Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rafkós

Dátum: 2010.01.18. 16:51:25
Kivégzés most +10%, ha max hatásfokot nézzük, valahol 120. szakértelemszint környékén. Gyémánttól össz 20%-ot lehet így hozni (fertőzést nem számoltam most bele), többitől 25%, lélekpajzs, transzcendélis ezeket csökkenti. Jelenleg ennyi a portya, valamelyik topicban le van írva.

Hűség záloga tényleg jó lenne, esetleg olyan áron, amin az adott világban egyszer már elkelt? Legnagyobb licitért 1-2 kelne el, túl sok érte, vannak erősebb tárgyak is.

Hordabónusz pókoknál azért nem teljesen mindegy, gondoljunk csak a lélekszívás működésére, vagy tényleg a célpontok számára. Gyémánt kb 40%, maradék nagy része smaragd, ha megnézzük, maga az eloszlás is nagyban befolyásolja a hordabónusz hatásfokát, jóllehet erősebben, mint maga a bónusz.
Dátum: 2010.01.15. 01:48:38
Észrevett rajtam kívül valaki olyat, hogy iszonyat mértékben fogy a rendes portyából a lé? Transzcendális ennyire erős lenne mostmár?

"nem olyan rossz ez. Igaz gyorsabban lépek szintet, ergó a szintemen lévő VF-esekhez képest kevesebb LE lesz a karakteremben."

Ezt mondtam Én is, csak a másik oldalról. Ha valaki erős és tartja a vf-et, nem kell csinálnia semmi mást. Elég unalmas lesz
Dátum: 2010.01.14. 12:57:55
Félreértesz, a "gyengéket" ütni számomra ugyanannyira vonzó vagy épp ellenkezőleg, mint az erőseket. A lényeg egyedül az, kitől lehet le-t szerezni, ha számodra ez érdektelen, hát legyen... innentől kezdve viszont csak játszol, se nem jól, se nem rosszul.

"egy átlagkarakter (aki minden szakértelmébe nyom 2-3-at, de nem maxolja őket, hanem elvan)"

2-3/szaki? 15. szinten esetleg, de már ott is viszonylag gyengülő, nem átlagos lesz, aki ezt csinálja. Ha azt szeretnénk kielemezni, hogy valami megéri vagy nem, nem vehetjük példának azokat, akik összevissza fejlesztenek. Hidd el, aki a szintjén erős, nem szeretne inkább 5 szinttel nagyobb lenni, és átlagos. Ha ezt akarná bárki, eddig is lépkedhetett volna. Egy-két kivételtől eltekintve erre senki nem törekszik. Lehet támadni jócskán nagyobbat, ha izgalmas csatát akarok, keresek ilyet, ezzel nincs gond.
Dátum: 2010.01.14. 11:34:18
Extrém erős karakterek csatáiról volt szó, ha végiggondolod, hogyan lesz ilyen egy alap karakter... nekik sokkal kevesebb a 0lés csata. VF-et el kell hozzá felejteni, ez térkapuból rögtön dupla tp, már itt bukó a dolog, a többit meg elő se vegyük... nekem van napi 35-40 nyert portyám, 10milla feletti le diff, mégis a vf-es vadászatot választom. Miért? Ha rájössz, lesz Neked is extrém erős karaktered
Dátum: 2010.01.14. 09:21:18
"Ez EH megtérülése egy extrém erős karakternél aki napi 25-30 sikeres portyát visz be, mindet 0 LÉ-s alap rablással valahol 1 hónap köröl van."

Sehol sincs megtérülés, többet ad a térkapu, mint a szaki, összegben is, 70-100 le/tp aránnyal, ajándék dukáttal. extrém erős karik gazdái nem hinném, hogy többlet tp-t kérnek, napi 30 portyánál már akkor sem lép lassan szintet, ha vfes. Ugyanannyi tp/nap mellé a vf sokkal jobb le/tp arányt biztosít.
Dátum: 2010.01.08. 16:45:50
"De lehet, hogy jó kombó lehet egy régóta VF-es karinak, ha már megunta a VF-et. Vagy egy póknak."

Ekkora hatásfokkal sajnos nem, kicsit nagyobbal már lehetne. Póknak nagyon kicsi szinten, ahol még nincsenek a vadászatból le-t emelő szakik kifejlesztve plusz táp lehet, ezeknél ugye sokkal olcsóbb egy szakit kihúzni 50ig. Jelenleg a vf akkora táp, hogy nekiálltam miatta vadászni, befektettem a szakikba, már a felgyülemlett csp-k visszahozták közel az egész összeget, azóta meg hasznot termel, pedig sikeres vagyok pókként.
Dátum: 2010.01.08. 13:54:41
Top utolérésénél az le/tp arány kevésbé meghatározó, mint az elköltött erőforrások mennyisége, és a felhasználás hatékonysága. Globálisan le/vadászat le/csata le/térkapu arányokat a legjobb figyelembe venni, meg azt, hogy összesen mennyi volt belőlük.
Dátum: 2010.01.08. 13:51:17
Azért sokmindent figyelembe vett Miklós, amit itt leírtunk. Ispotályról, vf felejthetőségéről meg a többiről se feledkezzünk meg...

TPvel tömés ellen valamennyit segít, de ez inkább csak elméleti. A játék eleje óta az ad rá lehetőséget, hogy portyázhatsz úgy, hogy nincs nálad meghatározott mennyiségű le. Most már ezen talán nem kéne változtatni, de ugyan egy végzetúr minek támadna rá egy másikra, ha nem zsákmányolhat tőle semmit akkor sem, ha nyer, a másik meg tele van lével...

Volt itt szó korábban a top utoléréséről, Jeriko szerint a többszörös körbeverések miatt semmiképp sem érdemes. Megnéztem, az le/csata arányom kb 1600 most, ez jóval több, mint a top tagjainak... a tp más kérdés, a vadászat is, de ez az arány nálam globálisan is az egyik legmagasabb. A többit is meg fogom vizsgálni több oldalról, elég összetett kérdés.
Dátum: 2010.01.08. 00:12:43
Inkább úgy közelíteném meg, hogy ez mindkettőnknek rossz. Nekem hosszabb távú hatás, bizony nem jó látni, amikor portyáznál valakire, és "nincs ilyen karakter". Nem ír előtte, nem kérdez, nem anyázik, csak töröl, pedig addig nyilván napi szinten aktív volt. Ezt a hatást csökkentené, ha kapcsolható lenne. Nyilván akinek meg napi szinten kidőlnek az állatai, annak meg rögtön feltűnik...
Dátum: 2010.01.07. 18:31:34
Jogos, de míg engem nem kötelező támadni, addig azt kivédeni, hogy én támadjak nem opcionális. Ekkora felejtést nem fejlesztek, akkor inkább dögöljön meg mindenki összes tehene
Nagyon jó egyébként, legalább keresnek mást az ismételhetők meg az állatfejlesztés hívei, védekezőként vagy vakítózom, vagy a másodlagoson van a turbó, ha úgy lrzem, sok támadást kapok.
Dátum: 2010.01.07. 18:21:20
Ha nem az állatsebzős varit választom, hanem a nagyobb max sebzésűeket, akkor meg a sebzés miatt lesz ugyanúgy +10% állatba.

Persze, nekem nem annyira gáz, ha naponta kilövöm 6 karakter állatát, csak ha ezért törölnek, azt megérzik a portyáim. Full feleslegesen dőlnek ki, közelharcról ilyen különbségeknél szó sincs legtöbbször.

A 30 sebgyógy lébe kerül, nekem 7 van most, entitást turbóval és tárggyal ütöm. Állaton kívül semmi sem ösztönözne, hogy fejlesszem, amúgyis csak támadáskor vannak kint, védekezőként ha lehet, nem kívánok csatát nyerni, az nekem nem optimális. Erős karinak elég a vastag bőr, de nyilván nem is őket érinti. Na, már lassan akkor is én vagyok a hibás, ha nem akarom feleslegesen rontani más játékélményét...


Ja, 54. szintre több, mint 200 tauval tervezek operálni, másodlagosom meg már most is több, mint 30...
Dátum: 2010.01.07. 16:30:13
OK, erre nem gondoltam, nem tartok még az ismételhetőknél. Pókoknak azt kicsit szívás elérni, persze másból sokkal többet tápolnak.
Dátum: 2010.01.07. 15:51:32
Nabakker most megint olyasmit hoztam fel, ami úgy tűnhet, sírás valami miatt. Egyel magasabb szintű fegyver egyébként számomra elfogadható kompenzáció lenne. Nem tökéletes, de örülnék neki.
Dátum: 2010.01.07. 15:44:51
Lehet védekezni ellene, csak lébe kerül. 9 állatot tartani alapból nem optimális szerintem, de ez egy másik téma. Nekem 4 van, ez a 4 kapja az összes tp-t, aki többet tart, annak kisebb szintűek lesznek a jószágai.
Dátum: 2010.01.07. 15:41:30
"Ami azonban sokkal lényegesebb, hogy eszünk ágában sincs ezt az igen törékeny egyensúlyt megbolygatni azzal, hogy bármely hordát egyoldalúan jelentősen megerősítjük."

Ez így helyes, meggyengíteni sem volna szabad. Állatsebzést kéretik rubinokra újravizsgálni...
Dátum: 2010.01.07. 15:39:42
kb olyan, mintha az ellenfél varázslata -20 erővel megajándékozna... addig volt értelme krit ütést fejleszteni, azóta meg erőt éri meg jobban.
Dátum: 2010.01.07. 15:28:36
Állatok krit sebzésének megszűntetése meg a rubinokra hatott erősebben a többiekhez képest. Sajna a hordabónuszok nincsenek ilyenkor eléggé vizsgálva
Dátum: 2010.01.07. 14:47:55
Elmondasz egy thrax halálcsapás varázslatot. (-155 VP). 1188 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Ellenfeled állata 207 életpontot sebződött. Csápos mutáns elájult.
Ellenfelednek egy gyors mozdulattal megadod a kegyelemdöfést.
Ellenfeled ájultan esik össze.
A csatában összesen 1188 sebzést okoztál, és 7 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 12536 lélekenergia és 29 TP!


több szinttel felfelé támadok, szóval ne jöjjön senki azzal, hogy direkt gyengébbet, viszont itt látszik, hogy ezt az állatot teljesen feleslegesen lőttem le. Tényleg jó lenne kapcsolhatóvá tenni, én kizárólag védekező félként használnám, mivel arra meg nagyon jó, többet nem jön az, aki így jár.
Dátum: 2010.01.07. 00:59:08
Valami ilyesmi, nem is lényeges, elég az, hogy nem tűnt fel elsőre, hogy van másik világ is, ahol magasabb a max.

Többen próbáltuk közelíteni az érdekeket, de sokszor csak még nagyobb vita keletkezett, mint addig volt. Szingut pl ha nem akarom kifejleszteni, akkor elmagyarázzák, hogy pedig a tp-től erősebb lesz a karakterem, ha akarom, akkor meg azt, hogy a top-ot nem lehet utolérni. Nem az ő hibájuk, nekem nincs is bajom velük, csak sajna itt olyat, hogy közösen megegyezünk valamiben nem lehet elképzelni. Szerencsére azért az eredeti tervnél sokkal jobb az, ami bevezetésre kerül. Én is megfogadtam, hogy nem írok, de akkor magamat okolhatom csak, ha nem hallgatnak meg.
Dátum: 2010.01.07. 00:45:21
"A kereskedelemnél be lehetett vezetni úgy a határt, hogy senki ne károsodjon."

Igen? Nekem valahogy más rémlik

Sharpáéhoz igazították, neki volta legmagasabb akkor a V1en, másik világon volt magasabb is.