Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.02.10. 22:06:05
Jó éjszakát!
Dátum: 2009.02.10. 21:47:44
There is no Amateon, there is only Zuul.
Dátum: 2009.02.10. 19:45:06
Aranyos! Saját tenyésztés? És jó étvágyat
Dátum: 2009.02.10. 17:46:46
Ok. Akkor varok. Addig megnézem a 2. világon, hogy is néz ki ez az egész
Dátum: 2009.02.10. 17:37:08
Ha elfogadtok egy abszolút kezdőt...
Dátum: 2009.02.10. 15:15:04
Mindenkivel előfordul. De speciel, ha én kapom, akkor a már szerepeltet kapod indoklásként...

Idézet: Roseprincess - 2009.02.10. 14:02:13
Nem mindig törvényszerű, hogy a főváros egyben a legnagyobb város is az adott országban.
Aláírom. Viszont már az is egy kisebbfajta csoda, hogy nem "városállamról" beszállünk, mint mondjuk Kuvait esetében. Ha megnézitek a wikin feltüntetett "térképet", akkor ott is több település van feltüntetve, de az egesz tulajdonképp egyetlen agglomeráció. Hacsak nem szamítjuk azt a trükköt, hogy pl a qasr as sabiyah-i erőmű illetve a mina al ahmadii finomító környékén létrehoztak egy "lakóterületet" (a kutyámat nem küldeném el olyan viszonyok közé), de ilyen alapon az ameriaki katonai bazis is annak számít. Hidd el, tudom, jártam a környéken eleget
Dátum: 2009.02.10. 13:32:13
Mi a válasz mindenre?

Nemtudom
42
Pont az
Annyi
Nem még mindig. Újra. Értékelésre kaptam... Apropopó, minek értékeljek egy kérdést, ha már először is rossz volt, és most újra ugyanúgy szerepel (meg merném kockáztatni, hogy szóról szóra)?

Mi Katar legnagyobb városa?

Dubai
Bangkok
Doha
Marokkó
Igényesen fogalmazott mi a fővárosa kérdés.

Utolsóként ismételten egy rosszul megadott válasz a "Hol tört ki a "boxerlázadás"? kérdésre. Sajna nem másoltam ki a kérdést, bízva benne, hogy mindketten tudjuk a jo választ. Nos a helyzet az, hogy én Kínát jelöltem, a kérdező Indiát. Jóindulatú vagyok, gondolom, félrekattintott. Javítani kéne.
Dátum: 2009.02.09. 16:16:46
Ezen a fórumon még új vagyok, pár kérdés.
Arra rájöttem, hogy a WildWest-rol (is) beszélgettek (nagy beégés lenne, ha tévednék), a kérdés (mármint az első), hogy csak ez az egyetlen játék-é, vagy forog itt-e közszájon egy másik is, ami megzavarja amúgy is gyenge felfogóképességem

A másik kérdés, hogy Khetty írásait hol lehet olvasni?

Köszönöm a válaszokat
Részint könnyű, részint helyesírás
Dátum: 2009.02.09. 15:53:06
Mi,a Kis tejes?

Én
Vadászfegyver
Válról indítható rakéta
Egy új tejipari márkanév
Tetszenek a válaszok különösen az első három. Csak azzal a negyedikkel ne rontotta volna el...

Mit nem írt még pályája során a Végzetúr írója, szellemi atyja?

Kalandjátékot C64-re
Lapozgatós játékkönyvet
Levelezős szerepjátékot
Asztali szerepjátékot
Nem lenne rossz... Hol lehet utánanézni? De legalább nem Istenek színére kérdez rá.

Melyik művész kubista?

Michalangelo
Monet
Picasso
Manet
Csak így... Semmi Pablo, vagy Claude. Buonarroti-ről nem is beszélve

Hol találod meg drakont?

A toplistáknál
A legendádban
Vadászat közben
Portyázás közben
NC

Melyik nem illik a felsoroltak közé?

Bagoly
Rigó
Cinege
Kutya
A bagoly, mert éjszakai, a rigó meg mert... ööööö... mondjuk legyen az, hogy nem szeretem... Kakukktojás (Bár egyszer láttam már, hogy melyik a kekukktojás)

hogy írják helyesen?

skiper
skype
skipe
egyiksem
Részint nagybetűvel, részint ehh

Ki nem tartozik a hét vezér közé?

Kond
Huba
Töhötöm
Tihamér
Lehet, nagyon mellette vagyok, de mintha úgy tudtam volna, hogy Töhötöm és Tihamér ugyanaz...

Volt még egy, miszerint folytatnom kéne a közmondást. Katalin kopog, Karácsony... Nnah most én voltam olyan felelőtlen, és nem másoltam ki, ezert csak két válaszlehetőséget tudok. Az egyik a tocsog, a másik a locsog. Minthogy ismerek egy (?) Katalin nevezetű leányzót, aki történetesen eleggé cserfes, ezért rövid hezitállás után a tocsog verziót választottam, minthogy a bőbeszédűség és szószátyárság megfelelője is lehet a locsog... Mint kiderült rosszul választottam. Át kéne írni azt a szót, megtévesztő. Jjah, és követelem a 10% LE-t, amit a helyes válaszon vesztettem... Plussz az ehhez járó kamat, adó, kamatadó, annak kamatjai, kezelési költség, stb... És minthogy ez már el volt fogadva, annak a 20 játékosnak a nevében is teszem mindezt, akik ezzel esetlegesen már megszívták. Az így végeredményként kapott mintegy 18 624 374,54 LE egyszer nekem, egyszer a szövetségem tagjainak egyszer pedig a saját szabadidejuket a kvíz javítása érdekében itt feláldozó hölgyeknek és uraknak kikézbesíteni.

U.i. nem ragaszkodom a Lélekenegiához, lehet forint is. De ha belegondolok, hogy felénk már euroval fizetnek...
Dátum: 2009.02.09. 15:34:37
Ebéd után meg orvosilag elő van írva az alvás...

Egyébként Khetty, ha Neked lennek, akkor én házipálinkat kerítenék, mert részint abban tudod, hogy mi van, részint jobban hat. Vagy üt?
Dátum: 2009.02.09. 15:04:04
Idézet: cirip - 2009.02.09. 12:41:30
dolgoznom kellene

hmm, inkább elmegyek ebédelni
Akkor Te is Támogatod a "Reggelizni mentem. Ha nem jövök 11.30-ig, ebédelni is" mozgalmat? Én meg már azt hittem, csak nálam fokozódik a gazdasági válság a Végzetúr és a hozzátartozó fórum miatt.

Khetty még a jókívánság van úton gyógyulásod elősegítése érdekében, ezúttal szerény személyem felől.
Dátum: 2009.02.09. 14:46:04
Idézet: Mormord - 2009.02.09. 14:25:22
Viharfelhő írta, hogy az elején sokáig ne lehessen kérdezni (1000 jó válasz kell), ez is remekül szolgálná azt, hogy a játékos sok kérdéssel találkozzon, mielőtt feltesz egyet. Egyrészt látná, hogy milyen színvonalon kell teljesíteni, másrészt találkozna legalább 1000 kérdéssel, amit utána nem próbál meg feltenni. Ezzel persze nem várom el, hogy mindenki tudja, milyen kérdéseket kapott már, de elképzelhető, hogy mielőtt megnyomja, az Elküldöm gombot, gyanús lesz neki, hogy már találkozott hasonló kérdéssel.
Vagy pont úgy gondolkodna, hogy ebből az 1000ből még nem volt két egyforma. Akkor ezt az utolsót most én itt felteszem. Esetleg változtatok a kérdésen, válaszon... Azért mondom, mert nekem is eszembe jutott, hogy ha van 40 000 kérdés (akkor még csak ennyi volt), miért ne kérdezhetném én ezt meg. De vagyok olyan hülye becsületes, hogy ha be is írná valaki és csak az elküld gombra kéne kattintani, akkor sem tenném meg.

Szerk. Szerintem van egy stabil 1-2% aki így csinál. Részint nekik is köszönhetjük a sok (elnézést a szóhasználatért) elcseszett duplikátumot. Lehet, nagyon pesszimista vagyok, de biztos vagyok benne, hogy akad ilyen

Én személy szerint támogatom teljes mellszélességel a (15X szint)LE csak csönd verziót. Főleg akkor, mikor van 7 kérdésnyi rezervám, és épp gyűjtök valamire.

Egyébként Kocos... "Nem is tudom."? Már Te is kezded?
Dátum: 2009.02.09. 12:51:11
Idézet: masterv - 2009.02.09. 12:26:49
Ki festette a Guernica című festményt?
Chagall
Picasso---->!
Matisse
Modigliani

Nos,gondolom ez is szúrni fogja valakinek a szemét,mindenesetre szvsz nem közismert és nem is várható el hogy mindenki tudja annak a párezer festménynek a címét+festő nevét,akit/amit valakik híresnek tartanak...(arról nem is beszélve hogy milyen ocsmány mázolmány)
Azért egy Guernica maradhatna szerintem. Van az akkora alkotás, mint a Mona Lisa a maga korából... És a szépsege pedig relatív. Ha belegondolsz, minek az apropójából készült... De ha gondolod, hasonlítsuk ossze Deyneka: Traktoros című képével. Vagy hogy témánál maradjunk, legyen a Szevasztopol védelme.
Dátum: 2009.02.09. 11:04:29
Hova kerül az, aki megöl valakit?

utcára
iskolába
mennybe
börtönbe
Hmmm

Melyik a nehezebb 1tonna vas,vagy 1000Kg Toll?

A toll
Egyik sem
Egyforma nehezek
A vas
Ezt először helyesírással akartam visszaküldeni, de részint ott van az az "Egyik sem", ami nálam alpbol kiveri a biztosítékot, részint ugyanazt jelenti, mint az "Egyforma nehezek". Jön majd még ezért reklamáció...

Hány állatod lehet a Végzetúrban?

Vezetőkészség / 5 + 1
Maximum kettő.
Maximum egy.
Egy sem.
Mégha nem is keringene egy sem a rendszerben, az igényes fogalmazásért (és pontos válaszért) is megérdemli a már szerepeltet a speciális helyett...
Dátum: 2009.02.09. 10:44:39
Szly kérlek!
Nagy levegő... Beszív, kifúj. Beszív, kifúj. Megnyugszik...
Nnah, nézzük csak a problemát és a kérdést: Idézet: Szly - 2009.02.09. 10:31:40

Melyik út vezet Rómába?

M1
A1
Minden
Egyik sem

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

erre a kérdésre.
Aki még nem hallotta a mondást, hogy minden út Rómába vezet azt csak sajnálni tudom. Bár két pokémon vagy mi a sz@r nézése közben biztos nem jut ideje művelődni...
Elsősorban hiányzik a "a mondás szerint" rész a kérdésből.
Továbbá röhögni fogsz, a Rómába vezető autópálya az A1 (E35). Tehát már most is két jó válasz van.
Ha valaki Tatabányán lakik, akkor valószínűleg először az M1-t fogja használni. Ez eddig 3 lehetséges jó válasz.
Az egyik sem/nincs ilyen/sosem volt típusú válaszok (hacsak nem az a helyes) pedig rossz válaszok közmegegyezés szerint.
Dátum: 2009.02.09. 10:32:09
Nekem az jutott rá eszembe, hogy "Név szerint?" És mint tudjuk, nem lesz jó az a lista, mert Leonardo más nevével utazott...
Dátum: 2009.02.06. 20:28:26
Őszinte leszek, fogalmam sincs. Valami olyan különbséget sejtek a kettő között, mint az ahogyan a Neil Gaiman féle Sandman esetében van a Végtelenek és az Istenek között (egy isten csak addig él, amíg valaki hisz benne). Azért hasonlítsu össze hatalmát a két szereplőnek. Zeusz az ég és a villámok ura. Kronosz az időé. Azért van különbség

A Sandman, ha érdekel elég jól fent van wikin, ha olvasni akarod, akkor http://co.tlof.hu/index.php?p=_view&q=sandman.
Sajna regisztrálni kell, de nekem megérte, én képregényőrült vagyok.
Dátum: 2009.02.06. 19:47:44
Idézet: Kagemusha - 2009.02.06. 18:34:13
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.06. 01:21:44
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.05. 23:37:21

Melyik együttes énekese a skót származású Ian Anderson?
Jethro Tull*
Aerosmith
Biohazard
Cream

szerintem ezek az együttesek nem olyan híresek, h névről kéne ismerni az énekesüket

Ha a többit nem is ismered, azért az Aerosmith és Steven Tyler az idén 40 éves közös múltjukkal szerintem elég nagynevű együttesnek számít, és még két együttes alapult a hatvanas években a négyből.

A Jethro Tull jóval nagyobb név -és kb. 10 évvel idősebb is- a zeneiparban, mint az Aerosmith...
Hmmm...
Cream...
Mond valamit az a név, hogy Eric Clapton?
Dátum: 2009.02.06. 19:28:03
Idézet: Vikimanóci - 2009.02.06. 18:14:15
Mózes melyik tengert választotta szét ??

Vörös-tenger
Földközi-tenger
Holt-tenger
Fekete-tenger


Miért rossz kérdés ????? Nem speckó, csomó bibliai kérdés van a játékban, eléggé ismert dolog és szerintem helyesírási hibát sem tartalmaz.
Valamilyen szinten igazad van, tényleg nagyon sok a hibás kérdés. Ezt én (is) értékeltem helyesírással, es a már említett szókőz, kérdőjel, kérdőjel. volt a gond. A kérdés amúgy jó, jöhet még ilyen, csak ügyelj a részletekre is...

Más:

Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.06. 11:51:03
Ki az idő isten a görög mitológiában?
árész
zeusz
kronosz
héra

Időisten, vagy idő istene, nevek pedig nagybetű.
Most végre én javíthatlak Téged Kronosz nem isten volt, hanem titán. Helyesebben tehát úgy kéne fogalmazni, hogy az Idő ura.

Hány hivatalos nyelv van Dél-Afrikában?
3
4
2
1
Mármint a Dél-Afrikai Köztársaságban...