Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rafkós

Dátum: 2009.11.26. 21:25:25
Hmm... mondjuk pontozni sosem szoktam, mindegy is, matek meg matek, 1. vagyok a szintemen, 1. mindig, minden szinten van, viszont félő, hogy nemsoká vagy nem kell akarnom első lenni, vagy nem lesz ellenfelem. Direkt szarul nem fogok játszani, tápot kihagyni sem, így viszont nem igazán lehet behozni az előnyömet, másoknak (keveseknek) meg még ennél is nagyobb van. VF max, sajt, csapda, kreatív, spektrális max, ultraspec, transzplant szintén... +10M le diff... és most azt támogatod, hogy még az ismételhetőhöz is kapjak négy szint előnyt két sörért?
Dátum: 2009.11.26. 20:49:32
Kicsit felejtsük el a fizetés, arra van másik topic, csak erről szól, inkább oda való tehát. Nézzük meg viszont magukat a reliket is. Épp mostanában merült fel, hogy a vf-et használók előnye hosszabb távon túl nagy lehet, keresik is rá a jó megoldást, tekercset árulni viszont pont nekik meg a pókoknak a legnagyobb táp. Engem spec négy szinttel segítene közelebb az ismételhető küldetésekig. Szerintetek szegény Rafkós annyira gyámoltalan lenne a szintjén, hogy ilyen lehetőségeket kellene neki biztosítani? Négy szint ismételhető küldi elég erős. Természetesen sok hasonló karakter van még, lényeg, hogy meg kellene látni ezek közt a párhuzamot.
Dátum: 2009.11.26. 19:49:10
Nem Ő dönti el? Dehogynem. Nem volt értelmes javaslat? Dehogynem. Volt több is, amikor a küldetés eldobhatóságát kérték, vagy amikor a relik kufártól való megvásárolhatóságát. Ha ezek után mégis egy több ízben ellentmondásos megoldás született, nem kell csodálni a rinyát. Most ugye világosan látszik, hogy a jv szerint ezekből a relikből több kellene a játékba. Amikor a játékosok kérték, akkor ez nem volt jó ötlet, ráadásul egy online játékban földrajzi elhelyezkedés alapján diszkriminál. Pacsizzon szombaton azokkal is, akik Londonból játszanak, hátha vesznek annyi őskövet, amennyibe a repülőjegy került...
Megértem azt is, hogy van, akinek így könnyen beszerezhető egy kód, meg kéne nézni viszont azt is, milyen visszaélésekre ad ez az egész lehetőséget. Most csak idejekorán kikerült néhány, kíváncsi leszek akkor mi lesz, amikor valaki először kap hamis kódot "valahonnan". Kizárt, hogy ilyen előfordulhat? Inkább esélyes...
Dátum: 2009.11.26. 19:14:45
Az angol billentyűzeten duplán szerepel az "n"?

WoW-hoz melyik sarkon kapok sörért bármit is? Nem repül a számba, vagyis a pénzt nem "ingyen" kapom, viszont ez nem a munkahelyem, hanem egy játék, egy szolgáltatás, nem az Én dolgom utána futkosni. "online játék" ráadásul. És aki olyan helyen lakik, ahol nincs ilyen bolt? Esetleg külföldről játszik? Őket hova küldenéd azzal a sörrel? Aki tudja, mi van kint abban a bizonyos világban, azt is tudja, hogy bizony ez a játék elérhető bárhonnan, ahol van net, és elég sokan játszanak kintről is.
Dátum: 2009.11.26. 16:33:38
"Szerintem, csak az akad fennt a relik szerzés módján, aki nincs
tisztában mi folyik a játékon kívűl a való világban."

Szerintem meg a szerintem után nem kell vessző, a tisztában után annál inkább, a fent egy n, nem kettő, a kívül rövid ü, a világgazdaság meg épp nemrég mutatta meg, hogy az ilyen hozzáállás mennyire erős emelkedést hoz hosszú távon

Én is veszek őskövet, nem tartom drágának a játékot annyiért, amennyit fizetek érte, egyszerűen csak azt mondtam, amit gondolok. Természetesen nézőpont kérdése a dolog, a többség számára viszont lehetett volna sokkal egyszerűbb, kényelmesebb, biztonságosabb és igazságosabb módja a relik kiosztásának.

Kicsit korábban kérték, hogy egy küldetés legyen végleg kihagyható, ez akkor el lett utasítva, ha már sokaknak meg kellett a legnehezebbekkel küzdeni, kelljen másnak is, ezzel egyet is értek, ezzel szemben most "kis utánajárásért" cserébe pontosan ez valósul meg. Először volt rossz ötlet, vagy most?

Én is veszek relikviát, ha találok megbízható eladót, sőt vehetek ötven kódot, amikor fogyni kezd elég jó ára lehet majd, és még mindig haláli rendes vagyok, ha csak valóban működő kódot adok el. A lélekkufáros ősköves szerezhetőség a prém dolgokra eddig is tökéletes volt, még a találkozón kapható őskő is nagyon jó, első kézből, költségek nélkül, ez a fajta "szerezhetőség" viszont már most sántít.
Dátum: 2009.11.25. 16:42:58
nem sokkal jobb lett volna a lélekkufárnál árulni őskőért... egész haszon a behóé, egyértelmű ár, azonos esély a megszerzésre... nem, ez így tényleg sokkal jobb.
állatok elnyelése is szinttel nő
az entitások nekem is erősebbnek tűnnek valamiért
havi 1M le a portyában van, nem a kh-ban. az csak eszköz arra, hogy legyen célpont ott, ahol kevés a karakter szintenként.
KH csak egy kiegészítő, ami arra szolgál, hogy magasabb szinten legyen elég támadható karakter. Alacsonyabb szinten ugyan azt a hatás (sőt jobbat) adná, ha valamennyi (max 5) pp-t naponta csp-re lehetne átváltani.

vf később fog kiderülni, mennyire jó, vagy mennyire nem. Jobban meg kellett volna gondolni, mielőtt így beteszik, most viszont már karakterenként változhat a hatása, ha bolygatják. Nyilván nem mindenki építette bele ugyanúgy a stratégiájába. Addig semmiképp sem kéne bántani, amíg pl láthatatlanul a kvízkérdésre nem 10, hanem 20% le jár. Ez is egy bug (hisz 10%-ot ír), mégsem reklamál miatta senki. Alap vadászathoz képest a láthatatlanság jelenleg erősebb, mit a vf, a kettő együtt meg akár jobb lehet, mint a pók taktika. Pókkal együtt megint más lesz a hatása, normál tempóban lép a karakter szintet, csak istentelenül sok lét kap a többiekhez képest.

Azt ne felejtsétek el, hogy ezek a lehetőségek mindenki előtt nyitottak. vf-et lehet fejleszteni, felejteni, félig kifejleszteni, lehet felfelé vagy lefelé portyázni, ezek mind befolyásolják a szintlépés ütemét. Belenyúlni csak az egész vizsgálata után szabad, ha egyáltalán kell, ehhez pedig szükség van némi időre.
Dátum: 2009.11.18. 17:54:21
"valószinűsítem, hogy a laponkénti eladással foglalkozó kereskedők üzletelni fognak a kódokkal is."

mégis kiadod? grat emlékeztetőül: ez egy önálló, online játék, amiben van lehetőség némi tápot pénzért venni, a fenntarthatóság érdekében. más játékért kiadott pénzt illetve fizikailag, térben való utazgatást nem tartom jogosnak jutalmazni. ha nyerek a honfoglalón, kapok portyagömböt? mert kb ennyi közük van egymáshoz.
Dátum: 2009.10.31. 09:17:13
Másodlagos szakértelmek, lopás és hasonlók elvárása nem épp szép eredményhez vezethet, oda kellene figyelni rá. Ötször nagyobb másodlagost varit vizsgált egy kaland, mint az előtte talált kritet. Egyik, hogy pont fordítva praktikus fejleszteni, másik, hogy nem tudom, kíván-e bárki is pl csak engem a szintjére egy jó nagy másodlagossal... Annyira nem gond még, de jó lenne ezeket kordában tartani. Kritre ráadásul 2 volt a vizsgált érték, ennyi erővel lehetne 0 is, a hozzáadott szám elég hozzá. Nagyon jó lett egyébként az egész, ezekkel sincs még baj, csak szaporítani nem lenne praktikus.
Dátum: 2009.10.25. 04:07:03
Ehh és az "előreláthatólag" itt is ugyanazt jelenti, mint a vasútállomáson, amikor a vonat késik, nevezetesen is azt, hogy sokkal később fog jönni, de ennél biztos, hogy nem korábban
Dátum: 2009.10.25. 03:50:44
Grat!

Gondolom 1kor sikerült szembesülni a ténnyel, hogy létezik óraállítás. Ezt nem hibának hívják, de létezik rá egy kifejezés: lol

Szeretek végzeturat játszani, de lassan elkönyvelem, hogy egy istentelen nagy baromság, nem más, mint egy fejlesztés alatt lévő játék bőségesen megáldva felesleges randommal, hiányos tájékoztatással és egy halom szétszórt készítővel. Aki ezt elfogadja, többet nem lesz miatta zabos, egészen egyszerűen azért, mert így van.
Dátum: 2009.10.25. 03:11:49
Viszont ha az áldozat ellenére vesztenek, igazságosabb lenne, ha többet is buknának. Ha nem "védi" senki azt a lélekkutat, legyen veszíthető a 100%-a. Kettő, max három katakombázó tag esetén még oké, hogy nyaral, arra nem is kellene szankciókat bevezetni, viszont ha ennél több, ott már tagonként +10% reális lenne. Ezen kívül valamennyivel kevesebb csata elég kellene, hogy legyen a győzelemhez, függően a katakombázók számától. Elbújik mindenki, akár automata kapituláció 100% bukással... magára hagyták a kutat.

A katakombázók utáni csaták jóváírásával azért az biztosan előjönne, hogy akik épp nehéz háborúban vannak, azt megtámadnák még egy csomóan, hisz semmit sem kéne tenni, és nyernek, vagy a már folyó háborút kell feladni a védekezőnek.
Dátum: 2009.09.29. 02:11:27
Akkor hát legyen észrevétel kisebb szövitől is, biztosíthatok mindenkit, hogy nálunk komolyan veszik az építést, az épületek minél hatékonyabb fejlesztését, és remélhetőleg joggal írok, miután csak LE-t és konstrukciót használunk, még az egyébként (sajnos) legális építőrabszolgázást sem éreznénk magunkhoz méltónak.

Először is, maga a konstrukció megszerzése sem volt olcsó, több hónapig(!) építettük az akadémiát, folyamatos háborúkkal, ami mindenképp erőforrást és odafigyelést igényel. Most így visszagondolva 50-100 között lehet a kapott citadellacsapások szintje, ami mind-mind rendben is van, ez a játék többek közt erről szól, de azt, hogy nagyon olcsó lenne a dolog nem mondanám, persze attól függ, melyik szöviben mekkora szintű karakterek hogy építenek.

HT-t talán sokan azért nem akarják használni, mert esélyt sem látnak rá. Amíg mást lehet építeni nem fognak rajta elgondolkozni, másik szövibe meg persze, hogy nem akarnak átmenni, elvesznek a kincspontok, esetleg újra kell kérni a szavazatokat, mindenképp kényelmetlen, kisebb szinteken ráadásul keveseknek van annyi építése, hogy csak úgy "átsétálgassanak". Erre elfogadnám persze, hogy azon a szinten ne akarjanak tornyot, csak másnak ugyanott, ugyanolyan szinten mégis jár.

Addig sajnos nem látok esélyt sem építéssel, sem háborúval a torony birtoklására, amíg ez tulajdonképp egy raktár a sehova nem férő építési kapacitásnak. Ez a legnagyobb baj, nem pedig az, hogy a nagy szövik görcsösen ragaszkodnának a toronyhoz. Mivel nem lehet végtelen számú épület, előjön a gond mindenképp, kell egy ilyen levezető épület, csak nem vagyok abban biztos, hogy pont a vadászatra kellene plusz LE-t adnia, vagy hogy egyáltalán LE-t kellene neki. A HT önmagában jó, viszont ellát egy olyan funkciót is, amit nem volna neki szabad. Hogy ezt mi vehetné át, arról ötleteljenek azok, akiket érinteni fog, Ők tudják, mi az, ha egyáltalán van ilyen, amire elcserélnék a tornyot. Sokan használnánk, de jelenleg sajna max kihasználni tudjuk. Ha csak havonta egyszer legalább lehetne birtokolni, adódna lehetőség, hogy aki akar, az akkor vadásszon, így meg lehet lesni, kinél van, aztán ha valaki elég erős, az szakít belőle egy kis darabot, többieknek meg nem jut semmi. Azért a top szövetségek mindig a legerősebb/legügyesebb karaktereket hívják meg, adnak nekik még tápot, aztán verd le, ha tudod. Nem lehetetlen ugyan, mostanában pont a torony miatt "próbálgattam" is a dolgot, de a haszon sehol sem összehasonlítható.

Kocos ötlete szerintem teljesen rendben van, csak találni kell mellé valamit, amit lehet nagy összegekből építeni, és értéke is van. Ha ilyet nem sikerül taláni vagy kitalálni, mindig lesz aki kiabál és igaza is lesz.
Dátum: 2009.09.28. 13:35:05
A kapott TP függ a visszafogott fejlődéstől is. Kipróbáltuk.
Dátum: 2009.09.26. 20:33:06
TP-vel tömni most is lehet, ezt nem akadályozza semmi, sőt ha van elég sebgyógyod és ellenfeled, addig tömöd őket, amíg a pp bírja. Eddig is megvolt ez a lehetőség, mégis a hcs előtt sem csinálták.
Dátum: 2009.09.26. 16:42:26
várható volt, hogy akkor lesznek sokan meglepődve a sebgyógyon, amikor élesben megy a dolog.

azt tudja valaki, hogy a kapott tp-re hat-e a visszafogott fejlődés? tudom, hogy nem tűnik soknak, de idővel elég entitás után akár egy szintnyi plusz is lehet.
Dátum: 2009.09.26. 15:52:58
Ha ájultan esel össze, mindenképp kivégez, ha legalább 1 kivégzése van. Akkor esélyes, hogy a tiednél jóval magasabb, ha marad ÉP-d és megadja neked a kegyelemdöfést. Én 300ról simán kivégzek valakit, de vannak ennél sokkal nagyobbak is.