meg egy vicc! Eddig is az volt de az "ujitas" utan meg inkabb rohej. Mindamellett nyugodtan lehetne kenyszermunkanak esetleg kozcelu rabszolgasagnak hivni. Mert aki kozceluban van az nap mint nap megtapasztalhatja az adott intezmeny vezetosegenek de akar az "atlag" allandosok megveteset.
Es raadasnak az hogy a kozcelu munka hogy segiti az emberek visszailleszkedeset a munka vilagaba..azt el sem tudom kepzelni.. Munkahelyet kellene ahhoz teremteni hogy legyen hova visszailleszkedni! En 2 ev alatt ketszer voltam kozcelun meg a regi (tehat a 6 oras, 6 honapos verzion) ami egyebken 8-10 oras volt a valosagban. Mert megkoveteltek a tulorat amit ha nem vallalt valaki akkor elkuldtek. Persze volt hozza korites is mert a tulorat lecsusztathatta az illeto. Ha sikerult neki (nekem 12 napommal lognak). Es persze a kozcelu munka befejezese utan sem talaltam munkat. 2 ev alatt kb. 600 jelentkezesem volt amibol 1 munkahely sem lett. Sok helyrol meg csak visszajelzest sem kaptam! Valahogy olyan erzese van az embernek egy ilyen munkahely kereses kozben hogy, van rajta sapka/nincs rajta sapka szivatas reszese! Ha nincs szakmunkasod akkor azert nem vesznek fel , ha van akkor erettsegi kell, ha az is van akkor diploma.
De eloszeretettel kernek 1 nyelvet ami ha van akkor mar 2 nyelvre ugrik fel. Felhasznaloi szamitogepnel ECDL lesz az "uj" kriterium. De ezt majdnem a vegtelensegik lehetne sorolni (a fentieket kombinalva). De epp az elobb olvastam egy jo allashirdetest: Foallasu takarito(noi) munkahoz erettsegit es jogositvanyt (vezetoi gyakorlattal) kernek! Ami az erdekesseg nekem hogy OKJs takaritoi vegzettseget viszont nem kernek..

Udv.
Reaper

ui: Ha valaki tud munkalehetoseget irjon.
Oldal: 1