Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.02.04. 13:53:05
Akartam tiltakozni, hogy már szerepel az én jóvoltomból, erre kiderül, hogy én írtam így el. Lehet, hogy dikleksziám van, mint Győzikének.

Vagy diszlexiám, mint Einstein bácsinak.
Akárhogyis, szomorú, és elnézést érte Hatsepsut

Átnéztem az összes kérdésemet... Ehh. Van még egy: Melyik költőnk volt a legterményebb balladairó? Csak az a "ke" hiányzik, hogy Arany a legtermékenyebb legyen.

Nnah, többek közt ezért nem írok én kérdéseket...
Dátum: 2009.02.04. 13:30:06
Idézet: Kaboka - 2009.02.04. 13:18:29
Rendben van. DE akkor ezen az alapon tobb tucatnyi mar elfogadott kerdest siman torolni kellene, ugyanis (gondolom en) voltak mar tobben akik ugyanugy viccesere akartak venni kicsit a figurat. El lettek fogadva. Azert koszi.
Olvasd csak el Craslorg aláírását légyszives!

Idézet: JohnDoe - 2009.02.04. 13:20:53
A jégcsóva hányas szintű varázslat?
13
15
12
14

Ezt meg javítani kéne, mert Jégcsóva varázslat nincs csak Fagycsóva!
Inkább törölni, minthogy egy kezdő ezt nem tudhatja...
Dátum: 2009.02.04. 13:15:32
Hol található testünkben a kötőhártya?

a tüdőkben
a szemben
az agyunkban
a májban
a többi analógiáján "az agyban"

Hány éves vagyok ?

32
33
4
76
Hopp, felrecsúszott, azonnal törölni lett. Pedig úgy figyeltem, hogy a "Jó kérdés"-t jelöljem meg.

Melyik ország nemzetközi autójelzése az FL?

Lichtenstein
Belarusz
Finnország
Franciaország
Ha már muszáj így, akkor Belarusszia, de a Fehéroroszország szerintem jobb lenne. Már csak az "F" betű miatt is

A pihenés menüpontban hanyas szám látható a meditáló alak jobb keze fölött?

9
5
1
4
NC

Mivel egynelő a (12-8/2)*3-9 kifejezés?

31
15
22
42
Kíváncsi vagyok, jön-e reklamálni az illető

Ki rejtőzik a Vavyan Fable művésznév mögött?

Kovács Éva
Molnárné K. Júlia
Molnárné Éva
Molnár Éva
Ha jól tudom, ez már szerepelt. Párszor.

És, hogy legyen egy kis felüdülés a többi rettenet után:
Melyik bolygó forog a Földel ellentétesen?

Mars
Jupiter
Neptunusz
Vénusz
Gyönyörű! Még ilyet!
Dátum: 2009.02.04. 11:15:55
Nem csak erre az egy kérdésre, témára gondoltam.

Más:

Melyik nem fantázia film?

A Gyűrűk Ura
Schindler listája
Eragon
Star Trek
A kérdés magában jó is lenne, de valahogy nem tetszik a "fantázia film" elnevezés. Talán jobb lenne a "Melyik filmnek van valós alapja?", mint kérdés.

Mit jelent a death note (angol szó)?

halálos jegyzet
halál levél
halál feljegyzése
halállista
Én elhiszem, hogy híres lett a Death Note című film/rajzfilm/képregény, de ez még mindig nem szótár.

Hogy hívják a Végzetúrban a harmadik világot?

A béke világa
Harmadik világ
Második utáni világ
Nincs is harmadik világ
Kérdi tőlem, aki csak az első világon játszik. Spec.

az elején ha meg csinálod a mentort hány öskövet kapsz?

9
3
7
34
A sokk hatására csak a "Rossz válasz" lett bejelölve indok nélkül... Ez fájt... Könnyebb megmondani, mi a jó benne, mint azt, mi a rossz.
Dátum: 2009.02.04. 09:59:43
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy Te ezeknek hány százalékát szórod fejből,és mennyinek kell utánanézned.
Örülök, hogy csak ez volt a gond. Egyébként csak az a baj, hogy szegény Hatsepsut nem bírja. Mi csak annyit tudunk tenni, hogy segítsuk a munkáját azzal, hogy kiválogatjuk a férgesét, illetve azoknak, akik olvassák ezt a fórumot (meg a másik egynéhányat), adunk vmi támpontot, hogy "Én így értékeltem. Vélemény?" megelőzendő azokat a mondatokat, hogy a többi miért lett elfogadva...

Egyébként igazat adok Neked egy dolgot leszámítva. Nem írok kérdést amint van rá lehetőségem. Majd ha összejön annyi agysejt a megmaradtakból, hogy érdemi módon tudjanak tevékenykedni, hozzáteszem a magamét.
Már volt róla szó. Miklóst kéne erről meggyőzni
Esetleg, ha teljes kérdést/ kérdéseket láthatnánk. Lehet, hogy olyan, amire nem is gondolsz. Pl. a kultúrális után jöhet esetleg a főváros, amit tiltott (túl sok van belőle).

Sun13: Első olvasatra melyik világon?
Ajánlom figyelmedbe jelen fórum 613. hozzászólását (31. oldal). Egyébken még két megjegyzésem, kérésem lenne. Az egyik egyik, hogy az értékelő/érétkelők nem olvassák ezt a fórumot, sőt, lehet a kérdést se nagyon, csak a "Dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapon értékelnek, dühöngve, hogy az Ő "1+1=?" típusú kérdését nem fogadták el az értelmesebb emberek. Másfelől kérnélek, hogy a gagyi kérdésekkel inkább ne tehrheld a játékosokat, adminokat, fórumot, mert nem tudom 100%-ra, de azt hiszem, az utólag kiesett kérdések is beszámítanak, és ha sok gyűlik össze, akkor Te sem írhatsz tovább kérdést. Vagy összetalálkozol egy érzékenyebb lelkű emberrel, és kapsz egy "Azonnal törölni"-t.
Másmódon fogalmazva, Craslorg mér megtette, tessék elolvasni aláírását.

Idézet: Kalandor - 2009.02.03. 12:38:38
mi a kutyabenge?

erős hashajtóhatású növény
állati testrész
település Borsodban
teljesen értelmetlen szókapcsolat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Na most pl ebben mi volt a hiba? Kicsit kezd elegem lenni ezekből a random értélekésekből. Még egy pár ilyen és abbahagyom a játékot, az biztos
Mondatkezdés nagybetű. Lehet, az illető mást is látott. Tudom, tudom. Vannak nagyobb hibák is. Csak azért, mert azt nem ugyanaz az ember értékelte
Dátum: 2009.02.03. 11:38:02
Kekeckedés elfogadva, ebben az esetben viszont a válasz rossz
Dátum: 2009.02.03. 11:19:46
Üdv mindegykinek! Rég voltam, remélem, kiélveztétek a helyzetet...

Dehogy rátérjek a lényegre:
Mi az államformája Nagy-Britanniának?

köztársaság
monarchia
nincs államformája
alkotmányos monarchia
Könyörgöm... mint negyedik, miért nem lehetett volna odaírni a pl. a "diktatúra" szót?

Illetve volt egy kérdés, miszerint "A fák melyik oldalán nő moha?" Azt mondtam, jó kérdés, utólag jutott eszembe, hogy azért az sem mindegy, hogy a Föld északi, avagypediglen a déli féltekéről beszélünk. Elnézést érte.

Más:Idézet: Tindalos - 2009.02.03. 11:10:53
Mely sportágban ért el jelentős sikereket Carlo "Bud Spencer" Pedersoli?
ökölvívás
gyorsúszás *
birkózás
súlyemelés

Tudtommal vizilabdázó volt...
Nem vagyok benne biztos, de mintha mindkét sportágban jeleskedett volna...
Dátum: 2009.01.28. 15:20:59
A csatában összesen 434 sebzést okoztál, és 287 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 826 lélekenergiát.
Ha ennek miértje volt a kérdés, akkor az ellenfelednek volt egy szép nagy kivégzése...
Dátum: 2009.01.28. 15:15:15
Üdv Neked is!

Idézet: Kulgar - 2009.01.28. 14:20:55
Az egyik a Thrillion Kincsei játékra vonatkozott, amit "speciális tudás" indokkal dobtatok vissza, miközben agyba főbe van kérdés a Túlélők Földjéről, meg a többiről, ami szintén speciális tudást igényel.
De a Túlélők Földjére, Hatalom Kártyáira vonatkozó kérdések is fogynak.

A másik Horthy Miklósról szólt, és egyetlen - ha jól láttam - elütés hiba volt benne, ha jól láttam
Ha úgy kaptad vissza, hogy helyesírási hibát jelöltek meg, akkor írhatsz helyette mégegyet, vagy javíthatod.
(arról nem is beszélve, hogy milyen alapon diszkrimináltok engem azzal a saját hazámban, hogy megakadályozzátok egy szó leírását).
Hány Hitlerrel, Sztálinnal, stb.-vel akarsz találkozni a portyázásod során? Mit szólnál hozzá, ha portyázásod leírása úgy fejeződne be, hogy "A csatát Sztálin nyerte". A tiltott szavak listája ugyanis azonos a neveknél és a kérdéseknél. Ez van. Valaki a Szarvasi arborétumra nem tudott rákérdezni a Szarvas miatt.


Ilyen alapon kérném újrabírálni azt a kismillió seggértelmetlen, helyesírási hibáktól hemzsegő kvízkérdést, aminek az a témája, hogy mennyi egy meg egy.

Köszöntem.
Azt tesszük nagy erőkkel. Kéretik visszaolvasni az utolsó pár oldalt. 40 új hozzászólásból 35 ilyenekkel foglalkozik.
Köszöntem én is.
Dátum: 2009.01.28. 14:58:44
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.28. 14:01:20
Az alábbi dalok közül melyik bibliai ihletettségű?
Metallica: Wherever I May Roam
Boney M: Rivers of Babylon
Boney M: Rasputin
Metallica: Unforgiven II

Szeretjük mindkettőt, de kicsit nehéz kapásból mind a négyet felidéznem, hogy válaszoljak.
Tudom, nem vehető alapnak, de azért némiképp súg az a Rivers of Babylon nem?

Milyen fajba tartozott a legendás Skandar Graun?

Hegyi törpe volt.
Ork anyától és ember apától származó félork keverék volt.
Félelf volt.
Wuki volt.
Pedig szeretem a legendákat. Azért van még hova fejlődnöm.

Melyik nem népi mesterség?

gyertyamártás
kötélverés
nemezelés
villanyszerelés
Hogy egy helyesírési hibával nem könnyíti meg a dolgom...

Vagy ilyen válaszokkal:
Mi volt János Vitéz eredeti neve?

Kukorica Jancsi
Petőfi Sándor
Juhász Elemér
Vitéz János


Mit tartanak a rókáról?

ravasz
repül
vérszomjas
ostoba
Erre az a kérdés jut eszembe, hogy "...és, ha belerúgnak?"
Rossz kérdés lett! (Szegény Édesanyámat még mindig Cecíliának hívják)

Melyik nem egy online játék neve?

Travian
Ikariam
The West
Fallout
Mi van itt ma? Minden kérdés ilyen lesz ezentúl?

Volt egy kérdés "Mi a puliszka?????" Ezt már "jóváhagytam" mikor észrevettem a 4-5 kérdőjelet a végén. Elnézést érte.

De ilyen kérdések után szerintem nem csoda, hogy fáradok:
A futball Europa bajnoksag soran mi volt Magyarorszag legjobb eredmenye?

EB bajnok.
Harmadik Helyezet.
Masodik helyezet.
Mar a Csoport korben ki estunk.
Melyik során? Mert ha az összeset gondolja a kérdező, akkor bajnokságok. Továbbá ékezet mint olyan? Helyesírás, mint olyan? Es akkor a nagybetűk "rendszeréről" nem is szóltam.

És a kegyelemdöfés
Melyik zenés filmben szerepel a Hastala Vista címü rap szám?

A zongorista
Egyik sem
Camp Rock - Rocktábor
HighScoolMusical
Egyik sem, speciális, érdektelen, helyesírás, mit mondjak még?
Hol van a katanám? Harakirit akarok. Segitetek?
Dátum: 2009.01.28. 13:19:35
Idézet: Roseprincess - 2009.01.28. 12:54:03
Mi a címe a Starwars IV epizódjának? (aszem valahogy így volt)
Csillagok háborúja
Új remény*
?
?

Na már most nem úgy van, hogy az első 3 rész (a régi részek, amik előbb készültek el) azok valójában 4,5,6. rész? és az új részek az 1.,2.,3. részek, szóval akkor valójában az új remény az 1. és a csillagok háborúja 4. rész!
Mert még ha azt kérdezte volna melyik starwars rész készült el negyedjére, akkor ok, de nem az volt. Lehet, hogy úgy gondolta, de akkor meg nem egyértelmű a kérdés!!!
De így van. És mindamellett, hogy nem nezek Star Warst, az elsőként (1977-ben) forgatott rész az Episode IV A new hope (IV. Epizód - Új remény) címet viseli. Sorrendben:
I. Baljós árnyak (1999)
II. Klónok háborúja (2002)
III. A Sithek Bosszúja (ennek a címét, meg a dátumokat puskáznom kellett) (2005)
IV. Új remény (1977)
V. A Birodalom visszavág (1980)
VI. A Jedi visszatér (1983)
Dátum: 2009.01.28. 12:16:21
Inkább azon nevet, hogy az angolok szégyenszemre ki sem jutottak...
Dátum: 2009.01.28. 11:38:51
És mi a kérdés, amire válaszolni kell?
Nem tévesztetted el a fórumot véletlenül?
Dátum: 2009.01.28. 10:17:34
Idézet: Mortu - 2009.01.28. 10:16:19
Melyik játékot nem sakktáblán játszuk?
malom
sakk
dáma
egyiket sem

játsszuk
Plusz "egyiket sem"
Dátum: 2009.01.28. 09:35:03
Ki írta a Svejket?

Rejtő Jenő
Hrabal
Capek
Hasek
Anyja is csak Rejtőt hívta keresztnevén...

Melyik a Star Wars világ egyik aranyos kis lénye?

Ewok
Klingon
Andóriai
Ferengi
Öööööö.... Igen! Vagy is nem. Kedd! Persze lehet (sőt, mi több, valószínű), hogy én vagyok az alulművelt...

Ki játszotta Kojak szerepét?

Jim Carrey
Telly Savalas
Brad Pitt
Clint Eastwood
Továbbá Inke László a "Kojak Budapesten" c. filmben, valamint Ving Rhames is egy későbbi TV filmben, illetve sorozatban.
Dátum: 2009.01.28. 08:58:40
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.28. 02:57:23
Melyik magyar együttes slágere a "Kéglidal?
Metró
Illés*
Piramis
Omega

biztos én vagyok fiatal, de nekem ismeretlen
de nem is ez a gond, csak az, h idézőjel van a szám címe előtt, de utána nincs
Szerintem ismered. Az a refrénje, hogy: "...ahol a szomszéd elvisel, s nem szól ránk házmester"

Melyik nem luxuskategória?
Audi A8
VW Phaeton
Suzuki Swift*
7-es BMW

szerintem ezek nem kategóriák
persze lehet, h tévedek, tévedni emberi dolog
Igaz, jobb lenne a "Melyik nem tartozik a luxuskategóriába?", vagy a "Melyik nem luxuskategóriájú gépkocsi?", de a köznyelv így használja, szerintem érthető.

Más, de még mindig Neked:
Milyen lovon vágtat Edward (angol) király wales-be?
Milyen színbe nem gyártottak a trabantot?
Részemről inkább helyesírási hiba lenne. Azért ennyire szigorúan talán nem kéne...

Mi a citadella szó jelentése ?
Mit gondolsz, mi az aranyér?
Igen, furán feltett kérdések, de az egyszerű "Mi a ..." nincs 15 karakter. Ezért eme stílus. Tegyük hozzá, hogy még mindig jobb, mint a "??????????????" verzió...

És most a saját a kvízolimpiáról:
Hány évet uralkodott II. József? (Mária Terézia fia)

30
20
40
10
Hol, és mint mi? Wikit idézve ugyanis:
1765-től német-római császár, 1780-tól magyar és cseh király, az első uralkodó, aki a Habsburg–Lotaringiai-házból származott.
Ami 1790-ben bekövetkezett halálával együtt azt jelenti, hogy 25 évig volt német-római császár, és 10 évig magyar és cseh király.

Gianluigi Buffon melyik együttesben játszott mielőtt a Juventus FC-hez igazolt?

Roma
Parma
Bologna
Sampdoria
Minthogy kvízolipmia (és relatíve könnyű rákeresni), hát behunytam az egyik szemem... Viszont elkövettem azt a hibát, hogy nem kerestem elő HydroGlobus aláírását, és a linket a HKK, illetve a M.A.G.U.S. karakterekre, szóval egy kérdés emiatt ugrott...

Szerk (sima vadászat):
Melyik nem matematikai alapművelet?

kivonás
szorzás
osztás
integrálás
Jó kérdésnek ítéltem, de aztan utolag jutott eszembe: Nem csak az összeadás és a szorzás a matematikai alapművelet? Régen tanultam a definíciót, de mintha az rémlene, hogy a kivonás csak egy ellentétes előjelű összeadás, az osztás pedig a reciprokkal való szorzás. Segítsen már ki valaki matek-szakos